Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanko jaki najlepiej dac na semprona 2500 wenty mi wydaje sie ze WhisperRock IV chyba ze polecacie ocs lepszego w cenie do 80 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam takie pytanie czy opłaca mi sie wyminić mojego athlona Xp 2600 na jakiegos semprona?? Z góry dziękuje za odpowiedz i jeszcze powiedzcie na ajkiego semprona mi sie opłaca wymienic patrząc na to za ile sprzedam swojego ile będę musiał dać za semprona i czy bedzie duża różnica w wydajności :oops: ?? Ja jestem troche podzieleniały w tym temacie zardzewiałem juz tak wam to powiem. Człowiek ostatnio nie smarował (wiadomością na ten temat) i zaschło/zardzewiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sila marketingu :) hehehe

nawet jak bys nie podkrecal to Ci sie nie oplaca kupowac semprona 2,8 czy takie tam bo jeszcze masz przewage zegara ... no chyba ze potrzebujesz high fsb to inna sprawa ;)

strona wczesnej tego topicu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko jaki najlepiej dac na semprona 2500 wenty mi wydaje sie ze WhisperRock IV chyba ze polecacie ocs lepszego w cenie do 80 zl

Moim zdaniem lepszy bedzie pentagram cq 80 alcu czy cos takiego albo doluz ok15 zeta i bedziesz mial fajny pentagram qc92Cu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! =)

 

Moj tata chce sobie sprawic sprzet i nie wiem do konca co mu doradzic.. jestem wlascicielem AMD i jestem zadowolony ale sam juz nie wiem... zastanawiam sie miedzy Sempronem 2300+(puszcze na 9,5X200-210) a celeronem D 320 (2,4 Ghz pokrecone na 3,2 Ghz moze?..) Nie wiem co da mi lepsza wydajnosc... nie chce przekraczac ceny procka 320 zl i plyty 300-320. W znaku w poznaniu Celeron D kosztuje 315 zl z coolerem a ten sempron 190 zl do tego dojdzie jakis pentagram dosc tani (moze q-92Alcu 58zl) tak wiec sempron wychodzi taniej. Nie bedzie to ekstremalne podkrecanie dlatego pod sempa mam zamiar kupic EpoX'a 8rda3i a pod tego celka to nie wiem... jakas dobra w miare i tania? Jesli ktos moze mi pomoc w wyborze miedzy Intelem a AMD to bardzo bylbym wdzieczny. Na kompiterze oczywiscie nie bedzie grania ale wydajnosc wskazana jak najbardziej... Pozdrawiam.

 

 

P.S Wlasnie.. moj ojciec lubi Cisze wiec moze lepiej Q-80Alcu do sempa? Co do boxowego coolera do celka to wiem ze halasuje ale to nie problem przerobi sie =)

P.S 2 Czym sie rozni QC od Q? tym ze tamten ma regulacje silent/normal? bo widze 40g w wadze i lekka roznica w cenie. O_o

 

P.S 3 juz chyba wiem QC ma 2 lozyska kulkowe a tamten kulka+slizg aajt? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam wszystkim za podopwiedzi i rady bez was by mi sie neiudalo podkręcić Semprona 2400 BoX obecnei mi chodzi na 200 FSB czyli sempron 2800 dziekuje bardzo,zamotowanlem tylko dodatkowe wentylatorki 2 i ok jest po kupnie 256 RAM 400 MHZ temperatura nagle mi spadal i obecnei wstresach nieprzekracza mi 53 stopni,prz nomlnej pracy wacha sie od 46-49 niewiem czemu sie tak stalo ale wielkie dzieki pozdrawiam wszystkie osoby co mi pomogly narka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie uszkodzisz tylko wydajność bedziesz miał słabą. Kupuj pamięci pc3200 (400MHz) najlepiej 2x512(np Twin Mos)  :lol: no ale to sporo kaski...

O duzo wiecej bedzie gorsza wydajnosc od kosci 400 mhz ???

HALO ktos moze mi pomoc?? Duzo mniejsza bedzie wydajnosc na kosciach 266 mgz niz 400 mgz???

Napiszcie plz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość _Azazel_

no to moze z innej beki... zna ktos jakis sklep net. gdzie mozna tanio kupic semprona 3100 na s.754... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Może ktoś mnie oświeci, co robię źle. Naczytałem siętutaj o niesamowitościach OC Sempronów. Kupiłem (2200+), posadziłem na gigabyte 7N400L + 1x512 TwinMoss 2.5CL 3200. Zmieniając jedynie fsb na 200 - mam czarny ekran i kiszka ;-( . Na 195 idzie i to stabilnie. Zaznaczam, że nie tykam kompletnie niczego oprócz fsb, ale tutaj czytam, jak to większość katuje fsb po 240 - 250 (!) a po 210 na defaultowych napięciach. Poradźcie zatem, co teraz podkręcac ;) i jak, bo mam lęki ;).

 

Może ktoś podać bezpieczne napięcia dla CPU S2200+ i Ramu ? Na GB nie ma ;( podbijania "normalnego" w V tylko % ;(. Nie chciałbym więc gdzieś przypadkiem przegiac i zniszczyć czegoś.

 

Druga sprawa to... PISKI proca! Tak, tak... czy ktoś sie z tym spotkał? Zapuszczając trzydemarka ;) przyłapałem się na tym, że w niektórych momentach testów słyszałem "coś dziwnego"... trudno określić... piszczenie, albo lepiej "skwierczenie" (wiem, wiem... procesor się pali - odpuśćcie takie komentarze ;). No... moze brzmi zbyt groźnie... Dźwiek najbliższy ... hmm... powiedzmy logowaniu modemu... tylko z 20x ciszej (albo inaczej - baaardzo słabo, ale jednak słyszalny). Z początku myślałem, że coś mi dotyka (jakiś luźny przewodzik) któregoś z wentyli. Jednak wyszło szydło przy prime. Test on - skwierczonko. Teso off - cisza. Czy procesor może "wydawać dzwięk" ?!?! A... zasiłka też wymieniana na nówkę - Modecom ATX-350GTF (PFC).

 

I jeszcze jedno ;). Słyszałem że GB "oszukuje" w temperaturkach. U mnie po włączeniu kompa mam 49' ! Na luzie ma 54' a w prime (przy fsb 9x195) - 60'. Co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello!

Ja wlasnie spalilem mojego cudownego Bartonika i w ramach "szybkiej zamiany na czas serwisu" kupilem Semprona 2200+ 9x166... Nie podkrecam [bo jak przepale to W OGOLE bez kompa zostane] ale zablokowany mnoznik na tym procku to jest katastrofa, porazka i w ogole... Jedyne co daje to podniesienie do 200 FSB'a ale coz - to nie to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wlsnie zakupilem semprona 2500+ i dalem go na 10.5x190 ramy ustawilem w biosie na 6(fsb)/4(ramy) i teraz przy 2 Ghz i ramy 254 mhz w stresie moj procek ma 44~46 *C (mierze Prime95) poweidzcie czy to duza temp na tak malo podkreconego procka?? Jaka jest granica *C w tych prockach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Hmmm, może by jakąś tabele z temperaturami dla Sempronów zrobił lub cuś w podobie... co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy:)

Ostatnio dostalem plyte glowna ASRock K7VT4A+ uzbrojona w Semprona 2800+ i jakies tam pamieci 256ddr/400mhz. Z ciekawosci co to za procesor przeszukalem siec aby sie czegos o nim dowiedziec. Otoz okazalo sie ze standardowo powinien on miec mnoznik 12 a ma 10 (u mnie). Moje pytanie brzmi jak to zmienic?? Szukalem w biosie nie ma, moge tylko FSB zmieniac, od 100-kilkunastu do 248. Owszem caly czas mam 2ghz, 200x10 (powinno byc 166x12), ale jak uruchomie byle jaka gre to po 5-10 minutach sie wywala, albo do windowsa albo restart kompa, zalezy od humoru kompa. Pytalem sie wujka ktory sie na tym zna troche powiedzial ze to zasilasz (mam jakiegos noname 300W). Ma mi przywiesc jakies 350-400W pod koniec tygodnia. Ale zapomnialem mu powiedziec ze mnoznik jest przekrecony (jakies dwie godzinki temu zauwazylem) a o tej porze nie bede dzwonil. No i jeszcze ta moja chec czegos zrobienia i nauczenia sie przy okazji. Nie wazne. Znalazlem cos w instrukcji od plyty o czyms takim jak "Jumpers Setup". Pod obrazkami jest notka "The CPU PSB frequency of this motherboard is determined by jumper settnig. You must adjust "FSB Select Jumpers" according to the FSB of your AMD CPU. Pleas follow the figures above to set the CPU FSB frequency". Czyli to jest to czego szukam ale nie wiem na co ustawic . Mam do wyboru kombinacje ktore dadza mi FSB 200, 266, 333 oraz 400mhz.

Jak ktos mnie zrozumial i jest w stanie mi pomoc bylbym wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ktos Ci wcisnal semprona 2400+ przekreconego na 2800+ i stad te 10x200Mhz. sprobuj podniesc napiecie na 1.65V lub na 1.7V i odpal turture test w prime95 i zobacz ile to pochodzi. A swoja droga to zaplaciles jak za sempka 2800+ :?: Najlepiej to oddaj tego procka i zadaj normalnego 2800+ albo niech Ci ciut kasy zwroca bo dales sie w balona zrobic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kosztowal. Ja go dostalem. A jest mozliwosc ze jednak jest to cos zle na plycie przestawione, bo na poczatku wykrywal go jako jakiegos athlona 1000mhz?? Pozniej wujek cos przestawil na plycie (w miedzy czasie bios nie byl ruszany) i zrobilo mu sie 2ghz. Na poczatku tez bios widzial pamieci jako 266mhz i nie dalo sie przestawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

semprony maja zablokowane mnozniki - nie spotkalem jeszcze zadnego z odblokowanym mnoznikiem. Jesli najpierw byl jko 1000Mhz to napewno bylo to 10x100Mhz, pozniej wujek ustawil 10x200Mhz i zrobilo sie 2Ghz. Wiec mnoznik jest 10 zatem to jest sempron 2400+. Tak jak mowilem podnies mu napiecie na rdzeniu i wtedy potestoj czy wsio chodzi stabilnie :wink: albo ustaw defaultowe ustawienia dla semprona 2400+ czyli 10x166 i powinno wszstko chodzic stabilnie - no chyba ze rzeczywiscie masz beznadziejna zasilke i niewyrabia :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawilem go na plycie na FSB CPU 333mhz (czyli tak jak byc powinno standordowo) i wszystko dziala bez najmniejszego problemu tylko to jest jednak 350mhz w plecy:/ Masz racje ze jest to 2400+ (szkoda:)). Spytam sie jeszcze jutro czy to napewno mialbyc 2800+. Jezeli tak no to reklamacja bedzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że paru kolegów, też musi puszczać swoje Semprony 2500+ na volatrzu aż 1,8.

Hej ho nie jestem sam. A co do świrszczenia czy innych odgłosów, to są dziadowskie cewki. Prawie każdemu świrszczą, tym się nie przejmuj, a na pewno nie zalewaj niczym, bo stracisz gwarancje !!!!

Wystarczy na chwile puścić kompa na FSB 200 i dać voltarz większy jak 1,7V i się zaczyna...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawilem go na plycie na FSB CPU 333mhz (czyli tak jak byc powinno standordowo) i wszystko dziala bez najmniejszego problemu tylko to jest jednak 350mhz w plecy:/ Masz racje ze jest to 2400+ (szkoda:)). Spytam sie jeszcze jutro czy to napewno mialbyc 2800+. Jezeli tak no to reklamacja bedzie:)

Daj znac co z ta reklamacja bo az jestem ciekaw :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że jak kupie sempa 2400+ to jest szansa żeby poszedł na 2400mhz?? Teraz mam pożyczonego 2200+ i elegancko chodzi tak jak w podpisie, w stressie osiąga 48 stopni!! Aha, może pracować z wyłączonym wiatrakiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że jak kupie sempa 2400+ to jest szansa żeby poszedł na 2400mhz?? Teraz mam pożyczonego 2200+ i elegancko chodzi tak jak w podpisie, w stressie osiąga 48 stopni!! Aha, może pracować z wyłączonym wiatrakiem...

na moje oko to nie ma szans :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...