Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Na procka mam założonego Cooler Mastera DP5-7j51E-0L :) on mi po duronie 1,6 został, musze na coś innego zmienić jakaś sugestia ?

Najlepsze wiatraki to seria Pentagrama (bardzo cacy :lol: ) i Zelman.

 

Jesli chodzi o mój problem, jest taka sprawa. Kiedy uzywałem programu Core Center z płyty MSI, miałem teperaturę 50oC i kiedy dochodził do 60 było... bah. Teraz mam zaistalowany program SpeedFan i pokazuje że mam 46-50 stopni. Komu wieżyć?

 

A tak wogóle to jaka temperatura jest dla Semprona 2400+ najlepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

jeżeli chodzi o temperatury tp wiadomo że im niższa tym dłużej proc pociągnie ale dobre temperatury to takie które nie przekraczają 50 stopni

 

wielu ludzi pisze że jak jest temp 49 to juz niedobrze bla bla a przecież te procki są stworzone do takiej temp

 

kiedy kupujemy procek w boxie a więc z przeznaczonym przez producenta chłodzeniem to temp jest rzędu 40-50 stopni a więc to są zalecane temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam semprona 2500 na Abicie NF7 v2.0.

cooler box glaciatech, Ram 2x 256 Twinmos cl 2.5 w dualu.

Jak narazie chodzi na standardowych ustawieniach.

Temp:

Idle: 45 - 49 stopni

stres 53

Napiecie 1.58v standard

 

Narazie biosu nie zmienialem i jewst wykrywany jako athlon 1750MHz. Na 200 fsb napiecie standard nie wchodzi win i bios sie zawiesza. Krecic go na tym chlodzeniu czy lepiej dac se siana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ja mam semprona na Solteku złotym SL-75FRN2-L i podkreciłem narazie 9 x 200 bo pamiątki wiecej nie chcą ale przy uruchomieniu pokazuje mi ze jest to sempron 1,8 ?? i w WCPUID pokazuje ze Fsb jest na 200 mnożnik na 9 pamiątki są 400 a Internal Clock 1800 myslałem ze jak wezme właściwości kompa to bedzie sempron 2,6 bo na benchmark.pl jest kalkulatro i jak wpisze dla semprona 9 x 200 to pokazuje ze bedzie to 2,6 dobrze tam pokazuje wydajność teraz jest jak sepron 2,6 czym moge sprawdzic wydajnośc proca i porównać z innym prócz sandry ? bo tak około wychodzi a tu sempron 1,8 ? to źle mi pokazuje chyba nie ? czy poprostu jak jest taktowane ? jak jest u was ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi temperaturami jest tak , ze procek przy temperaturze 50 stopni pochodzi 30 lat , a przy 65C 15 lat ;) Moj chodzi od 2 lat z temperaturami 60-80 i nadal zyje i ma sie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam semprona 2500 na Abicie NF7 v2.0.

cooler box glaciatech, Ram 2x 256 Twinmos cl 2.5 w dualu.

Jak narazie chodzi na standardowych ustawieniach.

Temp:

Idle: 45 - 49 stopni

stres 53

Napiecie 1.58v standard

 

Narazie biosu nie zmienialem i jewst wykrywany jako athlon 1750MHz. Na 200 fsb napiecie standard nie wchodzi win i bios sie zawiesza. Krecic go na tym chlodzeniu czy lepiej dac se siana?

Zwieksz napiecie u mnie sempron przy fbs205 chodzi przy napieciu 1.65v w stresie osiaga temperaturkee blisko 60* i nic sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane;/

FSB 185 idzie dobrze na napieciu 1.65v

fsb 200 nawet na 1.8v wywala bledy w primie i3d mark nie przeszedl caly tylko swiecha;/ Pamieci tez podnioslem o 0.1v i poluzowalem timimgi, temp ok 50*

Jakiej pomysly??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HM..Sempron default ma 1.6, przynajmniej u mnie. Bios pokazuje: 1.58, jak zrobie 1.65, pokazuje: 1.63.. wiec musi być 1.6, nie ma siły.

 

*Soften* ,popatrz dokładnie cóż ci ten bios pokazuje: Sempron 1800 MHZ, prawda?? czyli pokazuje to co ma być. Jak masz wszystko stock, to pokazuje 2200+, czyli tylko 1500 MHz. Po prostu bios nie rozpoznaje procka (nie ma takich Sempronów 9x200), wiec pisze ile proc ma MHz, i tyle. Wszystko jest oki.

 

Co do temperatur: eh, temat powinien być już dawno zamknięty... Sempron wytrzymuje 90'C, czyli wg odczytów płyty (dodajemy błąd odczytu) ca. 75-77'C. Kiedy temp osiąga np. w primie'95 70'C, należy się zacząć martwić. Jeśli nie: olać to. Mój Sempron przez 3 dni chłodzony był mikrocoolerkiem od jakiegoś durona, osiągał 65'C i nic się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dowas prośbe nieznam sie nic na podkręcaniu i mam pytanko czy da sie podkręcić umnie procesor mam taki komputer jak:

Niedawno zakupiłem:

PŁYTE GŁÓWNĄ: GIGABYTE 7NF-RZ-C

PROCESOR: AMD SEMPRON 2400 BOX

RESZTA TO:

KARATA GRAFICZNA: RADEON 9200 OEM

PAMIĘCI: 128 RAM 266 MHZ - niedługo wymienie na 256 RAM 333 MHZ

DYSK: 40 GB

NAGRYWRA: LG

 

Mam pyatnie pomóżcie a moze kto wie:jak wchodze to BIOSA parametry procesora sa nastepujace:

 

DDR25V

+3.3V

+12V

FSB 166 MHZ

SYSTEM TEMP. 32-34 C

CPU TEMP. 47-49 C

cpu fahn speed 3750-3900 RPM

Około 1 godzina pracy komputera

 

Chłodzenie jest standardowe z BOX wentylatorek.Moge zmienić FSB na 200 MHZ i windows xp home uruchamia sie dzial zrobilem to z ciekawości tak na 2 minuty czy zadziała, pytanie brzmi czy moge to pozostwic tak i nic sie z procesorem nie stanie, jesli tak czy jest cos takiego w BIOSIE zbym sobie ustwil wrazie przekroczenia jakies temp. komputer mi sie wyłączył. Jak sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=26983

jestes poczatkujacy wiec swoje pierwsze kroki skieruj tam

jak to jest masz mem 133 i biegaja na 166 :?: czy moze jakis dzielnik jest przestawiony :?:

ram kup min 400 i nie 256 tylko 512 ... poczujesz powera ... :)

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Chłodzenie jest standardowe z BOX wentylatorek.Moge zmienić FSB na 200 MHZ i windows xp home uruchamia sie dzial zrobilem to z ciekawości tak na 2 minuty czy zadziała, pytanie brzmi czy moge to pozostwic tak i nic sie z procesorem nie stanie, jesli tak czy jest cos takiego w BIOSIE zbym sobie ustwil wrazie przekroczenia jakies temp. komputer mi sie wyłączył. Jak sądzicie??

Spokojnie ten wentylatorek da sobie rade :wink: Jak tak właśnie mam i w NFS:U2 gram aż chyczy i nic się złego nie dzieje.

Jesli chodzi o pamięci, napisałeś, że chcesz je zmienić na 256 mb DDR 333. To, ile kupisz mnie nie obchodzi, ale jeśli chcesz mieć już DOBRE pamiątki koniecznie kup DDR 400. Żebyś później sobie w brode nie pluł :?

 

P.S Mam takie pytanko.

Ktoś już może ripował film z DVD do DivX/VCD na Sempronie? Interesuje mnie jak długo mu to zeszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dowas prośbe nieznam sie nic na podkręcaniu i mam pytanko czy da sie podkręcić umnie procesor mam taki komputer jak:

Niedawno zakupiłem:

PŁYTE GŁÓWNĄ: GIGABYTE 7NF-RZ-C

PROCESOR: AMD SEMPRON 2400 BOX

RESZTA TO:

KARATA GRAFICZNA: RADEON 9200 OEM

PAMIĘCI: 128 RAM 266 MHZ - niedługo wymienie na 256 RAM 333 MHZ

DYSK: 40 GB

NAGRYWRA: LG

 

Mam pyatnie pomóżcie a moze kto wie:jak wchodze to BIOSA parametry procesora sa nastepujace:

 

DDR25V

+3.3V

+12V

FSB 166 MHZ

SYSTEM TEMP. 32-34 C

CPU TEMP. 47-49 C

cpu fahn speed 3750-3900 RPM

Około 1 godzina pracy komputera

 

Chłodzenie jest standardowe z BOX wentylatorek.Moge zmienić FSB na 200 MHZ i windows xp home uruchamia sie dzial zrobilem to z ciekawości tak na 2 minuty czy zadziała, pytanie brzmi czy moge to pozostwic tak i nic sie z procesorem nie stanie, jesli tak czy jest cos takiego w BIOSIE zbym sobie ustwil wrazie przekroczenia jakies temp. komputer mi sie wyłączył. Jak sądzicie??

a ja polecam Podkręcamy...zaczynamy (dla mocno początkujących)

 

Ps. Sorrki za Off Post :wink: heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za wszystkie wasze wypowiedzi. Mam pytnko do osobnika o niku "blazej_ronin" na to wygląda ze masz semprona 2400+ box i napisaleś ze ci dziła na 200 MHZ przy standardowym wiatrczku i chyba napieciu 1.6 V, jaka masz temperature procesora??? po przestawieniu i przed. Bo mi przy przy normalnej pracy 166 MHz naprawde duzym wysiłku klocka nieraz wskuje 50-51 C to chyba standart.To mowisz ze moge smiło przestawić i nic sie niebedzie dziło???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Bardzo dziekuje za wszystkie wasze wypowiedzi. Mam pytnko do osobnika o niku "blazej_ronin" na to wygląda ze masz semprona 2400+ box i napisaleś ze ci dziła na 200 MHZ przy standardowym wiatrczku i chyba napieciu 1.6 V, jaka masz temperature procesora??? po przestawieniu i przed. Bo mi przy przy normalnej pracy 166 MHz naprawde duzym wysiłku klocka nieraz wskuje 50-51 C to chyba standart.To mowisz ze moge smiło przestawić i nic sie niebedzie dziło???

Przy standardowym taktowaniu (166 MHz) temperatura nie przechodzi powyżej 50 stopni. Kiedy chodzi na 200 Mhz jest różnie... Kiedy nic się nie robi, temeratura jest czesem tak niska że mam 28-30 stopni (zwykle rano kiedy w mieszkaniu jest chłodo). W stresie podchodzi nawet do 55oC ale jest to narmalna temperatura dla tego procka! Jeżeli tak bardzo boisz się ryzyka, że spalisz proca, zaistaluj jakiś wiatrak który wywienał by ciepłe powietrze z obudowy. Gwarant, że temp spadnie o 5-8 stopni :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na standardowych ustawieniach (166MHz) temp max 56 stopni...po podkręceniu na 200 dochodzi do 60 (wszystko pod Primem95)....

Ale na tych 200MHz wywala mi po około 20 minutach błąd w Prime :( (napięcia nie ruszam)...

Zauważyłem że nie macie takich błędów na 200 MHz (bez podnoszenia napięcia)... czy to inna seria procka ??

Moja to:

SDA2400DUT3D

BIXJB0434FPIW

Wiem że nie ma gwarancji że pójdzie bez podnoszenia Vcore STABILNIE..ale jak wam chodzi to napiszcie jaką macie serie....chyba że to coś innego

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzi robie tak odpiszcie mi jak najszybciej kupie wentylaorek i zamontuje go stylo w obudowie tam ghdzie jest takie miejsce on bedzie wydmuchiwal powietrze z obudowy,kupowac drugi jeszcze a jak tak gdzie go zamontowac jak wystarczy mi kaski kupie jeszcze pentagrama ale najpierw bym chcial sprubowac na wentylatorkach pomozcie gdzie taki drugi zamotowac w obudowie chyba ze wystarczy ten hjeden???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tom2121 : zobacz ten tets http://www.short-media.com/review.php?r=230

może Ci pomoże

jak nie to poszukaj w dziale Chłodzenie konwencjonalne

 

Anomandarist : to ten Twój proc to jakieś Guru chyba :) (masz spisaną serie) - a tą temperaturę 47 to sprawdzałeś pod Prime'm...jak tak to ładnie hohoho jak na Box 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Anomandarist : to ten Twój proc to jakieś Guru chyba :) (masz spisaną serie) - a tą temperaturę 47 to sprawdzałeś pod Prime'm...jak tak to ładnie hohoho jak na Box 8O

Dokładnie!! 8O Gdzieś ty go kupił, co! Tylko po zazdrościć... A korzystasz z jakiś dodatkowych wentylatorów w obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiedzcie mi jak bez sciagania radiatora sprawdzic serie procka itp to chętnie wam podam. Kumpel prowadzi sklep i przez 3 h wkładalismy na moja płyte te semprony i wybraliśmy ten co sie najmniej grzał:) a jeśli chodzi o chłodzenie to tylko ten boksowy no i mam chiefteca z dual fanem. I tak napiecie z prima95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Też tak chce... i jak ty możesz się równać z nami, osobami, którzy kupowali "w ciemno" swoje procki. Ale mniejsza z tym. Trzeba się obejrzeć za jakimś dobrym i tanim chłodzeniem... CIEKŁY AZOT :twisted:

A propo, ma ktoś Semprona z taktowaniem 2,5 GHz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanka jesli w obudowie mam miejesce z tylu tam sa dziurki i moge zamonowac wentylatorek to jak go ustwic zeby wydmuchiwl raczej powietrze na zewnątrz?? niema sensu zeby wdmuchiwł a sprawa drugiego wentylatorka niebdede go chyba wmontowywal bo pod miejsce cd i dysków tam jest miejsce nio ale tam jest glosniczek ni i pozatym pwietrze by sie niewydostwalo na zewnatrz tzreba by robic dziury a to niema senusu,chyba ze moge zrobić taki myk ze zamntuje go z boku na obudowie tam sa dziurki,i bym tam ustwił zeby było powietrze wdmuchiwane do obudowy jak radzicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie pytanie: mam mozliwosc wziecia za doplata Semprona 2200+/2300+/2400+/2500+ a oddania mojego Athlona Xp 2200+. Czy mi sie to oplaca? Doplaty od 75 za najnizsza wersje sempra do 165zl za 2500+.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rapidek

Kotś ci chce chyba wałek wcisnąć..

Twój Xp 2200 jest lepszy bądz podobny do sempa 2500 więc po co zmieniać.... chyba że coś z nim nie tak (tym XP)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie pytanie: mam mozliwosc wziecia za doplata Semprona 2200+/2300+/2400+/2500+ a oddania mojego Athlona Xp 2200+. Czy mi sie to oplaca? Doplaty od 75 za najnizsza wersje sempra do 165zl za 2500+.

Pozdrawiam

coś ty, na głowy się z kimś pozamieniałeś??

 

NIE ZAMIENIAJ!!! twój 2200xp ma taktowanie 11,5x133=1800 MHz, więc to jest na poziomie semprona 2500+. FSB tou nie gra aż takiej roli. WIEC NIE DAJ BOŻE NIE ZAMIENIAJ, zwłaszcza za dopłata!! A tak na marginesie: co za łoś chciał cię tak wyrolować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odpaliłem prima na 2h bo wiecej czasu nie moge poświęcić:( ogólnie temperature cały czas jak się juz rozbuja pokazuje 46-46,5*C:) a jak by kto chciał to za cene normalnych sempronów plus powiedzmy 25zł za fatyge moge miec sprawdzone juz, które napewno już chodzą na takiej temperaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...