Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

to ze wy musicie na 230 MHz fsb dawac na 1,8V albo wiecej to nieznaczy ze gosc nieuruchomi proca na 1,52V .

1430858[/snapback]

kto mowi ze nie uruchomi? :mur:

mowie o tym, ze z takim napieciem proc nie jest stabilny

 

to forum schodzi na psy

nie gadam z wami

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raf.z mi biegal identycznie jak twoj stabilnie, nic nie wywalalo na 1.800V :lol:

Ale mial 50 idle i 55 prime <<-- ze wole miec cisze i nieskie temp zdjalem moda i mam normalnie 10*166 a za to 1.400V stabilnie. Temp 32 idle i 39 prime

Taki zimny proc mi odpowiada

 

 

 

P.S. Powiedzcie jak sie grzeje Sempron 3000? I czy sa do niego jakies fajne mody, naprzyklad odblokowanie cache?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kettler

Siema.

Udało mi się dzisiaj odblokować mnożnik w moim sempie 2200+ za pomocą lakieru, ale mam problem:

Jeśli dam mnożnik poyżej 11x to taktowanie jest nadal takie jak przy 11x czyli 1833

MHz jeśli dam niższy mnożnik to wszystko jest tak jak powinno.

Połączyłem mostek nr. 2 i 3. Czy trzeba połączyć jeszcze jakiś aby było można zmieniać do 24x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak polaczyles te 2 srodkowe

Dołączona grafika

to powinno byc wszystko ok, mogles cos nie tak pomazac tym lakierem, zmyj i sproboj jeszcze raz.

trzeba bylo olowkiem robic, szybciej, taniej i no problem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mowi ze nie uruchomi? :mur:

mowie o tym, ze z takim napieciem proc nie jest stabilny

 

to forum schodzi na psy

nie gadam z wami

1430918[/snapback]

dlaczego zaraz sie obrazasz :mur:

 

procki z napieceim ponizej normy moga byc tak samo stabilne jak twoj z 1,9V.

Poprostu mnirej sie grzeja i latwiej je wykrecic. Moj jest bardoz stabilny na 2GHz bo jede juz kilka ladnych dni i torturuje go czym sie da. gry, Adobe Premiere, itd. I co to znaczy ze niejest stabilny ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kettler

Jak dam drutem magistrale na 200 to czy ramy tez tak pójdą ?

Mobo Asus A7V333 - mam nadzieje, że da rade, w biosie mozna krecic do 227.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kettler

Mam jeszcze jedno pytanko:

Czy za każdym razem po wejściu do windy muszę teraz ustawiać mnożnik czy można to jakoś ustawić na stałe ?

Kożystam z Crystal Cpuid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raf.z :

Forum nie schodzi na psy. O co Ci czlowieku chodzi ? Przyszedles, przywaliles sie o to, ze testuje proca na 2,2ghz przy napieciu 1,52v. Gdzie ja Ci napisalem, ze stabilnie chodzi? Gdzie ? TESTOWALEM PROCA, co nie oznacza, ze dzialal stabilnie.

W prime sie wykrzaczal i niektorych grach , trudno. Bede musial zostac przy 1,55v. Niewiem czy to ludzka zazdrosc powoduje takie zachowania u ludzi czy co innego.

Edytowane przez Grzesiek_KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kettler

Siema.

Czym najlepiej zmyć lakier z procka ?

Mam do dyspozycji denaturat, benzyne ekstrakcyjną i rozpószczalnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam mozliwosc stania sie posiadaczem sempa 2400+ i mam w zwiazku z tym 3 pytania

1:arrow: l5mod da mi mozliwosc zmiany mnoznika pod biosem czy pod systemem? chodzi mi o polaczenie jak jest pokazane na 41 stronie tematu

2:arrow: na a7v600 bedzie szedl asynchro z pamieciami? czy walic synchro + wiekszy mnoznik?

3:arrow:chlodzenie. mignelo mi ze nie grzeje sie zbytnio wiec czy moj obecny cooler da rade? przy staruszku palomino@1700MHz robi mi wg speedfana 48*C w stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raf.z :

Forum nie schodzi na psy. O co Ci czlowieku chodzi ? Przyszedles, przywaliles sie o to, ze testuje proca na 2,2ghz przy napieciu 1,52v. Gdzie ja Ci napisalem, ze stabilnie chodzi? Gdzie ? TESTOWALEM PROCA, co nie oznacza, ze dzialal stabilnie.

W prime sie wykrzaczal i niektorych grach , trudno.  Bede musial zostac przy 1,55v. Niewiem czy to ludzka zazdrosc powoduje takie zachowania u ludzi czy co innego.

1432502[/snapback]

A jak myśliszz czy sempron 2400+ (2409MHZ) poszedł by na 1,50V ?? bo mi sie jakoś wydaje że nie !!??!!on mi przy napięciu 1,65V nie chciał ruszyć !!

 

Teraz mam fsb 220 i musiałem napięcie do 1,9V dzwignąc i teraz działą full stabil żadnych resetów po pcmark-u i stabiliti test !! a temperatura nie przekracza 56 stopnie !! czy jest ok czy lepiej obniżyć napięcie i fsb??

 

Czy ktoś bedzie tak mily i odpisze ?? :(

Edytowane przez m-c-ool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myśliszz czy sempron 2400+ (2409MHZ) poszedł by na 1,50V ?? bo mi sie jakoś wydaje że nie !!??!!on mi przy napięciu 1,65V nie chciał ruszyć !!

 

Teraz mam fsb 220 i musiałem napięcie do 1,9V dzwignąc i teraz działą full stabil żadnych resetów po pcmark-u i stabiliti test !! a temperatura nie przekracza 56 stopnie !! czy jest ok czy lepiej obniżyć napięcie i fsb??

 

Czy ktoś bedzie tak mily i odpisze ?? :(

1434010[/snapback]

Obniz taktowanie proca i napiecie, nie mowie zebys obnizal az do 1,5, ale w miare mozliwosc jak najnizsze, stabilne napiecie :wink:. Mozesz wymiec jeszcze chlodzenie :-P. Przy takiej karcie graficznie spokojnie styknie Ci nizsze taktowanie proca :-) Ja teraz chodze na 100x10,5 napiecie 1,07v i chodzi na pasywnym chlodzeniu :D Temp w idle 38 C w stresie potrafi dojsc do 52-54.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniz taktowanie proca i napiecie, nie mowie zebys obnizal az do 1,5, ale w miare mozliwosc jak najnizsze, stabilne napiecie :wink:. Mozesz wymiec jeszcze chlodzenie  :-P. Przy takiej karcie graficznie spokojnie styknie Ci nizsze taktowanie proca :-) Ja teraz chodze na 100x10,5 napiecie 1,07v i chodzi na pasywnym chlodzeniu :D Temp w idle 38 C w stresie potrafi dojsc do 52-54.

1436169[/snapback]

ja mam teraz 219x11 przy 1,95V full stabil!! i jakoś mnie nie korci żeby mu obniżać napięcie ! a po drugie to bym musaił to modem robić bo w biosie mam tylko +5% albo +10% nie ma - :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie mi Semprona Socket A 2200+ ??

 

Co z niego wycisnę?

 

Podniosę pamieć do 400 ?

 

Co możecie o nim powiedzieć?

 

Ma jakieś wady?

 

Zalety? :D

 

Pozdrawiam

Mociak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno pytanko jak zrobić moda z L5 ( zmiana na mobile) żeby sie tak ajk ołówek nie zmazywało bo mam tego moda zrobionego nie cały tydzień mam taśme przyklejona i już nie działą bende musiał poprawiać :( a niechce co tydzień moda robić na nowo :(

no niech ktoś odpisze

Edytowane przez m-c-ool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno pytanko jak zrobić moda z L5 ( zmiana na mobile) żeby sie tak ajk ołówek nie zmazywało bo mam tego moda zrobionego nie cały tydzień mam taśme przyklejona i już nie działą bende musiał poprawiać :( a niechce co tydzień moda robić na nowo :(

no niech ktoś odpisze

1437530[/snapback]

Ołówek się nie nadaje na stałe, lakier przewodzący albo cotygodniowy mod, może czasami comiesięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ołówek się nie nadaje na stałe, lakier przewodzący albo cotygodniowy mod, może czasami comiesięczny.

1437906[/snapback]

dobra nieważne !! teraz mam inne pytanie !! czemu jak ustawie fsb 218 i mnożnik 11,5 to i napiecie 1,95V komp sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> nawet windows ale jak sie włączy to jest od razu zawiecha !! czy to jest zasilacz (300Wat) czy może poprostu procek już nie wydala?? Pomocy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ołówek się nie nadaje na stałe, lakier przewodzący albo cotygodniowy mod, może czasami comiesięczny.

1437906[/snapback]

No u mnie jakos sie trzyma ten olowek, zaklejony tasma i nie poprawiam co tydzien B)

 

 

dobra nieważne !! teraz mam inne pytanie !! czemu jak ustawie fsb 218 i mnożnik 11,5 to i napiecie 1,95V komp sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> nawet windows ale jak sie włączy to jest od razu zawiecha !! czy to jest zasilacz (300Wat) czy może poprostu procek już nie wydala?? Pomocy !!

218*11,5=2507MHz

...glupie pytanie :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost00

halo

 

posiadam,mobo asusa k8n-e-deluxe ,na niej semprona 3000+(1800mhz) ,2x512 DDram (kingston i elixir),zasilka 350,Gf 6600TD leadteka..mam pytanie chodzi mi o plyte,popelnilem blad i wogole ja zakupilem(jest stabilna i wogole swietna plyta)ale niestety jezeli chodzi o krecenie ,to przedstawia sie to nastepujaco:

-podkrecanie w procentach od 1% do 10%(max 1980mhz) (sjakies to dziwne)

-manual,mnoznik tylko x9 ,nie da sie zmienic FSB na plycie

 

czy isteniej jakis sposob zeby zmienic na tej plycie fsb ,niewiem jakis rodzaj nowego biosu lub jakikolwiek inny sposob(poza oczywiscie zmian plyty)

 

niech sie ktos podzieli jakas wiedza jezeli cos wie na ten temat

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez allegro kupilem proc sempra 2400+ dzis do mnie doszedl ale z powodu zle zabezpieczonej paczki koperta bombelkowa+ 2 kawałki tektury owinete kolejna koperta. Otrzymalem procesor z 2 wygietymi nozkami i teraz pozostaje pytanie bo koles raczej kasy nie zwroci(bo sie wytlumaczy ze nie ponosi odpowiedzialnosci za to w jakim stanie dostarczy do mnie paczke poczta). I mam takie pytanie nozki sa wygiete czy moge probowac je wyprostowac i czy sa szanse ze procesor ozyje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jakos sie trzyma ten olowek, zaklejony tasma i nie poprawiam co tydzien  B)

218*11,5=2507MHz

...glupie pytanie :kijem:

1438159[/snapback]

Czemu??

Co proc nie wydala mam racje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp jak w opisie, przy magistrali wiekszej niz 200 jezeli wejdzie do windy, to po chwili reboot, zawis,zazwyczaj nawet nie uruchomi sie do konca.. zmienialem napiecie na cpu i na pamieciach, temperatura @1900MHz max 56 stopni w stresie, co moze wiec powodowac takie zachowanie? zasilacz moze? [odlaczylem wszelkie napedy, karty tv. etc. /bez zmian ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz odpowiedz :blurp:

1440291[/snapback]

odlaczenie wszelkich urzadzen,dysk,cd-rw,karta,tv,usb,nawet irda ;) nic nie powinno zmienic?

Mysle o zmianie biosu na jakis zmodyfikowany, duzo to da? inaczej.. cokolwiek to da ? :)

Ps. czy sama zmiana na XP-M, przy takim samym taktowaniu cos daje?

Ps2. Pozdrawiam imiennika ;)

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...