Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=47540

 

- The Fallout 3 Compendium

 

Dziwne ze tego moda nie ma na nexusie. Po testuje i opowiem co i jak ale powoli zaczyna mnie F3 nużyć ;]. Denerwujące są co chwila powtarzający sie wygląd lokacji (szczególnie stacje metra - nudno w nich ze aż głowa boli).

Jak najbardziej jest, przecież o nim pisałem. Na nexusie nazywa sie F3C - closed beta tyle że już jest to otwarta beta :lol2:

 

Latających lub nieistniejących przeciwników też czasem spotkałem, ale znacznie częściej występują stojące lub wiszące truposze czy przedmioty. Przezabawny (i wnerwiający) jest widok karabinu myśliwskiego stojącego pionowo na lufie, gdybym nie widział wiszących w powietrzu, pomyślałbym że to taki bajer że niby się wbił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panienka jest tak brudna czy raczej ma włosy na klacie?

 

Wiecie może co zrobić, żeby nie mieć tych debilnych makro kwadratów przy oświetleniu? Miałem to samo w Wiedźminie, ale tam wystarczyło wyłączyć DoF

A słyszałeś o piegach na dekolcie ;] ;) (chociaż ta ma dziwny kolor ;d).

 

Co do tych kwadracików - tez je mam.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C:\Documents and Settings\User\Moje dokumenty\My Games\Fallout3

 

Wiecie może co zrobić, żeby nie mieć tych debilnych makro kwadratów przy oświetleniu? Miałem to samo w Wiedźminie, ale tam wystarczyło wyłączyć DoF

Wygląda jak coś z filtrowaniem, ale nie do końca wiem co z tym zrobić. Ja tego nie mam, albo mi nie przeszkadzało i nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Uwielbiam tego typu motywy:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

 

Z innej bajki to lipa że nie ma liczbowego wskaźnika karmy, ostatnio robię dużo rzeczy obniżających karmę bo XP-ki lecą, ale nie chciał bym zejść do ujemnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem z karmą, że chociaż skończyłem główny wątek, to nie mogłem sobie dokoptować żadnego towarzysza do tej pory. Jednemu nie pasuje, że mam za wysoką karmę, drugiemu, że za niską.

Przydają się w tej grze w ogóle do czegoś pomocnicy? Bo ostatnio udało mi się zwerbować kogoś z bractwa stali. Dałem tej osobie pistolet, kazałem używać broni itp, a ona tylko za mną biegała i patrzyła się jak mnie tłuką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Koen :-D

I mam do was jeszcze jedno pytanie.Chciałbym przeinstalować grę bo cuda się dzieją.Czy wiecie gdzie znajdują się sejwy do gry??

/Moje Dokumenty/My Games/Fallout3/Saves/

 

Moze masz GeForce'a, on ma CUDA :P

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem z karmą, że chociaż skończyłem główny wątek, to nie mogłem sobie dokoptować żadnego towarzysza do tej pory. Jednemu nie pasuje, że mam za wysoką karmę, drugiemu, że za niską.

Przydają się w tej grze w ogóle do czegoś pomocnicy? Bo ostatnio udało mi się zwerbować kogoś z bractwa stali. Dałem tej osobie pistolet, kazałem używać broni itp, a ona tylko za mną biegała i patrzyła się jak mnie tłuką ;)

Patrzą i nic nie robią, albo gonią przeciwnika przez pół mapy i więcej ich nie widzisz, jak dostaną broń i rozkaz walić z daleka to i tak broń schowają i walą pięściami a w budynkach to już w ogóle robią co chcą. Wydaje mi się że ich główną funkcją jest ginięcie lub blokowanie przejścia. Zalety? Hmm ... odwracają uwagę przeciwników :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie, od kilku dooobrych godzin chodzi ze mną ghoul Charon (czy jak mu tam), bardzo pomocny, sam załatwia ze swojego shoutgun`a mniejszych przeciwników (nie ma limitu amunicji ani jego podstawowa broń sie nie niszczy, ubrałem go w pancerz tesli) ostrzeba o nich, normalnie walczy z tymi przeciwnikami co ja, dodatkowo jest bardzo pomocny w zbieractwie, dzieki temu, że moze dzwigać sporo rzeczy ktore potem ida na handel. jedyna wada czasami zatnie sie na jakiejs przeszkodzie terenowej czy nie moze gdzies zejsc (wtedy sam szuka innej drogi, zeby do nas dolaczyć). Wogole z nim tak jakos raźniej :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi wam o to, o czym myślę, czyli:

 

 

To wystarczy wyłączyć Multisampling. Od razu lepiej wszystko wygląda :)

Tzn mam wyłączyć AA ? ;p. Ze schodami imo gorzej wygląda. Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach masz pozycję Transparency Multisampling. W żadnym wypadku nie musisz wyłączać AA, bo je można ustawić niezależnie. To multipróbkowanie widocznej różnicy nie daje, oprócz tych paskudnych kratek zamiast gładkich świateł. Łee, takie rzeczy to były w gierkach z 97 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach masz pozycję Transparency Multisampling. W żadnym wypadku nie musisz wyłączać AA, bo je można ustawić niezależnie. To multipróbkowanie widocznej różnicy nie daje, oprócz tych paskudnych kratek zamiast gładkich świateł. Łee, takie rzeczy to były w gierkach z 97 roku.

Czułem ze o to chodzi ;). Dzięki za podpowiedz :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwązanie problemu dla osób kórym nie chce zainstalować się PATCH 1.0.0.15:

 

Pierwsze łatwe:

-zainstalować gre od początku i wybrać opcję "Zainstaluj dla wszystkich uzytkowników na tym komputerze"

 

Drugie trudniejsze:

-otwieramy rejest (Start->uruchom->regedit)

-kopiujemy gałąź

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{974C4B12-4D02-4879-85E0-61C95CC63E9E}

do

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{974C4B12-4D02-4879-85E0-61C95CC63E9E}

Zapytacie jak skopiować?

  • eksportujemy wspomnina gałąź "{974C4B1..." gdzies do pliku(prawy klik na niej i eksportuj)
  • podmieniamy w tym pliku CURRENT_USER na LOCAL_MACHINE i zapisujemy go
  • klikamy 2razy na tym plku dzieki czemu zostanie on wprowadzony do rejestru

Problem oczywiscie wynikl z braku doswiadczenia programisty :mur: ktory szuka gry w rejestrze tylko w galezi LOCAL_MACHINE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie! SDK zapowiedziany

G.E.C.K. będzie dostępny już w grudniu!

 

przy okazji zapowiedzieli trzy dodatki do ściągnięcia, ale ta wiadomość ginie w cieniu tej pierwszej :)

SDK yeah ;d. Oby wydali na początku grudnia a może w jakiś fajny mod sie już na świeta pogra. Co do dodatków - nie jest źle o ile bedzie to za free ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... yes, yes, yes? :)

 

Pies drapal DLC, ale skoro G.E.C.K (swoja droga, bardzo adekwatna nazwa dla tego kawalka softu ;) ) bedzie jeszcze w tym roku, to cos czuje, ze beda swieta z Falloutem :)

No ja mam nadzieje ze mody szybko zrobią jakies ciekawie pr0 mody ;p. Pamiętam to co zrobili z przeciętnego oBka ;). Dobrze jakby jeszcze jakoś rozwiązali kwestie mówione - chodzi mi oto ze bardzo by mnie interesowały mody które dodają nowe lokacje + nowe questy + npc + przedmioty itd ;).

 

Btw ciekawy projekt powstał:

http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=47583

 

http://fo3.xaimus.com/"</a&gt'>Fallout 3 Alternative Soundtrack

 

Przydało by sie wicej muzy bo ta staje sie już nudna (w każdym "lochu" brzmi tak samo i nieciekawie ;p). Mimo ze jeszcze wszystkich miast nie odwiedziłem to chyba sobie zainstaluje muzyke z F2 do F3 ;).

Są już nawet próbki:

http://fo3.xaimus.com/topic/5/fallout-3-alternative-what/

 

Widać ze profesjonalnie robiona muza ale akurat te motywy mi bardziej do pesa/fify bardziej pasowały ;p. Chociaz jak posłuchalem 3 razy każdego to jednak mi pasuje ;p. Oba są bardzo podobne. Motyw battle naprawde mi sie podoba - zostawiam go sobie w playliscie ;p.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam link do tego moda:

http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=376

 

Szkoda ze za to nie ma childkillera ale pewnie z sdk to dodadzą ;]. Ja i tak zawsze gram jako very good ;].

 

EDIT.

Błąd zrobiłem ze maina tak późno zacząłem ;]. Mam 75h gry, mniej więcej początek maina i odechciało mi sie grać. Strasznie denerwują powtarzające sie wnętrza lokacji. Eksploracja po pewnym czasie nie ma sensu bo to tak jakbym wchodził do tego samego pomieszczenia non stop... Tego nawet mody nie zmienią (mogą zmienić wygląd tylko ale nie zeby każdy vault,podziemia czy stacje metra bardzo różniły się od siebie). Co do maina to jeszcze nie odkryłem pewnego miasta dzięki któremu znałbym lokacje miejsca gdzie mam sie udać ;] (gram bez markerów - jest na to odpowiedni mod albo w FalloutPrefs.ini w wierszu "bShowQuestMarkers" dajemy 0). Zwiedzając teraz podziemia mam deja vu co chwile...

Spytam tych co sie znali na SDK/CS do Obka: dało sie zmienić wygląd każdej jaskini/fortu z osobna ? ;] Z tego co pamietam to nie ;p.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwązanie problemu dla osób kórym nie chce zainstalować się PATCH 1.0.0.15:

 

Pierwsze łatwe:

-zainstalować gre od początku i wybrać opcję "Zainstaluj dla wszystkich uzytkowników na tym komputerze"

 

Drugie trudniejsze:

-otwieramy rejest (Start->uruchom->regedit)

-kopiujemy gałąź

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{974C4B12-4D02-4879-85E0-61C95CC63E9E}

do

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{974C4B12-4D02-4879-85E0-61C95CC63E9E}

Zapytacie jak skopiować?

  • eksportujemy wspomnina gałąź "{974C4B1..." gdzies do pliku(prawy klik na niej i eksportuj)
  • podmieniamy w tym pliku CURRENT_USER na LOCAL_MACHINE i zapisujemy go
  • klikamy 2razy na tym plku dzieki czemu zostanie on wprowadzony do rejestru

Problem oczywiscie wynikl z braku doswiadczenia programisty :mur: ktory szuka gry w rejestrze tylko w galezi LOCAL_MACHINE

Dzieki za rade. Problem z patchem w polskiej wersji rozwiazany i patch zainstalowany. Przetestowałem oba sposoby i oba działaja. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To co za idiotyzm że patch nie daje możliwości wyboru lokalizacji. Po formacie systemu muszę reinstalować grę jeśli wyjdzie nowy patch? Brawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co za idiotyzm że patch nie daje możliwości wyboru lokalizacji. Po formacie systemu muszę reinstalować grę jeśli wyjdzie nowy patch? Brawa.

Wystarczy zainstalowac gre dla wszystkich uzytkowników komputera, tak jak kolega blowman napisał lub robisz ten trik z rejestrem jesli gry reinstalowac nie chcesz. A po formacie i ponownym zainstalowaniu czystego systemu i tak przeciez trzeba gre zainstalowac na nowo, wiec co za problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po formacie i ponownym zainstalowaniu czystego systemu i tak przeciez trzeba gre zainstalowac na nowo, wiec co za problem??

Od kiedy?!?!?

Tylko niektóre gry wrzucają do systemu syfne biblioteki, bez których nie odpalą. Poza tym, wystarczy pomijać lauchera i odpalać przez skrót.

Nie pisz bajek, ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No właśnie większości gier nie trzeba reinstalować po formacie, a tak się skłąda że formaty robię często (głównie przez częstą zmianę sprzętu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam system reinstaluje bardzo rzadko, bo nie robie w nim bajzlu, sprzet ostatnio zmieniam tez rzadko, a nawet jak zmieniam, to zazwyczaj tez obejdzie sie bez reinstalki i u mnie ten sam system czesto stoi nawet ponad dwa lata a nieraz i dłuzej, ale jak już dojdzie do reinstalki Windowsa, to zazwyczaj po niej większośc gier, jak i programów, które były zainstalowane na innej partycji nie rusza, bo nie ma wpisów w rejestrze i czasem jakichs dodatkowych plików które były zainstalowane na partycji systemowej i wywala jakies błędy i trzeba reinstalowac na nowo. Zresztą co za problem sobie gre przeinstalowac. Sejwy można sobie zachować, a reinstalka gry to tylko kilka minut roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...