Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

niema co tyłumaczyć łączysz drugi mostek tak jak na zdjęciu a potem kożystając z tego programu crystalCPUID zmieniasz mnożniki spod win opcja crystalCPUID>function>AMD K7/K8 multipler

 

Do tych co mają nforce2 sprawdzcie czy wam ten sposób działą jeśli nie wiecie jak połączyć mostki to poszukajcie w FAQ

Co do samego programu jeśli sie jednak nie uda to program nie sfajczy wam proca tylko zawiesi system

 

yakumo0

jeśli te twoje elixiry pociągną więcej niż 210 to myśle że będzie lepiej pozatym dodatkowy Cache

a sempron prawie nic nie kosztyje jak na takie możliwości

no wiesz ja odblokowalem mnoznik w swoim palomino i na tym sampronie wygląda to wszystko inaczej :?

 

Dołączona grafika

sam ołówek do niego starczy, czy znów trzeba paćkać sie z kropelką i lakierem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana Durona na Semprona [tak jak ktos tyam p[ytal] nie ma sensu absolutnie - zadnej roznicy nie poczujesz IMO...

większe l2??

to chyba sie do czegoś przydaje;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Do czegos" - jak facet gra to nie zauwazy roznicy...

 

Naprawde IMO nie warto - przyrost nie bedzie tak duzy, a wyzuci tylko troszke $$$

no wiesz, np hl2 wykorzystuje już te większe l2 ;]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie klucil ten l2 daje koma nawet w systemie miale rozne durony i wiem ze przepasc za antkiem jest duza o takim samym zegarze a sempron to nic innego jak xp tylko z mniejszym zegarem i wiekszym fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzieliście jaki on ma podpis ten komp to raczej do grania nie będzie.... :lol:

ale chyba dla zabawy w oc a wydaje mi sie że jednak będzie minimalna rużnica a w $$$

chyba 20zł dorzuci jak sprzeda swojego durona :o

tak więc współczynnik fun/$ jest bdb moim zdaniem 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zrobił ktoś z niego mobila ołówkiem??;] bo nie chce mi sie sciągać pentagrama z tego szmelcu na darmo;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno zakupiłem semprona 2400+ w wersji boxowej no i zamiast pasty termoprzewodzącej mam tam zastosowaną jakąś taśmę termoprzewodzącą na coolerze.

Jak na razie nie mam w związku z tym żadnych problemów. Temperatura przy normalnej pracy komputera kształtuje się około 43 *C a w stresie dochodzi do 47 *C.

I mam pytanie czy w związku z tym nie muszę się martwić i nie muszę stosować pasty termoprzewodzącej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam elixiry które na miłych timingach idą na max 18x mhz w dualu;]]]]

zostaje mi czekać na jakąś metode odblokowania mnozika bo 1.7 ghz to miałem poprzednio w wersji palomino;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viten, jak na razie moj 2600+ wycianalem na fsb 210Mhz, ale nie wiem ile da sie jeszcze wyciagnac z moich elixirow, jesli ktos juz to testowal, to dajcie znac, bo nie chce przegiac paly :?: . Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Chce kupić Semprona 2500+ na płycie ABITA NF7 v2.0, co sądzicie o tym, z góry dziex za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Chce kupić Semprona 2500+ na płycie ABITA NF7 v2.0, co sądzicie o tym, z góry dziex za odpowiedź

kup lepiej 2200 lub 2400 jesli krecic chesz :wink:
Byłbym zaintersowany kręceniem ale jak sie naucze;) czytałem też że 2500+ też sie dobrze kreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić Semprona 2500+ na płycie ABITA NF7 v2.0, co sądzicie o tym, z góry dziex za odpowiedź

sampron i nf7 to boski tamdem;]]]]

trzeba tylko poczekac na mozliowosc zmiany mnoznika i mamy cos calkiem milegp;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

Chce kupić Semprona 2500+ na płycie ABITA NF7 v2.0, co sądzicie o tym, z góry dziex za odpowiedź

sampron i nf7 to boski tamdem;]]]]

trzeba tylko poczekac na mozliowosc zmiany mnoznika i mamy cos calkiem milegp;]

 

oj przydałaby się zmiana mnożnika !!! ruscy jeszcze nie wymyslili ? :( dla moich pamiątek 400 to max stabilnej pracy ale sempronik na 2,2 GHz to by pewnie poszedł a może i wyżej :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić Semprona 2500+ na płycie ABITA NF7 v2.0, co sądzicie o tym, z góry dziex za odpowiedź

Mam taki zestaw-jest ok chodzi narazie na fsb205 wiecej nie daje rady ale pewnie dlatego ze overcloker ze mnie cienki i pamieci w dualu mam jedna 333 druga 400 :) Zobaczymy jak je wymienie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić Semprona 2500+ na płycie ABITA NF7 v2.0, co sądzicie o tym, z góry dziex za odpowiedź

Mam taki zestaw-jest ok chodzi narazie na fsb205 wiecej nie daje rady ale pewnie dlatego ze overcloker ze mnie cienki i pamieci w dualu mam jedna 333 druga 400 :) Zobaczymy jak je wymienie 8)

Rowniez mam pamieci w dualu jedna DDR333 a druga DDR400 i semprona 2400+ i jakos wszystko stabilnie(prime, superPI 16M) hula na fsb 220MHz, procek pojdzie jeszcze na fsb 230MHz ale pamiec ma juz dosc :(

Bezapelacyjnie potrzeba odblokowac mnoznik w sempku :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić Semprona 2500+ na płycie ABITA NF7 v2.0, co sądzicie o tym, z góry dziex za odpowiedź

sampron i nf7 to boski tamdem;]]]]

trzeba tylko poczekac na mozliowosc zmiany mnoznika i mamy cos calkiem milegp;]

 

oj przydałaby się zmiana mnożnika !!! ruscy jeszcze nie wymyslili ? :( dla moich pamiątek 400 to max stabilnej pracy ale sempronik na 2,2 GHz to by pewnie poszedł a może i wyżej :o

no moje elixiry w dualu max wyciągają 182mhz;]

 

codziennie wbijam na googla i sprawdzam czy nie ma czegos nowego o odblokowaniu mnoznika na nforcach....

wy tez tak możecie robić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić Semprona 2500+ na płycie ABITA NF7 v2.0, co sądzicie o tym, z góry dziex za odpowiedź

Mam taki zestaw-jest ok chodzi narazie na fsb205 wiecej nie daje rady ale pewnie dlatego ze overcloker ze mnie cienki i pamieci w dualu mam jedna 333 druga 400 :) Zobaczymy jak je wymienie 8)

Rowniez mam pamieci w dualu jedna DDR333 a druga DDR400 i semprona 2400+ i jakos wszystko stabilnie(prime, superPI 16M) hula na fsb 220MHz, procek pojdzie jeszcze na fsb 230MHz ale pamiec ma juz dosc :(

Bezapelacyjnie potrzeba odblokowac mnoznik w sempku :mrgreen:

dobra widze ze nikt sie nie zlituje wiec wam pomoge przerabiałem to na swoim duronie prawie rok temu

weźmy np semprona 2200 (9x166=1500MHz)

-przerabiamy go na mobila tak jak to wyzej ktoś juz napisał

-po przerobce mamy mnożnik 11( taki jest ustawiony orginalnie na mostkach L6 które odpowiadają za mnożnik procesora ale tylko wtedy gdy jest on porzerobiony na mobila)

-jeżeli chcemy miec inny mnoznik niz 11 musimy ciąć mostki L6 (tu jest co nam da przeciecie odpowiednich mostkow http://fab51.com/cpu/barton/athlon-e23.html#L6 )

-mnoznik teraz mozemy uwaga !! zmniejszyć !! pod windowsem, na nforce to chyba nie działa ale moim zdaniem zmniejszanie mnoznika do niczego i tak sie nie przyda bo naszym glownym celem jest jego zwiekszenie

-warto dodać ze tak naprawde mnoznik pozostaje x9 a działa to mniej wiecej tak procesor uruchamia sie jako 9x166 i po ulamku sekundy zmnienia mnoznik na ten ustawiony na mostkach L6

-inaczej mnoznika nie da sie zmnienic (jezeli jest zablokowany) i nikt juz tu raczej nic nie wymyśli !!

-uwaga metoda ta działa na duronie 0,13 i athlonie Thoroughbred (sam sprawdzałem) a jak wiemy jest to to samo co sempron czyli smiało i szczesliwego nowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...