Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

BIerz Semprona 2400+ albo nawet 2500+, bo inaczej codzien bedziesz psocil na mnoznik, a na tych pamieciach raczej na 250 nie pojedziesz [choc kto wie, sprawdz teraz w asynchro]. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2200 i kulturalnie powoli go rozgrzewam. kiedy osiagne max moich mozliwosci - pewnie moze go opchne i wezme jakis mocniejszy albo M, bo zaczely mnie one interesowac bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak sempron to hit. Po zmianie pamieci z PC2100 na KingstonyPC3200 CL2,5, sempron 2300 poszedł na fsb 222. Daje to jakieś 2116 Mhz bez zmiany napięcia :D Temperaturki też jak najbardziej przyzwoite max 54 C na diodzie. Gdybym nie miał płyty pod NF2 to bym się pobawił z nim dalej,kto wie ile by poszedł pod 1,90 V. Jak na razie >222 pamięci się sypią, nie mam na nich żadnej chłodziary więc wole nie kopać napięcia. Swojego semprona nie wybierałem, kupiłem go jak leci nie patrząc na serię, a rezultaty i tak są powalające :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie mi poleciał 2200+ 9X250 i nie wystrczylo mi FSB :P na Epoxie a teraz fruwa na 2400Mhz max co wycislem 2400 + 10X270 na Abit Nf7-SL 2700Mhz ale w doszedl tylko do Windowsa zawiasy za slaba zasilka :) Sempronik co do cenki rewelka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:

sempron 2300+ poki co podkręcony na 210-215 i wszystko byloby super. Po podkęceniu FSB na 215 zapuściłem prime95 max power na 12 godzin, pszszlo :D Ciesząc się jak cholera dzień później okazało się, że komp wisł(brak sygnału z monitora, muza nie idzie) nie robiąc nic (jakieś www, winamp, czyli obciążenie rzędu może 10%). Myśle sobie może coś się zjebało tak raz sobie, może soft, ale problem się powtórzył. Triche pomyślałem i magistraqla na 210, ale dziej się tak samo (wygrzewanie prime albo superPi idzie, a czasem nic nie robi i potrafi się wysypać :cry: ). Jak ktoś ma pojęcie co to może być to niech napisze. Sprzęt taki jak podpisie z wyjątkiem tego proca. Na płycie brak jest blokady PCI/AGP :cry: Temperatury do jakiś 54C, ale podejrzewam że płyta zawyża, bo wentyl szlifowany i chodzi na jakieś 2000 obr, wiec chyba powinno być zimniej.

 

No i pozdro dla wszystich posiadaczy sempów :) , bo procki kręcą się niesamowicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie badziewne pytanko: nie wiecie czy moj semp 2300+, ktory ma mnoznik zablokowany na 9,5 i i jest z 49 tygodnia 2004 pojdzie na 200 MHz na mobo Asrock K7VT4A+? Pytam bo z ta plyta to sa same problemy... Pamieci mam takie jak podpisie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie badziewne pytanko: nie wiecie czy moj semp 2300+, ktory ma mnoznik zablokowany na 9,5 i i jest z 49 tygodnia 2004 pojdzie na 200 MHz na mobo Asrock K7VT4A+? Pytam bo z ta plyta to sa same problemy... Pamieci mam takie jak podpisie....

1284946[/snapback]

idz do wrozki is sie spytaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do Was pytanko (jako do profesjonalistow ;) )

Ja sam jestem dosc kiepawy ze sprzetu, a chcialem co nieco wymienic za male pieniadze.

Chcialem kupic taki sprzecik :

 

AMD Sempron 2300+ (BOX)

ASUS A7V600-F KT600 AGPX8

DDR 512MB PC-400 GOODRAM

 

Moglby mi ktos napisac czy to w miare dobry zestaw ? Jak sie bedzie krecil?

Za odpowiedzi THX !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie badziewne pytanko: nie wiecie czy moj semp 2300+, ktory ma mnoznik zablokowany na 9,5 i i jest z 49 tygodnia 2004 pojdzie na 200 MHz na mobo Asrock K7VT4A+? Pytam bo z ta plyta to sa same problemy... Pamieci mam takie jak podpisie....

1284946[/snapback]

Faktycznie badziewne pytanko... a skoro to twoj sempron to czemu nie przeprowadzisz swoich testow???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pppplesiu dzieki GoodRam wykrecisz procka i pameci na max 220 fsb [o ile masz szczesliwe pamiatki]. Jesli nadal chcesz zostawic te DDR'y to lepiej kup Semprona z wyzszym mnoznikiem, choc chyba ta Twoja plyta nie jest na nforce2, wiec mnoznikiem po modzie bedziesz mogl krecic. Zdecyduj sam. Pozdro

 

BTW tyle juz bylo podobnych pytan w tym topicu, ze glowa mala. No coz nie kazdy umie obslugiwac wyszukiwarke ;\

Edytowane przez KKRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KKRT, ale nie chodzi mi tylko o podkrecanie, ale tez o sprawnosc tego zestawu. Nie musze kupowac akurat GoodRam, ale na Kingstony mnie nie stac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do Was pytanko (jako do profesjonalistow ;) )

Ja sam jestem dosc kiepawy ze sprzetu, a chcialem co nieco wymienic za male pieniadze.

Chcialem kupic taki sprzecik :

 

AMD Sempron 2300+ (BOX)

ASUS A7V600-F KT600 AGPX8

DDR 512MB PC-400 GOODRAM

 

Moglby mi ktos napisac czy to w miare dobry zestaw ? Jak sie bedzie krecil?

Za odpowiedzi THX !

1285054[/snapback]

płyta główna z doopy, teraz jak coś brać na socket A to tylko nf2 albo kt880

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh panowie Wy to umiecie tylko kozackie posty pisac przeciez nawet tempak by sie domyslil, ze chodzi tutaj o typa co ma sempa i takowa plyte glowna... poza tym jak juz pisalem w innym poscie mam teraz zastepcza plyte no i nie mam jak testow przeprowadzic... dlatego sie pytam chyba to forum ma ku temu sluzyc nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh panowie Wy to umiecie tylko kozackie posty pisac przeciez nawet tempak by sie domyslil, ze chodzi tutaj o typa co ma sempa i takowa plyte glowna... poza tym jak juz pisalem w innym poscie mam teraz zastepcza plyte no i nie mam jak testow przeprowadzic... dlatego sie pytam chyba to forum ma ku temu sluzyc nie?

1285103[/snapback]

niestety szklane kule nam sie spsuły i ci nie pomożemy....

zrozum, czy my jesteśmy wróżkami? każdy sprzęt kręci sie inaczej....

 

 

Asrock K7VT4A+ . ta płytka nawet nie obsługuje fsb 200 więc o czym tu wogóle rozmawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do asusa A7V600, tereaz tez bym jej nie kupil, jednak blokada PCI by sie przydala...

ale moze za niedlugo bedzie mozliwosc przesiadki moze na kt880 zeby zostala mozliwosc zmiany mnoznika a jak pamiatki przejda testy to nForca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieq Ty sie zastanow co mowisz ta plytka obsuguje 200 FSB z palcem w [gluteus maximus], poczytaj troche o niej poza tym mnie nie interesi to ile mi sie klocek podreci tylko czy w ogole wstanie na tej plycie itp. Rozkminiasz Leborq?

Edytowane przez Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym sie rozni  A7V600-X od ASUS A7V600-F ??

Ps. Sory za moje lamerstwo :(

1285131[/snapback]

Twoje lamerstwo polega na tym ze nie potrafisz wykorzystac w 100% internetu.

Polecam taka strone jak google.pl lub w tym przypadku asus.com asus.com.tw itp.

 

czlowieq Ty sie zastanow co mowisz ta plytka obsuguje 200 FSB z palcem w [gluteus maximus], poczytaj troche o niej poza tym mnie nie interesi to ile mi sie klocek podreci tylko czy w ogole wstanie na tej plycie itp. Rozkminiasz Leborq?

1285239[/snapback]

Synu, Leborq mowil o tym ze plyta nie ma odpowiedniego dzielnika pci/agp dla FSB 200 i takiej osobie jak ty ktora wiedzy nie posiada powiedzial ze nie bedzie chodzic. Sa plyty na KT400 ktore robia ponad 200mhz ale osoby ktore to osiagaly liczyly sie z brakiem dzielnika i wiedzialy co robia. W twoim przypadku, po poziomie zadawanych pytan mysle ze nie wykrecisz powyzej 170mhz bo np. timingów nie poluzujesz a pamieci tego nie wytrzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieq Ty sie zastanow co mowisz ta plytka obsuguje 200 FSB z palcem w [gluteus maximus], poczytaj troche o niej poza tym mnie nie interesi to ile mi sie klocek podreci tylko czy w ogole wstanie na tej plycie itp. Rozkminiasz Leborq?

1285239[/snapback]

ty sie zastanów co ty piszesz kochanie

 

CPU - Socket A (462) for AMD Sempron™ , Athlon XP/Athlon/Duron processor

- FSB 333/266 MHz

Chipset - Northbridge: VIA KT400A

- Southbridge: VIA 8235

 

BTW G na końcu a nie Q ;]]]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tos ma slabsze pamiatki (GeiL 2x256DDR 400) to jakiego proca polecacie ?? 2300+ liczy sie w tej rywalizacji ??czy tylko 2200+ i 2400+ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

co wybrac: Bartona 2500 ktory ponoc idzie na 2200 MHz z napieciem 1,75 (wyzej nie wiadomo) czy Semprona 3000+ FSB333 0.13 jadro barton (nie wiadomo jak sie kreci) - ceny takie same

Edytowane przez medievil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz tutaj link 1285635[/snapback]

blaaah

 

LOL

ROTFL

może i kozackie ale nie jestem ułomny przynajmniej....

podpowiem: GDYBY PŁYTA OBSŁUGIWAŁA fsb 200 to było by to napisane tak

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10934

czyli 400

 

 

leże i kficze:>

 

BTW strona producenta:>

http://www.asrock.com/product/product_k7vt4a+.htm

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz tutaj link 1285635[/snapback]

cos mi sie zdaje ze ty nie umiesz :)... tam pisze obslugiwane pamieci :P a to ze obsluguje to nie znaczy ze fsb tez musi :)... pozatym przypatrz sie dobrze ;p fsb = 333 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz do wrozki is sie spytaj...

1284956[/snapback]

plyta mam max 333 wiec lipa na 400 niepojdzie napewno

 

 

Panowie mam do Was pytanko (jako do profesjonalistow ;) )

Ja sam jestem dosc kiepawy ze sprzetu, a chcialem co nieco wymienic za male pieniadze.

Chcialem kupic taki sprzecik :

 

AMD Sempron 2300+ (BOX)

ASUS A7V600-F KT600 AGPX8

DDR 512MB PC-400 GOODRAM

 

Moglby mi ktos napisac czy to w miare dobry zestaw ? Jak sie bedzie krecil?

Za odpowiedzi THX !

1285054[/snapback]

plyta wporzadku polecam za te pieniazki 9,5*218 napewno do osiagniecia.

 

OCZYWISCIE OBAJ MOZECIE SOBIE GO ODBLOKOWAC I NA ASROCKU I NA ASUSIE ODBLOKOWANIE DZIALA

A WTEDY MOZECIE CISNAC ILE PROCEK WYTRZYMA.

 

JA PO ODBLOKOWANIU WYCISNELEM SPOKOJNIE 2500MHz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Qrka, ale ze mnie dałn przeciez nie o to mobo mi biegalo, tzn. o podobna plytke nazwa tylko, ze byla na sis, ehh sorry za to walniecie LeborG, ale wtopik zrobilem blee. Lecz jesli mnie pamiatki nie mysla to skladalem kompa na takowej plycie glownej wiem, ze byl chip kt400 no i byla tam zwora na FSB 400 B)

Edytowane przez Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...