Skocz do zawartości
berkut

Polska Kaskada - Ogromne Zdjecia

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Kaskada :mrgreen:

 

Dołączona grafika

 

Parownik z PEV'em :mrgreen:

 

Calosc wyglada tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Temp. wymiennika i czujnika tzr'a:

 

Dołączona grafika

 

I na koncu:

 

Dołączona grafika

 

Kto nie wie niech sie dowie ze -0.7 bar prozni z pracujacym systemem pod obciazeniem to duzo. A totalnie bez izolacji, przy takim obciazeniu jakie jest roznica miedzy temp. odparowywania @ -66C a rzeczywista parownika @ -62.5... no to jest to duze osiagniecie.

 

Szkoda ze nie mmoge jak wczoraj z Dioda i Ravenem -60C wyciagnac :mrgreen:

 

Gdy dorwe CO2 to bedzie znacznie, ale to znacznie nizsza temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem Twoich wcześniejszyc tematów jak i postepów w pracy. Jestem naprawde pod wrażeniem.

Mam jedno pytanko. Wszystko spoko temperaturki masz/będziesz miał zajebiaszcze wszystko złozone i smiga ale powiedz mi co chcecie przyłozyć do proca ?? Chodzi mi o kontakt całego układu z procem bo tego elementu na zdjęciach raczej nie zauważyłem :D To będzie jakis bloczek czy może taka rura jak na tym filmiku co Finowie robili 5GHz na pentaku i ciekłym azocie ?? Dzięki za odpowiedź :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.teampuss.com/berkut/testcascade/2/3.jpg

 

to idzie na procesor chociaz tego jeszcze nie widac.

 

narazie system jest testowany i czeka na CO2. Jak zostanie wytestowany na przecieki i inne tego typu przyjemnosci bedzie wniesiony 2 pietra wyzej do mojego pokoju i moj 2.4C zazna rozkoszy pracy przy -80C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano dlatego ze ze mam taka potrzebe. Nie majac jednych rzeczy skupiamy sie na tym co mamy. Zarazilem sie choroba zimna w 99r kiedy poraz pierwszy zobaczylem zamarzajacego P233MMX.

 

Jedni sa zalosni i jaraja blanty, zapierdalaja do klubow, cpaja chlaja itd. a ja w wolnym czasie zamiast tego robie rozne projekty.

dokladnie

kazdy robi to co lubi i potrafi

a jak nic nie potrafi to robi to

 

ale 200$ na termometr to przesada - to strasznie razi ,gdybym ja mial 200$ na wyrzucenie to bym prawdopodobnie zrobil sobie FC ,albo podtlenek azotu do auta -dylemat 8)

z pewnoscia istnieje duzo tanszy sposob na zrobienie termometru do -250*C -trzeba tylko poszperac

 

mam nadzieje ze nie zadowolisz sie byciem najlepszym w Polsce ,bo aktualnie takim juz jestes osobnikiem w dziedzinie FC

zycze rekordu swiatowego :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te termometry w polsce kosztuja duzo wiecej to po pierwsze.

 

Jego lowednowe odpowiedniki to 330euro.

 

A nie razi sie w samochodach gdy ktos kupuje specjalne waly korbowe, tloki itd, czy zawory wykonane z PYROMAC ? to jest to samo, po prostu przychodzi moment kiedy nie mozna tego tanio i latwo zrobic!

 

Zaraz Raven i Dioda wpadaja z CO2 i zobaczymy co ta kaskada umie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Raven i Dioda wpadaja z CO2 i zobaczymy co ta kaskada umie...

Ciekawe kiedy zacznie padać śnieg ... :lol:

 

zyczę niskich temperatur no i przekroczenie bariery 4GHz.....a może nawet i blisko 5 GHz by sie udało wejść....

Ciekaw jestem tej temperatury końcowej w stresie....

 

 

dokladnie

kazdy robi to co lubi i potrafi

a jak nic nie potrafi to robi to

Zgadzam sie w 100%.

 

ale 200$ na termometr to przesada - to strasznie razi

Dla nas te 200$ da sie jeszcze przeboleć- dla nas (mówie ogólnikowo) którzy siedzą w tych sprawach ogólnie pojętego coolingu/moddingu, ale powiedz mojej mamie że dałeś prawie 800zł za termometr to zawał na miejscu.....tymbardziej jak nazwała mnie delikatnie mówiąc głupkiem gdy powiedziałem jej że wydałem 90zł na bloczek na CPU ("ty chyba głupi jesteś , 90zł za kawałek blachy ( :lol: ) i plastiku"), potem hydor L30 za 175zł....ale powiedzcie czego sie nie robi dla idei i własnej mniejszej bądź wiekszej satysfakcji tymbardziej, że Wasz Team bedzie pierwszym w Polsce z takim sprzetem :D

PS. Ta piwnica (?) porprostu sie komponuje z Waszym projektem :] Super warsztacik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dioda + berkut pracuja. Odrazu widac kto tu jest pakerny i wlada. Mam tez najfajniejszy dres.

 

Dołączona grafika

 

berkuty pracuja nad pogrubieniem izolacji ...

 

Dołączona grafika

 

Sekret naszej mocy

 

Dołączona grafika

 

Raven w swoim zywiole

 

Dołączona grafika

 

Mistrzowie :D

 

I mistrzowska temp:

 

Dołączona grafika

 

Chwilowo nie mamy dosc CO2 by zawojowac naprawde porzadnie.

 

Zaraz bedziemy schodzic nizej ale to po poprawie izolacji bo wszystko przy -80C sie poci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie razi sie w samochodach gdy ktos kupuje specjalne waly korbowe, tloki itd, czy zawory wykonane z PYROMAC ? to jest to samo, po prostu przychodzi moment kiedy nie mozna tego tanio i latwo zrobic!

to lamuchy ,czesto taniej jest kupic caly silnik (uzywany) o lepszych parametrach

a jak jeszcze sami tego nie zmieniaja ,a w warsztacie to czesto nawet nie wywaza tego :lol:

ja chcialem tylko zauwazyc ze istnieje alternatywa

ale spoko - miales forse ,kupiles ,podoba ci sie ,nie mialbys kasy to bys nie kupil

to sprzet profesjonalny i jak na taki przystalo cena wielokrotnie przewyzsza wartosc :D

co nie zmienia faktu ze jest to zdeczka burzujskie :wink:

 

co do izolecji to skoro taka gruba warstwa pianki wam sie poci przy -80C to jak macie zamiar przystosowac to do pracy na -150C ?

moze wata szklana i gips :wink: - to bylby indywidualizm 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dragsterach klasy top fuel nie ma pojecia "inne lepsze"

 

Mamy na rurach niestety tylko 10mm izolacje z armaflexu i nie starcza to. W wtorek po swietach zakupie otuliny o stosownej, 3-4cm grubosci scianek.

 

Przerobilismy kaskade by chodzila wydajniej, zacznijmy od chlodziarki gazu idacego do wymiennika ciepla.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tutaj Dioda robi nam ukradkiem zdjecie gdy meczymy sie z izolacja na parowniku:

 

Dołączona grafika

 

Tutaj nakladam na parownik izolacje natomiast Raven przycina izolacje.

 

Dołączona grafika

 

Wyniki na dzis.

 

Yotomeczek:

 

na CO2 nie zejdziemy ponizej ok. -80C z obciazeniem, te -88C ktore widzisz to bez obciazenia prawdziwego w postaci procesora. Na oko jestem w stanie ocenic teraz wydajnosc systemu na ok. -80C z dobrze podkreconym procesorem.

 

Na etylenie byloby ok. -110C powtarzajac to co zrobilismy.

 

 

 

Temp na I stopniu wynosila ponizej -50C natomiast cisnienie tloczenia II stopnia wynosilo 4.5 bar. Cisnienie na stronie ssacej to -0.7 bar.

 

Niestety nie mamy stosownie duzej ilosci dwutlenku wegla. We wtorek ulegnie to poprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dioda + berkut pracuja. Odrazu widac kto tu jest pakerny i wlada. Mam tez najfajniejszy dres.

Berkut zawsze myślałem, że jesteś przeciwnikiem tzw. narkotyków "Jedni sa zalosni i jaraja blanty, zapierdalaja do klubow, cpaja chlaja", a tu otwarcie piszesz, że 8) władasz.

:wink: Ja już nic nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dioda + berkut pracuja. Odrazu widac kto tu jest pakerny i wlada. Mam tez najfajniejszy dres.

Berkut zawsze myślałem, że jesteś przeciwnikiem tzw. narkotyków "Jedni sa zalosni i jaraja blanty, zapierdalaja do klubow, cpaja chlaja", a tu otwarcie piszesz, że 8) władasz.

:wink: Ja już nic nie rozumiem

No bo Berkut nie chce miec kompleksow :D , bo jest bardziej pakerny niz dioda :D

 

P.S. Od tego Pev'a ciach!a mac odmrozilem sobie palca, normalnie mam pecherz i nie moge pisac po klawiaturze, ale ludzie jaki to zaszczyt odmrozic sobie na takiej kaskadzie 8)

 

Hhe myslalem ze przynajmiej w swieta sie wyspie a tu lipa, Berkut - z Ravenem (tak nawiasem zasypial w autobusie) wrocilismy o 2 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe wlada w sensie rzadzi ;]]]]]] to zart ;]]] starzy wyjadacze CS'a moze pamietaja gdy zhackowano CB w CS'ie to zrozumieja ten zwrot ;]]

 

 

no coty, odmrozenia masz ?? ja to trzymalem duzo dluzej od ciebie, krecilem tym itd i nie mam nic!

 

zaraz sproboje te kaskade wniesc do pokoju (po uprzednim upewnieniu sie ze dziala dalej) i zalozyc na mojego 2.4C biednego :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi pomoc ? ;] Wiesz ze to wazy ok. 50kg ? ;] Problem w tym ze to jest wypelnione ciecza czesciowo i nie ma jak tego zlapac, 50kg worek z piaskiem dajesz na plecy i mozesz z nim nawet skakac a z tym nie da sie tak :( co 5m przerwa bo nie da sie dluzej niesc ze wzgledu na za duze obciazenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi pomoc ? ;] Wiesz ze to wazy ok. 50kg ? ;] Problem w tym ze to jest wypelnione ciecza czesciowo i nie ma jak tego zlapac, 50kg worek z piaskiem dajesz na plecy i mozesz z nim nawet skakac a z tym nie da sie tak :( co 5m przerwa bo nie da sie dluzej niesc ze wzgledu na za duze obciazenie

Na wozek i jazda :-). Zreszta mam do Wawy 150km, wiec zanim dojade, pewnie juz bedzie przeniesione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wezme kumpla co bierze 100kg na klate i wpadniemy do ciebie :]

joz nie mowie respect bo to sie nudne robi ;) chyba sobie w podpis wstawie "respect dla berkuta & teamu" ;) jak szukasz jakis jakis gazow czy czegos specjalnego to zadzwon do instytutu niskich temperatur oni tam maja wyszukana aparaturke i inne takie moze sprzedadza jak ci cos potrzebne. ojciec mowil ze tam czesto 0*K robia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!!! respekt !!!!

Eeee, ludzie ciągle mi to mówią, a tak naprawdę to nic szczególnego,zamontować 80 cu... :lol:

:lol: hehe, Doopan-> ile lat pracowałeś nad tą techniką :lol:

 

Berkut-> Wniosłeś-50% Teraz tylko podłącz i kręć wkońcu :D No i oczywiście pierwszy screen nie może zejść poniżej 4GHz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz 1.5h parownik dochodzi mi do temp. pokojowej, zaraz bede zakladac to na procesor, bez izolacji itd ale trudno, -70C powinno byc :P

 

Troche sie obawiam bo nie ma dosc CO2 w systemie i moze swirowac uklad troche tj. nie wytrzymywac obciazen.... W wtorek to sie poprawi kupujac cala butle CO2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...