Skocz do zawartości
dem

Abit NF-8

Rekomendowane odpowiedzi

nie chce cie dobijać ale zwykłe kingmaxy chodza mi 245 przy takichj jak u ciebie timingach berz problemu na napieciu 2.5v

 

chyba te geile to nic specjalnego i szkoda przepłacać.

1649828[/snapback]

Bardzo mozliwe...ja nie twierdze ze to sa super dobre pamieci ale druga kostke GEiLa kupilem bo juz jedna siedzi w kompie :) Chcialem zeby nie bylo zadnych niekompatybilnosci;)Najchetniej to bym sie pobawil swoim prockiem i pamieciami na DFI LanParty UT3 :) bo NF8 za malo V daje na pamieci ;)

 

Ja dalem za jedna kostke 206zl a za druga 219zl ;)

 

Zreszta wiesz...to czy kostki chodza na 2.5V czy na 2.8V czy jeszcze inaczej zalezy od ich specyfikacji :P Moze kingmaxy sa robione na kostkach ktore wymagaja mniej V do dobrej pracy ??? Bo u GEiLa to wiem ze kostki Value sa z roznych serii i jedne sie kreca lepiej a inne gorzej :)

 

Pozatym chailbym tez poznac opinie innych uzytkownikow plyt z s.754 (roznych producentow) z Sempronami 2600+ jak ich systemy zachowuja sie przy np. 1GB RAM w dwoch lub wiecej kostkach bo z tego co widze to jest to tez bardzo wazna informacja :) No coz...czlowiek ciagle sie uczy :) A i tak chyba wole miec 1GB RAM @200MHz na timingach 2.5-3-3-6-2T niz 512MB RAM przy 245MHz 1T ;) Ktos kiedys madrze napisal ze MHz nie zastapia MB ;)

 

:P

 

Pozdro!

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe...ja nie twierdze ze to sa super dobre pamieci ale druga kostke GEiLa kupilem bo juz jedna siedzi w kompie :) Chcialem zeby nie bylo zadnych niekompatybilnosci;)Najchetniej to bym sie pobawil swoim prockiem i pamieciami na DFI LanParty UT3 :) bo NF8 za malo V daje na pamieci ;)

 

Ja dalem za jedna kostke 206zl a za druga 219zl ;)

 

Zreszta wiesz...to czy kostki chodza na 2.5V czy na 2.8V czy jeszcze inaczej zalezy od ich specyfikacji :P Moze kingmaxy sa robione na kostkach ktore wymagaja mniej V do dobrej pracy ??? Bo u GEiLa to wiem ze kostki Value sa z roznych serii i jedne sie kreca lepiej a inne gorzej :)

 

Pozatym chailbym tez poznac opinie innych uzytkownikow plyt z s.754 (roznych producentow) z Sempronami 2600+ jak ich systemy zachowuja sie przy np. 1GB RAM w dwoch lub wiecej kostkach bo z tego co widze to jest to tez bardzo wazna informacja :) No coz...czlowiek ciagle sie uczy :) A i tak chyba wole miec 1GB RAM @200MHz na timingach 2.5-3-3-6-2T niz 512MB RAM przy 245MHz 1T ;) Ktos kiedys madrze napisal ze MHz nie zastapia MB ;)

 

:P

 

Pozdro!

1649837[/snapback]

Na jakich kościach masz Swoje Geil'e?

Próbowałeś co ze stabilnością na ustawieniach def i przy tych ustawieniach jak startują Ram'y na DDR-400 czy DDR-333 i jakie są timingi def ?

 

Pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich kościach masz Swoje Geil'e?

Próbowałeś co ze stabilnością na ustawieniach def i przy tych ustawieniach jak startują Ram'y na DDR-400 czy DDR-333 i jakie są timingi def ?

 

Pozdro :wink:

1650988[/snapback]

Nie wiem na jakich kosciach mam swoje GEiLe bo obie kosci maja niebieskie radiatorki ktorych nie bede zdejmowal zeby sprawdzic :)

 

Obie sa PC3200 (DDR400) i standardowe timingi przy 200MHz to 2.5-3-3-6-2T (napiecie na jakich moga chodzic wedlug producenta to od 2.55V do 2.9V).

Probowalem tez z puszczonym prockiem na default czyli 1.6GHz i jest to samo.Musze dac w BIOSie napiecie na mem 2.8V (Speedfan wtedy pokazuje 2.85-2.86V) zeby GoldMemory nie wywalal bledow.Jak znajde czas i checi to moze potestuje tylko ta kosc ktora kupilem ostatnio i zobaczymy czy ona jest jaks wybredna czy po prostu plytka wariuje przy konfiguracji 2x512 :)

 

A jesli w BIOSie dam wszystko na auto to oczywiscie kosci startuja (by SPD) na 2.5-3-3-6-2T DDR400 (przy def. predkosci procka) i plyta im ustawia napiecie na 2.6V ale wtedy jest "niestabilnie" i trzeba im dac wyzsze napiecie :)

 

Tak jak pisalem powyzej przy napieciu 2.7V w BIOS (SpeedFAN 2.75V) MemTest sie nie wywala tak samo jak S&M memory test :) Jedynie GoldMemory zglasza bledy :) A jak ustawie w BIOS na 2.8V (SF 2.85V) to GM tez juz normalnie przechodzi :)

 

Pozatym to system jest stabilny i nie zauwazylem jakis dziwnych zachowan systemu ktore mogly by byc spowodowane wadliwym dzialaniem pamieci :) Gralem w Doom 3 ,LOTR Battle For The Middle Earth i Quake III Arena i wsio chodzi i zero zwiech.Tak samo jak 3DMark2001SE :) Nie wiem...moze ta nowa kosc musi sie troche wygrzac ;)

 

Narazie to tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :wink:

Sprawdz w CPU-Z piata zakładka SPD może pokaże na jakich kościach są Geile :wink:

1651069[/snapback]

Prosze Cie bardzo :) Oto obrazki z CPU-Z :)

 

http://i.1asphost.com/klosiak/tweak/GEiL.DIMM1.jpg

http://i.1asphost.com/klosiak/tweak/GEiL.DIMM2.jpg

 

Kostka w slocie numer 2 chodzila mi na 247MHz przy napieciu 2.85V i timingach 2.5-4-4-11-1T a na 245MHz przy 2.5-4-3-10-1T Vdimm 2.85V :)

 

Kostka w slocie numer 1 to moj nowy nabytek dzieki ktoremu narazie mialem troche zabawy z kompem ;) Jak znajde czas i najdzie mnie ochota to moze wyjme druga kosc i potestuje nowy nabytek zeby sprawdzic jak on sobie radzi z wyzszym taktowaniem niz 200MHz :P

 

Dodam ze radiatorki dobrze spelniaja swoje zadanie.Na 2.85V kostki sa ledwie cieple jak sie je obciazy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na komputroniku są w sprzedaży dwie wersję mobo Abita NF8 oraz NF8 V2,

na zdjęciach tam umieszczonych widać różnicę w ilości kondesatorów, więcej jest w V2,

ale czy na korzyść. Może ta wersja 2 jest pozbawiona wad starszego brata?

NF8

NF8 V2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na komputroniku są w sprzedaży dwie wersję mobo Abita NF8 oraz NF8 V2,

na zdjęciach tam umieszczonych widać różnicę w ilości kondesatorów, więcej jest w V2,

ale czy na korzyść.  Może ta wersja 2 jest pozbawiona wad starszego brata?

1651451[/snapback]

Wiecej jest na V1.0 !!!!!!!!!!!!

 

Przyjzyj sie...

 

Ta V2.0 ma wyciete kawalek sekcji zasilania cpu :/... Czy mzoe byc lepiej.... hmmm CHyba nie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na komputroniku są w sprzedaży dwie wersję mobo Abita NF8 oraz NF8 V2,

na zdjęciach tam umieszczonych widać różnicę w ilości kondesatorów, więcej jest w V2,

ale czy na korzyść.  Może ta wersja 2 jest pozbawiona wad starszego brata?

1651451[/snapback]

Hm...chyba na odwrot ;) Zwroc uwage ze na zdjeciu NF8 przy cewkach sa po 4 kondziorki a na zdjeciu NF8-V2 sa po trzy kondziorki przy cewkach :)

 

Tylko jest taka sprawa ze nawet na stronie ABITa na zdjeciu NF8 sa po 4 kondziorki przy cewkach a ja mam NF8 i mam przy cewkach po trzy i trzy miejsca wolne tak jak na zdjeciu V2 :)

 

Roznica miedzy wersja NF8 a NF8-V(V2) jest taka ze NF8 ma firewire a NF8-V nie ma firewire ale za to chyba ma cyfrowe wyjsce/wejscie (SP DIF IN/OUT) czy jakos tak ;)) i RAID dla dyskow IDE.

Chyba na tej stronce ABITa jest w miare wylumaczone i porownane :)

http://www.abit-usa.com/products/mb/produc...ies=1&model=235

 

Nie wiem do konca co pozmieniali w wersji V2 ale BIOSy sa do wszystkich plyt z serii NF8 takie same.Tak jak pisalem nie ma co sie sugerowac zdjeciami bo nawet na pudelku od swojej plyty NF8 niby mam fotke samych kondensatoro z ukladu zasilajacego procka i niby sa po 4 a moja plyta ma po 3.Dzwonilem w tej sprawie do Abita i koles mnie zapewnial ze nie tna kosztow i najwyrazniej wyszlo ze nowsze rewizje plyt potrzebuja przy cewkach 3 a nie 4 kondensatorow.Nie wiem moze wstawili 3 pojemnijsze zamiast 4 mniej pojemnych.Pozatym to pomoc techniczna ABITa w Polsce jest troche smieszna i nie warto do nich dzwonic.Koles sie wymadrza a tak naprawde guzik wie o plytach i o OC ;)

 

Od maja uzywam NF8 i teraz to jakbym mial jeszcze raz kupowac plytke to bym kupil DFI Lanparty UT3 zamiast NF8...chyba ze ktos nie bawi sie mocno w OC to NF8 jest dobra i stabilna plytka :) DFI glownie dlatego bo ma wiecej opcji przydatnych do OC niz NF8.Po prostu plyta sama w sobie jest OK i jest zaprojektowana z glowa jesli chodzi o rozmieszcznie elemantow ale BIOS NF8 jest bardzo ubogi jesli chodzi o opcje przydatne przy OC.Na tle konkurencji (GB,ASUS,MSI) nie wypada jakos nadzwyczajnie ;)

 

Pozdrowki!

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pomieszało mi się z tymi płytami(kondensatory). Różnica jest faktycznie w firewire oraz 1GB

LAN. Ale chciałbym zacytować opinie jednego ze sprzedających w/w mobo

CYTAT:

A Abit ogolnie dał ..pupy jakie 10-12 miesiecy temu z AN7 i NF8 jak

zaczeli tanie ondensatorki wsadzic.. wszystko sie sypało :) teraz

zmienili poprawili i dali naklejke na pudełka 100% japonskie

kondensatory, na starych płytach nie dosc ze byly bzdurne napiecia

resety systemow to jeszcze słynne zuzyte baterie do biosu :))))

Edytowane przez Pasik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pomieszało mi się z tymi płytami(kondensatory). Różnica jest faktycznie w firewire oraz 1GB

LAN. Ale chciałbym zacytować opinie jednego ze sprzedających w/w mobo

CYTAT:

A Abit ogolnie dał ..pupy jakie 10-12 miesiecy temu z AN7 i NF8 jak

zaczeli tanie ondensatorki wsadzic.. wszystko sie sypało :) teraz

zmienili poprawili i dali naklejke na pudełka 100% japonskie

kondensatory, na starych płytach nie dosc ze byly bzdurne napiecia

resety systemow to jeszcze słynne zuzyte baterie do biosu :))))

1651574[/snapback]

Hm...jak kupowalem NF8 to mi to samo w serwisie mowili ze plyty padaja jak muchy i wogole ze sa do dupki :) Ja swoja kupilem (w maju albo czerwcu) i narazie nie narzekam.Mam juz naklejki ze kondensatlory japonskie itd. ;) ::lol::

Dodam ze plytka u mnie chodzi stabilnie i co wazne mam kompa wlaczonego 24h na dobe i system jest podkrecony a zarazem stabilny.Napiecia nie skacza jakos super mocno.Na procku czasem zdarza sie ze napiecie pojdzie w gore czy w dol o 0.05V ale zdarza sie to sporadycznie i tak pokazuje speedfan a miernikiem nie mierzylem bo nawet nie wiem jak i nie mam miernika ;)

 

Ogolnie plyta OK tyle ze juz dlugo nowego BIOSu nie wydali do niej :(

Tak jak pisalem powyzej oceniam ja na 4 (w 5-stopniowej skali) a stabilnosc plyty oceniam na 5 ;)

 

Pozdrowki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczą cewki aż głowa boli... nawet przy minimalnym OC. Mam newcastle 2000MHz i przy 2400;1.6V to piszczenie jest głośniejsze o reszty elementów systemu. Boję się smarować twardym lakierem bo jak trzeba będzie zanieść na gwarancję to mogą się przyczepić.

I jeszcze jedno - zacięcia w 3Dmarkach i przy testowaniu w atitool są idealnie w rytm piszczenia. Bardziej komfortowo gra się bez OC!

Co z tym zrobić? Przecież nie pójdę i nie podkręcę proca przy serwisantach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczą cewki aż głowa boli... nawet przy minimalnym OC. Mam newcastle 2000MHz i przy 2400;1.6V to piszczenie jest głośniejsze o reszty elementów systemu. Boję się smarować twardym lakierem bo jak trzeba będzie zanieść na gwarancję to mogą się przyczepić.

I jeszcze jedno - zacięcia w 3Dmarkach i przy testowaniu w atitool są idealnie w rytm piszczenia.  Bardziej komfortowo gra się bez OC!

Co z tym zrobić? Przecież nie pójdę i nie podkręcę proca przy serwisantach!

1678679[/snapback]

Kurde...nie wiem jak Ci pomoc ale dziwi mnie fakt piszczacych cewek na NF8 bo ja u siebie nie zauwazylem takich problemow nawet przy Vcore 1.7V...chyba ze u mnie wiatraczki sa tak glosne ze cewek nie slychac bo moj komp do najcichszych nie nalezy ;)

 

Mysle jednak ze cos moze byc z plyta skoro wystepuja przycinki w rytm piszczenia bo tak jak wyzej pisalem u mnie nie ma takich rewelacji.Na Twoim miejscu bym sie rozeznal jak serwisanci do tego podejda i probowal jednak im pokazac ten problem bo to nie jest normalne zachwanie plyty.Sproboj tez napisac (a najlepiej zadzwonic bo na maile dupki nie odpowiadaja) do pomocy technicznej ABITa...chociaz tak jak wczesniej pisalem jest ona beznadziejna ale moze cos Ci na to poradza :P

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde...nie wiem jak Ci pomoc ale dziwi mnie fakt piszczacych cewek na NF8 bo ja u siebie nie zauwazylem takich problemow nawet przy Vcore 1.7V...chyba ze u mnie wiatraczki sa tak glosne ze cewek nie slychac bo moj komp do najcichszych nie nalezy ;)

 

Mysle jednak ze cos moze byc z plyta skoro wystepuja przycinki w rytm piszczenia bo tak jak wyzej pisalem u mnie nie ma takich rewelacji.Na Twoim miejscu bym sie rozeznal jak serwisanci do tego podejda i probowal jednak im pokazac ten problem bo to nie jest normalne zachwanie plyty.Sproboj tez napisac (a najlepiej zadzwonic bo na maile dupki nie odpowiadaja) do pomocy technicznej ABITa...chociaz tak jak wczesniej pisalem jest ona beznadziejna ale moze cos Ci na to poradza :P

 

Powodzenia!

1679349[/snapback]

To musi być płyta- zasiłkę weliminowałem testując z zupełnie inną - modecom, piszczy również jak obciązę proca na max-a (podkręconego) choć nie co ciszej niż kiedy dochodzi do tego jeszcze grafika obciążona. Problemem może być to że np. moja Mama wogóle nie słyszy żadnego piszczenia. To są jakieś wysokie czestotliwości i dla mnie są bardzo dokuczliwe (słuch mam przeciętny)

 

Pójdę do serwisu i będą patrzeli jak na wariata bo tu nic nie piszczy (dla nich), a jak jest cicho w tle (tak jak teraz w niedzielny wieczór) to odgłosy wybijają się ponad wszystko inne...

Dodam jeszcze, że to nie moja pierwsza płyta (wcześniej miałem m.in dwa Abit-y) i niespotkałem się z takimi problemami. Help :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piszczenia to mógłbym się przyzwyczaić - trochę mat wygłuszającyh powinno skutecznie poradzić sobie z wycięciem wysokich częstotliwości. Ale te przycięcia!? nawet bez podkręcania można się ich dopatrzyć - są wtedy minimalne ale dość charakterystyczne(jak się dobrze wsłuchać to też w rytm cewek...).

Rozwiązałbym problem obniżając napięcie na proca, -odciążyłoby to cewki, jeśli stabilność by nie ucierpiała tak by zostało. Ale w biosie nie mogę ustawić mniej niż defaultowe 1,5V.

Może jest sposób obejścia tego ograniczenia?

Dodam tylko, że funkcjonuję z aktywnym C'nC.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piszczenia to mógłbym się przyzwyczaić - trochę mat wygłuszającyh powinno skutecznie poradzić sobie z wycięciem wysokich częstotliwości. Ale te przycięcia!? nawet bez podkręcania można się ich dopatrzyć - są wtedy minimalne ale dość charakterystyczne(jak się dobrze wsłuchać to też w rytm cewek...).

Rozwiązałbym problem obniżając napięcie na proca, -odciążyłoby to cewki, jeśli stabilność by nie ucierpiała tak by zostało. Ale w biosie nie mogę ustawić mniej niż defaultowe 1,5V.

Może jest sposób obejścia tego ograniczenia?

Dodam tylko, że funkcjonuję z aktywnym C'nC.

Pozdro.

1680191[/snapback]

Hm...dziwne...a masz najnowszy BIOS czyli wersje 17 ?? bo ja na swoim NF8 moge dac napiecie 1.4V jako najnizsze.Tyle ze ja mam Semprona i moze dlatego pojawia mi sie napiecie 1.4V :P

Ja na Twoim miejscu pokatowalbym kompa na defaultowych ustawieniach stress primem,goldmemory i S&M i zobaczyl czy wszystko jest ok i nie ma zadnych bledow.

Jesli beda to najprawdopodobniej cos jest nie tak ze sprzetem.

Jak na default bedzie wszystko gralo to procedure bym powtorzyl na kreconej konfiguracji i zobaczyl czy wtedy nic sie nie krzaczy.

Nie mam innych pomyslow jak sobie radzic z tym problemem.

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime-em już dawno przetestowałem - wszystko ok. memtestem też. po podkręceniu się nie krzaczy. bios mam najnowszy - 1.7. Ustawienia napięcia obszedłem przy użyciu RIGHT MARK CPU CLOCK UTILITY. I nie piszczy - to znaczy ja tego nie słyszę. (chodzi teraz na 1.425 - stable --defaultowo było 1.5)

przebieduję tak do czasu zamiany mobo - tak gdzieś rok. O OC mogę zapomnieć.

 

Następną płytą nie bedzie już ABIT. To był za duży spadek jakości w stosunku do AN7, czy nawet KT7A..

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...wczesniej opisywalem moje problemy dotyczace obslugi 1GB RAM i wiecej na NF8.

Po przecztaniu kilku artow i skonsultowaniu swoich opinii z focusem stwierdzam ze te problemy nie sa spowodowane przez plyte a przez slaby kontroler pamieci ktory jest w moim Sempronie 2600+ :)

 

Dzis z rana ustawilem pamieci (2 x 512MB GEiL Value DDR400 CL2.5) na 240MHz (DDR=480) i na odpowiednie timingi (2.5-4-4-11) czyli takie na ktorych jedna kostka dawala rade i robila 247MHz i zwiekszylem napiecie dla procka i puscilem GoldMemory :) Wyszedlem na uczelnie na zajecia i po powrocie okazalo sie ze GM nie pokazal zadnych bledow przez 9 godzin a wczesniej sypal nimi po 15-20 minutach :P

 

Jesli chodzi o RAM to zwracam honor ABITowi ze nie byla to wina plyty ;)

 

To tyle :)

Edytowane przez Klosiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Może ktoś mi powiedzieć, czym się różni Abit NF8 od Abita NF8-V i Abit NF8-V od NF8-V2?? jest jakaś róznica w o/c czy tylko wyposazenie??

W OC raczej duzych roznic miedzy plytami nie bedzie :P Roznice sa w wyposazeniu (chodzi o firewire,SPDIF,itd.) :P Bylo o tym w tym watku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i to pare postow wyzej :mur:

 

@Klosiak

 

i co juz odpusiles z oc ? :P bo cos ostatnio nie chwalisz sie :P

 

 

a co do nf8 v2 to czytalem na forum abita ze ta plyta ma gorsze oc , takze lepiej brac stara wersje :D

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i to pare postow wyzej :mur:

 

@Klosiak

 

i co juz odpusiles z oc ? :P bo cos ostatnio nie chwalisz sie :P

a co do nf8 v2 to czytalem na forum abita ze ta plyta ma gorsze oc , takze lepiej brac stara wersje :D

Z OC nie odpuscilem ale zmienilem NF8 na DFI LP UT nF3 250GB.Abit powedrowal do kompa siostry i sobie pracuje.

Musze stwierdzic niestety ze miedzy NF8 a tym DFI jest duza przepasc.Jak chcesz zobaczyc co mi sie udalo wyciagnac na tej plytce to zapraszam do przejrzenia rankingu SuperPi Challange ;)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! kumpel ma w/w plyte ma na niej athlon64 3000+ chodzenie arctic cooler 64 ultra tc silencer i temp procka 60 stopni w stresie do 75, nic nie bylo krecone, temp sprawdzal w biosie i programem z plytki abita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! kumpel ma w/w plyte ma na niej athlon64 3000+ chodzenie arctic cooler 64 ultra tc silencer i temp procka 60 stopni w stresie do 75, nic nie bylo krecone, temp sprawdzal w biosie i programem z plytki abita

Hm...niech uaktualni BIOS do wersji najnowszej czyli 17 to odczyt temperatury ulegnie kalibracji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...