Skocz do zawartości
Chaos

Moje Skromne Oc ;] 1800+@2651mhz (1118mhz) // Oc'ed By 73%

Rekomendowane odpowiedzi

na początek fota ;]

 

Dołączona grafika

 

zeby nie bylo ze mam taki burdel na codzien to foty zestawu sa tu http://members.lycos.co.uk/chaosik/

 

moj ukladzik sklada sie z tego co w podpisie

Uriel rev2, Weland na Nb, Proxima na NB .. pompeczka Hydora L20 i kadetówka.

Crystal z kadeta zostal zatrudniony do owiewania mosfetów.

Na kadecie Delta (12v 155CFM .. 20W :o) która zbila temperatury z 52-53* do 44-45* :!:

 

Zasilacz to Chieftec 420W chcialem podpiac go ino do mobo a moją 360-tke pod reszte i dodatkowe 12v ale bylo stable wiec olalem .. a pozatym pech chcial ze nie bylo pod reka drugiego kabla do PSU .. ;/

 

nie mniej procek

Athlon XP 1800+ (1533MHZ)

AXDA 1800 DLT3C 9780696261107

JUIHB 0309 TPMW

 

podkrecony do 2615Mhz ... a potem do 2641 co daje 1108Mhz OC

2615 2.075@bios .. real kolo 2.02 ..

2641 2.1v@bios .. real kolo 2.05 ..

 

2615MHz

Dołączona grafika

 

2641MHz

Dołączona grafika

 

potym screenie zatrzymalem prime (53minuty smigania)

i odpalilem 3dmarka 01: (9600Pro@XT)

 

a potem jeszcze zeby nie bylo zrobilem super pi 8mb (mialo byc 16mb ale pozno bylo a Fido juz szedl spac i mu delta przeszkadzala .. w sumie ma 50db(a) ;])

 

SuperPI 8mb 3dmark i poprzedni prime na potwierdzenie ciaglosci testów

Dołączona grafika

 

moze i wiecej by pociagnal ale delta wyje niezle a ja musze jutro zasilke oddac ...

 

max post:

Dołączona grafika

 

 

mysle ze niezle jak na 1800+ co? :)

jakbym skolowal owiew na mosfety i jakas porzadna zasilke to bym powalczyl jesio ;]

 

co na to posiadacze 2500+ Mobile? :]

 

 

==============================================================

UPDATE:

 

2651

Dołączona grafika

 

 

 

;] na fsb 231 juz nie szlo :)) ale tym razem testy na mojej 360-tce :)

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki wysoki V-Core :| Masz te 240 Mhz wiecej niż ja (2.4Ghz 1.68V, wiatraki -zalman 1700, Papst 1400 obr), ale za to ja mam kopmuter cichy i się nie boję, że coś ciach!lnie i zaleje mi komp ;)

 

PS- stabilne 2600-2650 Mhz na Mobile ludzie wyciągają przy 1.85V ( prawdopodobnie mój egzemplarz też-1.76V robi 2520 Mhz, więcej nie miałem ochoty, raz sie zdarzyło, że śmigałem 2650 przy 1.76V, ale w grach sie resetował po 10 minutach- za mały V-Core), więc nie ma się za bardzo czym podniecać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze podejdzcie do tego w ten sposob.... jedni kupuja najnowsze proce (wydajac wiecej), aby je przecietnie krecic. nni wyciskaja ile sie da z tych starszych.

moim zdaniem calkiem przyjemny wynik - gratuluje Chaos! 1108MHz to nie kiepski wyczyn...

a tak na marginesie, to ciekaw jestem ilu z was wykreci 1108Mhz z mobilnego 2500+ ( ~2971Mhz ) na zwyklej wodzie lub b. dobrym powietrzu. jacys chetni ???

 

jeszcze raz, gratuluje Chaos!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od siebie dodam jeszcze ze mobo nie ma zadnego moda ..

L12 na procu .. i chlodzone pasywnie mosfy oraz SB

na NB Weland ... 2.9v na vdimm i 1.6 na NB ;]

 

No i po co komu Mobile :lol: kosztuje o połowe więcej a osiagni raczej na obecnych egzemplarzach mizerne :)

Bo tak się kręci co 100 1800+ , a mobile co 3 ...

 

no wiadomo ze z tymi mobilami zartowalem ..

ale moj proc nie jest zly 2465Mhz robi przy realnym 1.75 ...

a potem ma mala dziure i zeby walnac 2,5ghz jzu kolo 1.88 mu trzeba ...

no i dalem za niego 250zl ;]

 

Tylko jaki wysoki V-Core :| Masz te 240 Mhz wiecej niż ja

 

z takim podejsciem to wiesz ..

a co do ciszy .. to moj komp na codzien jest zapewne cichszy od twojego .. a juz napewno zimnijeszy .. przy 1.8v nie przekraczam 38* w stresie ... ;p na tym wolno obrotowym Crystalu ... na delcie pewnie z 5* mniej ;]]]

 

moze podejdzcie do tego w ten sposob.... jedni kupuja najnowsze proce (wydajac wiecej), aby je przecietnie krecic. nni wyciskaja ile sie da z tych starszych.

moim zdaniem calkiem przyjemny wynik - gratuluje Chaos! 1108MHz to nie kiepski wyczyn...

a tak na marginesie, to ciekaw jestem ilu z was wykreci 1108Mhz z mobilnego 2500+ ( ~2971Mhz ) na zwyklej wodzie lub b. dobrym powietrzu. jacys chetni ???

 

jeszcze raz, gratuluje Chaos!

Dokladnie takim tokeim myslenia sie kierowalem piszac posta i robiac te testy

 

Takze bardzo gratuluje :) Jak dla mnie mala rewelacja 8)

wierz mi ze tez bylem zaskoczony ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidnie, przemyślanie i z klasą.

Niby zwykły procek, ale właściwy dobór elementów, wiedza i mamy ładny wyniczek.

Nie chcę tu walić lizod.upstwa, ale od dłuższego czasu przyglądam się działaniu Chaosa na polu OC i chyba jego dokonania są na forum najrzetelniejsze. Zawsze dobrze udokumentowane i opisane, nie ma się do czego przyczepić. Byle tak dalej. Jak dla mnie kawał dobrze wykonanaej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ..

no nieglupi .. niegdys Twój Rapra ;]

jeszcze jak miales nicka Zgred sprzedales go Fidowi .. z jakis rok temu ...

ja go mam od maja tego roku ;]

Fido wessal mobila od Yoto, mojego starego proca sprzedal,

a ja wzielem tego co Fido mial od Ciebie ... i to wlasnie on tak szaleje teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz mobile'a musze Ci pogratulowac ;p... zdziwiles mnie juz 2 raz ( pierwszy raz z hydorkiem )... i dzieki Tobie moj zapal do WC powraca :] ( na razie nuk 1 lezy sobie na szafeczce ;p i bloczek na gpu jest "w produkcji" ;] ) ...

 

 

Takie male pytanko ( bo widze ze jeszcze siedzisz na forum ) :

ile dales za ta delte 120 ?? ile ona ma obrotow ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za delte dalem 15zl + przesylka

 

ma to chyba 3200 obrotów na 12v .. przy 4v chodiz i jest znosne (nie mylic z cichym) ..

robi 155cfm wiatru przy jaksi 50db(a) ... dodaj sobie szum powietrza przeciaganego przez finy nagrzewnicy .. ;]

 

maly huragan ... nawet gluchy na codzien by tego nie uzył ;]

 

Dołączona grafika

 

danych mozesz poszukac sam .. symbol ci przepisalem na focie ..

aha .. to ma 1.6A ... (TA! nie pomylilem sie .. słownie: jeden i szesc dziesiatych) .. czyli ssa 20W ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Chaosku, ze ja nie bardzo potrafię odnaleźć na zdjeciu dwa zasilacze, ale wiem, ze strasznie sie napracowałeś przy tym i na dodatek wygląda fajowo :-)

Jestem dumna z Ciebie :-) Niniejszym chciałabym Cie publicznie pochwalić :-) Łobuzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Chaosku, ze ja nie bardzo potrafię odnaleźć na zdjeciu dwa zasilacze, ale wiem, ze strasznie sie napracowałeś przy tym i na dodatek wygląda fajowo :-)

Jestem dumna z Ciebie :-) Niniejszym chciałabym Cie publicznie pochwalić :-) Łobuzie :P

jeden jest jak widzę tam gdzie powinien być ... czyli przykręcony do obudowy u góry ... a drugi stoi na zawnątrz :) stoi na nim Crystal chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Chaosku, ze ja nie bardzo potrafię odnaleźć na zdjeciu dwa zasilacze, ale wiem, ze strasznie sie napracowałeś przy tym i na dodatek wygląda fajowo :-)

Jestem dumna z Ciebie :-) Niniejszym chciałabym Cie publicznie pochwalić :-) Łobuzie :P

jeden jest jak widzę tam gdzie powinien być ... czyli przykręcony do obudowy u góry ... a drugi stoi na zawnątrz :) stoi na nim Crystal chyba :)

Teraz to ja też już wiem :> Pozatym to było do Chaoska, a nie do Ciebie :P:P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<private mod on>  

Ja ci dam Cyca :> :> :>

<private mode off>

i tak wiem ze to lubisz ;]

 

Chaos gdzie kupiłeś tą Deltę?

8)

allegro

to samo mu na PW napisalem nie bedac jeszcze w tym temacie ;]

 

 

 

pokaz mocy delty ;]

http://members.lycos.co.uk/chaosik/lister/delta.avi (zapisz jako)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie .. jak sie tego nie zlapie w ręke i nie poczuje jak to sie kreci jakie robi przeciazneia gdy sie przechyli w rece ... to sie nie wie co to za moc ...

zbicie 7-8* przy 2v na procu to imho niezla moc..

 

nie chce myslec nawet jzu co by bylo na Ładzie i 2x delta ! ;] SIC!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...