Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

Mod dodający wiele perków, w tym kilka z F1/F2/FT

http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=2028

 

Mam propozycję dla wielbicieli Falloutów, zróbmy listę modów typu "classic" które przywracają/dodają do F3 elementy z F1/F2/FT.

 

EDYT:

W związku z ostatnimi posunięciami Steam, F3 u nich właśnie zdrożało do ponad 200zł !

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany walczyłem co dziennie z Falloutem żeby go wreszcie odpalić i właśnie mi się udało.Mimo że nie znam angielskiego,to jakoś udało mi się znaleźć rozwiązanie tego problemu.Ściągnąłem jakiś plik który wyłącza XLIVE i gra się włączyła. :damage_wall: Po tylu godzinach :blink:

A robiłem już chyba wszystko.Ponownie postawiłem nowy system i zainstalowałem nawet SP3.Zabawa z kodekami i sterami.Uruchamiałem winde w trybie czystego rozruchu i takie tam.

Jeżeli też ktoś ma taki problem to tu jest ten plik.KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się spytać czy można kupić polski F3 a zainstalować wersję US/GB z pomocą oryginalnego klucza czy co tam jest w F3. Ale chyba znalazłem odpowiedź na to pytanie:

Fallout 3 English (uncut)

********************

Protection:

SecuROM 7.38 Disc-Check during installation

Fallout 3 Eng\Polish

********************

Protection:

Signs on CD/DVD indicate SafeDisc 2/3

SafeDisc 4.85.000 detected -> ..\Fallout3.exe

SafeDisc 4.85.000 detected -> ..\FalloutLauncher.exe

SafeDisc 4.85.000 detected -> ..\support\pol\Fallout3.exe

SafeDisc 4.85.000 detected -> ..\support\pol\FalloutLauncher.exe

Czyli jeśli sprawdza nośnik to nic z tego :(

Proszę o info czy ktoś próbował tak zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Do samego Fallouta nie ma seriala, serial jest tylko do LIVE.

 

A gra sprawdza płytę przy uruchamianiu launchera, przy bezpośrednim uruchmianiu gry płyta nie jest sprawdzana. Nie wiem natomiast czy brytyjska edycja uruchomi się z polską płytą, jeśli jest tak jak napisałeś to pewnie nie.

 

Inna rzecz to że brytyjskiego Fallouta możesz kupić za mniej niż 100 zł z wysyłką na www.game.co.uk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos gra dobra postacia (z wysoka karma) i szuka sensownego towarzysza, to w spoilerze namiar:

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "dobry towarzysz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos gra dobra postacia (z wysoka karma) i szuka sensownego towarzysza, to w spoilerze namiar:

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "dobry towarzysz"
Cross jest spoko ale wole innego towarzysza ;). Jestem Świętym i gram z Fafikiem :D. Dla tych co już go spotkali pewnie wiedzą o kogo chodzi ;]. Ogólnie nie grałem w F3 juz od jakiegoś czasu bo mnie tak przynudził ze az głowa boli. Bede musiał sie zebrać aby go skończyć. Zawiodłem sie bardzo ze nie ma miast dużych. Jak już wyżej pisałem: ta gra polega na eksploracji (co nie jest złe samo w sobie) ale co chwile podobnych terenów. To samo było w Obku ale on mimo swoich wad miał kilka dużych miast a każde sie różniło stylem architektury i w ogóle ;]. Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do Cross.. to ona mi się gdzieś zgubiła.. Jakie to jest krwa głupie :) I gdzie ja mam ją znaleźć teraz? Próbuje się przespać żeby do mnie wróciła, no ale nie wraca. Cały czas jestem najdobrzejszy ;) Za to jak długo śpię to zastaję przy postaci Paladyna Hoss (związany był z uratowaniem nowicjusza Pek z biurowca), nowicjusz też za mną biegał dopóki go nie zabiłem przez przypadek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Ten post dedykuje wszystkim zagorzalym fanom F1i F2.

Otoz zaczalem specjalnie grac w F1 aby zobaczyc czy konserwatywne podejscie i niechec do F3 jest wlasciwa(fanow F1/2).

Tak wiec po kilkunastu godzinach gry moge powiedziec ze przeniesienie w 3D nowego F3 zostalo naprawde swietnie zrealizowane a co do F1, to z przykroscia stwierdzam ze gra jest poprostu nudna!!! omijam grafe bo nie gralem w ta gre pod wzgledem grafy, poprostu gra sie nudno, widok gry po czesci izometryczny pozostawia sporo do zyczenia, poruszanie sie postaci rowniez. Z pewnoscia fajnie jest robic co sie chce i jak sie chce, jednak nadmierna wolnosc( okradanie) i zdobywanie w zbyt prosty sposob item'ow wcale nie dodaje glorii tej grze, cala fabula daje wiele przyjemnosci, jednak mechanika gry skutecznie odstrasza, gry nie ukoncze bo nie mam az tyle zapotrzebowania na nude ,jednak aby byc w porzadku w porownaniach pogralem te kilka dni.

 

Na koniec dodam ze w F3 polaczono w calosc wszstkie najlepsze aspekty swiata "F" i w sposob jaki to zrobiono pozwolilo na zapoznanie sie z tym tytulem wiekszej grupie ludzi niz w przypadku wczesniejszych odslon.

 

ps.ktos pisal ze w F3 zbyt szybko rosna poziomy-jakby zapominajac ze np w F1 okradniemy wszystkich i wszystko na poczatkowych poziomach trudnosci,zdobywajac przy tym mase stuff'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragonlore:

Zgadzam sie z Toba w zupelnosci, aczkolwiek w F3 poziomy faktycznie rosna zbyt szybko, odnosze wrazenie, ze sa wyskalowane na niezbyt intensywne snucie sie po swiecie. A mechanika jest taka, ze na tym 20. poziomie z postaci robi sie niemalze "jack of all trades" - nie ma w zasadzie slabych stron. Wszystkich skilli na 100 nie bedzie, ale to i tak w niczym nie przeszkadza - Lockpick, Science, Repair i jakis typ broni na setke i jestesmy mastah, co otworzy wszystko, naprawi sprzet jak McGyver i zestrzeli golebia na mile ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak już porównywać to do drugiej części, bo właśnie ta stała się fenomenem. Wielu graczy od niej zaczęło (w tym ja), w dwójce poprawili wiele niedopracowań jedynki, i zrobili z tego grę niemal idealną. Przeszedłem ją kilka razy i spędziłem wiele miesięcy z obiema częściami (łącznie to sporo lat z dłuższymi przerwami).

 

Szybkie levelowanie - w F1 już w Junktown doszedłem do szóstego levelu, najpotrzebniejsze skille miałem na poziomie który wystarczał do zrobienia wszystkiego do czasu końcówki gry.

Takich analogii można znaleźć pełno (większość skilli też zupełnie do niczego nie potrzebna, tak samo niektóre cechy SPECIAL), ale warto zauważyć że to pierwsza część by Bethesda. Skoro Interplay zrobił z jedynki grę przegenialną, to i Bethesda ma na to szansę.

 

Kiedyś świetnie mi się w nie grało, ale obecnie nie chciał bym gry w dokładnie takiej formie. Fakt fajnie jakby w F3 była możliwość "cichszego" przechodzenia questów, bo niestety w prawie każdym zadaniu po drodze trzeba wyeliminować sporo wrogów, ale mimo wszystko wolę to co jest obecnie. Jeszcze wszystko przed Bethesdą, może czwórka przyniesie nam większy kompromis.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten post dedykuje wszystkim zagorzalym fanom F1i F2.

Otoz zaczalem specjalnie grac w F1 aby zobaczyc czy konserwatywne podejscie i niechec do F3 jest wlasciwa(fanow F1/2).

Tak wiec po kilkunastu godzinach gry moge powiedziec ze przeniesienie w 3D nowego F3 zostalo naprawde swietnie zrealizowane a co do F1, to z przykroscia stwierdzam ze gra jest poprostu nudna!!! omijam grafe bo nie gralem w ta gre pod wzgledem grafy, poprostu gra sie nudno, widok gry po czesci izometryczny pozostawia sporo do zyczenia, poruszanie sie postaci rowniez. Z pewnoscia fajnie jest robic co sie chce i jak sie chce, jednak nadmierna wolnosc( okradanie) i zdobywanie w zbyt prosty sposob item'ow wcale nie dodaje glorii tej grze, cala fabula daje wiele przyjemnosci, jednak mechanika gry skutecznie odstrasza, gry nie ukoncze bo nie mam az tyle zapotrzebowania na nude ,jednak aby byc w porzadku w porownaniach pogralem te kilka dni.

 

Na koniec dodam ze w F3 polaczono w calosc wszstkie najlepsze aspekty swiata "F" i w sposob jaki to zrobiono pozwolilo na zapoznanie sie z tym tytulem wiekszej grupie ludzi niz w przypadku wczesniejszych odslon.

 

ps.ktos pisal ze w F3 zbyt szybko rosna poziomy-jakby zapominajac ze np w F1 okradniemy wszystkich i wszystko na poczatkowych poziomach trudnosci,zdobywajac przy tym mase stuff'u

Takie porównania to ordynarna demagogia.

 

Trzeba osobliwej umysłowości żeby porównywać stronę techniczną (w tym min. mechanikę) gier, które dzieli dekada :wink: "Arnoldzie za książki też się weź..." chciałoby się żartobliwie dodać :wink:

 

Jeżeli chodzi o fabułę między F 3 a poprzednikami jest różnica klas. In minus dla F 3 oczywiście.

 

Ostatnio zakupiłem F 3 (a co tam :wink: ). Pierwsze wrażenie jest mniej niekorzystne niż się spodziewałem, choć im dalej tym gorzej. To oczywiście dopiero początki, więc nie przekreślam tego "produktu":wink: . ...doskwiera monotonia w szerokim tego słowa znaczeniu. Nawet fajnie wypada za to system walki.

 

ad. costi - faktycznie mogliby trochę skomplikować i zrobić tak aby postać nie była renesansowym supermanem, który potrafi wszystko, na każdą okazję. To samo wkurzało mnie w serii TES.

 

Pozdrawiam świątecznie. Proszę przy tym o obiektywizm i nieusuwanie mojego posta (to w końcu forum, a nie aplogia F 3).

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie porównania to brak myślenia w czystej postaci. Ale dragonlorowi jest to dziedzina nieobca, o czym przypomina w niejednym swoim poście :wink: (choć są i posty o charakterze przeciwnym).

 

Co do porównań to dajmy spokój. Od strony treści, mimo upływu czasu stare Fallouty są poprostu lepsze. W pozostałej części F 3 to gra z innej dekady, co widzi każdy (może za wyjątkiem dragonlore, który odkrywa przy tej okazji Amerykę, grając na to konto w F1. Sama fabuła dla dragonlore nie jest zbyt ważna skoro z góry wie, że nie przejdzie F 1.). (Na marginesie, można oczywiście pograć sobie np. w King of Dragons aby "odkryć", że God of War jest jednak lepszy;-). Ale co to za nowina - no comment).

 

Co do F 3 trzeba powiedzieć, że gra jest całkiem znośna. Zaczęłam grać gdyż GTA IV wkurzyło mnie spdakami fps :wink: . F 3 jest faktycznie monotonny i klaustrofobiczny ale nie jest najgorzej. Jako fps z elemntami rpg (i to całkiem sporymi elemntami) wypada prtzyzwoicie. Choć litry krwi i cały gore - zupełnie do mnie nie przemówiły. Z drugiej strony, zo by dobrego nie powiedzieć, robienie z F 3 zjawiska jest oparte na nieporozumieniu. Gra przyzwoita to całkiem co innego niż gra wybitna.

 

W kązdym razie tych kilkudziesięciu złotych wydanych na allegro nie żałuję. Przejdę i sprzedam ten tytuł, albo nie przejdę i też sprzedam;-).

Edytowane przez Elektra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainstalowałem ostatnio Fallout 3 PL, gra działa, wszystko jest ładnie, dialogi są po polsku, menu w grze po polsku, ale na samym początku jak się uruchamia grę i wybiera ustawienia grafiki, itp, wszystko jest po rosyjsku :/. Wie ktoś co z tym fantem zrobić?

post-164326-1230332007_thumb.jpg

post-164326-1230332013_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

Nie mam już sił na więcej argumentacji dlaczego imo F1/F2 >>>>>>>>> F3.

 

HanSolo

Było już o tym w tym topicu musisz poszukać ;). W najgorszym wypadku zainstaluj spolszczenie z sieci (taki plik chyba koło 130MB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

Nie mam już sił na więcej argumentacji dlaczego imo F1/F2 >>>>>>>>> F3.

 

HanSolo

Było już o tym w tym topicu musisz poszukać ;). W najgorszym wypadku zainstaluj spolszczenie z sieci (taki plik chyba koło 130MB).

Kurde, było się dalej rosyjskiego uczyć, a nie przestać po gimnazjum :). Mógłby ktoś wrzucić screena z okienka z ustawieniami to bym zobaczył co które znaczki oznaczają :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Takie porównania to brak myślenia w czystej postaci. Ale dragonlorowi jest to dziedzina nieobca, o czym przypomina w niejednym swoim poście :wink: (choć są i posty o charakterze przeciwnym).

 

Co do porównań to dajmy spokój. Od strony treści, mimo upływu czasu stare Fallouty są poprostu lepsze. W pozostałej części F 3 to gra z innej dekady, co widzi każdy (może za wyjątkiem dragonlore, który odkrywa przy tej okazji Amerykę, grając na to konto w F1. Sama fabuła dla dragonlore nie jest zbyt ważna skoro z góry wie, że nie przejdzie F 1.). (Na marginesie, można oczywiście pograć sobie np. w King of Dragons aby "odkryć", że God of War jest jednak lepszy;-). Ale co to za nowina - no comment).

 

Co do F 3 trzeba powiedzieć, że gra jest całkiem znośna. Zaczęłam grać gdyż GTA IV wkurzyło mnie spdakami fps :wink: . F 3 jest faktycznie monotonny i klaustrofobiczny ale nie jest najgorzej. Jako fps z elemntami rpg (i to całkiem sporymi elemntami) wypada prtzyzwoicie. Choć litry krwi i cały gore - zupełnie do mnie nie przemówiły. Z drugiej strony, zo by dobrego nie powiedzieć, robienie z F 3 zjawiska jest oparte na nieporozumieniu. Gra przyzwoita to całkiem co innego niż gra wybitna.

 

W kązdym razie tych kilkudziesięciu złotych wydanych na allegro nie żałuję. Przejdę i sprzedam ten tytuł, albo nie przejdę i też sprzedam;-).

"Takie porównania to brak myślenia w czystej postaci. Ale dragonlorowi jest to dziedzina nieobca, o czym przypomina w niejednym swoim poście" .... a takie odpowiedzi to dopiero "myslenie", szkoda ze nie stac cie na prawdziwa i normalna retorykie, no ale chyba w Fallout'ach nie wychodzilas poza ramy podstawowego poziomu, choc cyt.(..choć są i posty o charakterze przeciwnym)

 

i jeszcze do cytatu z gory, a jakie porownania F1 do F3 powinno sie robic??, czy nie wszystkie mozliwe padaly na tym forum przed wydaniem F3?? i wtedy to pasowalo?? :rolleyes:

 

dla mnie F3 to przeniesienie wrecz idealne jesli chodzi o swiat Fallout'ow, klimat,menazeria ,otoczenie, co ciekawe przeniesieno takze wady poprzednich czesci jesli chodzi o niektore skille ale ta seria juz chyba tak ma.

F1 gdyby mialo lepsza mechanikie gry mogloby byc dla mnie swietnym rpg-iem, jednak zwyczajna nuda nie pozwolila na przetrwanie do konca gry, bo to ze jakas gra sama w sobie jest gra rpg nie oznacza dla mnie automatycznie ze musi byc dobra a tym bardziej fajna bo to dwie rozne rzeczy.

 

Jednakze spedzilem w F1 ponad 20h aby byc rzetelnym w podejsciu do opinii na temat F3, co prawda nie gralem jeszcze w F2 jednak mam zamiar to zrobic z nastawieniem min 20h, no chyba ze gra mnie wciagnie na dluzej :) .

 

Polecam tez uwaniej czytac moje posty bo wyraznie napisalem ze F1 ma dobra fabule i daje wiele przyjemnosci -ale jednoczesnie ta gra nie jest warta tego zeby "czekac" na fabule kosztem meczarni jaka daje mechanika gry.

 

i bez wycieczek osobistych prosze, bo to nie bazar z torebkami

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi znowu przez to chore Xlive gra się nie uruchamia. :huh: Nie wiem czego tak się dzieje.Może powiecie o co chodzi w tym programiku bo nie czaje angielskiego.

post-121473-1230376887_thumb.jpg

Przedtem coś nacisnąłem i gra ruszyła,a teraz nie chce.

 

A powiedźcie mi po co są te nadajniki rozmieszczone po całym pustkowiu.Czu to jest związane z jakimś questem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie nadajniki? :huh:

Po całym pustkowiu stoją porozstawiane maszty antenowe i obok każdej takiej anteny stoi transformator z włącznikiem.Podchodzisz,włączasz i pojawia Ci się napis z pipboya że znaleziono nowy sygnał np. Charli Tango.Włączyłem ich dobre parę sztuk.

Grę zacząłem od zwiedzania pustkowia i myślałem że to jest do questa z radiem Galaxy,ale okazało się że tam wystarczyło założyć czaszę i tyle.

Nie wiem po co one są. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz sprawdzę to bo zacząłem grać drugi raz jako mega morderca hehe.No a żeby,grać niestety ale zapodałem cracka przez tą chorą usługę LIVE.

Wydałem kasę na grę to i pograć chce.

A powiedźcie mi jak to jest z tą grą jak ktoś nie ma neta.Na pudełku nie pisze nic że musi być net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Takie porównania to brak myślenia w czystej postaci. Ale dragonlorowi jest to dziedzina nieobca, o czym przypomina w niejednym swoim poście" .... a takie odpowiedzi to dopiero "myslenie", szkoda ze nie stac cie na prawdziwa i normalna retorykie, no ale chyba w Fallout'ach nie wychodzilas poza ramy podstawowego poziomu, choc cyt.(..choć są i posty o charakterze przeciwnym)

Co za żywiołowa reakcja...po co te nerwy :wink: . Przecież Elektra dała łagodzącą buźkę na końcu. Zwracaj uwagę na emotki.

Poza tym takie porównanie jakie proponujesz, upajając się przy tym swoją "rzetelnością" kłócą się ze zdrowym rozsądkiem. Po raz kolejny wypada ci przypomnieć, że te gry dziwli dekada. Twoje zachowanie to zwykła demagogia, po dwakroć.

 

i jeszcze do cytatu z gory, a jakie porownania F1 do F3 powinno sie robic??, czy nie wszystkie mozliwe padaly na tym forum przed wydaniem F3?? i wtedy to pasowalo?? :rolleyes:

Powiem jak wcześniej - yuucOm - nie mam siły na tłumaczenie oczywistości. Powiem tylko, że odkrywanie Ameryki staje się już z twojej strony trochę nudne :wink: .

 

F1 gdyby mialo lepsza mechanikie gry mogloby byc dla mnie swietnym rpg-iem, jednak zwyczajna nuda nie pozwolila na przetrwanie do konca gry, bo to ze jakas gra sama w sobie jest gra rpg nie oznacza dla mnie automatycznie ze musi byc dobra a tym bardziej fajna bo to dwie rozne rzeczy.

To najlepszy dowod, że fabuła jest dla ciebie - mówiąc oględnie - na dalszym planie. A pomyśl tylko co jest ex definitione najważniejsze w rpg (...zgadłeś - fabuła :wink: ).

 

i bez wycieczek osobistych prosze, bo to nie bazar z torebkami

O jejku, jejku :wink: "Takie porównania to brak myślenia w czystej postaci" - odnosi się przecież jasno i wyraźnie do niemądrego porównania, a nie do ciebie. Idąc dalej, wszyscy czasem błądzimy :wink: .

 

Zwróc uwagę, ile szczerego trudu zadałem sobie udzielając ci odpowiedzi. Wszystko to by zapanował pokój i harmonia :wink:

 

...co do F 3 - jaki patch muzyczny polecicie? Oryginalna muzyka jest beznadziejna. (Myślałem o muzie z poprzednich części, ale czy jest może coś innego, wartego wypróbowania?).

 

Poza tym - czy ukazały się jakieś nowe i STABILNE mody graficzne? (Podbicie tekstur, bez uszczerbku dla fps itp.?). Gra jak na Anno Domini 2008 wygląda bowiem mocno przeciętnie.

 

Jak pogram kilkanaście godzin podzielę się wrażeniami, na które zapewne z niecierpliwością czekacie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najlepszy dowod, że fabuła jest dla ciebie - mówiąc oględnie - na dalszym planie. A pomyśl tylko co jest ex definitione najważniejsze w rpg (...zgadłeś - fabuła ).

Najwazniejsza w kazdej grze jest grywalnosc. Fabula jest tylko tego elementem - jesli mechanika i prezentacja beda kalowe, to nawet najlepsza fabula nie pomoze.

 

Poza tym takie porównanie jakie proponujesz, upajając się przy tym swoją "rzetelnością" kłócą się ze zdrowym rozsądkiem. Po raz kolejny wypada ci przypomnieć, że te gry dziwli dekada. Twoje zachowanie to zwykła demagogia, po dwakroć.

Jaka demagogia, skoro przed premiera glowne zarzuty do F3, rzucane przez fanatykow poprzednich czesci, to byly "nie ma izometrii i turowej walki"? A potem "nie ma traitow, pipboy jest inny" itd.

Teraz to Ty uprawiasz demagogie, bo jak przyszlo do zwrocenia uwagi na wady F1, to nagle "te gry dzieli dekada"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróc uwagę, ile szczerego trudu zadałem sobie udzielając ci odpowiedzi. Wszystko to by zapanował pokój i harmonia :wink:

 

...co do F 3 - jaki patch muzyczny polecicie? Oryginalna muzyka jest beznadziejna. (Myślałem o muzie z poprzednich części, ale czy jest może coś innego, wartego wypróbowania?).

 

Poza tym - czy ukazały się jakieś nowe i STABILNE mody graficzne? (Podbicie tekstur, bez uszczerbku dla fps itp.?). Gra jak na Anno Domini 2008 wygląda bowiem mocno przeciętnie.

 

Jak pogram kilkanaście godzin podzielę się wrażeniami, na które zapewne z niecierpliwością czekacie :wink:

Tutaj masz starą muze w F3 ;):

http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=242

Niemniej ten mod i tak daje jedne z gorszych kawałków bo nie dają muzy z miast ;]. Wiec polecam sobie ściągnąć dodatkowo muzykę ze starych F (szczególnie "miastową"):

http://www.nma-fallout.com/content.php?page=fo2-music

Pewnie słyszałeś o Fallout 3 Alternative Soundtrack:

http://fo3.xaimus.com/

Niestety nie mają jak narazie nowych kawałków ;].

 

Mody na grafe:

Polecam ten dział na F3Nexus

http://www.fallout3nexus.com/downloads/cat.php?id=66

 

Poza tym te mody co i ja mam:

Atmospheric Sun Glare

 

Fallout 3 High Definition Texture Pack - troche może zjadać FPS

 

Weapons Hi res new bump texture and moified skin texture

 

Terrifically Terrific Landscape Texture Tune-up - jeżeli nie chce instalować moda HD to spróbuj tego ;).

 

Ja po 140h gry mogę powiedzieć ze już Obliviona z modami mi sie lepiej grało. Teraz już od paru dni w to nie gram a jeszcze gry nie skończyłem :lol:. Powtarzalność miejsc grosza od tych z oblivona (tam było mnóstwo questów i mnóstwo różnorakich miast). Dla mnie Fallout 3 nie jest krapem na -1/10 ale daleko mu do starych Falloutów. Jakby miał ją oceniać bez zadnego moda to bym maxymalnie wystaił 5/10 (DEBILNE,CAUSCHALOWE levelowanie według którego już bym miał koło 40 lvl, fabuła fajna tylko na początku potem już jest jak main quest z Obka (jeszcze czekam na końcówkę może mnie czymś zaskoczy...), mało questów pobocznych, mała różnorodność miejsc - bieganie po stacjach metra w centrum DC... , gdzie są miasta ?, gra polega na eksploracji - fajnie tylko szkoda wygląd tych lokacji jest bardzo podobny do siebie, inny klimat i wyraźnie mniej wyrazisty niż klim ze starych Falloutów i jeszcze wiele wiele innych rzeczy które można wyczytać chociażby z recenzji na gram.pl albo z recki Caleba na PPC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to przyznać ale wszystko w za dużych ilościach się nudzi.. Ja niedługo kończę Fallouta "na maxa" tj. zamierzam mieć prawie wszystkie staty na 100 (mod na level cap, nie wszystkie na 100, żeby buga nie było), wszystkie unikalne bronie, zbroje i ciekawostki, wszystkie figurki, wszystkie miejsca na mapie zwiedzone. No i kurde nie wiem jak Ty zrobiłeś te 140h, bo ja już jestem dosyć blisko swojego celu (co prawda main quest dopiero na zdobywaniu G.E.C.K'a) a mam przegrane 63h. Zrobie to wszystko to pewnie mniej niż 80h wyjdzie, czyli i tak sporo mniej niż u Ciebie. A do tej pory mi się nie znudził Fallout.

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Takie porównania to brak myślenia w czystej postaci. Ale dragonlorowi jest to dziedzina nieobca, o czym przypomina w niejednym swoim poście" .... a takie odpowiedzi to dopiero "myslenie", szkoda ze nie stac cie na prawdziwa i normalna retorykie, no ale chyba w Fallout'ach nie wychodzilas poza ramy podstawowego poziomu, choc cyt.(..choć są i posty o charakterze przeciwnym)

 

i bez wycieczek osobistych prosze, bo to nie bazar z torebkami

"Skąd w jego oczach biorą się łzy"? :wink: - jakby zapytał jeden z rejsowiczów . Ostatecznie spuszczam zasłony miłosierdzia na te bolączki. Skoro nie odróżniasz pan krytyki poglądów od krytyki osób, to już nie moja wina :wink: Poza tym podtrzymuje to co podał mój adwokat :wink: -Jake79. Peace and love panie dragonlore.

 

Jednakze spedzilem w F1 ponad 20h aby byc rzetelnym w podejsciu do opinii na temat F3, co prawda nie gralem jeszcze w F2 jednak mam zamiar to zrobic z nastawieniem min 20h, no chyba ze gra mnie wciagnie na dluzej :) .

Faktycznie to czyni z ciebie prawdziwego experta :lol2: . Przypomina to trochę posłów samoobrony, którzy w 2 lata zdobywali stopień magistra :wink:

 

i bez wycieczek osobistych prosze, bo to nie bazar z torebkami

Ja też tak uważam dlatego bazar z torebkami zostawiam do twojej dyspozycji.

 

Najwazniejsza w kazdej grze jest grywalnosc. Fabula jest tylko tego elementem - jesli mechanika i prezentacja beda kalowe, to nawet najlepsza fabula nie pomoze.

Nie jest to prawda. "Grywalność" to termin z amerykańskich pism branżowych. W skrócie oznacza wszystko i nic zarazem :wink: . Notabene, najwyraźniej umknęło ci, że rpg oznacza właśnie grę fabularną :wink: .

 

Poza tym nie wiedziałam, że dekadę temu F 1/F 2 - miał jak to ładnie ująłeś - "kałową" prezentację. Zauważ łaskawie, że w sensie technicznym te gry dzieli ponad 10 lat. Z kolei w sensie merytorycznym też nie ma równowagi, ale - o ironio - na korzyść F1/F2. I o to tu chodzi.

 

Jaka demagogia, skoro przed premiera glowne zarzuty do F3, rzucane przez fanatykow poprzednich czesci, to byly "nie ma izometrii i turowej walki"? A potem "nie ma traitow, pipboy jest inny" itd.

Teraz to Ty uprawiasz demagogie, bo jak przyszlo do zwrocenia uwagi na wady F1, to nagle "te gry dzieli dekada"...

Musisz zwrócić uwagę kto kierował zarzuty o których piszesz. Śledzę forum i nie pamiętam aby - Jake79 - podawał coś ala "nie ma izometrii i turowej walki"-"nie ma traitow, pipboy jest inny" :wink:

 

Tak, że twoje uwagi w tej części są mało racjonalne. Poza tym "demagogia" to nie jest słowo na każdą okazję :wink: . Poza tym zawsze byłam zdania, że Ty wiesz co jest dobre i ważne w crpg, dlatego nie rozumię o co tu walczysz?

 

Dziękie wielkie yuucOm. Te paki muzyczne już zapodałam, ale reszta się przyda. Na razie gra mnie nawet wciągnęła. Choć S.T.A.L.K.E.R. CS podobał mi się lepiej, F 3 to trochę inny typ gry i też może zassać. Widać poprawę wobec TES IV, są dialogi, bardziej złożone zadania. Tylko wszędzie tak jakoś szaro-buro i monotematycznie-stylistycznie. Tutorial jest bardzo fajny, nawet za fajny, gdyż wyjście jest trocjhę rozczarowujące.

Edytowane przez Elektra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękie wielkie yuucOm. Te paki muzyczne już zapodałam, ale reszta się przyda. Na razie gra mnie nawet wciągnęła. Choć S.T.A.L.K.E.R. CS podobał mi się lepiej, F 3 to trochę inny typ gry i też może zassać. Widać poprawę wobec TES IV, są dialogi, bardziej złożone zadania. Tylko wszędzie tak jakoś szaro-buro i monotematycznie-stylistycznie. Tutorial jest bardzo fajny, nawet za fajny, gdyż wyjście jest trocjhę rozczarowujące.

Np ;).

 

No dokładnie. Początek jest świetny (i wygląda Valuta też bardzo dobry) ale gra z czasem traci powietrze. Fabuła (przynajmniej jak dotychczas) jest przeciętna (Oblivion to nadrabiał kapitalnymi questami pobocznymi jak chociażby questy DB). Dialogi są niezłe (duuużo lepsze od Obkowych) ale im daleko do tych z Fallouta1i2. Karma działa w miarę dobrze i pipboy 3000 imo jest bardzo fajny (większości sie nie podoba ;d).

Śmieszne jest to ze mimo extreme slow leveling lite + less skillpoints za 2000xp bede już miał 20lvl. Bez tych less skillpoint postać sie robi czołgiem, dobra we wszystkim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...