Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakiś benchmark do ściągnięcia, co by zobaczyć jak to będzie latać na sprzęcie z siga? Cena kusząca ale nie chce się władować na 'bombe' i męczyć się... A jak nie ma to jest może jakaś osoba co może określić czy by poszedł w +/- 30fpsach w przyzwoitych detsach? Bo nie wiem czy czekać i kupic na kosnole czy na PC bo chcice mam niesamowitą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na konsoli będzie lepsza grafika niż na 9500 GT. U mnie na 9600 GT w 1360x768 AAx4 AFx16 i detale na Ultra w podstawie nie spotkałem spadków poniżej 30 FPS przy procu na 3.5 GHz, w dodatkach spadki są.

Przy 2.1 GHz na High spadki poniżej 30 FPS są także tylko w dodatkach.

 

Przeszedłem podstawe i dodatki na X360 i grafika jest bardzo ładna, optymalizacja podstawy także, w dodatkach sporo framedropów. No i sterowanie padem jest bardzo przyjemne w tej grze.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jako ze gre przeszedlem, wszystkie lokacje zaliczylem, chyba nadszedl czas na napisanie paru slow o Falloucie 3. Nie bede ukrywal, ze jestem wielkim fanem Fallout 1 i 2, wiec ciezko mi oceniac obiektywnie gre wydana przez inne firme, niz poprzednie czesci, ale jednak sprobuje.

Zaczne z grubej rury, uwazam Fallouta 3 za zmarnowanie ogromnej szansy na stworzenie czegos, co mogloby wyniesc Fallout 1 i 2 w nowy, wspolczesny wymiar z zachowaniem genialnego klimatu poprzednich czesci. Odnosze wrazenie, ze tworcom Fallout 3 zabraklo czasu. Stworzyli wielki, ciekawy, momentami zapierajacy dech w piersiach swiat, do tego wiele lokacji, az tu nagle sie kapneli (albo dostali telefon z gory), ze zbliza sie dzien wydania i zostawili cala reszte (ta najwazniejsza) po macoszemu. Brakuje tu jakichs powazniejszych zadan, brakuje tu niespodzianki w stylu komputera, z ktorym mozemy zagrac w szachy ( ;) ). Praktycznie 90% (!!!) lokacji konczy sie tak samo, wchodze, ide w nadzieli ze na koncu czeka mnie jakas niespodzianka za trud wlozony w dojscie do tego miejsca, a tu nic, ostatni SuperMutant rozwalony i... koniec, mozemy jedynie pojsc do wyjscia i przemierzyc kolejny budynek...

Ta gra to poprostu jedna wielka niewykorzystana szansa. Doskonaly pomysl z metrem, praktycznie cala siecia metra, ktora do niczego nie prowadzi, co z tego ze mam kilometry tuneli, skoro na koncu zadnego z nich nie ma niespodzianki ? Idziemy, rozwalamy ghule i... nic wiecej. Co z tego, ze mamy tyle budynkow do zwiedzenia, stare fabryki, skoro w 90% przypadkow na koncu zadnej z nich nie czeka nic.

Skoro potrafili stworzyc taki swiat, skoro potrafili stworzyc takie miejsca, to dlaczego nie dali temu wszystkiemu sensu, tego ostatecznego szlifu. Gdzies mam interface, gra konsolowa, wiec go przeboleje, ja sie pytam dlaczego nie dokonczono tego co trzeba bylo dokonczyc, tylko zostawiono gre w polowie i to w tej mniej waznej polowie...

Naprawde nie moge tego przebolec, myslalem ze gra bedzie gorsza, okazala sie dobra, tylko dobra, a naprawde miala warunki i mozliwosci, aby stac sie bardzo dobra, czy wrecz prawie doskonala. Wystarczylo przesunac nieco ta premiere, przeciez tylko podgrzalo by to wszystkich fanow na swiecie, wystarczylo powstawiac te komputery w starych fabrykach opowiadajace ich historie, wystarczylo dodac jakies zawile misje, a nie tylko proste idz i przynies mi to i tamto. Swiat zostal stworzony na takie misje, a misji juz nie zrobiono.To wszystko sprawilo by, ze dostlaibysmy gre wyjatkowa, a dostalismy cos do "zaliczenia" i wywalenia z dysku.

W paru miejscach pokazali przeciez, ze potrafia, jak chociazby Krypta 106 i mogli to zrobic w pozostalych kryptach, a te zostaly poprostu zostawione w polowie pracy, widac bylo doskonale pomysly (jak krypta gdzie robiono experymenty dzwiekowe na ludziach), ktorych pewnie przez pier... ksiegowego nie zdarzyli zrealizowac. A szkoda...

Jako gra 7.5/10, niestety ale rozwalanie Ghuli i wchodzenie do nowych pomieszczen ze swiadomoscia, ze na koncu nic ciekawego nie ma, staje sie szybko nudne. Jako fan Fallout 1 i 2 6/10 i uwazam gre za zmarnowana szanse na cos wyjatkowego i podejrzewam, ze winowajca jest ksiegowy, bo chlopaki pokazali w paru miejscach, ze jak chca to potrafia i szkoda, ze nie zdarzyli rozwinac skrzydel :(

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak lubisz gadżety to warto kolekcjonerkę kupić, samą gre możesz odsprzedać, 30-40 zł weźmiesz za nówkę.

 

A tak to polecam konsolową wersję GotY z UK, chyba że ci nie zależy na dodatkach i używkę podstawy znajdziesz bardzo tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi powiedziec w jaki sposob uruchomic te gre pod win7 ? - bo mi po wlaczeniu gry wyskakuje czarny ekran i wraca do pulpitu :/

U mnie ta gra chodzi lepiej pod 7 niż pod XP, więc to chyba raczej nie wina systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkal sie ktos z problemem ze gra nie widzi plytki w napedzie? Gra oczywiscie orginalna.

 

Zarowno autorunie z cd jak i recznym odpaleniu mam komunikat ze nie mam plyty w napedzie jak mam - macie jakies rozwiazania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkal sie ktos z problemem ze gra nie widzi plytki w napedzie? Gra oczywiscie orginalna.

 

Zarowno autorunie z cd jak i recznym odpaleniu mam komunikat ze nie mam plyty w napedzie jak mam - macie jakies rozwiazania?

A sprobuj odpalic gre przez Lunchera, a nie przez Fallout3.exe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam taki problem że w grze mam tylko dźwięk stereo a karta i głośniki wspierają standard 5.1 i w każdej grze to działa a w Falloucie 3 nie da sie tego nigdzie ustawić - bo niby gdzie? I mam dźwięk stereo rozrzucony na moje 5.1 i w kazdym leci to samo. Prosze o pomoc, moja karta dxwiekowa to Audiotrak Prodigy 7.1 Hifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A ta dźwiękówka ebsługuje EAX 3.0? Bo to jest potrzebne do dźwięku 3D w tej grze, a ilość kanałów się ustawia zgodnie z tym co w systemie.

 

A system jaki? Bo jak Vista/7 to normalnie też 3D nie będzie bo gra używa DirectSound3D, trzeba by mieć translator do OpenAL, a nie wiem czy do twojej karty coś takiego jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta dźwiękówka ebsługuje EAX 3.0? Bo to jest potrzebne do dźwięku 3D w tej grze, a ilość kanałów się ustawia zgodnie z tym co w systemie.

 

A system jaki? Bo jak Vista/7 to normalnie też 3D nie będzie bo gra używa DirectSound3D, trzeba by mieć translator do OpenAL, a nie wiem czy do twojej karty coś takiego jest.

 

Windows XP SP3

Karta wspiera tylko EAX 2.0 no i w windzie mam 5.1 a w grze nie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dodatki do F3 są / będą spolszczone przez dystrybutora? Bo zastanawiam się, jak i gdzie je kupić (lub nabyć ewentualnie GOTY), jednak po angielsku gra traci klimat jak się dokładnie języka nie zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie mieć wszystkie DLC + gra to polecam poczekać na

 

Fallout 3: Game of the Year Edition

 

Sam mimo posiadania podstawki, zamierzam zakupić ten zestaw i przejść jeszcze raz tą wspaniałą grę.

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...