Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

mam Asrock K7VT4-4X KT400 i sempron 2400+

jeżeli połączę mostek L5 (2) to będę miał mobila i możliwość zmiany mnożnika do 11x za pomocą zworek na mobo,

a jeżeli połączę L5 (1) to będę mógł zapodać mnożnik do x24 ???

http://fab51.com/cpu/barton/athlon-e24.html#L5

 

dobrze zrozumiałem ?

hmm... na liscie nie ma K7VT4-4X

ale ja bym na twoim miejscu poprobowal z najnowszym biosem ( 1.8 )

 

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez Vinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz to mojej kości 512MB kingstone która na najwyższych możliwych timingach już na fsb150 potrafi wywalić windowsa już na starcie :evil: o dziwo 256MB no name przechodzi w takich warunkach nawet kilkugodzinnego prime95 :shock:

 

No cuż dzięki za szybką poradę :D

1300013[/snapback]

no takie kosci sie zdarzają;]

ja miam zawsze farta do rzeczy które chodzą znacznie szybciej niz powinny:>

266 noname na 430 spokojnie dawała rade na 3-3-3-11:>

teraz mam jedną 333 noname pożyczoną i tak jak wyżej... MOZE DAJ WIĘCEJ V ;] 2.9 styknie;]

a co do mnoznika to w koncu nie wiem ile max mozna ustawic, bo z tego co sie orientuje w crystalCPu mozna max dac chyba 11, ale głowy nie dam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... na liscie nie ma K7VT4-4X

ale ja bym na twoim miejscu poprobowal z najnowszym biosem ( 1.8 )

pozdrawiam

1300493[/snapback]

wolałbym nie zmieniać biosa bo stacja dysków mi szwankuje

i już raz były błędy przy wgraniu biosa, ECS K7S5a poległo :)

chyba że ktoś próbował z HD lub cdromu ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolałbym nie zmieniać biosa bo stacja dysków mi szwankuje

i już raz były błędy przy wgraniu biosa, ECS K7S5a poległo

chyba że ktoś próbował z HD lub cdromu ? 

jak najbardziej, wielkorotnie, obiekt: Abit KT7-E :)

tworzysz plyte startowa np w Nero, tyle ze do tego potrzebna jest tez sprawna stacja i dyskietka startujaca, ale za ktryms razem na pewno sie uda ( cdrw ;) )

uruchamiasz kompa z takiego cd, wybierajac po drodze "bez obslugi cd-rom"

program do flaszowania i obraz biosu uruchamiasz z dysku

i to tyle

oczywiscie nie daje 100% gwarancji ale u mnie zawsze dzialalo

 

 

EDIT:

powyzszy opis odnosi sie oczywiscie do systemow win2k/XP

w win 98 mozesz po prostu uruchomic w trybie wiersza polecen

sprawdz tylko czy nie zaladuje ci przy okazji jakichs smieci (plik autoexec.bat), to samo tyczy sie dyskietki startowej ktorej uzyjesz w nero

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez Vinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej, wielkorotnie, obiekt: Abit KT7-E :)

tworzysz plyte startowa np w Nero, tyle ze do tego potrzebna jest tez sprawna stacja i dyskietka startujaca, ale za ktryms razem na pewno sie uda ( cdrw ;) )

uruchamiasz kompa z takiego cd, wybierajac po drodze "bez obslugi cd-rom"

program do flaszowania i obraz biosu uruchamiasz z dysku

i to tyle

oczywiscie nie daje 100% gwarancji ale u mnie zawsze dzialalo

EDIT:

powyzszy opis odnosi sie oczywiscie do systemow win2k/XP

w win 98 mozesz po prostu uruchomic w trybie wiersza polecen

sprawdz tylko czy nie zaladuje ci przy okazji jakichs smieci (plik autoexec.bat), to samo tyczy sie dyskietki startowej ktorej uzyjesz w nero

pozdrawiam

1300729[/snapback]

dzięki za odp. może spróbuję ;)

 

muszę pomyśleć czy lepiej malować L5 czy zmieniać bios - wolałbym malować...

Electon 40 AC już się ładnie sprawdził na A XP wiec na sempie sądzę że też by mi to wyszło...

Tylko z tymi mobilami to nigdy nic nie wiadomo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomalowanie od kropki do kropki nie dalo zadnych efektow, dopiero jak zamalowalem tylko ta przerwe odnioslem pozadnany rezultat (btw jak patrzylem na uklad sciezek to kropki nie lacza sie w lini prostej albo sie myle..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proboje teraz ustawic mnoznik 10x drutami, ale nie wychodzi, ciagle bootuje jako 9x.

Czy komus z moja plyta juz sie to udalo? :>

1301599[/snapback]

komusie czytają uważnie i wiedzą ze drutowanie nic nie daje, bo zeby drutowac trzeba miec odblokowany mnożnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj uwazniej wczesniejsze posty, mnoznik mam odblokowany.

Niestety nie udalo sie drutami, w windzie owszem mozna ustawic mnoznik, ale nie na stale.

1301668[/snapback]

nie gadaj!! jesteś pierwszym człowiekiem który odlokował mnoznik w spermonie!! podaj sposób wszystkim teraz!!!!!

 

 

 

eh, nie masz odblokowanego , masz mobila, mobilowi zmienia sie mnoznik tylko zpod windy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak sie skusze na sepka 2200+ tym bardziej że chyba bede mial mozliwosc wyboru specyfikacji :) a jak 2200+ slabo sie beda krecic to dorzuce troche kasy i wezme 2400+. Póki co musze sprzedać mojego starego (patrz sygnaturka ) jakby ktoś był zainteresowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 250 zl na procesor

Jest sens inwestowac w Semprona ? np 2500 czy moze lepiej poszukac jakiegos XP na allegro?

Czy moze jeszcze jakies inne sugestie ?

Fajnie bylo by gdyby udalo sie wykrecic do ok tych 2,5 ghz :)

Polecacie jakies specialne serie Sempronow ? (co by sie dobrze krecily)

 

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!!

Dziś dostałem kompa i jego standardowe ustawienie to 900MHz

 

Dane tego kompa:

- Procesor Sempron 2200+

SDA2200DUT3D

Z480566J41575

BCXJB0443APGW

- Płyta główna MSI 6712 KT400 AGPX8 VER2.0 ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41801816 )

- PAMIĘĆ RAM DDR 256MB 400MHz

- Karta graficzna chwilowo nVidia Riva TNT2 M64 ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41921918 )

- Zasilacz 350Watt

 

Maksymalnie mogę go podgręcić do 1,05GHz przy FSB=117 :mur:

Przy większym komp się włącza i zatrzymuje się na czarnym ekranie...

Co jest nie tak? Niemogę nigdzie znaleźć gdzie mógłbym zwiększyć prąd???

Zmieniając mnożnik cały czas mam 1,05GHz...

 

Proszę o odpowiedzi! JEstm początkujący...

Edytowane przez Maly01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maly01

 

tak nie wiem jak to jest u ciebie, ale u mnie na plycie jest taki zajebisty prze3laczniczek ktory ustawia czy magistrala jest zglaszana przez proca czy na sztywno jest ustawiona na 100 MHz. to nawet sie zgadza, bo komp odpala sie na 900 czyli 9x100. poszukaj przelaczniczka. a tak wogole to jest cos takiego jak manual do plyty, faq na forum i wiele innych miejsc (w najgorszym wypadku daj kompa komus do zlozenia, bo takie posty nie przystoja :mur: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maly01

poszukaj przelaczniczka. a tak wogole to jest cos takiego jak manual do plyty, faq na forum i wiele innych miejsc (w najgorszym wypadku daj kompa komus do zlozenia, bo takie posty nie przystoja  :mur: )

1303788[/snapback]

Właśnie u mnie nie ma przełącznika bo moge zmienić magistrale i już przy 118 komp się nie chce do końca włączyć, czyli zawiesza się na czarnym ekranie. Z moich obserwacji przy zmianie (chyba) mnożnika nie ma żadnych zmian, teraz mam ustawione "AUTO" Jeśli zmienię np. na 14x to mi się nie zmienia moc procka...

 

A manuala do płyty nie mam, i w FAQ nic nie znalazłem, a szukałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawic FSB na 133 lub 166 bo KT400 nie ma blokady PCI i stąd chyba wynikają twoje problemy. Przy 117 na PCI masz pewnie około 45 Mhz a tego już mogą nie wytrzymywać karty i dyski. Niestety takie są uroki a raczej wady płyt na KT333, 400, 600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!!

Próowałem ustawić 133 i komp się włącza, ale monitor już nie...

Będę jeszcze musiał sprawdzić 166...

I Może wiecie, czy zwiększenie napięcia procka by coś dało??? Tylko nie moge tego znaleźć w biosie... :mur:

 

P.S. Czy ma ktoś jakąś instrukcję np. PDF so mojej płyty głównej??

Edytowane przez Maly01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!!

Próbowałem na FSB 133 i 166 i dalej nic! :mur: Komputer się nie włącza!!!

Dlaczego więc nie mam tak jak gwarantuja 1,5GHz???

I dlaczego gdy zmieniam mnożnik w BIOSie ic się nie dzieje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko wam wszystkim i stalo sie stalem sie posiadaczem semprona 2300+ i odrazu problem mam plyte glowna asrock k7vt4a+ i wykrywa go jako athlona xp 1270mhz!!!!!!!!!!!!! :blink: ciekawy motyw jenak w programach sprawdzalem ale i w biosie tez ma 128cahe L1 i 256cahe L2 tak jak to maja semprony czy jest cos takiego mozliwe?? nadruk jest na procku sempron2300+ ale moim zdaniem to jest wina plyty glownej poniewaz nie byl w niej upgreat-owany bios. Moze ktos sie spotkal z takim problemem wiedz moze mi pomoze pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko wam wszystkim i stalo sie stalem sie posiadaczem semprona 2300+ i odrazu problem mam plyte glowna asrock k7vt4a+ i wykrywa go jako athlona xp 1270mhz!!!!!!!!!!!!!  :blink:  ciekawy motyw jenak w programach sprawdzalem ale i w biosie tez ma 128cahe L1 i 256cahe L2 tak jak to maja semprony czy jest cos takiego mozliwe?? nadruk jest na procku sempron2300+ ale moim zdaniem to jest wina plyty glownej poniewaz nie byl w niej upgreat-owany bios. Moze ktos sie spotkal z takim problemem wiedz moze mi pomoze pozdro.

1305135[/snapback]

jak stary bios to sie nie dziw ze tobie tego nie wykrywa, zmien bios i daj znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko wam wszystkim i stalo sie stalem sie posiadaczem semprona 2300+ i odrazu problem mam plyte glowna asrock k7vt4a+ i wykrywa go jako athlona xp 1270mhz!!!!!!!!!!!!!  :blink:  ciekawy motyw jenak w programach sprawdzalem ale i w biosie tez ma 128cahe L1 i 256cahe L2 tak jak to maja semprony czy jest cos takiego mozliwe?? nadruk jest na procku sempron2300+ ale moim zdaniem to jest wina plyty glownej poniewaz nie byl w niej upgreat-owany bios. Moze ktos sie spotkal z takim problemem wiedz moze mi pomoze pozdro.

1305135[/snapback]

Zmien bios :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem na plycie glownej zworkami fsb na 333 i jest gites nawet wykrywa go jak 2300+ sempron a i mam pytanko czy jak zwieksze fsb na 400 :huh: to nic prockowi sie nie stanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bizon9ek

POdobno nic się  im nie dzieje . ...  Wiec sprubój . ..  Ale jak nie masz blokady PCI i GAP to może Ci komp nie wstać .. .

1306030[/snapback]

Mozesz bez problemu zmienic fsb na 200mhz (efektywne 400mhz) procek bez problemu wstanie, gdyz na tej plycie przy 200fsb(400) taktowanie agp/pci jest 1/3 -1/6

Pozdro

Edytowane przez bizon9ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam sprzet AMD sempron 2500 OEM płyta AsrockK7VT6 DDRAM 256 MB PC 400 ELIXIR, wentylatorek jakis data cooler 3,2 i moje pytanko w jaki prosty sposb go podrecic bez jakis wielkich przerobek.

 

z gory dzieki za wszelkie sugestie

 

aha jestem w tzm temacie zupelnie zielony wiec prosze o lopatologiczne podejscie do sprawy

 

ps nigdy tego nierobielm i teraz komp mi pracuje na 1,75Ghz a ile uzyskam po podkreceniu, czy bedzie to widoczne w pracy kompa (czy warto podkrecac) nio i czy nie pójdzie z dymem. Czytałem cos ze cos sie zmienia jakies FSB ale gdzi tego szukac (wim ze biosie) ale nieumiem tego znalesc nio i jeszcze cosik sie dowiedziałem ze to tez zalezy od płyty głównej.

 

jeszcze raz dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...