Skocz do zawartości
Marasek

760zł do odliczenia rocznie od podatku. za internet

Rekomendowane odpowiedzi

to ja sie chciałem zapytać..bo mieszacie jak sie patrzy. Jeżeli chciałbym brać np Neostrade 2mbps za te 169 zł miesięcznie z vatem to ile mi odliczą pod koniec roku i czy rzeczywiście odliczą ? bo ja słyszałem że te zwroty są od ogółu opodatkowania a nie od samego internetu...różnie ludzie mówią a ja mam dylemat więc proszę o szybką (poprawną) odpowiedź!

Edytowane przez sobo05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiem wątpliwości które wyjaśniałem swego czasu na stronie głownej tweak'a ale niech będzie jeszcze raz (zresztą ktoś chyba nawet podawał ustawę)

 

Najpierw mity:

- nie ma czegoś takiego jak odliczanie VATu

- nie zwracają 760 złotych

 

Teraz fakty:

jest to ulga jak każda inna od podatku dochodowego PIT.

Można odliczyć wydatki na internet w wysokości do 760 PLN od podstawy opodatkowania.

Innymi słowy zakładając hipotetyczny przypadek osoby która zarobiła w roku 2005. Normalnie płaci 19% podatku od kwoty 10.000 pomniejszonej o kwote wolna od podatku. W tej chwili zaplaci 19% od kwoty 10000 pomniejszonej dodatkowo o max 760 PLN.

Teraz o tym ile tak naprawdę można odzyskać:

odzyskać

w przypadku gdy jesteśmy w I progu podatkowym i mamy dochody ponad kwote wolną od podatku:

760*0,19=144,4 PLN

rozliczając się z współmałżonkiem, III próg = 1520*0,40=608 PLN (tak wiem sytuacja skrajna ;)

Należy pamiętać iż faktury muszą być wystawiane na obojga małżonków wtedy będą mogli połączyć swoje ulgi.

Jeśli płacimy ponad 760 PLN za net rocznie to niestety odliczyć można tylko 760 PLN. Jeśli płacimy mniej to odliczyć możemy tylko kwotę którą rzeczywiście zapłaciliśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej chyba nie jest to oczywiste dla wszystkich, wiec wypunktuje raz jeszcze esencje (czyli sam soczek) z twojej wypowiedzi:

 

Mozna odliczyc od podstawy do 760zl rocznie.

 

Warto podkreslic, ze odliczyc od podstawy to zupelnie co innego niz odliczyc od podatku, a co sie, niektorym, myli. Warto rowniez dobitnie podkreslic, ze o ulge starac sie moze wylacznie ktos, kto ma dochody przekraczajace kwote wolna od podatku! Dodatkowo, osoba ta musi byc zameldowana w miejscu w ktorym korzysta z Internetu! Dopiero spelnienie tych wszystkich warunkow daje prawo do ubiegania sie o... 144zl rocznie, a nie 760zl!

 

Klamliwym jest wobec tego twierdzenie, ze zyskujemy cos na wprowadzeniu VAT'u korzystajac z Neostrady... taki kit mozna wcisnac chyba tylko Polakowi. Podwyzszyc mu oplate o 22% i jeszcze wmowic ze na tym korzysta, a ludzie skacza jak malpy.

 

Dla przykladu, wydatki na Neo128:

 

12 x 59zl + VAT = 708zl + VAT ==> 864zl brutto rocznie (155zl VAT'u)

 

Z tego prostego wyliczenia wynika, ze juz placac za Neo128 tracimy rocznie 11zl... bo VAT'u "nadplacamy" 155zl a dostac zwrotu mozemy maksymalnie 144zl... Innymi slowy, nie oplaca sie placic za Inet miesiecznie wiecej niz 70zl bo w kazdym innym przypadku kwota zwrotu bedzie mniejsza od sumy zaplaconego VAT'u, czyli ze strata dla nas!

 

Jeszcze gorzej wyglada sytuacja dla innych wariantow Neostrady... i po co cale to mielenie o "korzysciach z VAT'u"? Czy zaden dziennikarz nie ma odwagi napisac prawdy i tak prosto tego przedstawic? Czy moze do tego juz doszlo, ze zadna gazeta tego nie pusci?

 

P.S. Co do Neo 2048... proponuje doczytac, ze ta "atrakcyjna" cena dotyczy tylko sytuacji gdy podpisuje sie umowe na 2 lata, do tego trzeba jeszcze oplacac abonament w kwocie ~50zl miesiecznie. Czy ja wiem, czy to jest jakas okazja w ogole? I naprawde, po co komu 2mbity z limitem 35GB? Moim zdaniem zadne lacze z limitem nie jest warte takich pieniedzy. Zobaczcie takie wyliczenie:

 

Lacze 256kbit/256kbit (no limit). Symetryczne, maksymalna transmisja do komputera 32KB/s = 112.5MB/h = 2.64GB/doba... x30 dni... bez zadnej laski i wydawania fortuny sciagniemy sobie 79GB miesiecznie. Proste? I co z tego ze wolniej? Ilez razy zdarza sie, ze i tak nie mozemy wykorzystac downstream'u bo zrodlo wysyla znacznie wolniej? No chyba, ze ktos juz przemyslowo potrzebuje te 2mbit/s i musi miec cos sciagniete naprawde w zawrotnym tempie oraz ma skad. Tylko czy wtedy 35GB wystarczy? A co pozniej, do konca miesiaca? I tak przez 2 lata cyrografu... po prostu absurd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Co do Neo 2048... proponuje doczytac, ze ta "atrakcyjna" cena dotyczy tylko sytuacji gdy podpisuje sie umowe na 2 lata, do tego trzeba jeszcze oplacac abonament w kwocie ~50zl miesiecznie. Czy ja wiem, czy to jest jakas okazja w ogole? I naprawde, po co komu 2mbity z limitem 35GB? Moim zdaniem zadne lacze z limitem nie jest warte takich pieniedzy. Zobaczcie takie wyliczenie:

 

Lacze 256kbit/256kbit (no limit). Symetryczne, maksymalna transmisja do komputera 32KB/s = 112.5MB/h = 2.64GB/doba... x30 dni... bez zadnej laski i wydawania fortuny sciagniemy sobie 79GB miesiecznie. Proste? I co z tego ze wolniej? Ilez razy zdarza sie, ze i tak nie mozemy wykorzystac downstream'u bo zrodlo wysyla znacznie wolniej? No chyba, ze ktos juz przemyslowo potrzebuje te 2mbit/s i musi miec cos sciagniete naprawde w zawrotnym tempie oraz ma skad. Tylko czy wtedy 35GB wystarczy? A co pozniej, do konca miesiaca? I tak przez 2 lata cyrografu... po prostu absurd.

1422023[/snapback]

Chociazby po to ze chce sie pozbyc gownianej radiowki na ktorej nie moge grac on line bo mi pakiety nie dochodza, a jedyna mozliwa opcja procz radia jest neostrada i teraz tak:

-640 zalozyc sie juz nie da

-128 - za maly limit

-512-za maly limit

-1024-drozsze od 2048 a limit mniejszy

-2048-wg mnie najlepsza mozliwa opcja dlatego wybieram wlasnie ta.

 

Poza tym jak myslisz ze na laczu 256 sciagniesz 79GB miesiecznie to jestes w bledzie. Poza tym nie wiem czego mozna sciagnac 80GB... Fakt limit to glupi pomysl ale skoro wystarcza mi 45gb to jakos o te 10 sprobuje sie ograniczyc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Co do Neo 2048... proponuje doczytac, ze ta "atrakcyjna" cena dotyczy tylko sytuacji gdy podpisuje sie umowe na 2 lata, do tego trzeba jeszcze oplacac abonament w kwocie ~50zl miesiecznie. Czy ja wiem, czy to jest jakas okazja w ogole? I naprawde, po co komu 2mbity z limitem 35GB? Moim zdaniem zadne lacze z limitem nie jest warte takich pieniedzy. Zobaczcie takie wyliczenie:

 

Lacze 256kbit/256kbit (no limit). Symetryczne, maksymalna transmisja do komputera 32KB/s = 112.5MB/h = 2.64GB/doba... x30 dni... bez zadnej laski i wydawania fortuny sciagniemy sobie 79GB miesiecznie. Proste? I co z tego ze wolniej? Ilez razy zdarza sie, ze i tak nie mozemy wykorzystac downstream'u bo zrodlo wysyla znacznie wolniej? No chyba, ze ktos juz przemyslowo potrzebuje te 2mbit/s i musi miec cos sciagniete naprawde w zawrotnym tempie oraz ma skad. Tylko czy wtedy 35GB wystarczy? A co pozniej, do konca miesiaca? I tak przez 2 lata cyrografu... po prostu absurd.

Taa jasne ja miałem SDI i radiówke wcześniej i powiem szczerze w pupie mam łącze 32 KB/s za 80 zł które jeszcze przynajmniej przez 1 dzień w miesiącu ma awarie.

 

Neostradka 2048 jest świetna już się o tym przekonałem na własnej skórze a szczególnie że dużo gram online a ściągam tak średnio , potrzebuje patcha bagatela 300 mb odpalam i w 20 minut patch na moim kompie na łączu 32 KB/s :< nie chce mi się liczyć , plus ściagam i gram jednocześnie ping 13 , czy na łączu 32 KB/s dałbyś rade ściągać i grać jednocześnie nie sądze , to samo ściągaj i oglądaj sobie stronki albo słuchaj radia jednocześnie nie da rady , po trzecie 35 GB spokojnie styka nie wiem po co ściągać 50 gb gier i filmów których i tak nie jesteś w stanie oglądnąc.

 

Dla mnie neo to mojej sytuacji najlepsze możliwe łącze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedron... porownujesz cene Neo2048 w opcji umowy na 24 miesiace z opcja Neo1024 na 12 miesiecy i jeszcze mowisz ze to ja nie mam racji. Ponadto jesli naprawde zamierzasz wydac ponad 200zl miesiecznie (wliczajac abonament za telefon w TPSA) glownie po to, zeby sobie pograc to ciezko w ogole o czyms dyskutowac z toba. I prosze, udowodnij mi ze jestem w bledzie twierdzac iz na laczu symetrycznym 256kbit mozna sciagnac miesiecznie 79GB. Co jest nie tak z moim wyliczeniem? Pewnie, ze komputer musialby chodzic cala dobe i 30 dni w miesiacu ale chodzilo mi przeciez o wykazanie teoretycznych mozliwosci takiego lacza, ktore wcale nie sa male. Rownie dobrze moge ci tlumaczyc, ze 2mbit jest zbedne, bo od malo kogo wyciagniesz tyle, a jak zaczniesz ssac pelna przeplywnoscia takiego lacza to w 2 dni te 35GB wyczerpiesz z palcem w nocniku, wiec de facto musisz sie mocno ograniczac, a skoro tak to po co tak silne lacze? I Skoro w dobę mozna na glupim 256kbit wyciagnac ponad 2.5GB danych to po co wiecej? Rozumiem, ze kazdy buduje dzis prywatna biblioteke multimedialna ale bez przesady.

 

Pakowac sie w dwuletni cyrograf na taka sume? Uwierz mi, zanim pol cyrografu dobiegnie konca standardem bedzie juz 4mbit/s za podobne pieniadze (nawet w TPSA), a 2mbit pewnie spadnie do 99zl. Jest to czyste topienie pieniedzy. No chyba ze naprawde nie masz innego wyjscia. Ale badz uprzejmy nie uogolniac, bo nie kazdy jest zdany wylacznie na TPSA i jakas tam radiowke.

 

 

@sztandar:

 

Wszystko pieknie mistrzu, tylko czy aby na pewno jestes w stanie siegnac wyobraznia na 2 lata do przodu? Pewnie ze milo jest miec 2mbit/s i 35GB moze wystarczyc, tylko ze akurat radosc nieco opada gdy ma sie swiadomosc ze cyrograf trwa 24 miesiace. W takim czasie bardzo duzo sie zmieni, nawet operatorzy komorkowi zaczna oferowac wydajne lacza domowe. Wiesz, jak poleca na leb ceny w ciagu roku? A w ciagu 2 lat? Zaznacz sobie tego posta gdzies i wroc tu za rok, przyznasz mi racje...

 

Co do predkosci sciagania... skoro malo sciagasz to tym bardziej po jaka cholere ci 2mbit/s czyli cirka 250KB/s? Co za roznica czy patch do gry, ktorego sciagasz raz na ruski rok, bedzie lecial 20 minut (Neo 2048) czy 40 minut (Neo 1024)? A nawet jakby przyszlo poczekac 2.5h na wolniutkim 256kbit to co wlasciwie? A ile razy zdarzy sie, ze serwer bedzie przeciazony i sciagac bedziesz, tak naprawde, z predkoscia np. 20KB/s?

 

A co do sluchania radia to na laczu z limitem tez slabo sobie posluchasz... nie sztuka nabic i 2GB dziennie w ten sposob, jesli juz mowimy w takich kategoriach.

 

W kwestii sciagania i grania na laczu 256kbit/s to zaden problem akurat, bo lacze symetryczne to zupelnie inna para kaloszy niz asymetryczne Neo. Tu odpada problem wynikajacy ze specyficznej enkapsulacji w protokole pppoe, ktory jest waskim gardlem wszystkich ADSL'i.

 

Reasumujac: 2mbit/s po to zeby moc grac? Zastanow sie co piszesz. Nie mowie, ze Neo jest zle, krytykuje jedynie, za te cene i warunki, Neo 2048. I obawiam sie, ze mnie nie przekonasz bo kluczowym absurdem jest tu umowa na az 2 lata.

Edytowane przez silverfast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac: 2mbit/s po to zeby moc grac? Zastanow sie co piszesz. Nie mowie, ze Neo jest zle, krytykuje jedynie, za te cene i warunki, Neo 2048. I obawiam sie, ze mnie nie przekonasz bo kluczowym absurdem jest tu umowa na az 2 lata.

To że umowe podpisujesz na dwa lata to nie jest jakieś widzimisie Tepsy , to jest duża firma która ma swoje akcje na giełdzie i pokaźne udziały w rynku , musicie zrozumieć że to nie jest mały lokalny dostawca internetu który może powzwolić sobie na umowy na czas nieokreślony , duże firmy mają to do siebie że muszą wiedzieć jakie będą miały przychody w następnych latach żeby ułożyć bilans , zaplanować nowe inwestycje czy chociażby tak błacha sprawa wypuśić konspekt dla akcjonariuszy , przy podpisywaniu umów na czas nieokreślony wiadomo że każdy by brał taką opcję firma nie byłaby w stanie określić swoich przychodów z tego tytułu.

 

Powiem szczerze nie dziwie sie Tpsie bo studiuje ekonomie troche w tym siedze i tak się składa że na Analizie Ekonomicznej badaliśmy Tp SA i naprawde ta firma bardzo dobrze wie co robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silverfast - Tak porownuje taka cene ale nie widze problemu bo z tego co mi wiadomo zawsze mozna robic anexy do umow mam racje ? Czyli nawet jak wyjdzie neo 4mb za te same pieniadze to bede mogl sie na nia przesiasc.

Po drugie - tak wiem ze komp 24h bo moj tez tyle stoi i powiedz mi jakim cudem zrobisz te 79GB ? 256kb/s=32kB/s=1920kB/min=115mB/h=2.7gB/dzien Jakby tak liczyc to sie zgadza ale:

-po pierwsze musisz ciagle ssac z ftpa z maxymalna predkoscia

-po 2gie chyba nie siedzisz 24h przy kompie i nie czekasz az sie skonczy jedno sciagac zeby szybko zaczac zasysac drugie?

Ja lacza nie kupuje po to "zeby sobie pograc" ale wydaje mi sie ze 35gb miesiecznie to nie jest malo - przynajmniej bede "uczciwszy" niz jestem teraz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sztandar:

 

No tak, firma na gieldzie a swoje wydatki od lat finansuje z naszych pieniedzy. Bo skad brali pieniazki na budowe infostrady przez tyle lat? Z czego te wszystkie nowoczesne centrale i nowe biura? Z czego zarobki dla monterow rzedu 2-3 tys. zlotych (sic!), nie mowiac o ludziach w biurze? Malo mnie interesuje jaki model biznesowy przyjela TPSA, jedno jest pewne: wiazanie sie na dwuletnia umowe to lekki absurd, jesli firma swiadczy dobra usluge i ma mnostwo klientow to nie musi sie chwytac takich metod, nie opowiadaj bajek. Maja juz ze 400 tys. abonentow Neo lacznie, a boja sie co za rok bedzie? A czemuz to? To moze nie jest tak rozowo wcale i ludzie uciekaja, rezygnujac przy okazji z linii telefonicznych?

 

@Biedron:

 

Z tego co ci wiadomo to tak, ale akurat od stanu faktycznego moze sie to roznic. Nie ma zadnej pewnosci, ze firma pozwoli ci przejsc na wyzsza predkosc bez oplat. Ani ze nie zostaniesz z 2mbit/s w cenie o polowe wyzszej niz zaoferuja to za chwile inni operatorzy. Albo ze nagle nie pojawia sie filtry p2p w TPSA i okaze sie ze poza http i ftp nic ci nie dziala z obiecywana predkoscia, nie sadzisz?

 

Co do tych nieszczesnych 79GB... no przeciez od samego poczatku chcialem wykazac teoretyczna "sciagalnosc" na "slabym" laczu a nie udowadniac cokolwiek. 35GB mozna zrobic bez problemu na laczu 256kbit/s w ciagu miesiaca i nie musi to kosztowac 170zl/m-c przez 2 lata plus 50zl za linie telefoniczna.

 

24 x (170 + 50) = 24 x 220zl = 5.280zl (sic!)

 

I co? To jest na kieszen przecietnego malolata chcesz mi powiedziec? I namawiasz ludzi do inwestowania w cos takiego?

 

Podczas gdy lacze 256kbit/s bez limitow wraz z pakietem RTV, mozna miec za niecale 100zl miesiecznie... czyli kosztuje nas to nawet nie polowe tego co w TPSA i mamy jeszcze TV "gratis". A ty jesli placisz oddzielnie za kablowke do tego, to plyniesz na kolejne 800-1000zl przez te 2 lata... czyli mamy juz ponad 6000zl (szesc tysiecy) wydane w bloto. Zastanawiales sie kiedys nad tym w ten sposob?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silverfast musisz jeszcze ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod uwagę fakt że nie każdy ma możliwość podłączenia się do jakiejś porządnej sieci radiowej czy kablowej , ja miałem radiówke swego czasu i byłem totalnie nie zadowolony akurat w moim przypadku Neostrada to jest najlepsza opcja , a jeśli chodzi o radiówki to też nie jest tak różowo większość woła sobie na dzień dobry od 350-500 zł nie jest to mało wbrew pozorom dla wielu ludzi wyłożyć taką sumke na dzień dobry a i nigdy nie masz pewności jak Ci ten net będzie chodził u mnie chodził bardzo fajnie przez 3 miesiące a poźniej tragedia i niestety wolałem zrezygnować i wziąśc neo , jakbym miał chello które pewnie do rzeszowa wejdzie za rok , półtora roku najwcześniej to bym się nie zastanawiał nawet a tak to niestety.

 

A w moim przypadku nie ma sensu doliczać kosztów abonamentu bo tak czy tak z telefonu bym nie zrezygnował.

 

to plyniesz na kolejne 800-1000zl przez te 2 lata... czyli mamy juz ponad 6000zl (szesc tysiecy) wydane w bloto. Zastanawiales sie kiedys nad tym w ten sposob?

Wiesz takie wyliczenia mijają się trochę z celem tak samo moge podsumowac mam Forda Focusa pali 10 litrów na 100 km w miesiącu tankuje 2 razy czyli wydaje jakieś 400 zł na benzyne jakbym miał malucha który pali 5 litrów to bym wydawał 200 zł na benzyne

 

12x2x400=9600 zł

12x2X200=4800zł

 

Czyli co to znaczy że wyrzucam pieniądze w błoto bo niby maluch i Focus to przecież samochody i jeden i drugi by mnie dowiózł gdzie chce , czyli lepiej tłuc sie awaryjnym i mało komfortowym maluchem czy bezpiecznym i komfortowym Focusem patrzyłeś nato w ten sposób ...

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sztandar, zgadzam sie ze nie kazdy ma inna mozliwosc... z cala pewnoscia nie zachecam do korzystania z radiowek, podobnie jak i wszelkiej innej masci "sieci jednego admina", od ktorego widzimisie i ew. wiedzy zalezy jak bedzie dzialac usluga, a kosztuje wcale nie malo.

 

Nie polemizowalem z tym faktem w twojej wypowiedzi, a z tym co napisales o "strategii" TPSA, ktora rzekomo musi polegac na wciaganiu ludzi, po cichutku, w umowy dwuletnie. Jest to bzdura i zawsze bede to powtarzal, az do znudzenia. Reszta twojej wypowiedzi OK ale wyraznie zaznaczasz, ze podajesz to wszystko na swoim przykladzie, np. ze niezbedny ci jest telefon (i rozumiem ze duzo dzwonisz i ze oplaca ci sie placic min. 50zl za abonament, a byc moze masz nawet darmowe polaczenia w tym drozszym, nie wnikam, w takim przypadku zgoda).

 

Nie przyznam ci natomiast racji w "porownaniu samochodowym". Bledow logicznych popelniles kilka, zaraz wyjasnie podstawowy. Pomiedzy symetrycznym laczem 256kbit za grosze (plus TV gratis i brak koniecznosci bulenia za linię TPSA) a przecietna opcja Neo nie ma takiej roznicy jak pomiedzy maluchem a Focusem, bez przegiec. Na obu laczach mozna komfortowo latac po stronach, czytac poczte, robic wszystko co dusza zapragnie. W wielu sytuacjach na symetrycznym nawet lepiej, chociazby dlatego ze takie lacze nie zrywa co 24h a Neo owszem (argumentow jest wiecej ale to offtopic teraz akurat). Sciagac tez mozna bardzo dobrze, wykazalem wczesniej ze nawet na takim "wolnym" laczu leci prawie 3GB na dobe, np. 4-5 plytek danych. Poza handlarzami, normalny czlowiek wiecej nie potrzebuje, zgodzisz sie? Jeszcze raz powtarzam, abonament za takie lacze jest niewiele wyzszy niz wynosi sam abonament za linię telefoniczna dla TPSA... do tego dochodzi koszt samej Neostrady. Tracimy takze pakiet TV "gratis", ktory daje kablowka, albo jeszcze, co gorsza, oddzielnie za niego bulimy kablowce bo mamy Neo a nie Inet od kablowki... Nie sadze wiec abym sie pomylil w swoim wyliczeniu. Naprawde mozna zredukowac te 6000zl do ok. 2000-2200zl za 2 lata... No wybacz, na brak kasy nie moge narzekac ale to chyba dlatego ze umiem liczyc i oszczedzac. Wydac 6000zl a wydac 2000zl z hakiem to lekka roznica chyba? I co takiego zyskuje niby w Neo? Co tam jest takiego czego nie moge zrobic na kablowce 256kbit?

 

A juz zupelnie nie napisalem, ze kablowka moze dac, na zyczenie, lacze szybsze, nawet szybsze od Neo, za mniejsza cene... i wciaz oszczedzamy na abonamencie za linię (50zl/m-c) i na roznicy ceny. Zyskujemy na "gratisowym" pakiecie TV oraz na stabilniejszym laczu, ktore nie zrywa codziennie. No i na tym, ze nie mamy zadnych chorych limitow, nie trzeba sie zastanawiac pod koniec miesiaca czy stac nas na kolejny plik multimedialny, czy moze lepiej radia posluchac. A propos, radio online potrafi zabrac nawet 20GB miesiecznie... sluchajac codziennie przez 8h radia w dobrej jakosci. Oczywiscie nie sluchamy chyba az tyle, ale mozemy sobie chciec poogladac telewizje online... i co wtedy? Nagle sie okaze, ze caly ten Focus jest piekny i lsniacy ale mozemy nim dojechac co najwyzej na zakupy pare razy w miesiacu, bo mamy cholerny limit kasy na paliwo...

 

 

@Biedron:

 

No teraz tyle trzeba zaplacic abonamentu, TPSA nie zezwala juz na aktywowanie pakietu standardowego za 42zl przeciez. Kolejna "podwyzka" ceny dostepu do Inernetu, ladnie zaowalowana. Nowi uzytkownicy zmuszeni sa do wybierania opcji za 50zl, wyobraz sobie ze ktos ma pakiet socjalny za 28zl i musi zmienic na ten za 50, tylko po to aby moc zalozyc Neo.. czy to nie szczyt bezczelnosci ze strony TPSA? Tym bardziej ze w socjalnym, nie dosc ze polowe tanszy, jest 15 jednostek gratis.

Edytowane przez silverfast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Silver tylko wiesz jak ktoś ściąga dla sportu wszystko co się pojawi na sieci to się z Tobą zgadzam w 100% limit go ogranicza , moim zdaniem na takie szybkie łącze limitu być nie powinno ale spowodowałoby to powódź sieci osiedlowych postawionych na Neo a niedopuszczenie do tego właśnie było celem wprowadzenia wcale nie małego limitu 35 GB , powiem szczerze jak wykorzystam 25 GB to i tak będzie dobrze ja nie ściągam wszystkiego co popadnie z sieci.

 

Co do kablówek to masz racje Tv masz taniej , ale jak mówie mieszkam w domku jednorodzinnym o kablówkach moge zapomnieć :> C+ od paru ładnych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 50zl za telefon ?

1426944[/snapback]

Aktualnie abonament "tanie wieczory i weekendy", ktory kosztuje wlasnie 50zl jest najtanszym do ktorego mozna neostrade dokupic. Owszem, istnieje jeszcze plan standardowy, ale jest on likwidowany. Na socjalnym nie ma mozliwosci podlaczenia neostrady i stad ta piekna i okragla sumka ;) Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ silverfast

 

Wiesz, w twojej teori zabrakło bardzo waznego ogniwa - prąd. Przelicz sobie ile prądu trzeba zużyć na 10h pracy komputera w nocy (no bo spac też trzeba). Akurat ja wiem ile to mniej wiecej kosztuje i chetnie się z tobą podzielę ta informacją. Otóż działanie średniej klasy komputera przez 24h x 30 dni to ok 40-50 zł. Załóżmy, że 40 zł m/c.

 

Po pierwsze mocno zuzywasz sprzęt. Komp chodzi Ci całą noc. Jak masz głośne wiatraki, czasem trudno usnąć :wink: Nie daj Boże elektrownia wyłączy na sekunde prąd. Ty śpisz, a rano okazuje się, że komp jest wyłączony. I nie wiadomo czy od 2 godzin czy od 6. Zarzucasz od nowa torrenty, emula...itd. Nim to się rozpędzi, mija trochę czasu. Nie uzyskasz więc tylu GB w miesiącu ile napisałeś. Nie wiem ile płacisz za neta, ale ok 20 zł za działanie kompa w nocy musisz płacić. Użytkownik Neo2048 ściagnie pliki w dzień, wyłączy kompa na noc i wyspi sie do roboty, zeby tyrać na kolejny paskudnie wysoki rachunek TP (i oczywiscie nie ma prawa stracić pracy przez 2 lata -_-) . Trudno więc powiedziec co się bardziej opłaca. Nie ulega jednak watpliwości fakt, że dwuletnia umowa to koszmar. Cena 170 zł przez 24 miesiące za samego neta daje potworną sumę. I rzeczywiscie, jesli wiesz, ze nie wykorzystasz limitu 35Gb na 2mbps to skorzystaj z wolniejszej opcji. Wówczas nie stracisz tyle na uldze za internet (144 zł odliczenia), komunikację ze swiatem bedziesz miał, a i telewizorka nowego sobie kupisz :)

 

TP = SLD = ZŁODZIEJE

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze odnośnie samych cen. Skoro TP może sobie odliczyć ulgę od podatku VAT wynikającą z amortyzacji sprzetu sieciowego (a forsa wchodzi tu nie mała!), to niech skórczyflaki obniżą cenę netto do poziomu zblizonego po wprowadzonym podaku VAT na internet. Ale gdzie tam. Te złodziejskie gangreny walą w jedną trąbę z rządem. Tu niby VAT bo Unia, 760 zł do kieszeni, a faktycznie jedna wielka kicha i podwójne okradanie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lumperator, tak na wyrywki jadac:

 

Doliczenie podatku VAT to wina naszego rzadu i UE, kompletnie nie mozna miec pretensji do TPSA ze nie chce obnizyc ceny netto o dalsze 22%... jesli dopiero teraz zrozumiales ze te 760zl do kieszeni to taki zart, to czas sie obudzic. Od operatora kablowki czy innej firmy tez bedziesz sie domagal tego? Nie da rady, wishful thinking ale nic poza tym. Acz zgadzam sie, oczywiscie, ze jest to okradanie. Niby zwolnienie z VAT'u na moment i za chwile "paluszek" od UE.. to bylo z gory zaplanowane.

 

Z tym pradem to roznie jest. Twoje wyliczenie nie jest zle ale tez wszystko zalezy od konfiguracji. Poza tym, uwazam ze jak sie placi czynsz, oplaty za wode i gaz, oplaty za dostep do Inetu... to wiesz, te paredziesiat zlotych za prad nie robi roznicy. I tak rachunek jest spory, te 40zl to akurat u mnie koncowka na fakturze. A pomijam ze w nocy to laptop chodzi tylko wiec doprawdy.. duzo to nie ciagnie akurat. Wiatraczki sa akurat u mnie nie slyszalne, rowniez w stacjonarnym PC. I na koniec... skad ta pewnosc ze na "szybkim" laczu 2mbps polaczysz sie i sciagniesz w pare minut to co chcesz? Z reguly to raczej nie ma tak dobrze i wszystko sie muli, zwlaszcza w P2P. Srednio na jeza liczac, komputer i tak chodzi i tak... mnostwo ludzi ma wlaczone pudlo po 8-12 godzin na dobe. Wiec leci sobie cos tam, podchodzi sie co jakis czas, sprawdza... nie ma pospiechu, nie ma potrzeby wiazania sie w cyrograf na 2 lata z firma ktorej nie lubie. No i abonamentu za telefon nie trzeba placic... same korzysci. Jak dobrze policzysz roznice w kosztach jednego i drugiego lacza to nagle sie okaze, ze na ten prad z palcem w nocniku oszczedziles. Zrobilem wyliczenie w watku o Neo 2mbps, zajrzyj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój provider daje mi wybór:

 

-jeśli chcę fakturę VAT płacę 59 zł brutto (VAT wliczony w tę kwotę)

-jeśli nie chcę żadnego kwitka - 49 zł

 

Co mi się bardziej opłaca? Biorąc pod uwagę tę ulgę i fakt, że najprawdopodobniej będę w I progu podatkowym

 

Z góry dziękuję za odpowiedź - jeszcze dzisiaj muszę wysłać przelew :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...