Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

to ma, ze mala roznorodnosc swiata przeklada sie na mala roznorodnosc tekstur

a to z kolei ma wplyw na ilosc zajmowanego miejsca w pamieci przez te ostatnie

dzieki temu zarzadzanie zasobami jest prostsze i optymalizacja takze jest latwiejsza do przeprowadzenia

tak wiec jak widzisz sa to elementy bardzo mocno powiazane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno wiesz o czym mówisz? Nie znam żadnego programisty który tak postępuje z własnej woli za to często są zmuszani do odwalania prowizorki przez menadżerów i marketing dla których liczy się tylko "szybciej i taniej".

E tam. Wszyscy jesteśmy dzisiaj zmuszani przez smutnych panów drukowanych na banknotach USD :wink: . To głębokie tendencje kulturowe. Poza tym jakich znasz konkretnie programistów, pracujących dal dużych przedsiębiorstw (gdyż o takich tu mowa)?

 

 

A co ma różnorodność świata do optymalizacji? Do wymagań to tak ale nie optymalizacji.

Hm. Na czym twoim zdaniem polega optymalizacja (gdyż jest to najwyraźniej zdanie odległe od powszechnie przyjętego :wink: ).

 

Co do samej gry...Po kilkunastu godzinach wkradła się potworna monotonia i nuda. To było do przewidzenia przy tej całej szaroburości i monochromii otoczenia. Mimo, że gra jest fajna (przymykając oko na niegodziwe uproszczenia i znaczne usztampowienie), jednostajność pejzażu ciąży nad całością.

 

W każdym razie nadal gram; w porywach podoba mi się, ale czy na ukończenie stanie mi zapału to zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quo -> Nie całkiem. [celowo upraszczam, nie czepiać się] Umieszczenie czterech tekstur zamiast dwóch, zwiększa ilość zajętej pamięci ale nie zmienia stopnia komplikacji programu. Tekstury z danej grupy mają takie same rozmiary i są obsługiwane tą samą funkcją/mi które mają jakiś stopień optymalizacji i zwiększenie ilości tekstur nie wpływa na niego, jedynie na szybkość z jakim zostaną obsłużone czyli wydajność.[koniec upraszczania] Przesadzenie z ilością tekstur może zablokować działanie komputera który nie będzie wstanie załadować następnych ponieważ niema już miejsca ale od tego jest ustawienie ilości tekstur w opcjach żeby każdy ustawił wg. możliwości swojego komputera.

 

Jake79 -> tak, znam takie osoby. I wiem że chcieli by wszystko zrobić jak najlepiej a czasami są zmuszani do wypuszczania oprogramowania które ledwie kwalifikuje się do stadium alfa bo ktoś stwierdził "i tak kupią a przez ten czas można robić następne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jake79 -> tak, znam takie osoby. I wiem że chcieli by wszystko zrobić jak najlepiej a czasami są zmuszani do wypuszczania oprogramowania które ledwie kwalifikuje się do stadium alfa bo ktoś stwierdził "i tak kupią a przez ten czas można robić następne".

A to przepraszam :wink: .

 

...a ponadto...Czy są jakieś łatki dodające opisy przedmiotów? (po raz wtóry) :wink:

 

Przy okazji - jak leczyć towarzyszy i towarzyszki (vide Cross)? (Była o tym mowa ale nigdzie nie mogę znaleźć). <= o.k. już doszedłem - sami się leczą "w akcji" (pomysł dość głupi).

 

p.s.

 

Właśnie zakończyłem swoją przygodę z F3. Jestem mniej rozczarowany niż zakładałem zanim zabrałem się do grania...Chwilami było bardzo dobrze, wciągało i ciekawiło...momentami irytowało i nużyło. Gra na miarę Morrowinda czy nawet Wiedźmina toto jednak nie jest...razi monotonia i schematyczność, ponadto zaskakuje in minus bardzo mało wyszukane zakończenie i większość pomysłów w ramach głównego wątku (fabularnie - im dalej tym gorzej). Ogólnie jednak jest to tytuł solidny, nieźle dopracowany (po łatkach oczywiście) i co najważniejsze - odchodzący nieco od konwencji płaskiego crpg oblivionopodobnego (i wybory jakieś są i dialogi...), z tych powodów wart polecenia (jestem zaskoczony, że pisze tak pozytywnie ;-) ale chce zachować obiektywizm).

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorry za banalne pytanie z głupiej serii 'czy mi to pójdzie', ale chce mieć pewność zanim kupię tą grę.

 

Czy na lapku jhl90 c2d p8400, 4gb ram i gf9600m gt 512 ddr2 pogram w tą grę przyzwoicie na średnich detalach w 1024? Czy to będzie wyglądać jak wielka kupa czy jakoś znośnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Laptopowy 9600 to jesli sie nie myle 8600GT pod wzgledem Psow , po 32. Wiec skoro F3 to silnik Obliviona to ja stawiam mniej wiecej ale 800x600. Jednak nie sugeruj sie tym do konca , na 8600 gralem w 800x600 w obka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Swoją droga niby czemu polacy nie mogą ściągnąć dodatku dla Fallouta na PC? Ściągamy to - http://www.microsoft.com/downloads/details...;DisplayLang=en , po czym uruchamiamy aplikację Games for Windows LIVE, logujemy się za pomocą posiadanego konta Xbox LIVE, klikamy Marketplace i widzimy tam dodatek. Nie wiem o co chodziło w tym newsie z Gry Online.

 

No chyba że do gry w dodatek KONIECZNE jest zalogowanie się do LIVE z poziomu Fallouta, to tu może być problem jesli nie ma seriala w polskiej edycji. Ja mam edycję UK, i do LIVE zalogowałem się bez problemu.

 

Jeśli o to chodziło autorom newsa to powinni to sprecyzować, bo pobrac dodatek można, być może nie można w niego zagrać na polskiej edycji gry, ale na brytyjskiej można, nawet będąc Polakiem i mieszkając w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True, True

 

Ale nie martwcie się, za jakieś pół roku wzorem mass effect ten patch wyjdzie, pewnie w formie pudełkowej kosztującej 50 zł, ale cóż :)

 

A dodatek bardzo sympatyczny... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma byc pudelkowy dla Polakow, z tego co ktos z cenegi pisal na forum gram.pl

 

Zreszta i tak dodatek to kupa niezla jest bo za 10$ ze 3 godzinki grania.

 

BTW czy jak zerejestruje gre w GFWL to czy mozna ja potem z tegoz GFWL wyrejestrowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Boskosc... i jak tu nie byc piratem? :|

Od razu piratem , e...mozna szukac gier stricte angielskich. Czasem Wirtus sprzedaje , albo zamawiac na odpowiednikach allegro jesli juz ktos musi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu piratem , e...mozna szukac gier stricte angielskich. Czasem Wirtus sprzedaje , albo zamawiac na odpowiednikach allegro jesli juz ktos musi :P

Tylko po co kombinować ja idę do MM kupuję oryginalną grę i chce grać, a nie martwić się, że przez moje pochodzenie, język w jakim się komunikuje może coś nie działać jeśli producent gry wali w chu... to ja też odpowiadam tym samym i biorę grę z wiadomego źródła. Ja na tym nie tracę, a wiadomo kto traci przez takie, a nie inne podejście. Później twórcy płaczą o niskiej sprzedaży i wysokim stopniu piractwa. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Master , sory tylko ze w preta to wala przy polskich wersjach gier. Wiec zale kieruj do naszych wydawcow , a nie do producenta gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master , sory tylko ze w preta to wala przy polskich wersjach gier. Wiec zale kieruj do naszych wydawcow , a nie do producenta gry.

Sorry, ale akurat w tej grze i dodatku problem rozchodzi się o najgorszy system dystrybucji jaki powstał czyli M$ Live. W czym problem jest uruchomić tą pier... usługę w tym kraju ?? Jak już pakują to gó... do gier to niech chociaż każda nacja ma równe szanse na dostęp do produktu, 5 lat w Unii, a dalej jakbyśmy mieszkali w bananowej republice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sorry, ale akurat w tej grze i dodatku problem rozchodzi się o najgorszy system dystrybucji jaki powstał czyli M$ Live. W czym problem jest uruchomić tą pier... usługę w tym kraju ?? Jak już pakują to gó... do gier to niech chociaż każda nacja ma równe szanse na dostęp do produktu, 5 lat w Unii, a dalej jakbyśmy mieszkali w bananowej republice.

Kolejny raz do wydawcow , skoro u nas nie ma to po co daja to do gier? Myslisz , ze nie da sie tego systemu wylaczyc? Sam gram obecnie w GOWa oraz w Juiceda 2 , ktore tez to maja i w obu da sie live w ogole wylaczyc i nie uzywac tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz do wydawcow , skoro u nas nie ma to po co daja to do gier? Myslisz , ze nie da sie tego systemu wylaczyc? Sam gram obecnie w GOWa oraz w Juiceda 2 , ktore tez to maja i w obu da sie live w ogole wylaczyc i nie uzywac tego.

Wyłączyć się da, ale cały czas mówimy o dodatku, który jest dostępny tylko przez usługę, której u nas w kraju oficjalnie nie ma, a więc produkt jest nie do zdobycia jeśli posiada się polską wersję podstawki. Dzięki także telewizji BBC, która posłużyła mi za adres przy rejestracji tegoż wielkiego badziewia jakim jest Live. Ogólnie winni są twórcy to oni związali się taką, a nie inną umową z M$, no ale oczywiście ponieważ o naszej bananowej republice nikt nie słyszał, a nawet jak słyszał to i tak udaje, że nie wie co jak gdzie to dalej jesteśmy za murzynami i widać nawet sam M$ leje na nas ciepłym moczem łącznie z twórcami wielu gier wszak bananowa republika nie jest wielkim odbiorcą gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Master , ale nie masz 100% pewnosci , ze ten dodatek nie bedzie u nas jako standalone exe i nie masz pewnosci , ze bedzie wymagal live. Jesli w ogole pojawi sie w wersji PL tak musza cos zrobic skoro kodow nie ma...a to , ze u nas wszystko jest znacznie pozniej to juz norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno wiesz o czym mówisz? Nie znam żadnego programisty który tak postępuje z własnej woli za to często są zmuszani do odwalania prowizorki przez menadżerów i marketing dla których liczy się tylko "szybciej i taniej". A że kiedyś tak nie było, bo teraz rynek się zkomercjalizował i nie rządzą nim już twórcy/programiści tylko menadżerowie i marketing.

Cóż jedno z drugim się łączy. Gdyby panowie menadżerowie nie znaleźli programistów którzy dla kasiorki zrobią "szybciej taniej", to nie byli by w stanie sami wyprodukować gry. Teraz pytanie czy gdyby ci wcisnęli np: BMW, Merca, Bentleya zrobionego na odwałkę/ fuchę to także byłbyś taki wyrozumiały?? Usprawiedliwiał byś marketingiem komercjalizacją itp? Szczerze wątpię. Raczej poszedł byś do panów i wydarł na nich twarz, że Ci gniota wcisnęli. Skoro za coś płacę to niby dlaczego mam dostać niedopracowany półprodukt, z masą niedoróbek, błędów itp. Mam potem czekać, i ponosić dodatkowe koszty związane z przystosowaniem go do sensownej użyteczności. Tak wszyscy rączo porównują gry do samochodów. Szkoda tylko, ze jedynie w przypadku kradzieży. Jak programiści/autorzy itp traktują klienta jak wręcz śmiecia żądając pieniędzy często za bubel ledwie działający, od razu pojawiają się tłumaczenia o komercji potrzebie zarobku itp. Gdyby jeden z drugim kupił samochód z niedziałającymi dziesiątkami systemów i później we własnym zakresie, lub oczekując tygodniami/ miesiącami na poprawki miał je usuwać, raczej wątpię byście byli tacy wyrozumiali. Wątpię by argumenty o komercjalizacji rynku, marketingu, menadżerach itp były wystarczające. Nie wypisuj mi więc, że obecnie się zmieniło i mam się cieszyć, że w ogóle ktoś raczył wydać bubla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem.

Nie usprawiedliwiam bubli. Tłumaczę ci tylko że programiści nie decydują o stanie wypuszczonego produktu! To kierownictwo składające się z marketingowców i managerów decyduje o wypuszczeniu niedopracowanego produktu. Przenosząc to na twój samochodowy przykład: o tym że Fiat nie robi tak dobrych samochodów jak Bentley nie decydują inżynierowie i projektanci tylko polityka firmy. A jeśli mają słabych inżynierów to zadaniem kierownictwa jest zapewnienie szkoleń dla istniejących lub wymiana na lepszych.

 

PS: Twierdzisz że jak szef ci każe odwalić fuszerkę to zmienisz pracę? Gratuluję pewności siebie, niewiele jest takich osób! Ciekawe po co komu managerowie, dyrektorzy, prezesi skoro to szeregowi pracownicy mają decydować o kształcie produktu, czymkolwiek by o nie był.

 

Podsumowując: możesz i powinieneś domagać się dobrego produktu ale gdy taki nie jest to nie czepiaj się programistów/inżynierów/itd tylko ich kierownictwa a najlepiej firmy jako całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ'a w 1 poscie nie widze wiec zapytam bo mam problemik.

 

Mam zainstalowany F3 z 1szym patchem i save'y. Po instalce patcha 1.1 PL laduje sejwa i jestem w innym miejscu i wogole bez zadnego sprzetu doslownie goly i wesoly. ALe lokacje na mapie sa poodkrywane. O co chodzi ?

 

Mam oryginal F3 PL

 

EDIT:

 

Juz rozwiazalem problem.

 

P.S. O dziwo gra chodzi o jakies 15 fps wolniej niz na AMD X2 4200 @ 2.4 GHz O_o

 

Ustawienia te same.

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem F3, jeszcze nie zdążyłem zagrać, poprostu z braku czasu. Brat grał kilka razy i narzeka, że gra wychodzi do Windowsa bardzo często. Wie ktoś co może być przyczyną? Nie ma bsoda, gra się poprostu wysypuje :(.

 

--EDIT--

 

CPU odkręce, bo nic innego niż cpu nie kręciłem. W innych grach nic się nie sypie, orthoss przechodzi 8h na small ftt na prio 9 :(. Z tego co czytam mnóstwo ludzi ma problemy z wysypywaniem się tej gry do pulpitu a przyczyn może być kilka. Brat będzie się bawił, u wasz chodzi bezproblemowo?

 

Tutaj znalazłem: http://www.examiner.com/x-1726-Minnesota-G...crash-bug-fixes

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...