Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BarTweak

A powiedzcie mi po co do normalnej pracy mieć podkręconego kompa ?

Czy, żeby otworzyć przeglądrkę i jakieś tam duperele trzeba w ogóle robić OC ?

Ja zalecam do normalnej pracy zniżenie na maxa, acz stabilnie procka, pamięci, grafiki (chociaż z tym to róznie bywa) itp.

Można zyskać w ten sposób dużą oszczędność prądu oraz części wolniej się zużywają...

A kasę zaoszczędzoną można wydać na piwo / maniurkę etc.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Rzeczywiscie - tez mam semprona i krecic nim ostro mozna. Dopiero co sie dowiedzialem jak to sie robi (lol) i sobie na 185 fsb (chyba) walnelem... narazie chodzi ok, jak nic nie bedzie sie dzialo, to sprobuje jeszcze wiecej :D I o dziwo temperature mialem 49-52', ale to bylo raczej na bezstresowym uzytkowaniu. Musze cos z moim chlodzeniem zrobic, pozniej dalej sie zabawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi po co do normalnej pracy mieć podkręconego kompa ?

Czy, żeby otworzyć przeglądrkę i jakieś tam duperele trzeba w ogóle robić OC ?

Ja zalecam do normalnej pracy zniżenie na maxa, acz stabilnie procka, pamięci, grafiki (chociaż z tym to róznie bywa) itp.

Można zyskać w ten sposób dużą oszczędność prądu oraz części wolniej się zużywają...

A kasę zaoszczędzoną można wydać na piwo / maniurkę etc.

1571541[/snapback]

popieram. w pracy na NF7-M i SEM2400+ uzywam C&Qn2 bez obciazenia pracuje na 120MHz i 1,2V. Boxowe chlodzenie i normalne temp. Cichce chlodzenie itd. :D

W domu zazwyczaj praca normalna na 166MHz 1,325V. Grafika na default. Wentylatory pozwalniane. jak chce pograc to odpalam AtiTool i zmieniam ustawienia procka i ramu spod windowsa.

 

Camel- jaka wersje biosu uzywasz do tego CL3 ???

Moze jak podniose napieci i poluzuje pamieci to cos pojdzie.

10MHz FSB i daje 0:43 min w SuperPI. to warto powalczyc :D

Moze uda mi sie zejsc ponizej 17min :D

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taipan 0.1 D27 :)

 

a mi cos cholera jasna nie moze sie przestawic na 133fsb spod windy :mur:

1572929[/snapback]

 

hihihi masz to samo co ja :( Wlasnie od kilku dni staram to rozwiazac.

jesli chodzi o 8rdavcore to niedziala tak jak trzeba :(

umnie dziala jak przestawiam na 133MHz i po 3min zwis i niebieski ekran. Wczoraj tak zrobilem i stracilem pliki konfiguracyjne z Firefoxa :( niepolecam . To samo mam w gore. Dziala tylko przestawienie na 220MHz ,a 240MHz msze odpalac z biosu :(

Wczesniej bez problemow przestawialem w Speedfanie FSB na 85MHz i bylo stabilnie a teraz mam niebieskie ekrany :(

co jest ?????? :mur:

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dzięki więc widzę ze bariera 2.2 GHz jest normlana i sorry za błąd chodziło mi o 2600+ ale to nie ma różnicy chyba dużej moj też poszedł na 2300 luzem ale grzał sie trcohę więć zostawiłem na 2200 MHz dobra to wielkie dzieki :) a teraz spadam.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !! mam asrocka k7u880 i sempa 2400+ o ile moge obniżyć fsb żeby chodził stabilnie?? i jak moge zmniejszyć napięcie ?? bo ja w biosie to mam tylko Vcore=

1-normal 2-+5% 3-+10% ?? a w programach typu 8rdavcore nie mam ojej płyty i nie umie nic zmieniać !! a czy easy tune by działał na mojej płycie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Nikt Ci nie powie ile możesz stabilnie obniżyć FSB bo KAŻDY PROC JEST INNY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Bart... - jezeli pyta o Semprona, to posiadacze semprona beda wiedziec/badz nie beda, do ilu fsb moze obnizyc...

 

Ja z kolei mam inny problem. Jak fsb ustawie na moim procku 185, uruchomie kompa, powiedzmy chodzi komp 3-4 godziny (zero zwiech, smiga az milo), po ponowynym uruchomieniu kompa, fsb automatycznie wskakuje z powrotem na 166 (czyli na fabryczne). Ale jak ustawie 180 i nizej, to ustawienie sie trzyma normalnie... komp jak z podpisu. O co chodzi???

 

EDIT: Max jaki moge wyciagnac to 181 mhz na fsb... jak dam 182 i wyzej, to komp po restarcie resetuje sie do 166 mhz... wiaze sie sie z tym Vcorem/napieciem? Bo temperatura w kompie jest 50' gdzies tak, a teraz u mnie upaly ze szok...

 

Pozdro, mam nadzieje ze ktos wyjasni mi co nieco, najlepiej jakby ten ktos mial semprona.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Pioorek - ale kolega się pyta ile STABILNIE może..., umiesz czytać ze zrozumieniem? Chyba nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Semp chodzi stabilnie 10x100MHz VCore 1.4V. Nizszego napiecia ani mniejszego FSB sprawdzic nie moge, bo plyta (8RDA3+) nie przewiduje :mur: .

Ale to juz wystarczylo zeby przejsc na chlodzenie "prawiepasywne", spowolnilem wiatrak na jakies 500 obr/min i wreszcie uslyszalem jak klekocza glowice w dyskach ;).

J-23

Edytowane przez Klossj23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam glupie pytanie mam sempa 2500+ temp 62C w stresie i komp odpada przy fsb 175 ktos mi powiedzial zebym odrazy dal 200fsb ale troche sie boja czy sie cpu nie spali ?? moje mapiatki to PC3200

tu sa dane ktore mogo sie przydac :

Pole Wartość

Właściwości procesora

Typ procesora AMD Sempron 2500+

Nazwa kodowa Thoroughbred-B

Seria B0

CPUID: nazwa procesora AMD Sempron 2500+

CPUID: nr wydania 00000681h

 

Szybkość procesora

Częstotliwość taktowania procesora 1753.85 MHz

Mnożnik procesora 10.5x

CPU FSB 167.03 MHz (oryginalny: 166 MHz)

Magistrala pamięci 200.44 MHz

 

Pamięć podręczna procesora

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB

Pamięć podręczna L2 256 KB (On-Die, Full-Speed)

 

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 63-1021-009999-00101111-040201-VIA_K7$KT600200_A6590VMS V5.7 102104

Nazwa płyty głównej MSI KT6 Delta-LSR (MS-6590 v2.0) (5 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio, LAN)

 

Właściwości mikroukładu płyty głównej

Mikroukład płyty głównej VIA VT8377 Apollo KT600

Taktowanie pamięci 3-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)

Command Rate (CR) 2T

 

Moduły pamięci SPD

DIMM1: Nanya M2U25664DS88B5G-5T 256 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-2-2-6 @ 133 MHz)

 

Właściwości BIOS'u

Data BIOS'u systemowego 10/21/04

Data BIOS'u wideo 04/12/16

DMI: numer wersji BIOS'u Version 07.00T

 

Właściwości procesora graficznego

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Karta wideo ATI Radeon 9550 (RV350)

Nazwa kodowa procesora graficznego RV350 (AGP 8x 1002 / 4153, Rev 00)

Częstotliwość taktowania układu graficznego 399 MHz (oryginalny: 250 MHz, overclock: 60%)

Częstotliwość taktowania pamięci 251 MHz (oryginalny: 200 MHz, overclock: 25%)

 

Właściwości czujnika

Tsystem 38 °C (100 °F)

Tcpu 47 °C (117 °F)

Fcpu 3325 RPM

Fcase 3924 RPM

Vcore 1.60 V

Vio 3.25 V

co o tym myslicie da sie cos z tym prockiem jeszcze zrobic ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam glupie pytanie mam sempa 2500+ temp 62C w stresie i komp odpada przy fsb 175 [...]

1576601[/snapback]

Popracuj nieco nad chlodzeniem proca, bo to co piszesz to paranoja. Nie spotkalem nigdy bartona/semprona ktory mialby 62c ponizej 2.3 GHz oczywiscie pod warunkiem ze chlodzenie (pasta, radiator, wentyl) zapewnialy odpowiednie odprowadznie ciepla.

J-23

Edytowane przez Klossj23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam semprona 2500, chcialem z niego zrobic mobilnego athlona poprzez L5 moda,

zamalowalem gafitem mostki....i fsb moge sobi zmieniac ale mniznik tylko i wylacznie x10.5

wczesniej mialem semprona 2200 i plytke asrocka (niby shit ale ... dawalo rade, moglem mieszac i mnoznikiem i fsb)

 

przy tej plycie czyli asusie a7v880 postepowalem tak samo, te same mostki, olowek. niestety

fsb ladnie chodzi a mnoznik jak zaklęty x10,5

moze tutaj olowek to za malo i trzeba uzyc czegos innego albo cos przeoczylem

 

zasilke modecoma 350, grafe 9600pro saphira.

 

Czy wie ktos moze jak sobie z ta zmiana mnoznika poradzic, czy moze odpuscic mnoznik a mieszac fsb, do 210 chodzi calkiem niezle , bez zadnych innych zmian podnoszenia vcore czy innych,

 

podzielcie sie uwagami

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinuj z tym ołówkiem albo zainwestuj w lakier przewodzący. ja swojego semprona zmodowałem ale po kilku poprawkach, tzn po pewnym czasie wracał do normalnego semprona już ten trik nie działa, ponieważ ołówek sie utlenił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcial bym zmodować swojego sempa na mobile sęk w tym że nie wiem jak to do końca zrobić tzn wiem że należy połączyć dwa mostki L5 od prawej.

U mnie to wygląda tak:

Dołączona grafika

Wydaje mi sie że pierwszy mostek od prawej jest już połączony i wystarczy połaczyć tylko drugi dobrze myśle???

Te dwa wyrzłobienia na mostkach L5 to przerwane scieżki zgadza się???

 

Najlepiej napiszcie jakie ścieżki musze zamalować i czy musze drapać laminat :/ jak tak to sobie chyba podaruje tego moda :(.

 

P.S. To jest fotka mojego procka.

Edytowane przez pieklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcial bym zmodować swojego sempa na mobile sęk w tym że nie wiem jak to do końca zrobić tzn wiem że należy połączyć dwa mostki L5 od prawej.

U mnie to wygląda tak:

Dołączona grafika

Wydaje mi sie że pierwszy mostek od prawej jest już połączony i wystarczy połaczyć tylko drugi dobrze myśle???

Te dwa wyrzłobienia na mostkach L5 to przerwane scieżki zgadza się???

 

Najlepiej napiszcie jakie ścieżki musze zamalować i czy musze drapać laminat :/ jak tak to sobie chyba podaruje tego moda :(.

 

P.S. To jest fotka mojego procka.

1595958[/snapback]

 

to nic trudnego

masz zamalowac dokladnie te miejsca ktore zaznaczylec

bierzesz olowek HB, lub jak niektorzy mowia ten zólty z ikei

temperujesz go na igielke i jesziesz, jak masz klej termoprzewodzacy to jedziesz klejem

chodzi wlasnie o te dwa srodkowe mostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jeszcze raz aby zrobićć L5 moda msze zamalowaćć te dwa mostki które zaznaczylem na tym obrazku czerwoną ramką:

http://img22.imageshack.us/img22/2559/l5mod3gy.jpg

Zgadzą się ???

 

Aha i nie musze skrobać rzadnego laminatu aby dostać się do mostków???

 

UPDATE

 

No dobra nie udalo mi sie zmodować procka :mur: co prawda działa ale nie wykrywa go jako mobila :( a więc jeszcze raz ( tym razem lepszy obrazek):

Dołączona grafika

 

Którą opcje wybrać 1 czy 2 z tego co wiem muszę połączyć dwa pierwsze mostki od prawej strony ale przyjrzyjcie się dobrze pierwszemu mostkowi od prawej ewidetnie widać że ten mostek jest połączony. Więc z tego wynikalo by że musze połaczyć tylko drugi mostek od prawej strony zgadza się ???

 

I jeszcze jedno pytanko czym moge sprawdzić czy udał sie mod na mobile albo chociarz czy standardowo mam MP.

 

Wielkie dzieki

 

P.S. Ołowek raczej napewno jest ok jak łaczyłem nim mostki L1 w moim starym durniu to mod się udal.

 

UPDATE 2

 

Hurrraaaaaaaaaa udalo się mod dziala a co najlepsze mnożnik moge zmieniać w biosie B) w zakresie od 3x do 11x obecnie działa na 2200mhz 1.76V (200mhz 11x) ale gdy tylko mi się zachce moge obnizyć mnożnik z poziomu biosu.

 

Próbowalem zrobić jeszcze barton moda ale nie wyszło :sad: ale nie wymagajmy zbyt wiele :lol:

 

Dobra teraz troche go wygrzeje i zobacze czy jest stabilny.

 

Narq

Edytowane przez pieklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dużo byś chciał semp do bartona,

to niestety rdzeń ma fizycznie 256kb cache :).

Ja wczoraj zrobiłem moda, mnoznik mode zmieniać tylko z CrystalCPUID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieklo i ktore wkoncu mostki zamalowales :P a tak od siebie mam : sempa +3000 na jaderku bartona 512 kb L2 cache i problem jak wyzej ... mnoznik ;] plyta asus a7v880 fsb moge manipulowac dowoli ( narazie skladam WC i leci tylko na 170 ;] ) ale chcialbym pogrzebac tez w mnozniku wiec ktore mostki zamalowac ? tak jak standardowo w amd L1 ? aha i co da sie jeszcze wyciagnac z tego procka przez olowek mode :P? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dużo byś chciał semp do bartona,

to niestety rdzeń ma fizycznie 256kb cache :).

Ja wczoraj zrobiłem moda, mnoznik mode zmieniać tylko z CrystalCPUID

1598021[/snapback]

No ja mam semprona ale na rdzeniu Thortona (czyli Barton z zablokowanym 256kb keszu) więc mam taką nadzieje że odblokuje te dodatkowe 256kb :)

A co do zmianu mnożnika z biosu to ja jak najbardziej moge to robić jak ktoś niewierzy to moge zapodać zdięcia albo nawet filmik jak sobie śmialo manipuluje mnożnikiem w biosie :lol:

 

pieklo i ktore wkoncu mostki zamalowales :P a tak od siebie mam : sempa +3000 na jaderku bartona 512 kb L2 cache i problem jak wyzej ... mnoznik ;] plyta asus a7v880 fsb moge manipulowac dowoli ( narazie skladam WC i leci tylko na 170 ;] ) ale chcialbym pogrzebac tez w mnozniku wiec ktore mostki zamalowac ? tak jak standardowo w amd L1 ? aha i co da sie jeszcze wyciagnac z tego procka przez olowek mode :P? pozdro

1598023[/snapback]

Jeżeli chcesz odblokowac mnożnik to musisz zrobić mobile moda czyli musisz zamalować dwa mostki L5 od prawej jak widzisz na moim zdięciu pierwszy jest już połączony i musialem połaczyć tylko drugi od prawej.

Edytowane przez pieklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z mobile modem już jest nie aktualny ale że apetyt rośnie w miare jedzenia i z racji tego że mój Semp jest na Thortonie to wymarzyłem sobie aby odblokować dodatkowe 256KB cachu i zrobić Bartona 3200+. Z tego co mi wiadmo nalerzy połaczyć wszystkie mostki L2. Ja na swoim procku mialem do połączenia tylko jeden mostek pierwszy od lewej użyłem do tego ołówka który bardzo dobrze nadaje się do modowania nałążyłem dosyć grubą warstwe grafitu zakleiłem taśmą wszystko zmontowałem, odpalam kompa i doopa wciąrz mam tylko 256kb cachu.

 

Wiecie może co jest nie tak???

 

Przeczytalem na tweaku że podobno nie da się odblokować dodatkowych 256kb na Sempie w rdzeniem Thorton ale ja nie wiem dlaczego, skoro na zwykłym Thortonie się dało to czemu tutaj się nie da przecierz to praktycznie to samo :mur: :cry:

 

Z góry THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam maly dylemat gdyz chem zbudowac kompa i wacham się nad wybraniem AMD Sempron 2500+ BOX (Socket 754, 64-bit) , lub Intel Celeron D 326 (64-bit) w celeronie zastosuje DDR2 + PCI-E a w sempronie co moge wsadzic? PCI-e nie obsluguje a równiez DDR2 tez nie wloze i co lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. CO mozecie powiedziec o nowych Sempach s754 64-bit?? Nie za bardzo moge znalezc ich testy i porownania z innymi :/ (planuje 2800+ 64bit, ciekawe czy to rozsadny wybor)

2. Jakie TANIE mobo pod takiego Sempa s754?? (i czy nf3 czy k8t800)

 

Dzieki za odpowiedz

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"do not power off while bios saving your settings" oznacza "nie wyłączać zasilania podczas zapisywania ustawień biosa"

 

Słownika j. angielskiego nie masz w domu??

 

:mur:

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że , mam słownik  i wiedziałem co to oznacza  z tym , że nie manipuluje  napięciami podczas pracy komputera ( i w tym jest problem ...)

Proszę o rady . :rolleyes:

1617775[/snapback]

A co do tego mają napiecia, to się odnosi do jakiejkolwiek zmiany ustawień w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...