Skocz do zawartości
Eric

Twinmos Twister 2x512/533 cl3 problem!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z tymi właśnie pamięciami.Polega on na tym że nie chcą poprawnie działać na mojej płycie P4P800SE.Przy synchronicznej pracy niby ok ale wydajność opłakana np. fsb 200 proc /400 ram i w góre aż do 240/480 .Przy ustawieniach np. 200/500 lub 200/533 w 3D wywala niezłe krzaki na ekranie(mrugające na przemian pionowe i poziome linie.Próbowałem już chyba wszystkiego timingi,napięcia i nic.Memtest przechodzą bez błędnie.Problem pojawia się na grach i testach CPU np. 3DMark 03/05 na 100% to pamięci ,grafika sprawdzana na innych nie pokazuje artefaktów a te twistery z inną kartą też walą błędy.Czy ktoś z Was spotkał się z takimi objawami ,może ma jakieś pomysły?

Moja konfig.

Asus P4P800SE bios 1007

Twinmos Twister PC-4300 2x512 Dual Kit

P4 3.2 Northwood

A400GT/ModeCom CWT-430

Reszta mało ważna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki problem ale tylko przy kreceniu proca i ustawionych pamięciach asynchro. W synchro wsio OK i przy ustawieniach 200/500 200/533 też wszystko gra, ale wystarczy że ustawie magistrale 210/525 i zaczynaja się pojawiać arfeakty.

Zostaje albo ustawić pamięć synchro z procem albo zmienić płytę. Wcześniej miałem Abita IC7 i nie dość że się lepiej kręcił to nie było problemu z pamięciami.

A ogólnie pamięci fajne i chodzą max w dualu na 565 nie licząc arfeaktów bo prime i mem est Ok.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...