Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zauważyłem, że nie ma takiego topiku, a ponieważ Semprony są coraz popularniejsze, chciałem nieco opowiedzieć o zakup[ionym przeze mnie w tym tygodniu procku.

Kupiony na Allegro, aukcja: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33541587 ( a raczej wczesniejsza, w każdym bądź razie ten sam człowiek i te same procki), cena: z przesyłką 228. Się spytacie: po co tak drogo skoro mozna za 185 z przesyłką kupić?? No, zaraz szczegóły.

 

Oznaczenie procka:

SDA2200 D4T3P

2448246 H41067

BIXJB 0432 FPHW

no cóż, na oznaczeniach znam się na tyle, żeby powiedzieć że jest z 32 tygodnia 2004, nic więcej. Ja ktoś wie coś więcej prosze o info.

 

OK, testy: zaznaczam, że mam jakiś cooler cooler mastera porzyczony z pracy, podobny do tego: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11467 ale jeszcze starszy i mniejszy. Wydajność: śmieszna. ALE: podawane temperatury w stresie (prime po 10 minutach) osiągane są włąsnie na tym małym g.... konkluzja na końcu.

 

Test 1: 9x166, czyli stock: wszystko ok, prime przechodzi non problemo, wydajność: na poziomie thoruoghbreada 1800+, czyli niewielka.

Test 2: 9x200, napięcie stock: wszystko ok, prime ok, temp: 50'C, wydajność: Th. 2200+, pamięc: 9-3-3-3

Test 3: 9x230, <b>napięcie stock</b>, wszystko ok, prime ok, temp: 52'C (!!!), wydajność: Th.2600+, pamięć: 11-4-4-3

Test 4: kiedy dostanę Thermalrighta 947U, więcej niż 230 nie daję bo się cykam troszku.

 

Konkluzje: Sempron jest po prostu niesamowity, wzrost wydajności masakryczny, temperatury jak na takie taktowanie i taki cooler REWELACYJNE, procek pójdzie jeszcze więcej, ograniczeniem są płyta i pamięci. Gość, od ltóreg kupowałem ma w kompie 9x250 na napięciu 1,75. Cóż wioęcej dodać??

 

Czekam na wrażenia innych posiadaczy Sempronów!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc kupiny w esc.pl za 180 zl.

Oznaczenie procka:

SDA2200 DUT3D

2463296I40125

BIXJB 0438 CPUW.

 

Cooler to pentagram qc-80.

FSB 200 osiagniete na napieciu stockowym.

Obecnie proc chodzi 9x240=2160 MHz. Temp w idle 38 stress 43-44. Na tym zegarze proc chodzi przy napieciu 1.725V mniej na razie nie sprawdzalem. Wydajnosc wedlug zegara to athlon XP 2600+. Jednak dzieki wysokiemu FSB Sandra mowi ze sempron jest tak samo wydajny jak barton 2800+ na standartowych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt na 100% nie da gwarancji, że system poleci Tobie na fsb 200

Przyczyny tego mogą być

- procesor nie wydala, może zwiekszenie napięcia lub lepsze chłodzenie

- słaby zasilacz i nie stabilne napięcia

- słabe chłodzenie NB

- pamiątki nie wyrabiają

U mnie jak potrzeba była resetować BIOS to przyczyna była po stronie CPU i mój Duron 1600 max toleruje fsb 175MHz, zaś na Bartku 2500+ i max fsb 196MHz leży po stronie pamięci RAM 2*256 Kingstony 333

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt na 100% nie da gwarancji, że system poleci Tobie na fsb 200

Przyczyny tego mogą być

- procesor nie wydala, może zwiekszenie napięcia lub lepsze chłodzenie

- słaby zasilacz i nie stabilne napięcia

- słabe chłodzenie NB

- pamiątki nie wyrabiają

U mnie jak potrzeba była resetować BIOS to przyczyna była po stronie CPU i mój Duron 1600 max toleruje fsb 175MHz, zaś na Bartku 2500+ i max fsb 196MHz leży po stronie pamięci RAM 2*256 Kingstony 333

Pozdrawiam

z tego co opisales to pewnie jest to pewnie zasilka - jakas noname :] - po wyplacie zmienimy i bedziemy testowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, u mnie było cosik innego: nie chciał iść na asynchro z pamięciami!! jak zrobiłem procek 200 a pamięć 166, w ogóle komp się nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ł, a jak 200-200: poszło, tak samo 230-200: zero reakcji, a 230-230: wszystko ok. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje, ale tak jest.

 

A tak na marginesie, z innej beczki, czy NF-7 Abita jest jedyną płytą z FSB sterowanym od 100-280?? czy są jeszcze jakieś??

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit ma 300, ale co z tego jak w domowych warunkach trudno 250MHz przekroczyć, oczywiście jest to spoko możliwe, tylko trzeba mieć dobre mobo no i spoko ramy... ;)

Już lepiej z FSB jest w DFI, tam 260MHz stoi otworem... oczywiście cały czas pisze o FSB na BH-5/6 i 2-2-2-11... ;)

przykładem jest Rapra... Abit -> 246MHz 2-2-2-11, potem DFI 257 2-2-2-11 ! ... :twisted:

 

Reszta ma problemy z dotarciem do 240MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, u mnie było cosik innego: nie chciał iść na asynchro z pamięciami!! jak zrobiłem procek 200 a pamięć 166, w ogóle komp się nie <font color=red>ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></font>ł, a jak 200-200: poszło, tak samo 230-200: zero reakcji, a 230-230: wszystko ok. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje, ale tak jest.

 

pozdro

Bo platforma AMD to nie intel tu jest zalecana praca synchroniczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...mój epoxik 250 niby, ale nie wiem czy kingstonki nie powiedzą: pas! zobaczymy jak to będzie.

DFI LanParty czy inna??

ogólnie semprony są dla mnie zagadką: ta sama architektura, te same L1 i L2, a przy tych samych taktowaniach są gorsze od "starych" xp. o co tu chodzi?? inne napięcie?? no ale to nie ma przecież znaczenia.... to co, pozmieniali jednak architekturę??

 

ciekawe...jak z "archiwum x" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm czestotliwosci rzedu 2000 mhz, 2100 mhz to ma byc rewelacja i ,,niesamowity" sepron? Widzieliscie ,,the best of amd" ? niech ktos sproboje z tego wycisnac 1 ghz wiecej od nominalnego taktowania to wtedy rzeczywiscie bedzie mozna mowic ze to sa super procki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe...Mr RDC...co pan tu z jakimiś...

Czy ja tu piszę: mój procek jest najlepszy?? piszemy o nowym procku i jego mozliwościach, a ty tu jakieś zamęty siejesz...

a tak na marginesie: dajcie mi abita, dobre "żelki" i freon, zobaczymy wtedy "the best of amd"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja:

Sempron 2400+

Seria BIXJB 34 tydzien produkcji - reszty nie pamietam i nie moge odczytac bo mi sie nie chce pentagrama sciagac :oops:

procek wstal bez problemu na FSB 200Mhz na napieciu defaultowym, jednak do stabilnej pracy potrzebowal 0,1V wiecej. Dalej nie probowalem krecic bo mam kiepska plytke (kt400). Jak dostane NF7 to powalcze o wiecej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm czestotliwosci rzedu 2000 mhz, 2100 mhz to ma byc rewelacja i ,,niesamowity" sepron? Widzieliscie ,,the best of amd" ? niech ktos sproboje z tego wycisnac 1 ghz wiecej od nominalnego taktowania to wtedy rzeczywiscie bedzie mozna mowic ze to sa super procki :)

czy jest to mozliwe aby wycisnac 2520Mhz z semprona 2200+ pewnie tak tylko potrzeba

DFI i pamieci które uciagną 560Mhz(fbs280) jezeli spojrzec z takiej strony procek

idzie na 260 i to juz jest w 100% sprawdzone przy napieciu 1,75-1,8V(w zależnosci od zasilacza)

to przy mobo osiagajacym fsb280

jest to mozliwe.ja na tyle nie jade caly czas ponieważ plyta sie grzeje dobrze,mimo chlodzenia

mofsetów SB,NB raczej nie ide na taka extreme :D jak dopadne DFI i lepsze pamiatki moge poprobowac wyżej.

Poraz kolejny dolaczam ten screen <2330Mhz> osiagniete.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam duzo ludzi jedzie na sepa a przeciez to nie jest zly procek, przykladem moze byc ten artykul.

http://www.3dnews.ru/cpu/low-end-cpu2004/index04.htm

Prawie kazdy wie ze sempron to stary athlon, a gdy barton i thoroughbred sa tak samo puszczone to miedzy nimi nie ma roznicy, i tu nastepny przyklad http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/163

Dlatego sprzedaje mojego Duraka+Titan aluminium 2900obr. i kupuje semprona 2400 za 226zl doplace tylko 66zl. Mam nadzieje ze FBS pojdzie min 210 :) wiem ze pamieci i plyte stac na taki fbs a nawet wyzszy, kiedys mialem bartona i nie bylo problemem uzyskanie fbs 226. Jak juz bede mial klienta na duraka to jeszcze porobie pare testow do porownania i wam tu wrzuce.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, Jeffrey, po co kupujesz 2400?? kup 2200 to na 90% pójdzie na 210...2400 już nie jest tak podkręcalny, co zresztą wiadomo o wszystkich prockach: te "najniższe" z serii najlepiej się kręcą. kup 2200 a oszczędzisz 30-40pln (na pyfko :D ) a po podkreceniou i tak bedziesz miał więcej mgz niż 2400.

 

Poza tym: udowodniono niestety, że Sempron przy tych samych ustawieniach i tej samej częstotliwosci jest...nieco gorszy od XP i Thoroughbreda, w sumie nie wiadomo dlaczego, wle tak jest. Natomiast: jest swietnie podkrecalny i to jest jego zalecą, po prostu kręci się lepiej od wiekszości xp-ków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

A więc mam sempron'a 2200 i chciałbym go podkrecić :D ale nie znam się na tym kompletnie ;] Moja płyta głowna to Biostar M7VIT Bravo ;] i nie moge znaleść FSB ( bo ciach!o się na tym znam :D) więc czy ktoś mogł by mi mniej wiecej wyjaśnić krok po kroku jak podkręcić tego procka konkretnie to znaleść to fsb :D

z góry dzieki :D

Pozdro!! :oops: :oops: :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, Jeffrey, po co kupujesz 2400?? kup 2200 to na 90% pójdzie na 210...2400 już nie jest tak podkręcalny, co zresztą wiadomo o wszystkich prockach: te "najniższe" z serii najlepiej się kręcą. kup 2200 a oszczędzisz 30-40pln (na pyfko :D ) a po podkreceniou i tak bedziesz miał więcej mgz niż 2400.

 

Poza tym: udowodniono niestety, że Sempron przy tych samych ustawieniach i tej samej częstotliwosci jest...nieco gorszy od XP i Thoroughbreda, w sumie nie wiadomo dlaczego, wle tak jest. Natomiast: jest swietnie podkrecalny i to jest jego zalecą, po prostu kręci się lepiej od wiekszości xp-ków.

Wiesz widzialem testy sepronoe 2500 i szly na fbs200, takze jak by ten poszedl na 200 lub 220 to juz bylby pokazny procek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, Jeffrey, po co kupujesz 2400?? kup 2200 to na 90% pójdzie na 210...2400 już nie jest tak podkręcalny, co zresztą wiadomo o wszystkich prockach: te "najniższe" z serii najlepiej się kręcą. kup 2200 a oszczędzisz 30-40pln (na pyfko :D ) a po podkreceniou i tak bedziesz miał więcej mgz niż 2400.

 

Poza tym: udowodniono niestety, że Sempron przy tych samych ustawieniach i tej samej częstotliwosci jest...nieco gorszy od XP i Thoroughbreda, w sumie nie wiadomo dlaczego, wle tak jest. Natomiast: jest swietnie podkrecalny i to jest jego zalecą, po prostu kręci się lepiej od wiekszości xp-ków.

Wiesz widzialem testy seprona 2500 i szly na fbs200, takze jak by ten poszedl na 200 lub 220 to juz bylby pokazny procek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem nagonki na semprony, model 2200+ to najlepszy procek do 200 zł. Złożyłem już 2 kompy z tym prockiem i na obydwu chodzą przy FSB 200 (Asrock na KT600 i KT 880)

 

Witam :D

A więc mam sempron'a 2200 i chciałbym go podkrecić :D ale nie znam się na tym kompletnie ;] Moja płyta głowna to Biostar M7VIT Bravo ;] i nie moge znaleść  FSB  ( bo <font color="#FF0000">[ciach!]</font> się na tym znam :D) więc czy ktoś mogł by mi mniej wiecej wyjaśnić krok po kroku jak podkręcić tego procka konkretnie to znaleść to fsb :D  

z góry dzieki :D  

Pozdro!!  :oops:  :oops:  :oops:

Zapraszam DO FAQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ano...takie są ludzie, gdzieś się nasłuchają pierdół i potem tak wychodzi.

Semprony, które w sumie są juz po 185-190 w sklepach (i bedą tanieć) to w tej chwili najlepsze procki za tą cenę, jeśli chodzi o nówki. myslę, że cena ich może dojść nawet do 150-160 PLN, zanim je wycofają ze sprzedaży

co do testów, jeffrey: myślę że AIDA, kompresja, doom3 i mark'01, CS możemy sobie odpuścić, troszku nieznany test.... mozna jeszcze wg mnie sandrę'04 (i arythmetic i multimedia test).

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos jest zainteresowany to niech pisze jakie chce testy. Jak narazie to myslalem nad 3dmark 2001se, doom3, everest(aida),CS source timedemo i jakas kompresja plikow mp3

 

jeffrey ja na bartonie mobile2500+ wykreconym na 11*228=2508MHz robie w 3dmark01-18800pkt a na sempronie2200+ wykreconym na 9*250=2250Mhz robie 17200pkt,wiec gdyby nie ta strata 250Mhz wynik bylby prawie taki sam jak nie lepszy :lol:

 

szczerze mowiac to system chodzi mi znacznie lepiej ale dlaczego to niewiem.

doom3,cs-source full smigaja ładnie.CS SOURCE 800x600(standard)80-160fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...