Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz ochotę i się nie boisz zaryzykować zrób moda na mobila. Wówczas będziesz miał odblokowany mnożnik (o ile twoja płyta nie jest n nforsie).

1265273[/snapback]

problem w tym ze to DFI infinity :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to bawisz sie wysokim FSB

ja na dniach będe miał 1700+ ze ślicznej serii, więc katuje spermona...

2ghz bez podnoszenia napięcia , to ciekawy motyw:>

na fsb222 wszystko chodzi lajtowo, na 225 pamięci sypią już błędami, musze sie pozbyc duala i zobaczyc ile wyciągne:>

elixiry i 3v BTW :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to bawisz sie wysokim FSB

ja na dniach będe miał 1700+ ze ślicznej serii, więc katuje spermona...

2ghz bez podnoszenia napięcia , to ciekawy motyw:>

na fsb222 wszystko chodzi lajtowo, na 225 pamięci sypią już błędami, musze sie pozbyc duala i zobaczyc ile wyciągne:>

elixiry i 3v BTW :>

1265922[/snapback]

 

Cze leborg - ja wczoraj poszedłem do sklepu po semprona 2400+ oraz 8rda3i (składam kompa na komunię chrześniakowi), pamięci VData.

 

Ustawiam FSB na 200, napięcie default - włączam kompa, zainstalowałem wszystko, potem Prime95 i ... super, wszystko OK.

 

no to FSB 210, napięcie 1,675V - prime stabilnie. Super sprawa.

 

mój Duron 1600@Athlon 2600+ aby działał na 2100 MHz potrzebuje 1,8 :(

 

Tak czy siak ustawie młodemu 2000 MHz - z powodu zasiłki MGB-350 (nie chcę jej katować, a komp mało obciążony - 1 napęd DVDRW, 1 kość pamięci 512 DDR400, procek 2000MHz, 1 HDD 40 GB, R9550@350/460, 3 wentyle dodatkowo)

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ciekaw jestem czy ktoś z was wie czym fizycznie oprócz inaczej pociętych mostków różnią się te semprony od siebie. Wie ktoś może ?

Np. czy 2600+ ma więcej tranzystorów niż 2200+.

Mam teraz tak jak w podpisie widać 2200+ puszczonego na 1800Mhz 9x200 na defaultowym napięciu i działa tak jakby był stworzony z myślą o takim taktowaniu, dlatego też planuję go pomęczyć na wyższym fsb ~215Mhz, pamiątki powinny dać radę bo to Kingstony KVRX.

No ale tu się pojawia dylemat, bo mogę sobię wymienić go teraz na 2300+ i się zastanawiam czy zyskam coś poza wyższym fabrycznym mnożnikiem. Czy 2300+ jest w stanie pociągnąć wyższe taktowanie ?

Fu.c.k wiem że tu wróżek nie ma na etacie, ale wicie chyba oco mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem i tak czy 2200+ czy 2400+ :P

1266214[/snapback]

 

kup 2400 - zawsze ma wyższy mnożnik, a jeśli nie masz extra pamięci i dobrej płyty to przy FSB 200 - zrobisz na nim 2000MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

kup 2400 - zawsze ma wyższy mnożnik, a jeśli nie masz extra pamięci i dobrej płyty to przy FSB 200 - zrobisz na nim 2000MHz

1266426[/snapback]

Sempron 2400+ bez większych problemów wyciąga 2000MHz. Niepotzreba do tego żadnych SUPER pamięci czy mobo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempron 2400+ bez większych problemów wyciąga 2000MHz. Niepotzreba do tego żadnych SUPER pamięci czy mobo :]

1266472[/snapback]

dlatego doradzilem 2400+

 

2200+ aby działał na 2000 MHz potrzebuje FSB 222 - a do tego potrzebna jest już dobra płyta główna i całkiem niezle pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie czy da rade na stale zablokowac mnożnik w biosie po mobil modzie, gdyż moge zmienic mnożnik tylko w windzie ale po restarcie znowu musze dokonowyac zmian gdyż resetuje sie mimo ze crystalCPU pokazuje jako orginalny 11, po zmianie w biosie nic to nie pomaga, startuje z 9.

Edytowane przez coal_chember

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego doradzilem 2400+

 

2200+ aby działał na 2000 MHz potrzebuje FSB 222 - a do tego potrzebna jest już dobra płyta główna i całkiem niezle pamięci

1266488[/snapback]

albo dużo V na badziewnych :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@coal chember

u mnie nie da sie znieniac z biosu mnoznika, tzn moge ale zmiany nie nastepuja, odnosnie CrystalCPUID ->function ->amd multiplier-> create shortcut on desktop a skrot ktory ci sie utworzy wrzucasz do autostartu. tak jest chyba najszybciej systemowo, albo drut mod zostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie... mam 2200+ :) @ 2250 fsb 250 vcore 1.9v ale zasilka nei wyrabia i jest 1.85 :P ...

1267020[/snapback]

 

A jaka zasiłka ?

 

Codegen? megabajt? tracer? shido? q-tec?

 

czy może jakaś markowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka zasiłka ?

 

Codegen? megabajt? tracer? shido? q-tec?

 

czy może jakaś markowa ?

1267131[/snapback]

megabajt... ale na dniach zmieniam na modecoma 350w gtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

megabajt... ale na dniach zmieniam na modecoma 350w gtf

1267154[/snapback]

Zbieraj pieniądze na Chifa :]

Pewny i niezawodny :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj Crystalem na pewno sie da, wlasnie sobie przez pomylke kliknalem w 11.5 i reset od razu, wiec pewnie dziala;) ale z drugiej strony zastanow sie czy jest sens 11*210=2310 IMO po wyzej tego chyba juz duzo nie wyciagniesz, a zdecydowanie lepiej krecic podnoszac FSB, zreszta sam sobie przetestuj taka sama predkosc w roznych ustawieniach np 10.5*210 i 10*220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieraj pieniądze na Chifa :]

Pewny i niezawodny :>

1267189[/snapback]

nie chce chiefa... pozatym nie chce za duzo na zasilke wydac bo w kanadzie czeka na mnie OCZ 520W modsteam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@orczyk5

Jezeli masz mobila to masz odblokowany mnoznik wiec mozesz tez i zmniejszac, dla pewnosc sprawdzilem w crystalCPUID i dziala, masz tam mnoznik od 3 do 24 co polowe.

@coal_chember

tak zrobil ze ma semprona 3000+ a on ma taki mnoznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem czy mam mobila czy nie ale raczej mam normalnego. Jest bardzo mało informacji o Sempronie 3000 nawet czasmi okazuje się gdzie niegdzie, że taki nie istnieje. Tak naprawde to jest klasyczny barton. Spróbuję dziś crystalcpuid. A ten programik zmienia mnożnik dopiero w windzie czy od razu w biosie będzie mnie bo boję się, że na standardowym napięciu może nie wstać winda przy dużym FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tylko w windowsie, wiem ze w nim tez mozesz zmieniac napiecie, chociaz mi sie to nie udalo, tzn caly czas wyswietla ze mam 2v bo taka ma wartosc standardowa ale speed fun wyswietla poprawne 1.85v wiec mozesz sprobowac odpalic z podniesionym FSB i yzszym napieciem a nastepnie zmiejszyc mnoznik i napiecie w windzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc kupiny w esc.pl za 180 zl.

Oznaczenie procka:

SDA2200 DUT3D

2463296I40125

BIXJB 0438 CPUW.

Cooler to pentagram qc-80.

FSB 200 osiagniete na napieciu stockowym.

Obecnie proc chodzi 9x240=2160 MHz. Temp w idle 38 stress  43-44. Na tym zegarze proc chodzi przy napieciu 1.725V mniej na razie nie sprawdzalem. Wydajnosc wedlug zegara to athlon XP 2600+. Jednak dzieki wysokiemu FSB Sandra mowi ze sempron jest tak samo wydajny jak barton 2800+ na standartowych ustawieniach.

1094276[/snapback]

Mam rowniez takiego sempa, ale z poziomu biosu chodzi na FSB195, wyzej sie nie butuje, zwiekszania napiecia nie chce, tez sie nie butuje + plyta Gigabyte 7N400-L na nForce2 Ultra 400. Pod winda, zwiekszajac FSB Speedfanem i z uruchomionym Prime95 w stresie wyciaga do 225FSB na stockowym napieciu. Nic sie nie wiesza, Prime torturuje. Ktos potrafi mi powiedziec czemu tak sie dzieje? Pamieci wytrzymuja do 240 FSB - Kingmaxy. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam bardzo dziwny problem bo na fsb 199 i napieciu 1.725 prima idzie ok 2 godzin i wywala blad a jak dam na 200 to juz po 2-5 minutach bledy wywala :( nawet na 1.925 napieciu :(

co jest grane ??

Komp jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tylko w windowsie, wiem ze w nim tez mozesz zmieniac napiecie, chociaz mi sie to nie udalo, tzn caly czas wyswietla ze mam 2v bo taka ma wartosc standardowa ale speed fun wyswietla poprawne 1.85v wiec mozesz sprobowac odpalic z podniesionym FSB i yzszym napieciem a nastepnie zmiejszyc mnoznik i napiecie w windzie:)

1268586[/snapback]

Moj program nie ma mozliwości zmiany żadnego parametru. On tylko informuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie odblokowac mnożnik 24, ale nie mam zbytnio teraz czasu sprawdzac na ile pojdzie narazie mam 13,5. Pozdrawiam

do jakiego sie zalicza sempron z taka predkoscia . :)

 

Podspodem macie zalaczony obrazek z crystal . Miłego oglądania

post-103936-1108062309_thumb.jpg

Edytowane przez coal_chember

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...