Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba mieć chipset VIA. Bez tego nic nie zrobisz, za dużo pisania o tym - było na forum - szukaj :)

1562388[/snapback]

O tym to ja wiem ;)

Chodzi mi o zmiane na chipsetach nForce2 :)

VIA mnie nie iteresuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym to ja wiem ;)

Chodzi mi o zmiane na chipsetach nForce2 :)

VIA mnie nie iteresuje :)

1562397[/snapback]

Ja bez oc mam 32 stopnie !!

CZemu?? Ja mam via i nie nażekam !! bez problemowo wyciągam fsb 240!! tylko powyżej to proc nie wydala bo mam napięcie ino 1,8V i pamięci mi siadają !! Ja na via nie narzekam !!

ale w tym programie 8rdavcore nie ma mojej mobo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m-c-ool

Dlaczego nie VIA?

Bo jak kupowalem NF2 to nie bylo dobrego chipsetu u VIA(najlepszy byl KT600), nie posiadal blokady PCI/AGP. Nie posiada dobrej dzwiekowki(SoundStorm jest spox). Duzo ludzi ma NF2 wiec latwo uzyskac odpowiedz w razie problemu. Swietny chipset do podkrecania.

VIA KT880 jest juz spox ale i tak nie zmienie swojej MOBO na inna(moze zmienilbym firma na DFI ale Abit mi wystarcza :)).

 

A wracajac do tematu to chyba zaczne bawic sie mod biosami :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m-c-ool

Dlaczego nie VIA?

Bo jak kupowalem NF2 to nie bylo dobrego chipsetu u VIA(najlepszy byl KT600), nie posiadal blokady PCI/AGP. Nie posiada dobrej dzwiekowki(SoundStorm jest spox). Duzo ludzi ma NF2 wiec latwo uzyskac odpowiedz w razie problemu. Swietny chipset do podkrecania.

VIA KT880 jest juz spox ale i tak nie zmienie swojej MOBO na inna(moze zmienilbym firma na DFI ale Abit mi wystarcza :)).

 

A wracajac do tematu to chyba zaczne bawic sie mod biosami :]

1562453[/snapback]

Ja ci nie każe zmieniać na via !! ja tylko mówie żebyście tak na nią nie nażekali bo jest spoko !! ja mam via kt880 i jest blokada pci/agp ramy można asynchro puścić !! i dużo wyższe fsb można osiągnąc niż na poprzednich !!

ja mam mod biosa teraz!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m-c-ool

Sam uwazam ze KT880 jst spox jednak wyszedl za pozno. Jak ja kupowalem to wybor byl tylko jeden. NF2 i nie narzekam rowniez :).

 

Sorki za maly oftopic ;)

1562495[/snapback]

SPOKO !!

z kad moge ściągnąć Easy Tune ??ja tylko żałuje że wziołem asrocka !! nie ża mam via !! bo asrocka w żadnym programie typu easy tune go nie ma !! połowa programów nie zna takiej płyty !! tak samo jest z mod biosami !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe niezly wynik bart :)

 

kt880 i blokada? :blink: ja tam wiem ze jej nie bylo nawet w k8t880 a co dopieoro w kt880... po za tym pierwsza byla w k8t880pro a i potem k8t890 (pci-e)

 

bart - dlaczego screen z dwoma cpu-z masz na 2,4ghz(253x9,5) a ten drugi z everestem 250x9,5? czyzby niestabilnosci?

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Dzięki ;)

Bo jak robiłem test w evereście przy 250MHz to nie wiedziałem, że jeszcze coś przycisnę, a jak ustawiłem 254 MHz to już testu w everq nie robiłem bo by mi to wiele wydajności nie dało. A później to mi się już nie chciało więcej cisnąć z abita. Ale dla rekordu raczej jestem skłonny wycisnąć z niej 260MHz.

Ale zna ktoś rekord na Sempie 2300+ na powietrzu ?

 

Apropos m-c-cool nie wierzę, że masz 32C na procesorze, no chyba, że masz WC :) Albo te czujniki na AsRocku wariują lub odczytujesz temperature z procesora, a nie z diody termicznej.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są moze Bios mody na Abita NF7-S2, wiem ze ta plyta to wielka kupa ale wiem to dopiero teraz. I jeszcze jedno, do jakiego fsb mozna podskoczyc na tej plycie z procesorem Sempron 2300+, teraz mam 242.ja wierze m-c-ool'owi ze ma 32 bo ja na moim całkiem nie podkreconym miałem 31 stopni:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Ja na moim niepodkręconym mam na najniżysch obrotach wentyla 32C, a na najwyższych 28C, ale nie wiem jakie Wy tam macie coolerki.

Co do biosa to do tej mobo jeszcze nie widziałem, ale na pewno jakieś są.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czaje!!:) A moze ktoś podac link do ściągniecia jakiegos zmodowanego biosa??Poza tym to próbowałem te timingi co ty, napiecie tez zwiększyłem na 2,7V ale winda sie nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>:( w czym moze byc problem?? proc leci na FSB 242 a jego temperatura około 47 stopni. Ramy to 256Mb, jakis szajs - Blitz:))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Daj napięcie 2,9V na dimm. Biosa poszukaj, mi coś kiepsko to idzie, ale tego kastrata specjaliści nie kupują żeby robić biosy do tego tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

Bo jak robiłem test w evereście przy 250MHz to nie wiedziałem, że jeszcze coś przycisnę, a jak ustawiłem 254 MHz to już testu w everq nie robiłem bo by mi to wiele wydajności nie dało. A później to mi się już nie chciało więcej cisnąć z abita. Ale dla rekordu raczej jestem skłonny wycisnąć z niej 260MHz.

Ale zna ktoś rekord na Sempie 2300+ na powietrzu ?

 

Apropos m-c-cool nie wierzę, że masz 32C na procesorze, no chyba, że masz WC :) Albo te czujniki na AsRocku wariują lub odczytujesz temperature z procesora, a nie z diody termicznej.

1562754[/snapback]

chyba coś ci się pomieszało !!ja gadałem o temperatuże płyty-chipsetu !! o to mi chodziło !! procesor przy fsb 239 mam 50 stopni !!a jaka jest róznica pomiedzy odczytemz proca i z diosy i jak sprawdzić temp z tego i z tego !! ??

 

wiysz co dadek mi sie wydaje że ci pamięci siadają !! spróbuj puścić proca wyżyj a pamięci zostaw tak jak som !! a jak nie to tak jak napisoł Bart17 dej napięcie na 2,9V i próbuj !!

Edytowane przez m-c-ool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Przepraszam, że ja tam zapytam, ale czy widzisz w nas jasnowidzów? Skąd mieliśmy wiedzieć, że Tobie nie chodzi o procesor skoro wszyscy o nim mówiliśmy?

Co do tej diody - to zależy od płyty głownej jaką masz, niektore tylko tak mają np. asusy, a asrocki mają z tą firmą wiele związane więc tak pomyślałem.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że ja tam zapytam, ale czy widzisz w nas jasnowidzów? Skąd mieliśmy wiedzieć, że Tobie nie chodzi o procesor skoro wszyscy o nim mówiliśmy?

Co do tej diody - to zależy od płyty głownej jaką masz, niektore tylko tak mają np. asusy, a asrocki mają z tą firmą wiele związane więc tak pomyślałem.

1563988[/snapback]

Dobra mój błąd !!a mam taki problem !! bo cpu-z pokazuje mi inna czestotliwośc pamięci a everest też inną !! komu mam zaufać??komu ty byś zaufał everest czy cpu-z??teraz se ściągłem programdo obniżania temperatury i przy fsb 233 i napięciu 1,8 V mam 37 proc i 30 mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym uwierzyl miernikowi...

 

co koledzy? komubyscie uwierzyli? :lol:

 

programy nie są od sprawdzania napiec :P chociaz mogli by dawac mierniki i specialne panele z pinami na wierzchu do sprawdzania sobie napiec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam taki problem z sempronem 2200+ a raczej z temperatura ;F przy otwartej obudowie temperatura procesora wynosi 58-63 stopni, to chyba zaduzo, uzywam standardowego wiatraka dolaczonego przy zakupie, prosilbym o jakies rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@swinger

U mnie po wykreceniu procka na 10,5x200MHz temp. nie wykracza ponad 51st. z tego co tutaj dowiedzialem sie to sempron powinien miec temp. ~50st. mimo ze procek powinien wytrzymac znacznie wiecej. Czy masz jakies dodatkowe wiatraki w budzie? Jaka masz grafe? Jak umieszczony jest zasilacz?

Czyzby standardowe chlodzenie bylo az tak slabe?

Sam montowales procka? Jesli tak to czy dobrze rozprowadziles paste termoprzewodzaca? Jesli ktos inny motowal to czy on to dobrze zrobil?

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj komuter:

sempron 2200+

r9550 sapphire

512 ddr elixir

plyta gl. gigabyte 7vt600p-rz

 

nie mam dodatkowych wiatrakow w obudowie, nie ja montowalem procesor wiec nie wiem jak byla rozprowadzona pasta, ale wydaje mi sie ze 60 stopni przy niewykorzystywaniu procesora jest owiele zaduzo ;\ procesor nie byl krecony, od poczatku zakupu komputera ma podobna temperature, nie znam sie na tym nwiec nie zwracalem na to uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak na standardowe chlodzenie to za duza jak na niekreconego procka.

Ja u siebie na starym Palomino 1700+ mialem taka temp. ale w stresie przy goracym dniu, normalnie temp. wtedy nigdy nie przekraczala 60st. a dodam ze nie mialem super chlodzenia.

Mozliwe ze osoba montujaca procek zle posmarowala jadro albo w ogole nie dala pasty(w to watpie). Najlepiej zdejmij chlodzenie, przeczysc procka oraz coolera, posmaruj jadro(nie za duzo pasty) i jeszcze raz zaloz coolera. Mysle ze powinno to pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje taka pasta? i czy moglby mi ktos dokladnije wytlumaczyc w ktorym miejscu ja nalozyc...

edite: juz znam cene, tylko jescze chcialbym wiedziec gdzie dokladnie ja nalozyc

Edytowane przez swinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Stawiam na źle założony cooler docisk i te sprawy. Dla pewności weź go dotknij i powiedz czy jest w ogóle ciepły jeśli nie to czujniki wariują, jeśli tak jest źle nałożony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do past to zalezy od firm i mozliwosci jakie daje pasta http://allegro.pl/showcat.php?id=4697. Jednak ktora najlepiej wybrac(stosunek cena/wydajnosc) to lepiej niech ktos inny sie wypowie bo nigdy tym sie nie interesowalem ;).

 

Co do smarowania to sa rozne szkoly.

Ja biore troche pasty na kawalek pamieru i lekko rozsmarowuje po jadrze(tylko po jadrze). Pasty nie moze byc za duzo bo to wplywa negatywnie na temp. Po rozsmarowaniu na jadrze pasty zakladam cooler. Pasty nie daje za duzo aby nie rozplynela po reszcie procka.

Inny sposob do danie wiekszego gluta na srodku jadra i przylozenie coolra. Pasta sama sie rozprowadzi.

Tego 2 sposobu nie testowalem :).

Nie jest to trudne, nalezy tylko uwazac aby nie uszkodzic jadra przy montowaniu coolera. Ja u siebie aby miec wiecej miejsca wyciagam zasilacz co daje mi wieksze pole manewru. Nie jest to potrzebna jak jest duzo miejsca ale dzieki temu nie mecze sie podcza montazu coolera.

 

@Bart17

Cooler moze byc chlodny a procek goracy wlasnie przez brak, za malo lub za dzuo pasty termoprzewodzacej dlatego w/g mnie najlepiej jest jeszcze raz zamontowanie coolera. Jak mowia jak ma cos byc zrobione dobrze to zrob to sam ;)

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Więc może powiedz nam czego od nas oczekujesz - będzie nam łatwiej Ci pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie anjlepiej jakiegos coolera pozadnego na allegro lub gdzies bo te boxowe to total shit :] ja mam Artic Coolera i mam 45* w stresie na 200fsb :] koszt to 30zł + dobra ppasta ja polecam Artic Ceramiqe (nie wiem jak sie pisze) moim zdaniem lepszej nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...