Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Kto ma ECS KT600-A i chce Semprona2200 ??

 

Mam takową płyte i wczoraj wgrałem najnowszego BIOSa 1.2C który

daje pełną obsługe wszystkich Sempronów, jednak póki co mam w niej

Athlona 850@927MHz i trzeba go zmienić... za małą kase i rozsądnie,

myśle nad sempem 2200+ i zadowoli mnie w 100% FSB200 (1800MHz).

 

Jednak płyta jest uboga w opcje (wtedy nie było mnie stać na nic

lepszego a nForce2 drogie były) i MAM WIELKIE PYTANKO ::::::

 

!<>!<>! Czy istnieją gdzieś jakieś ZMODOWANE BIOSy do tego modelu ECS-a,

co pozwoliłyby na przynajmniej lekkie zwiększenie napięcia procka itp.???????????

 

[bo czasem jak wiadomo procek może sie "pluć" o większe napięcie dla

stabilności (po podkr.), a cóż tu zrobić kiedy sie ma tylko ECS-a ]

 

PROSZE O wszelkie adresy stron (pewnych) z przerobionymi BIOSami

i rady osób co mają taką płytę.

 

 

mój sprzęt to ECS KT600-A (bios 1.2c), A850@927,256mb ddr400,R9600PRO@531/702, zasil.400Wat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ECS-a ale na KT333 i żeby zwiększyć coś więcej napięcie niż to było możliwe w biosie musiałem stosować metodę drut-moda, dzięki czemu mogłem na sztywno ustawić nawet 1,88 V :)

Możesz spróbować i na swoim ECS-ie (powinno działać), ale muszę cię ostrzec - jest jeden haczyk w tej metodzie - jak chcesz się dowiedzieć jaki to poczytaj tu: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=952610#952610

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

Chce kupić Semprona 2500+ na płycie ABITA NF7 v2.0, co sądzicie o tym, z góry dziex za odpowiedź

Mam taki zestaw-jest ok chodzi narazie na fsb205 wiecej nie daje rady ale pewnie dlatego ze overcloker ze mnie cienki i pamieci w dualu mam jedna 333 druga 400 :) Zobaczymy jak je wymienie 8)

Rowniez mam pamieci w dualu jedna DDR333 a druga DDR400 i semprona 2400+ i jakos wszystko stabilnie(prime, superPI 16M) hula na fsb 220MHz, procek pojdzie jeszcze na fsb 230MHz ale pamiec ma juz dosc :(

Bezapelacyjnie potrzeba odblokowac mnoznik w sempku :mrgreen:

dobra widze ze nikt sie nie zlituje wiec wam pomoge przerabiałem to na swoim duronie prawie rok temu

weźmy np semprona 2200 (9x166=1500MHz)

-przerabiamy go na mobila tak jak to wyzej ktoś juz napisał

-po przerobce mamy mnożnik 11( taki jest ustawiony orginalnie na mostkach L6 które odpowiadają za mnożnik procesora ale tylko wtedy gdy jest on porzerobiony na mobila)

-jeżeli chcemy miec inny mnoznik niz 11 musimy ciąć mostki L6 (tu jest co nam da przeciecie odpowiednich mostkow http://fab51.com/cpu/barton/athlon-e23.html#L6 )

-mnoznik teraz mozemy uwaga !! zmniejszyć !! pod windowsem, na nforce to chyba nie działa ale moim zdaniem zmniejszanie mnoznika do niczego i tak sie nie przyda bo naszym glownym celem jest jego zwiekszenie

-warto dodać ze tak naprawde mnoznik pozostaje x9 a działa to mniej wiecej tak procesor uruchamia sie jako 9x166 i po ulamku sekundy zmnienia mnoznik na ten ustawiony na mostkach L6

-inaczej mnoznika nie da sie zmnienic (jezeli jest zablokowany) i nikt juz tu raczej nic nie wymyśli !!

-uwaga metoda ta działa na duronie 0,13 i athlonie Thoroughbred (sam sprawdzałem) a jak wiemy jest to to samo co sempron czyli smiało i szczesliwego nowego :)

 

 

sprawdzał to już ktoś ? jakoś wyjątkowo nie mam ochoty kompa po raz xxx rozkładać :?

 

@ jericho666 : z tym mnożnikiem 11 to pewne , ja mam sempa 2400 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki pomocy!! Mialem za niskie napiecie na mem i moj 2600+ nie chcial sie wcale krecic. Korekta napiecia i pieknie smigal na fsb 210. Wiedzialem, ze pamieci nie pociagna wiecej, wiec poscilem go na asynchro 220Mhz fsb i 83% pamiatki, no i niestety zonk. Teraz znowu nie chce sie krecic. Ledwo 170 wytrzymuje. O co chodzi? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

Dołączona grafika

 

 

zrobiłem z mojego sempa 2400 wersję mobilną(mostek L5) jednak ani w biosie ani w programie crystal cpuID nie da rady zmienić mnożnika na inny - zwiechy, pomimo że program ten pokazuje, że procek ma oryginalnie mnożnik 11x !!!!! . w evereście pokazuje go jako procek z mnożnikiem 10x a w cpuid jest oryginalnie pokazany jako 11x. wynika z tego, że teoria kolegi jericho666 sprawdziła się tylko połowicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Niech mi ktoś powi jak mam dalej podkrecać swojego Sempron'a 2300+@2600+, bo nie moge już nic z niego wycisnąć!!! FSB dałem na 200Mhz (z podstawowych 166Mhz) i dalej nie moge nic zrobic. Nie moge zmienić także napięcia jądra a mam płyte GIGABYTE 7NF-RZ na chip'secie nForce2 SPP/MCP. Mnożnik procka to 9,5!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem z mojego sempa 2400 wersję mobilną(mostek L5) jednak ani w biosie ani w programie crystal cpuID nie da rady zmienić mnożnika na inny - zwiechy, pomimo że program ten pokazuje, że procek ma oryginalnie mnożnik 11x !!!!! . w evereście pokazuje go jako procek z mnożnikiem 10x a w cpuid jest oryginalnie pokazany jako 11x. wynika z tego, że teoria kolegi jericho666 sprawdziła się tylko połowicznie.

w biosie mnoznika nie zmnienisz bo to jest proc mobile ale nominalny mnoznik dalej jest zablokowany

ja zmnieniałem programem cpumsr i mogłem zmnieniać w doł ale na nforce ta zmiana o ile dobrze pamietam niedziałała

według tego co pokazałeś to nic ci ta zmiena niedała ale napisz jeszcze co w bios na to bo ja też miałem rozne odczyty z programów ale w biosie było wszystko jak należy

jeżeli w biosie masz 200X10=2000 MHz to lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to jednak nie pamieci byly przyczyna tego ze nie chcial proc sie wyzej krecic :) Podnioslem napiecie core na 1.65 bodajze i semp 2500+ poszedl na fsb210 :) Jakie napiecie u Was wytrzymuje Sempronik ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chlodzonko posecacie na sempa. Jak na razie jade na spire whispershit cos tam. Chcialem zawalczyc z pentagramem qvc 100-Cu, ale z takimi rozmiarami to musialbym go wciskac pod zasilke młotkiem. Jakies propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam skubanego na asrocku k7s8x ktory max wyciagnie fsb 400 poradzil sobie nezle z sempronem 2500+ ktorego podkrecilem do 2ghz jak czytalem inne tematy z sempronami to nie zawsze chca isc na te fsb 400 mi poszlo i aleluja lae to jzu za malo teraz aby tego proca na maxa wykrecic to cza miec plytke z fsb powyzej 400. za proca dalem wersja box cos w granicach 340zl i jJEST NAJGORSZA WADA TEGO PROCA MIANOWICIE ALBO TYLKO U MNEI ALBO TO JUZ JEST TAK ZROBINOE 3DMARKI SA MOCNO ZANIZONE SERIO JAK POZYCZYLEM OD KUMPLA ATHLON XP 2GHZ TO W 3DMARK03 MIALEM 5000PKT A NA TYM MAM LEDWO W 800X600 3500PKT MASAKRA ALE w grach jest zajebisty!!!! a chlodze go wentylem cooler mastera i tem . mam 39-42

wiec dobrze!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AMD Semprom 2,8GHz Rzeczywista częstotliwość taktowania 167 MHz (DDR) Efektywna częstotliwość taktowania 333 MHz i dotego mam chłodzenie firmowe od AMD i wyskakuje mi na Aida32 temperatura 48st.C a nawet dochodzi do 50st.C i nie wiem jakim cudem. Jak znacie powody to odpiszcie mi <<<<<<< A procek nie jest podkrecony i jest nowy mam go dopiero 3 dni >>>>>>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i ciagle nie wiem, <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span> leprzy: sempron czy barton ?? chlopaki zlitujcie sie, jestem po jakichs 25 stronach i jedni muwia ze w sumie wychodzi na to samo inni ze bartek leprzy, jesli poruwnywalne to nie oplaca mi sie przeplacac ale jesli leprzy barton to te 150 zl uciulam jakos ( nie wspominajac o problemie asus czy abit :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos powiedziec jak jest z OC Semprona 3000+ ? idzie na fsb 200 ?  Czekam na odpowiedz pilnie.

1203802[/snapback]

Dostałem wczoraj Semprona 3000+/barton no i mój model ma zablokowany mnożnik, ale .................

pracuje na magistrali 200 Mhz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie któs czy na tym semrponie da się odblokować mnożnik jakimś drut modem, albo na mobile przerobić drutami ?

1209837[/snapback]

Ciepła kupa ... nie da się ... walenie głową w ścianę :mur: . I to jest największa wada podkręcania tego procesora. Chcesz dużo kręcić to inwestuj w bardzo dobre pamięci zdolne do pracy z wysokim FSB. Tylko jaki to ma sens. Ładując ogrom kasy w lepsze pamięci lepiej zinwestować tą kasę ... w inny procesor, jaki ... szukać daleko nie trzeba wystarczy sięgnąć po tytuły wątków widniejacych na szczycie forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WR IV na Sempronie 2200+. Ale jest na standardowej paście od wiatraka. Bez OC Asus Probe pokazuje 47°C (czyli pewnie jest więcej). Po podkręceniu fsb do 200 po 6 godzinach w Prime Probe pokazywał 52ºC (bez błędów). Czy powinien zmienić pastę pod prockiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam takie pytanko :) czy Abit NF7 bedzie dobry do podkrecania semprona 2200+ bo te jak pisaliscie sa najlepsze do podkrecania :D czy lepiej kupic Epoxa 8rda3+ :?:

To tak a propo Barki sa nieco lepsze od Sempronow :?:

ostatnie pytanie

czy taki nie podkrecany sempron bedzie lepiej chodzil od mojego Celka bo mam zamiar zmienic na AMD i nie wiem czy sie oplaca :D

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

Mam pytanie: pewnie lamerskie ale nie znam się na tym za dobrze. Jak mam Semprona 2200+ i GoodRamy 400MHz to najlepiej będzie jak pamięć będzie chodzić synchronicznie do procka czyli na 333MHz???

1210753[/snapback]

 

synchronicznie ale na 400 a nie na 333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...