Skocz do zawartości
dem

Abit NF-8

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

Więc jak standardowo jest słaba rególacja to sięmoda robi

no właśnie- znakomita większość płyt ma standardowo słabą regulację V, a jak chce się coś więcej to się robi moda i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polemizowałbym co do wynalazku OCZ,

Sam chyba poczekam jeszcze na DDRII w A64, dopiero wtedy zaczne rozważać przesiadkę na 64bity

Prosze bardzo, polemizuj ze mna :P

To na DDR2 se poczekasz, ze 2 lata jeszcze. Bezsens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten link co dales - chyba z raz widzialem...

No właśnie, dlatego pomyślałem że powinieneś sie znim bliżej zapoznać :D

Co do ddrII i A64 chyba się pomyliłem...

Edit:

@ Lancer

OCZ booster, tak na szybkości bo nie mam czasu :

-hamskie wymuszanie napcia na mobo

-prostacki sterownik sterujący mosfetami, ale to tylko podejżenia bo nigdy tego w łapach nie miałem

-brak ovp

-słąbe chłodzenie mosfetów

-kolejny gzejnik w kompie

-wysoka temperatura może wpłynąć na ICL7107 i spowodować błędy w pomiarze

-nie kompatybilne z kazdym mobo, tzn że mobo nie wytrzymuje wymuszanego napięcia

-rozmiary, zajmuje slot

-cena

EOT

odnośnie mobo to jak wygląda u niej bois

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Lancer: juz kiedys pisalem, ze Abity na VIA tak jakos maja z tymi Winbondami - 225MHz i koniec piesni. Cokolwiek na nF3-250Gb i masz zdecydowanie wiecej MHz. Tylko w memtescie wcale wiecej nie ma.

1178001[/snapback]

Własnie zauważyłem, zę nie tylko z winbondami - nic mi nie chce wstacć powyżej 225 na RAMie :blink: . Do 275HT jest no problemo przy ustawieniu DDR333, ale powyżej to już trzeba walić DDR266 :cry: a i to nie zawsze coś daje...

Ciekawe jak to wygląda na innych mobo z VIA.

rapra- mówisz, że na NF3 wycisne więcej MHz ale bez zysku w przepustowości :blink: ?? Bo nie zrozumiałem.

 

Ma ktoś wogóle NF8 ?? Jak tam wygląda ta sprawa? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze temat o tej płyce umarł a ja własnie ją mam i niemoge nic wiecej z proca wycisnąć niz 222 FBS bo przy 223 win sie sypie a wyzej to juz sie nie odpala wogule komp podnoszenie napięcia do 2,7 V na pamieci ic nie daje a timingami sie jeszcze ie bawiłem a ze dopiero zaczynam wiec moze mi ktos cos podpowie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie jak oceniacie dzwiek na tej płycie bo mi nie bardzo sie podoba tymbardziej ze mam zestaw 4 głosników + subufer i wcale mi sie niepodoba ze grają wszstkie 4 dopiero jak włącze otoczenie które w grach moze jest i fajne ale w przy filmach to nie podoba mi sie dzwięk 3d zreszą nigdy go nie lubiłem bo pozatym płyka jest wypas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach odswierzenia tematu... Maielm 2 takie plytki w sklepie... i skaldalem na nich zestawy i na obu... (jedna nf8, druga nf8-v)... doszedlem do HTT 280 Mhz, bezproblemow (jedyny problem jaki mailem to sypiace sie pamieci w jednej konfiguracji- oczywiscie sypaly po podkreceniu :P)... ale po zalozeniu innych (vitesty pc566) chodzilo super :P.

 

Hmm wogoel cos ciho o tej plytce a nie uwazam zeby byla zla... Ps. Obie krecilem na sempronach 2800+...

 

Tyle pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...to ja tez dodam cos od siebie o ABIT NF8 :P

Od niedawna posiadam ta plytke i tez nie narzekam.

Mam na niej Semprona 2600+ (8x1600MHz)

Puscilem go synchronicznie z pamieciami na FSB=238MHz(malo bo pamieci nie sa rewelayjne...GEiL 512MB PC3200 2.5-3-3-6 DDR400)

Doszedlem do HTT=270MHz co daje dla proca 2160MHz i dla pamieci 215MHz(430MHz DDR).Narazie nie moge przekroczyc bariery HTT=270MHz i nie wiem czemu.Nawet jak robie HTTx2 i zwiekszam napiecia(proc,pamiec,HTT,nForce3)na plycie to plyta nie startuje.Pamieci sie nie krzacza bo chodza na 238MHz stabilnie(memtest) wiec nie wiem.Moze moj procek nie chce isc na wiecej.Narazie i tak pracuje na HTT=263MHz co daje 2104MHz dla procka i mi wystarcza :)) chociaz nie ukrywam ze bede probowal zmusic moj sprzet do przekroczenia bariery HTT=270MHz bo wiem ze inni z takiego Semprona wyciskaja wiecej :))

 

Jak dla mnie plytka jest spoko i nie narzekam na nia.Dalem za nia 319zl.W sklepie chcieli mi wcisnac Gigabyte K8NS albo ASUSa K8N bo rzekomo ABIT to SYF(wg sprzedawcow ze sklepu **** ...moge podac na priv jaki to sklep;))ale sie nie zgodzilem w ostatecznym rozrachunku i nie zaluje.Plyta jest stabilna i mozna na niej troche pobawic sie w OC.

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...co do chlodzenia chipsetu to racja bo grzeje sie niemilosiernie...mam wentylator wdmuciach!acy do i wydmuciach!acy z obudowy i w idle mam ~35'C na chipsecie a w stress mam ~45'C.Jak nie bylo wentylkow to chipset grzal sie do 50-53'C czyli duzo ale teraz jest w miare :) W sumie to procek ma nizsze temp u mnie niz nForce3 ;)

 

Co do napiec:

proc: od 1.500V do 1.800V ze skokiem co 0.020V

pamieci: 2.5V do 2.8V ze skokiem co 0.5V (2.5,2.55,2.60,2.65,2.70,2.80...nie ma 2.75)

 

W praktyce to wyglada to tak ze jak sie da na proca 1.500 to proc ma 1.450(plytka zaniza o 0.050V) itd a na pamieciach zawyza o 0.5V (mam ustawione 2.6V a na pamiatkach mam 2.65-2.67V).

 

Tak jak pisalem wczesniej plytka spoko tylko wydaje mi sie ze jeszcze BIOS jest niedorobiony i dlatego z utesknieniem czekam na nowa wersje (narazie jade na najnowszej ver 1.6)

 

Pozdrawiam!

 

EDIT:

Wczesniej pisalem ze nie moge przekroczyc HTT=270MHz na mojej plycie.Znalazlem przyczyne :) Wszystko zaczelo chodzic gdy wylaczylem kontroler SATA na plycie i komp wstaje nawet na HTT=300MHz ;) Narazie potestuje na HTT=275MHz (pocesor@2200MHz,pamieci@220MHz) i zobaczymy co z tego bedzie :)

Procek ladnie sie kreci...jeszcze nie zmienialem zadnych napiec ;)

 

Jeszcze raz pozdrawiam :P

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Wczesniej pisalem ze nie moge przekroczyc HTT=270MHz na mojej plycie.Znalazlem przyczyne :) Wszystko zaczelo chodzic gdy wylaczylem kontroler SATA na plycie i komp wstaje nawet na HTT=300MHz ;) Narazie potestuje na HTT=275MHz (pocesor@2200MHz,pamieci@220MHz) i zobaczymy co z tego bedzie :)

Procek ladnie sie kreci...jeszcze nie zmienialem zadnych napiec ;)

 

Jeszcze raz pozdrawiam :P

1483979[/snapback]

Oooo ciekawe ciekawe... jak bede skladal nastepnyz estaw na tej plytce napewno to sprawdze :)...

 

Ogolnie bardzo ladne i stabilna plytka :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :P

Tak jak pisalem wczesniej wylaczenie SATA w BIOSie spowodowalo ze plytka wstaje przy FSB > 270MHz :)

 

Obecnie mam FSB=288MHz co daje 2304MHz dla procka (Sempron 2600+) i 230MHz(460MHz DDR)dla pamieci(GEiL DDR400 2.5-3-3-6).Mnoznik dla HyperTransport mam ustawiony na 3x co daje HT=862MHz.Dodam ze nie zmienialem jeszcze zadnych napiec.Wszystko jedzie na standardowych napieciach :P

 

Oczywsicie wszystko stabilne i nic sie nie wiesza :) Max temp na procku to 45'C(idle 30'C)na BOX'owym chlodzeniu.Nforce3 grzeje sie w sumie wiecej niz procek bo w stress dochodzi czesem do 47'C ale przewaznie gdy nie ma upalow na dworzu to jest kolo 42'C(w IDLE jest 35'C).Mam zamontowany wiatrak dmuchajacy do obudowy na froncie i drugi wydmuciach!acy z obudowy na tyle obudowy(oba chodza na 5V).

 

Dalej podtrzymuje swoja opinie ze ABIT NF8 to dobra konstrukcja i ma niezle mozliwosci OC.Jeszcze nie doszedlem do kresu jej mozliwosci.Teraz bede zwiekszal napiecie na procku i zobaczymy ile mi max pojdzie :P

 

PS: Mam grafike ELSA Gladiac 921DVI (Geforce 3 Ti500).Ile z tego mozna max wycisnac???bo u mnie narazie chodzi na 260MHz/570MHz (core/mem) ze standardowych 240MHz/500MHz :)

 

Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow ABIT'ow :) :P oraz uzytkownikow innych plyt glownych ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :P

Tak jak pisalem wczesniej wylaczenie SATA w BIOSie spowodowalo ze plytka wstaje przy FSB > 270MHz :)

 

Obecnie mam FSB=288MHz co daje 2304MHz dla procka (Sempron 2600+) i 230MHz(460MHz DDR)dla pamieci(GEiL DDR400 2.5-3-3-6).Mnoznik dla HyperTransport mam ustawiony na 3x co daje HT=862MHz.Dodam ze nie zmienialem jeszcze zadnych napiec.Wszystko jedzie na standardowych napieciach :P

 

Oczywsicie wszystko stabilne i nic sie nie wiesza :) Max temp na procku to 45'C(idle 30'C)na BOX'owym chlodzeniu.Nforce3 grzeje sie w sumie wiecej niz procek bo w stress dochodzi czesem do 47'C ale przewaznie gdy nie ma upalow na dworzu to jest kolo 42'C(w IDLE jest 35'C).Mam zamontowany wiatrak dmuchajacy do obudowy na froncie i drugi wydmuciach!acy z obudowy na tyle obudowy(oba chodza na 5V).

 

Dalej podtrzymuje swoja opinie ze ABIT NF8 to dobra konstrukcja i ma niezle mozliwosci OC.Jeszcze nie doszedlem do kresu jej mozliwosci.Teraz bede zwiekszal napiecie na procku i zobaczymy ile mi max pojdzie :P

 

PS: Mam grafike ELSA Gladiac 921DVI (Geforce 3 Ti500).Ile z tego mozna max wycisnac???bo u mnie narazie chodzi na 260MHz/570MHz (core/mem) ze standardowych 240MHz/500MHz :)

 

Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow ABIT'ow :) :P oraz uzytkownikow innych plyt glownych ;))

1495308[/snapback]

Hmmm 288Mhz ladnie ladnie... teraz ciagnij dalej i.... przebij 300Mhz (mysle ze da rade)..... przy okazji wlansie chcialbym powiedzxiec ze... nf8 na popczatku miala niedopracowany bios ale teraz juz jestz znia O WIELE LEPIEJ... ogolnie bardzo ladnA PLYTKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moze bedzie godna nastepczyni swojej poprzedej legendarnej poprzedniczki :)

1495537[/snapback]

 

No w sumie uwazam ze ABIT NF8 to bardzo dobra plytak lecz niestety musze zmartiwc luidzi DFI TAk dojechalo ostro ze chyba poraz pierwszy od... ho ho ho 4 Lat????... zdradze Abita na DFI :)... Ale to NIE JEST PEWNE :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...narazie nie mam duzo czasu na zabawe bo sesja jest wiec....

 

Dojechalem do FSB=312MHz co na moim Sempronie 2600+ daje 2496MHz.

Pamieci na 208MHz...mnoznik HT dalej na 3x (936MHz) :)

Komp dziala...przechodzi SuperPI,Prime95 benchmark i testy pamioeci w Everest oraz timedemo w Doom3 :)

Dzis w nocy moze zrobie doglebny test stabilnosci ;)

Oczywiscie nie obeszlo sie juz bez zmiany napiecia...procek na 1.6V i zmienilem napiecia dla HTT z 1.20V na 1.30V :)

Na 313MHz wszystko sie wywala i narzie nie wiem czemu ;)

 

Jednak ten ABIT troche potrafi ;) no i oczywiscie procek jest bardzo fajny do takich zabaw :)

 

To narazie tyle...jak sie skonczy zamet z egzaminami to sie pobawie mocniej w OC :P

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby co to ja jestem posiadaczem abita NF8, ale nic nie podkrecalem takze wam wiele nie pomoge :P

 

plytka stabilna jak na "400w" colorsita,

ale zdziwil mnie, brak w pudelku kabla zasilajacego dyski sata

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz pisalem o tym w tym topicu :)

 

Na pamieci od 2.5V do 2.8V co 0.05V ale plyta zawyza o 0.05V wiec jak sie da np. na 2.65V to realnie jest 2.7V :)

 

Na procka od 1.500V do 1.800V co 0.020V i tuatj plyta zaniza o 0.05V...np. jak sie da na 1.500V to daje 1.450V :P

 

UPDATE:

Na 313MHz (i 312MHz) komp wstaje ale nie jest stabilny(praca pod WinXP stabilna ale testy juz nie)...Prime Stress Test sie wywala po kilku minuntach :(( Wydaje mi sie ze na 99% nie jest to wina plyty a procka :) narazie sie boje dac na niego wiecej niz 1.6V bo mam tylko BOXowe chlodzenie :P ale za jakis czas to sie moze jeszcze zmienic :P

 

Teraz jade na FSB=300MHz co daje dla proca 2400MHz z wiekszym dzielnikiem na pamieciach...mamorki @240MHz (2.5-3-3-6) :P Mnoznik HT=3x (HT=900MHz) :P

 

:P

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...