Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Odblokować można mnożnik przez L5 (mobile) mod, a potem zmiana mnożnika spod windy... Hasen może bo ma mobo na SiS'ie , na nF2 jest to nie możliwe (nie działa)

 

combain-> jakie masz mobo, bo pewnie dosyć stare, jak miałeś antka 1400, a ty chcesz teraz odrazu FSB230 zapodać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

combain-> jakie masz mobo, bo pewnie dosyć stare, jak miałeś antka 1400, a ty chcesz teraz odrazu FSB230 zapodać :lol:

Mam NF7-S i zajebiste Hynixy D-43. Athlona mialem ze starego pieca, bo bartona mobile sprzedalem po 1 dniu, drozej niz kupilem:D. Athlonisko odblokowane to szlo na mniejszym mnozniku i wiekszym fsb. Teraz mam juz sempronka, ale z racji iz jak narazie mam zero wentylacji w budzie i spire WRIV to puscilem go na 9*200 na standardowym vcore. Wiem ze ma 220 prime stable na 1.65, dalem napiecie na zapas, bardzo mozliwe ze poleci na nizszym. Jak znajde wiecej czasu to zamontuje wentyl jakis i bede krecil dalej. Abit pokazuje 38*C stress, zakladam ze jest z 15 stopni wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

combain-> jakie masz mobo, bo pewnie dosyć stare, jak miałeś antka 1400, a ty chcesz teraz odrazu FSB230 zapodać :lol:

Mam NF7-S i zajebiste Hynixy D-43. Athlona mialem ze starego pieca, bo bartona mobile sprzedalem po 1 dniu, drozej niz kupilem:D. Athlonisko odblokowane to szlo na mniejszym mnozniku i wiekszym fsb. Teraz mam juz sempronka, ale z racji iz jak narazie mam zero wentylacji w budzie i spire WRIV to puscilem go na 9*200 na standardowym vcore. Wiem ze ma 220 prime stable na 1.65, dalem napiecie na zapas, bardzo mozliwe ze poleci na nizszym. Jak znajde wiecej czasu to zamontuje wentyl jakis i bede krecil dalej bo na takim ustawienu Abit pokazuje 38*C stress, zakladam ze jest z 15 stopni wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem Semprona 2300+.

Od razu poleciał na FSB 200 oczywiście bez zmiany napięcia, wynik w 3dmarku 12330. Po podkręceniu na 225 wynik jest o ok. 400 lepszy... Opłaca się więc w takim przypadku podkręcać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam proc marka na czyni :lol: Oczywiscie, że opłaca się podkręcać, nawet jak grasz w marki... :D Ale podejżewam, że to FSB 225MHz przy duzo gorszych timingach niż 200MHz...

 

Combain-> Spoko ;] myślałem, że masz kt266 i Ci sie FSB 230MHz śni :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel zakupił semprona 2400+, płyta Asus A7V600-X. Pobawiłem się tym trochę, poszedł na 200x10 bez zmiany napięcia stabilnie (Odpaliłem Cpu Burn), więcej nie próbowałem, bo to nie mój komputer.

Dziwi mnie tylko, czemu w windowsie widzi go jako sempron 2400+ 2000mhz, przecież powinien być teraz sempron 2800+, ale to już tylko szczegół.

Procek kosztował 220 zł OEM i uważam, że ma dobry stosunek cena/możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No stosunek nie jest zły... ja jak bym miał brać to też bym brał coś z wyższym mnożnikiem czyli 2400+,2500+

 

2200+ ma za mały mnoznik... no chyba, że ktoś chce bić rekordy z FSB... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jaki bios od merlina powinienem zastosowac, bo sempronek nie chce wstawac mi na 221 fsb, nie jest to wina pamieci bo one byly sprawdzane na LP a proc ma spory zapas sadzac po temperaturach i stabilnosci(probolwalem podniesc napiecie i tez nie rusza a na 220 full stable). a co do ceny to 2200+ jest chyba najlepszym rozwiazaniem bo nie ma az tak wielkiej roznicy miedzy np. 3000+ a 3200+ za to caly system dziala szybciej dzieki fsb. No i cena 170 zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zajrzyj do topica o biosach merlina... tam poczytasz troche i będziesz wszystko wiedział... ja do hynixów proponuje Discovery oraz można Taipana spróbować.. reszta w topicu... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem z Discovery DUZE problemy ze stabilnoscia. Za to na taipanie z CPC=off mam stabilne 255Mhz z super timingami:/ 3-4-4-11. Musze kupic jakies nowe pamieci, myslalem nad Geilami Dual Set - tymi 2-2-2-5 ale szukam recenzji w necie jak sie one kreca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie i prosze o pomoc :(

poczytalem sobie troche na forum o tych sempronach i sklonilo mnie to do zakupu 2200 z uwagi na jego ,,podkrecalnosc".

siadlem wiec do podkrecania: ustawilem w biosie z gory 200 fsb, ramy kingstona (3200) puscilem na auto czyli tutaj 200 z timingami 3/3/3/8. podnioslem napiecie na procku do 1,8V i na ramach o 0,2V

to wszystko na solteku nforce2 nv 400 i zasilaczu mode-com 300 gt przt temp. 35 stopni przy 166fsb i komp mi nie rusza przy podniesieniu do 200 fsb. gdzie szukac przyczny?(dodam tylko ze mam stary bios ktory wskazuje mi procka jako athlon 1500 ale czy tutaj ma to znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie i prosze o pomoc :(

poczytalem sobie troche na forum o tych sempronach i sklonilo mnie to do zakupu 2200 z uwagi na jego ,,podkrecalnosc".

siadlem wiec do podkrecania: ustawilem w biosie z gory 200 fsb, ramy kingstona (3200) puscilem na auto czyli tutaj 200 z timingami 3/3/3/8. podnioslem napiecie na procku do 1,8V i na ramach o 0,2V

to wszystko na solteku nforce2 nv 400 i zasilaczu mode-com 300 gt przt temp. 35 stopni przy 166fsb i komp mi nie rusza przy podniesieniu do 200 fsb.

Witam mozliwe ze bios ale u mnie na starym biosie tak samo procek sie kreci jak na nowym, moze twoje pamieci nie chca pracowac przy 8.3.3.3 ?. Sprobuj ustawic pamieci 8.3.3.2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruszylem wraszcie semprona 2200 na fsb 200 a nawen na 210 co mi dalo nominalnie jakies 1900. to wszystko na solteku nforce2 nv 400 bez podnoszenia napiecia na procku i ramach(kingston na 200,8/3/3/3) ale to wszystko mi sie udalo na opcij biosu: interface cpu: agrresiv. chcialem sie zapytac: jak to mozliwe ze ramy 200 pracuja mi wyzej z auto procka, tu: 210? czy istnieje jakas sensowna granica do stabilnego podkrecania ponad 200? co sie dzieje przy 210 z agp i pci? wiem ze jest podniesione i jest tu korelacja, jakie wychodzi agp np. przy tych 210?do ilu bezpiecznie fsb moge ciagnac by czegos tam nie schajcowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plytach nforce nie masz co sie martwic o agp i pci bo one sa zablokowane, przy nforce mozesz ustawiac magistrale jaka chcesz, co do ramow to dobrze by bylo jak by byly ustawione synchronicznie z prockiem, czyli jak masz procka na 210 to ramy tez niech tak beda. Jak bedziesz dalej krecil to pamietaj ze pamiatkom tez musisz podniesc napiecie

Bezpiecznie?? jak nie bedziesz dawal napiecia powyzej 2v i utrzymywal temperaturke ponizej 60* mowa o stresie to nic sie nie stanie, aha zanim bedziesz wiecej podkrecal procka napisz jaki masz zasilacz, chlodzenie i jakie masz temperatury

 

Ustaw sobie pamieci na 8.3.3.2,5 bedziesz mial wtedy lepsza wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siadlem dzisa rano do krecenia

w zasadzie bez podnoszenia v bo dalem na wszelki wypadek 1,65 na procku ale z 0,2 v na ramach wyciagam 217 fsb=1933, temp. podgladam i mam 39 st. i to jest ta granica na fsb. robie 218 ale musze podnosic napiecie na procku do 1,85 i juz mam temp 48 st a tu nawet bios sie dziwnie zachowuje. przy 215 fsb bios mi daje 9/4/4/3 dla ramu. dawalem timingi jak mowiles ale nie zobaczylem tu znaczacego przyrostu wydajnosci, sprawdzalem na aidzie i sandrze. obawiam sie ze juz nie wyjde poza magiczne 1933 bo nie rusze mnoznika. procka schladzam colorfulem miedzianym ale ze zdjetymi rezystorem obrotami do 3500 by go nieco wyciszyc oraz wlasnej koncepcji zestawem powietrznym. to wszystko starczalo do krecenia durona 1400 na 2100 gdzie w stresie temp dochodzila do 49 st. jak widac tutaj moj zestaw sie nie sprawdza ale jeszcze nad tym popracuje. zasadnicze napiecia na moim modecomie 300gt wahajac sie nie wychodza poza 0,05v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam następujące pytanie, a mianowicie czy: opłca mi się oddać athlona 2000XP, dopłacic 100zł i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> semprona 2400? Nie mam dużych wymagań, chce by chodził stabilnie na 2ghz. Płytke mam epoxa 8k9ai na kt400, zasiłka chieftec 360W df, 512 na 400 elixir i radeon 9800se@pro. Jak sądzicie da rade bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam następujące pytanie, a mianowicie czy: opłca mi się oddać athlona 2000XP, dopłacic 100zł i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> semprona 2400? Nie mam dużych wymagań, chce by chodził stabilnie na 2ghz. Płytke mam epoxa 8k9ai na kt400, zasiłka chieftec 360W df, 512 na 400 elixir i radeon 9800se@pro. Jak sądzicie da rade bez problemu?

Jeżeli masz płytę na KT400 to nie bierz tego semprona bo go za dużo nie podkręcisz (max bezpieczne FSB dla KT400 to tak 185 MHz), ten chipset po prostu nie obsługuje FSB 200 - brak dzielnika PCI/AGP 1/6 :( Poza tym 100 zł dopłaty to moim zdaniem też za dużo, chyba, że ten athlon jakiś kiepski jest i się wogóle nie kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na tej płytce puścilem juz tego athlona na 10x200 i przeszedl 3dmarka 2001se. ZA ahlona oferuja mi 180zł.

3DMarka może i przeszedł ale przy FSB 200 PCI miałeś zapewne 40 MHz a to jest znacznie za dużo (powinno być 33!) -> nie wróżę ci długiej pracy komputera w takich warunkach, prędzej czy później dysk lub inne podzespoły tego nie wytrzymają. Ja na twoim miejscu został przy tym athlonie i spróbował bym go podkręcić. Jeśli ma odblokowany mnożnik to napewno można go będzie póścić na FSB 166 i dużo zyskasz wtedy!

 

Edit:

Skoro ustawiłeś tego athlona na 10x200 to znaczy że mnożnik ma odblokowany, więc spokojnie powinien chodzić na 166x12 co też ci da 2GHz, a przynajmniej wtedy PCI i AGP będzie na standardowych ustawieniach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpc of , a co to jest bo nie jarze troche :D

umnie na 255fsb sie wywala :/ shit

nieważne jest v na procek , na nb i ram , zawsze zwis w prime , co robić ?????

 

czy jak kupie dfilan party to będzie lepiej ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche sie pogubilem juz z tymi mnoznikami i ich blokadami czy mozna odblokowac go na sempronie na asusie kt600 jesli tak to prosze o linka (no chyba ze to jest ten temat w faqu - xp -> mp )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Command per Clock. Jesli jest on to command timing jest rowne 1T jesli off to 2T.

 

No ja mam to 255 full stable. Na procku mam jak w stopce, na chipsecie i pamieciach max z plyty. Czyli jak dobrze pamietam odpowiedno 1,7V i 2,9V. Sprawdz poszczegolne elementy - moze to byc np tylko wina procka lub pamieci. Jaki masz zasilacz? Mnie sie udaje rowniez wlaczyc na FSB270, przeleci superPi ale prime juz wisi;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mnożnika nie da się odblokować. Szukam jak to zrobić od miesiąca i nigdzie ani śladu, nawet wzmianki aby komuś to się udało:(. Ja natomiast ze względu na to że mam pamiątki 333 to zdrutowałem swojego Sempronika na 200 fsb :D Dział bez podnoszenia napięcia i nie muszę się martwić o pic/agp. Na kt 880 nie trzeba mieć synchronicznie ustawionych pamięci z fsb aby uzyskać dużą wydajność, wystarczy że pamiątki chodzą przy 344 MHz sprawdziłem to. 1) Trzeba zrobić mały myk w biosie ustawić czasy na pamięciach ręcznie odpowiednie dla częstotliwości 333 a następnie puścić je na 133. Podkręcając magistralę do 215 uzyskujemy wtedy na pamięciach (2x (133+49=182)):D. 2) po zdrutowaniu miałem odrazu fsb 200x9. Teraz wystarczy ustawić na pamięciach auto i podkręcić ile się da czyli u mnie tylko :( 215x9.

3)to co wyżej tylko pamięci na 133 i wtedy :D:D magistrala 248 :D.

Niestety procek chodził mi na 140 i przechodził benchmarki lecz płyta padła :oops: po podniesieniu napięcia powyżej 1,825 ;( niedoszedłem wyżej. Wymienili mi płytę na nową lecz teraz trochę się cykam kręcić go więcej niż 215 próbowałem drutować mnożnik ale bez rezultatu chodź mam zwarte mostki L1. Jak ktoś wie jak zmienić mnożnik to prosił bym o info. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.h.hudy: w abicie tego - IMO - nie da sie zmienic z poziomu biosu (w przeciwienstwie do wspomnianej mobo DFI). Ale mozesz wlaczyc/wylaczyc CPC zmieniajac bios. W biosach Merlina literka "C" w nazwie oznacza, ze bios ma wylaczone CPC.

 

PS: jaki masz bios? Jesli masz FSB250 na fabrycznym biosie to dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...