Skocz do zawartości
Fineline

Podkręcenie Celeron 300 - help!

Rekomendowane odpowiedzi

Niech podniesie napiecie ciut np. na 2,1V dla kompletnej stabilnosci.

Na tej płycie z tego co pamiętam nie da sie podnieść napięcia.

To pobaw sie nozkami :) o ile pamietam nalezy zalepic B121 B119 i A119 aby uzyskac 2.2 volta - ale upewnij sie jeszcze dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tę syfną płytę i kupiłem używanego ale zajebistego asusa p3b-f za 130zł 8) i jestem zadowolony.

Co do tej płyty fsb ustawiasz zworkami zobacz w instrukcji napiecie ustawiasz zaklejając piny na procku ja zwiększyłem napięcie na 2,02 i chodziło stabilnie na 504mhz ale nie wiadomo czy reszta bebechów nie padnie. Jeżeli masz słabego coolera to zaopatrz się w cóś lebszego.

Ja swojego celka 300a na asusie oczywiście zakręciłem na 600mhz pci 45mhz agp 90mhz (bez wyłączania pamięci podręcznej) 8) i wszystko działa spox, nie ma to jak BX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim biosie nie ma fsb, musialbym go aktualizowac. Moge zrobic to programem CPUFSB?

mam identyczną płytę

magistralę można zmieniać zworkami(66,100,112,133)

w cpucool są dodatkowo dostępne 75, 83 i 103 Mhz

na razie max co wycisnąłem z celka 300a to 504(112fsb) @2.2V z WC

niedługo próbuje 133Mhz :twisted:

nie wierzę tylko w jedną rzecz, w cpucool ustawiając fsb na 133Mhz pci wyświetla na 33Mhz, więc jakby wynikało, że płyta ma dzielnik 1/4 :D

a może to tylko błąd tego programu (aha na razie jeszcze nie odważyłem sie puścić na 133)

 

ps. czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego po ustawieniu magistrali w cpucool winda się wiesza, ale po rebocie jest magistrala jaką ustawiłem w programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tę syfną płytę i kupiłem używanego ale zajebistego asusa p3b-f za 130zł 8) i jestem zadowolony.

Co do tej płyty fsb ustawiasz zworkami zobacz w instrukcji napiecie ustawiasz zaklejając piny na procku ja zwiększyłem napięcie na 2,02 i chodziło stabilnie na 504mhz ale nie wiadomo czy reszta bebechów nie padnie. Jeżeli masz słabego coolera to zaopatrz się w cóś lebszego.

Ja swojego celka 300a na asusie oczywiście zakręciłem na 600mhz pci 45mhz agp 90mhz (bez wyłączania pamięci podręcznej)    8)  i wszystko działa spox, nie ma to jak BX...

qrcze mialem 2 egzemplarze celkow 300 wc i nawwet pelta imax co wycisnalem to bylo fsb 124 a tesh na P3Bf (wg mnie najlepsza plyta na slot1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...