Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

przecież semp 3000+ to nic innego jak barton :)

 

a co do różnicy wydajności to jest minimalna ...

Wiem bo sam testowałem swój procesor z 256 i 512kB !

1339274[/snapback]

Pisałem o jego "mniejszych braciach". Dorzucę jeszcze ciekawostkę, że Sempron 3100+

pasuje do złącza Socket 754 (tego samego co Athlon64). W zasadzie jest to Athlon64 z zablokowaną możliwością pracy 64-bitowej oraz zmniejszoną do 256 KB cache L2.

HOWK

Sempron 2200 vel mobileAthlon XP 2400+ (10*200), cooler NONAME

ASRock K7VT4A+

256 MB Kingston 400

Galaxy GeForce 4 MX 440 (280/400)

350 W NONAME

HDD Samsung 30 GB ATA/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem: Mam Semprona 2600+ a na nim cooler Speeze. Standardowo procek ma 1833MHz. Kiedy podkrecam go na ok 2004Mhz po uruchomieniu Windy zaraz łapie zawias. W biosie temp wacha sie w granicach 50-56C. Wentylator chodzi na ponad 2200 obr/min.

1339513[/snapback]

Hmm, może to czary?

Tak poważnie to przyczyna może być bardzo prozaiczna ( i na to w twoim przypadku wygląda). Skoro już w BIOSie pokazuje 50-56C, to zanim załaduje Windę ma już ok 60, albo lepiej. Nic dziwnego, że zwisa. Chyba że mobo leci z tobą w kulki i pokazuje ci taką temperaturę. Skoro ci jednak zwisa (bez skojarzeń ;)) może być mu za ciepło.

Po lekturze twojego posta odnoszę nieodparte wrażenie że poprostu radiator źle (nie na płasko) przylega do procka (mało prawdopodobne), lub pod radiatorem nie ma ani grama pasty (o wiele bardziej prawdopodobne). Skoro koleś ma taki sam coolerek i u niego jest COOL. Cudów nie ma. SPRAWDŹ.

Jeżeli sam składałeś to ustrojstwo i jesteś pewien,że jest OK - nic tylko czary.

 

Sempron 2200 vel mobileAthlon XP 2400+ (10*200), cooler NONAME

ASRock K7VT4A+

256 MB Kingston 400

Galaxy GeForce 4 MX 440 (280/400)

350 W NONAME

HDD Samsung 30 GB ATA/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(W swoim imieniu):

puk, puk, puk (ostatni raz  :angry: )

PS

Sempron to nic innego jak deczko starsza wersja Athlon'a XP (jądro Thoroughbred z przyśpieszoną do 166 MHz magistralą). Od Athlona XP z jądrem Barton różni się wyłącznie mniejszą ilością pamięci podręcznej drugiego poziomu (256 KB zamiast 512), co nie jest niestety bez znaczenia.  :-|

1338977[/snapback]

Wporzo wielkie dzieki juz wiem co jest czym i jak sie te dwa "typki" maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może to czary?

Po lekturze twojego posta odnoszę nieodparte wrażenie że poprostu radiator źle (nie na płasko) przylega do procka (mało prawdopodobne), lub pod radiatorem nie ma ani grama pasty (o wiele bardziej prawdopodobne). Skoro koleś ma taki sam coolerek i u niego jest COOL. Cudów nie ma. SPRAWDŹ.

Jeżeli sam składałeś to ustrojstwo i jesteś pewien,że jest OK - nic tylko czary.

A wiec radiator jest dobrze zalozony, a co do pasty to ten radiator ma juz "na sobie" paste i nie trzeba smarowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bizon9ek

poniewaz pare osob ma takie plyty jak ja wiec sie zapytam, czy mozliwa jest zmiana napiecia drut-modem przy najnowszym biosie, bo ostatnio probowalem zmienic napiecie i zobaczyc na ile moj durek pojdzie i nie moglem. bawiac sie przelacznikiem FSB i ustawiajac na 100MHz okazywalo sie ze zglaszal sie na oryginalnym napieciu (mimo drut moda) i nie mam pojecia jak to przeskoczyc. oryginalna magistrala 133, robie druta na 166 i nie wstaje, dadaje druta na napiecie i nie dziala. magistrale trzeba drutem robic zeby sie dzielnik PCI zmienil, a po wyjeciu proca napiecia wraca na stack, nawet jak wczesniej zmienie w biosie, jak ktos ma jakies doswiadczenia to niech pisze. na starszym biosie robilem juz V-drut-moda i bylo OK, a tym razem nie dziala (testowalem z 3 napiecia wiec raczej tyle razy pomylic sie nie moglem) :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

POZDR

1339320[/snapback]

a po co ci zmiana napiecia drutem skoro mozesz z biosu regulowac napiecie do 2,1v ja mam najnowszy bios i zrobilem druta na 200mhz fsb nic poza tym, reszte robie z biosu i mnoznik w windy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym ze durek na magistrali 166 nie wstaje i nie mam jak napiecia zmienic zeby wogole wstal :angry: wiem ze jak juz wstanie to z gorki bo napieci w biosie, magistrala do 199 w biosie i mnoznik jak cos w windzie. tylko ze cholera nie wstaje i tu jest problem. no i dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem: Mam Semprona 2600+ a na nim cooler Speeze. Standardowo procek ma 1833MHz. Kiedy podkrecam go na ok 2004Mhz po uruchomieniu Windy zaraz łapie zawias. W biosie temp wacha sie w granicach 50-56C. Wentylator chodzi na ponad 2200 obr/min. Co mnie zastanawia? Koles ma Semprona 2400+ i ten sam coolerek i normalnie ma 29C-32C. Jemu udało się podkrecic go do ponad 2000MHz i działa stabilnie. Temperatuta teraz nie przekracza u niego 40C. Powie mi ktoś co jest piec? Bo niechcialo mi sie wierzyc ze on moze mniejszy zegar bardziej przekrecic niz ja swojego. Jakie moga być przyczyny? Z gory dzieki za odpowiedz

1339513[/snapback]

 

A jakie masz napięcia ?? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Sępa ;)

 

Jestem lekko ograniczony fundusz inwestycyjny, dlatego chciałem zapytać, który model najlepiej się kręci, typpowo pod OC :) 2200+?

 

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie teoretycznie FSB wyciągnie na Epox 8rda3i ;)

1343413[/snapback]

troche nie na temat ale... teporetycznie to 230fsb okolo, choc i ludzie po 240 ciągną równo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jsetem nowy na forum wiec wypada sie wpierw przywitac, tak wiec: Czesc wam wszystkim. Skoro juz jestesmy po czesci oficjalnej czas przejsc do rzeczy ;)

 

Za pare dni przychodzi Sempron 3000 s. A, jak wiadomo z rdzeniem barton. I pytanie dotyczy oczywiscie podkrecania tego procesora, w temacie OC jestem kompletnie zielony. Wiem ze gdzies juz na tym forum sa informacje dotyczace potencjalnych mozliwosci tego procesora, ale czas nagli (jeszcze moge zmienic zamowienie) a mi przez ostatnie 2 godziny oczy wyplywaly na poszukiwaniach, stad wiec pytanie. Posiadam plyte Gigabyte GA-7N400-L na N-force 2 i pamieci, jakies goodramy czy inne elixiry 400 mhz, procesor przyjdzie w wersji box (bo innych nie bylo) chcialem sie dowiedziec do jakich wartosci moge bezpiecznie go podkrecic, jaki bios bedzie do tego celu najlepszy i ogolnie wszystkich mozliwych informacji ktore pomoga mi w OC tego procesora bez stresu i ciaglego wrazenia ze czuje spalenizne ;) Pozdrawiam i z gory dziekuje :)

Edytowane przez ComeToDaddy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze mój SEMPRON2300+ śmiga 245*9.5 full stable na 1.95 V czyli bez rewelacji. ALe nie w tym rzecz. Mam starego biosa tic taca d10 i w sumie tylko na tych starych moge sobie pozwolic na powyzej 240. Ale ja słyszałem ze ludzie wyciagają po 265 z tych sempków. Jesli ktos moze podzielic sie swoimi uwagami prosilbym napiszcie dokladnie jakie biosy macie czy robiliscie jakies mody na mobo itp. Czekam z niecierpliwością bo chce wyciagnac co do ostatniej kropelki z mojego malucha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam plyte Gigabyte GA-7N400-L na N-force 2 i pamieci, jakies goodramy czy inne elixiry 400 mhz, procesor przyjdzie w wersji box (bo innych nie bylo) chcialem sie dowiedziec do jakich wartosci moge bezpiecznie go podkrecic, jaki bios bedzie do tego celu najlepszy i ogolnie wszystkich mozliwych informacji ktore pomoga mi w OC tego procesora bez stresu i ciaglego wrazenia ze czuje spalenizne ;

1345549[/snapback]

oc? a to jest naszynie 200 czy 166? zresztą jak by na 166 to duzo nie uciągniesz - wysoki mnoznik, jak 200 to tez nie zaduzo bo pamieci albo plyta bedą ograniczac. tak zle i tak nie dobrze... aha- do jakich wartosci? no tak zeby mnie przekorczyc 60*C.

ale pewnie zaplaciles ponad 400zł kiedy na allegro masz mobilne bartony taniej.

 

 

Cze mój SEMPRON2300+ śmiga 245*9.5 full stable na 1.95 V czyli bez rewelacji. ALe nie w tym rzecz. Mam starego biosa tic taca d10 i w sumie tylko na tych starych moge sobie pozwolic na powyzej 240. Ale ja słyszałem ze ludzie wyciagają po 265 z tych sempków. Jesli ktos moze podzielic sie swoimi uwagami prosilbym napiszcie dokladnie jakie biosy macie czy robiliscie jakies mody na mobo itp. Czekam z niecierpliwością bo chce wyciagnac co do ostatniej kropelki z mojego malucha

muszisz sam sobie wgyrwac biosy i sprawdzac ktory najlepszy. ja sie trzymama tylko D26 i narazie posiadam to co w podpisie i dziala. moge go polecic nawet skoro masz semprona jak moj :P i nf7. chociaz moj sempron 240 robi 1.85V :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oc? a to jest naszynie 200 czy 166? zresztą jak by na 166 to duzo nie uciągniesz - wysoki mnoznik, jak 200 to tez nie zaduzo bo pamieci albo plyta bedą ograniczac. tak zle i tak nie dobrze... aha- do jakich wartosci? no tak zeby mnie przekorczyc 60*C.

ale pewnie zaplaciles ponad 400zł kiedy na allegro masz mobilne bartony taniej.

Plyta jest fsb 400, procesor 333, kupuje w proline na fakture wiec wychodzi mnie 315 zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta jest fsb 400, procesor 333, kupuje w proline na fakture wiec wychodzi mnie 315 zl ;)

1346329[/snapback]

315.. a... to tanio :D no to jak dostaniesz, to poprostu przestaw na 200fsb i juz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: nie widzialem bartona ktory by bez OC przy zerowym obciazeniu mial tak "niska" temperature, we wszystkich przypadkach bios pokazywal jakies 65 C  :?

1346746[/snapback]

no to faktycznie - ja mam 38-50*C idle 54*C stres. kumpel ma volcano extreme i bartona 10.5x225 i 37*C idle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choc z drugiej strony wszystkie komputery ktore widzialem z bartonami byly made in sklep komputerowy, a tam do pracy biora jak leci, pewnie jakis ziomek myslal ze jak wycisnie tube pasty termoprzewodzacej to sie bedzie lepiej chlodzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choc z drugiej strony wszystkie komputery ktore widzialem z bartonami byly made in sklep komputerowy, a tam do pracy biora jak leci, pewnie jakis ziomek myslal ze jak wycisnie tube pasty termoprzewodzacej to sie bedzie lepiej chlodzilo.

1346982[/snapback]

kiedys trzymalem takiego axp w reku co mial chyba z 30g silikonu na sobie... :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej brać mobo pod Semprona na podkręcanie poprzez FSB na KT600 czy KT880 ?

(Inne nie wchodza w gre)

Dziękuję za odpowiedz.

 

Wszytkie KT600 mają blokadę pci/agp ?

[np.(ASRock K7VT6-C)]

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej brać mobo pod Semprona na podkręcanie poprzez FSB na KT600 czy KT880 ?

(Inne nie wchodza w gre)

Dziękuję za odpowiedz.

1347191[/snapback]

kt880 - zeby mial pci i agp zablokowane .. a wtedy mobile mod i lecimy 12x200 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jestem ciekaw czy KT600 maja blokade PCI/AGP bo jak tak no to jest git. mam MSI MS-6590 v2 na kosce VIA KT600 wiec jak maja poblokowane to jest git ale i tak nie bede podkrecal, chce kupic Sempron 2800+ ale ten nowy Model 10 bo podobno ma obnizony pobor W i wydaje mniej ciepla co dla mnie bylo by idelane bo w gry zadko co gram, praktycznie prawie wogole. ten ma mi sluzyc jako maszyna do pisania, sluchania muzy, ogladania filmow,chodzenia po necie i czasami ale zadko do grania wiec 2088 model 10 bylby idealny bo nie grzal by sie tak mocno przy normalnym radiatorku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Sempron 2300+ i plyte soltek 75frn2. Zamalowalem sciezki olowkiem, i teraz wykrywa mi go jako Unknow CPU Type 2300+ [CPUID: Nazwa procesora], a [Typ procesora] AMD Athlon XP...

[dane z everesta...]

 

mnoznik nie jest odblokowany... i o co chodzi?? wie ktos? co jest nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kt880 nie ma blokady dzielnika. przy standardowych ustawieniach np.133,166 i 200 wszystko jest ok.

 

np. płyta k7up880 asrock, przy zmianie zworkami fsb na 100, 133, 166 czy 200 trzyma standardowe ustawienia pci/agp.

 

stosunek agp/pci fsb ustawia się automatycznie przy każdej zmianie fsb zworkami: 2/3 przy 100, 1/2 przy 133, 2/5 przy 166, 3/10 (dokładnie 33/100) przy 200.

 

wartości ustawiane pomiędzy tymi ustawieniami (z biosu) powodują "rozjechanie" się pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Sempron 2300+ i plyte soltek 75frn2. Zamalowalem sciezki olowkiem, i teraz wykrywa mi go jako Unknow CPU Type 2300+ [CPUID: Nazwa procesora], a [Typ procesora] AMD Athlon XP...

[dane z everesta...]

 

mnoznik nie jest odblokowany... i o co chodzi?? wie ktos? co jest nie tak...

1348686[/snapback]

a w dół Ci dziala? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...