Skocz do zawartości
Mr. Jinx

Mysz do porzÄ…dnego grania.

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem zakupu porządnej myszy, ponieważ mój archaiczny A4 Tech nie zapewnia mi już ajma na zadowalającym poziomie. Zastanawiam się nad jedną z tych trzech myszy:

 

http://www.4max.pl/default.asp?g=115&gg=10...107&produkt=953

 

http://www.4max.pl/default.asp?g=115&gg=10...107&produkt=899

 

http://www.4max.pl/default.asp?g=115&gg=10...107&produkt=936

 

A może warto troszkę poczekać i zakupić to ? :

 

http://eurostore.razerzone.com/product_inf...983bac97638a121

 

Naprawdę już nie wiem co kupić. Mam prawdziwy mętlik w głowie i liczę na waszą, możliwie jak najszybszą, pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz tą myszkę, która najlepiej w ręce ci leży.

Ja mam Wireless Intellimouse Explorer 2.0 (IE 4.0 bez kabelka) i jestem baaardzo zadowolony.

Więcej o myszach znajdziesz np. tutaj:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=93234&start=0

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=90059&start=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup MX1000, na razie nie ma nic lepszego a nowy razer wcale taki fajny nie bedzie, zreszta przy tym poziomie precyzji roznice sa niezauwazalne. MX1000 nie lagow, opoznien, negatywnej akceleracji, ma ogromna precyzję, mnostwo przyciskow, idealnie lezy w rece, ma duze slizgacze, dziala na wszsytkim.

pokazcie mi inna mysz ktora ma takie zalety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bralbym MX1000 bo specjalisci z Logitecha nie wyeliminowali w nim akceleracji wstecznej wiec odpada... no chyba ze nie masz co z kasa robic ? M$ 4.0 odpada bo ma wstrzymywanie pracy jak dlugo sie nic nie robi a ponoc potrafi przy tym ladnie wariowac.. pozatym jak juz chcesz micro$ofta to bierz lepiej 3.0. Microsoft polecam tylko jesli lubisz lekkie myszki. Razer dobry ale ponoc lubi sie gubic przy niskich sensitivity. Dlatego pozostaje jeden wybor MX510 :P Zero akceleracji wstecznej, a w dodatku o wiele lepsze parametry od MX500. Dlatego bierz i sie nie zastanawiaj .. chyba ze nie lubisz ciezkich myszek. Ale zawsze mozna wykrecic ciezarki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O razerze zapomnij, keensingtonie też. mx1000 go grania się niedanaje bo jest za ciężki tak jak reszta bezprzewodowców.

 

A dalej to już zalerzy do jakich gier chcesz wykorzystywać mychę.

 

Szybkie machanie, wysokie sensitivity i accel (starcraft warcraft itp.) tylko małe mx'y.

Mały sens precyzja (counter, q3, szachy) ie 3.0 4.0. mx 510 ale to dla ludzi z wielkimi łapami.

 

Moim zdaniem większą precyzję ruchów uzysqjemy trzymając myszkę 2-3 palcami, nieopierając dłoni na obudowie mychy tak jak ma to miejsce w ie i mx510.

Ciężar ręki źle wpływa na ślizg myszki, zwiększa tarcie na ślizgacze. Pozatym jest nierówne poniewarz ręka nie jest symetryczna i nierówno obciąża myszkę, najbardziej jest obciąrzony prawy dolny ślizgacz górne są mniej poszkodowane.

Dlatego uwarzam że największy komfort gry uzyskujemy urzywając małej, lekkiej mychy z porządnym sensorem!

 

Kiedyś się zastanawiałem czy da się wsadzić sensor od 510 do jakiedoś laptopowego minimousa... jak komuś się uda to proszę o fotki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier jak na razie nie ma innego wyboru jak MX510. Myszka jest świetnie dopracowana pod kątem grania właśnie i ma bardzo dobrze zrobione sterowniki.

Jeśli chodzi o Razery to ten stary ma tragiczne sterowniki co go z grania eliminuje, bo technicznie mysz zła nie jest. Nowy razer to z pewnością ciekawa propozycja ale jak sterowniki będą takie jak w poprzedniku to się będzie co najwyżej do szachów nadawał i to wyłącznie na dłuższe partie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup MX1000, na razie nie ma nic lepszego a nowy razer wcale taki fajny nie bedzie, zreszta przy tym poziomie precyzji roznice sa niezauwazalne. MX1000 nie lagow, opoznien, negatywnej akceleracji, ma ogromna precyzję, mnostwo przyciskow, idealnie lezy w rece, ma duze slizgacze, dziala na wszsytkim.

pokazcie mi inna mysz ktora ma takie zalety?

tak jak juz wyzej ktos napisal,mysz ta w ogole nie nadaje sie do grania,nawet nie chodzi o jej ciezar,tylko o to ze wariuje nawet przy minimalnym oderwaniu od pada.Za te pieniadze myszki nie polecam naprawde jesli chcesz myche,ktora w duzym stopniu bedziesz wykorzystywal do gry to mx1000 nie spelni twoich oczekiwan.Mycha kosztuje 330 pln,wiec za ta cene mozesz kupic ie3.0/4.0 bądz mx510 + pad (moge polecic ricocheta,slyszlem tez ze stellpad S&S jest bardzo dobry) do tego mice skatezy ( http://h4g.pl/product_info.php/cPath/29/pr...products_id/117 ) i za cene samego mx1000 bedziesz mial full wypas zestawik do gry ;D

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MX500 juz prawie rok :) Mysz spisuje sie wysmienicie :) A podkladka ktora posiadam to jakas zwykla czarna szmacianka. Gram duzo w gry MoH, RvS, CoD, WarCraft i naprawde myszka jak dlamnie jest b.dobra :) MX510 ma lepsze parametry i bez wachania bym ja wziol :) Jesli masz grabe, zeby pileczke do kosza nr.7 ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> bez problemu w lape to bierz MX510 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo ie3.0/4.0 (4.0 tez sie nadaje, wielu progamerow jej uzywa) lub mx500/510 (miedzy 500 a 510 nie ma roznicy (no tylko na pismie))

 

INNEGO WYBORU NIE MA! Zreszta poszukaj bo takich tematow bylo juz duzo i we wszystkich porownywalem obie myszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam ie 4.0 swietna mysz (dzisjaj ja kupilem) wczesniej mialem m$ intelimouse optical ten bdb do gier, ten explorer sprawuje sie jak narazie rewelacyjnie, gram w cod kolo 4h dziennie, najczesciej korzystajac z rifla albo bara ta myszka umozliwia dokladne i precyzyjne mierzenie do ludzi w biegu jak i schowanych, polecam ci ja bo jest naprawde swietna, jest bardzo wygodna i standardowe slizgi sie bardzo dobrze sprawuja, do tego rewelacyjnie wyglada :) o bezprzewodowych myszkach do gry zapomnji, nawet o mx1000 bo ona sie poprostu nie nadaje do tego, jezeli juz to mx900 (mx500 z bluetoothem) ale ona tez jest ciezka...

 

pozatym tak jak poprzednicy mowia jedyne myszki dla pro to: mx510(500), razer i ie3.0, ie 4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razor jest bardzo dokladny, bardzo dobrze nadaje sie dla graczy grajacych na niskich sensa (ja tak gram) pozatym ma doskonaly profil do reki wg. mnie wiec nie pisz takich bzdur jego jedyna wada to malo przyciskow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po lekturze testu myszy z benchmark.pl . Skłaniam się aktualnie ku mx510. Gram w Wolfenstein: Enemy Territory na czułościach rzędu ~3. U mnie mx1000 odpadł w przedbiegach. Mysza wygląda dosć masywnie i ciężko, tak mi się wydaję, jest nią grać w bardziej dynamiczne gry. Zaznaczam, że wszelkie bezprzewodowce odpadają bo 2x baterie troszkę jej dodają "ciała" :wink: Męczy mnie ten I.E. 4.0. Jestem jednak troszkę zaniepokojony, ponieważ na scrollu mam zbindowany weapon slot 3 czyli karabin i jest to przycisk który ma fundamentalne znaczenie a na benchamrk.pl do minusów owej myszy zaliczyli kłopoty z przyciskaniem scroll'a, mówiąc po ludzku, ciężko chodzi. I pytanko do osób które miały styczność z Viperem. Czy to prawda, że lubi się gubić na Icemacie ? I jeszcze jedno pytanie, tym razem do wszystkich, jakiego pada polecacie ? Co sądzicie o Icemacie Second Edition ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczy mnie ten I.E. 4.0. Jestem jednak troszkę zaniepokojony, ponieważ na scrollu mam zbindowany weapon slot 3 czyli karabin i jest to przycisk który ma fundamentalne znaczenie

W IE 4.0 rolka jest świetna, ale jako przycisk zdecydowanie odpada.

I jeszcze jedno pytanie, tym razem do wszystkich, jakiego pada polecacie ? Co sądzicie o Icemacie Second Edition ?

Mam Allsop'a Raindrop i jestem bardzo zadowolony.

Icemat jest dla mnie za drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co proponujecie dla leworecznych dla sens=0,9-1,7

 

mam i uzywam ms 1.1a i w czasem da sie ja zaciac ale w normalnej grze chyba mi sie jeszcze nie zdarzylo

 

nie wiem w sumie nad czym moglbym sie zastanowic bo myszka mi sie juz nudzi moze dla odmiany zmienie kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczegolnie ze razor ma akceleracje wsteczna, wez juz tego badziewia nikomu nie proponuj

 

najlepsze podkladki na swiecie - steelpad S&S oraz QPAD i co do tego nie ma watpliwosci - ok 60% progamerow cs'a korzysta z jednej albo drugiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto ci takich glupot naopowiadal ze ma akceleracje wsteczna ?? jakies herezje :/ 1000dpi i najlepszy jak do tej pory sensor optyczny a ty mowisz o akceleracji wstecznej ? hmm.... a co do padow to zalezy jakie lubisz sensy ja bym polecal do malych sensow jakas szmacianke np. Destrukt Pada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ares, KaZi

 

Po pierwsze nauczcie się rozrózniać model (np. Boomslang) od marki (Razer)!!

Bo to co tu wypisujecie to jakieś totalne herezje :o

 

Po drugie: @ares, Jesli chodzi i Razer Viper - bo rozumiem, że o nią Ci chodzi -

to naprawdę mało wiesz, ta mysz nie nadaje się dla graczy grających na

niskim sensitivity w przeciwieństwie do tego co Ty tutaj twierdzisz :o

I to, że jego specyfikacja na papierze wygląda b. dobrze nic nie znaczy.

 

Po trzecie: Jest już następca Vipera - model DiamondBack, czyli taki

Viper pozbawiony dotychczasowych wad: wstecznej akceleracji, nie budzenia

sie ze stanu czuwania itd. I to jest IMHO na tą chwile najlepsza mysz do grania,

lekka, ergonomiczna, precyzyjna, nadająca się również dla graczy leworęcznych.

 

Po czwarte: 3/4 osób twierdzi tutaj, że jedyną sensowną mychą jest 510 - a guzik

prawda! Każda mysz na optyce MX lub IntelliEye jest godna polecenia dla gracza,

a decydujące znaczenie mają własne preferencje co do kształtu i cięzaru oraz ceny.

Oczywiscie produkty bezprzewodowe nie wchodzą w rachubę...

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od gdzies 2 lat szczesliwym posiadaczem ie 3.0 , myszka jest calkiem intensywnie uzywana , a dziala tak jak w dniu zakupu. Jej dokladnosc zadowoli nawet najbardziej wymagajacego gracza , co zreszta potwierdzilo sie na wielu turniejach o sumy przekraczajace 20.000 usd ;) Zdecydowanie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mysz którą masz, to jej starsza wersja.

To jest mysz którą masz http://www.promise.pl/sklep/asp/is.pin.asp?pid=17703 .

no niedokonca :]

 

komputronik poprostu uaktualnil cene,ale zapomnial o dokladnej nazwie i zdjeciu :]

 

na fotce jaktycznie jest pierwsza rewizja ktora byla delikatnie mowiac skopana :].Jednak komputronik rozsyla juz nowsza revizje,ktora jest pozbawiona wszelakich wad i dla mnie jest mysza idealna :]

 

Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 (Platinum)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ares, KaZi  

 

Po pierwsze nauczcie się rozrózniać model (np. Boomslang) od marki (Razer)!!

Bo to co tu wypisujecie to jakieś totalne herezje :o

 

Po trzecie: Jest już następca Vipera - model DiamondBack, czyli taki

Viper pozbawiony dotychczasowych wad: wstecznej akceleracji, nie budzenia

sie ze stanu czuwania itd. I to jest IMHO na tą chwile najlepsza mysz do grania,

lekka, ergonomiczna, precyzyjna, nadająca się również dla graczy leworęcznych.

 

Po czwarte: 3/4 osób twierdzi tutaj, że jedyną sensowną mychą jest 510 - a guzik

prawda! Każda mysz na optyce MX lub IntelliEye jest godna polecenia dla gracza,  

a decydujące znaczenie mają własne preferencje co do kształtu i cięzaru oraz ceny.

Oczywiscie produkty bezprzewodowe nie wchodzą w rachubę...

 

Pozdro.

ta ja wiem, ze jest boomslang i raz0r ale mi chodzi oczywiscie o optyka bo o tym kulkowym juz nikt nie mowi :D

ten diamondback niby lepszy ale nie wiadomo w sumie :D ja bym tej firmie nie zaufal ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...