Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

A no mają , bo nie przestawiam ich w czasie pracy PC , a przez to PC powinien działać stabilnie , bez resetowania się (mowa o napięciu AC~230 V wejściowym , a tym bardziej wyprostowanym DC). Zasilacz to colors-it , więc najniższa półka , ale jak narazie nie zauważyłem  odchyleń od tolerancji ATX  dla liń 3.3 V , 5 V oraz 12 V oraz  rdzenia .

Bios mam standardowy Abita

Spróbuję w jakiś sposób rozwiązać ten problem z waszą pomocą  :wink:

 

Edit  :

Może zmiana biosu na inny pomoże ?

1618101[/snapback]

a kiedy ci sie resetuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak po polsku nie rozumisz to wytłumaczymy inaczej

1 zmieniasz ustawienia w biosie

2 komp sie resetuje i testuj czy ustawienia wprowadzane odpalają go

3 bios zapisuje ustawienia i daje ci znac ze zapisuje komunikatem /ostrzeżniem - żebys przez nieuwage niewyłaczył zasilania

4 następuje normalne odpalenia z nowymi ustawieniami

 

TO NIE JEST PROBLEM

 

literówki było nie rzucać klawiaturą

Edytowane przez ice_sagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema,mam semprona 2800 socket a,chce odblokowac mnoznik....tylko jak to zrobic,ktore mostki trzeba polaczyc?czy przy zwiekszaniu mnoznika sa wieksze mozliwosci o/c?teraz mam go na fsb 188 przy napieciu 1,825, auda mi sie wiecej podkrecic tylko przez sam mnoznik i by byl stabilny?nie orientuje sie w tym ale powyzej tego fsb stabilnosci nie ma a napiecie moge dac max na 1,850.Kto mi cos powie apropo krecenia przez mnoznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych maniaków ;-)

Mam płytę ECS L7S7A2

Procek Sempron 2200+@Athlon XP-M 2400+(11x166MHz) napięcie standardowe

 

Czy ktos wie jak na tej plycie zmienić mnożnik-poczytałem że na płycie zworkami,w instrukcji nic nie ma a na płycie nadruku też się nie doszukałem, wiem tylko że gdzieś przy portach .... jak by ktoś wiedzial lub fotke zapodał....byłbym rad

 

Czy po zamalowaniu teraz L5 wygląda tak . | : | | (zostawiłem bo nie chce pow x11) czy muszę cos jeszcze namieszać by zmienic mnoznik na mniejszy-płyta domyślnie ustawia mi max czyli x11??Drut moda próbowałem ale mi nie chcialo działać - otarłem się o zawal serca!! :zonk:

 

Czy rożnica między Sempronami od 2200+ do 2600+ jakas występuje czy tylko chodzi tu o mnożnik??

 

Czy przy zwiększaniu samego mnożnika trzeba zwiększyc napięcie procka??

Mi straszliwie sie grzeje i moze by zmniejszyc napięcie, co wy o tym sądzicie (11x166MHz->1,82GHz)Wiem że przy szynie trzeba dawać też napięcie

 

Dużo tego ale myślę że ktos mi pomoże, z gory dziękuję i pozdrawiam!!

Edytowane przez ToMiToM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ToMiToM> Było już o tym pisane setki razy - po L5 mnożnika zmienia się tylko spod widnows za pomocą CrystalCPUID lub CPUMSR.

 

overclocker11> Mobile mod nie działa na żadnym z nForce2. Po zamalowaniu mostka L5[2] procek jest rozpoznawany jako "Unknown CPU", ale przy próbie zmiany mnożnika spod win komputer wiesza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ToMiToM> Było już o tym pisane setki razy - po L5 mnożnika zmienia się tylko spod widnows za pomocą CrystalCPUID lub CPUMSR.

 

overclocker11> Mobile mod nie działa na żadnym z nForce2. Po zamalowaniu mostka L5[2] procek jest rozpoznawany jako "Unknown CPU", ale przy próbie zmiany mnożnika spod win komputer wiesza się.

1638077[/snapback]

Wyjątkiem jest płyta ASROCK K7VT4A+, na niej można zmieniać mnożnik w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam @ll

Mam od roku Semrona 2200+ (1500Mhz- 166x9) na płycie głównej ASRocka K7S8X (Bios M2.52A), pamięć 2x256, zasilacz Codegen 300W - do wymiany - i wczoraj "zmobilizowałem" procka - jak narazie ołówkiem, ale już w drodze lakier. Mam teraz AMD Mobile Athlon XP-M (2032MHz - 185x11, ustawiałem go 195x11 - 2150MHz, ale podejrzewam że zasiłka nie wytrzymuje i że wogóle mam za małe napięcie, bo mu się rastraty zarzucają), i mam takie pytanie:

czy jest jeszcze coś do zmodowania na tym procesorze czy to już jest max i czeka mnie teraz potencjometr mod do zw. napięcia. Bo ja jeszcze na jakiejś stronie znalazłem że można próbować odblokowywać L2 Cache, ale wydaje mi się że to jakaś bzdura i ktoś plotki roznosi - może Sempron na Thortonie ma, ale Thoroughbred-zie to odpada. A jaka jest wasza opinia w tej sprawie?

A i czy procesor może tak chodzić bez problemów, bo jak narazie to jest zajefajnie i kurczaczki coraz bardziej mi się to podoba :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet gdybyś miał semprona na rdzeniu thorton to i tak mu nie odblokujesz cache-u ponieważ wszystkie procki na socket-a po 39 tyg. 2003 roku są zablokowane całkowicie. jedynie mobile-mod jest dla tych co nie mają nforca 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawić się z drutami na FSB to trzeba chyba tylko na Gigabyte :). Poza tym nie każdego zadowala 2GHz, a więcej na Sempronie 2200+/2300+ to już ciężko dać bez regulacji mnożnika...

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Semprona 2500+ (1400 MHz = 7* 200 MHz), Palermo 64-bitowy, z chłodzeniem boxowym, płytę główną Gigabyte K8NE (nforce4-4x) i RAM GeIL 512MB (200 MHz, 2.5-6-3-3). Do ilu mogę bezpiecznie podkręcić procesor i pamięć? Cytat pewnego właściciela podkręconego Semprona 2600+ (1600 MHz = 8*200 MHz), taka sama płyta i pamięć, co u mnie:

Procesor: 8 * 263MHz = 2100MHz napiecie standardowe [...]

Pamięci: tutaj zmienilem tylko dzielnik z 200MHz na 180MHz, zatem

pamięci chodzą na 233MHz przy podniesionym napięciu +0,2V (bo wiecej

plyta nie da).

Nie orientuję się jaki dzielnik trzeba zmienić, bo na pewno nie chodzi o tą "7", która jest zablokowana. Dlaczego zmiana z 200 MHz na 180 daje 233 MHz? Co trzeba zmienić w BIOS--ie przy HT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze koles sie pomylil w tym poscie, wg mnie pamieci powinne mu chodzic na 243 MHZ a nie 233 poniewaz, pamiatki jak mu chodza na 180 MHZ a procek na 263 MHZ ze standardowego 200 MHZ to nalezy dodac do 180 MHZ roznice ze standardowej szyny + to co wykrecil czyli 63 MHZ wiec 180 + 63 daje 243 MHZ.

 

Nie orientuje sie dobrze jaki HT ma ta plytka na NF4 ale chodzio to ze ma ustalona pewna wartosc np. 800 MHZ ( standardowo 4x 200MHZ ) to gdy podnosisz FSB to podnosisz szyne HT a zeby nie przekroczyc limitu 800 MHZ musisz obnizyc mnoznik na HT np. na 3, zalezy ile Ci pojdzie procek ale jak Ci pojdzie np. tak jaku u tego kolesia czyli na 263 MHZ to mnoznik 3 jest w sam raz dla HT, nie wiem czy na tej plycie sa polowkowe HT bo znacznie upraszcza overclocking. Jak bede mial wiecej czasu to poczytam o plytce i moze cos wykombinujemy :)

Edytowane przez Riddick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów

 

Chociaż o podkręcaniu Semprona napisano już dość, nie znalazłem jednak odpowiedzi na mój problem.

 

Otóż posiadam (w pracy, oczywiście - do domu czegoś takiego bym nie kupił <_< ) płytę ASUS-a A7N8X-VM/400. Jest to mała, całkiem fajna płytka, formatu mATX (oszczędnośc miejsca na biurku) ze zintegrowaną grafiką i bardzo skąpym BIOS-em.

 

Mam też włożonego w nią Semprona 2500+, a jak wiadomo procesory te pracują nominalnie na FSB333. Płyta ASUS-a chociaz obsługuje FSB400, rozpoznaje procesor poprawnie i ustawia dla niego szynę na 166Mhz (333)

 

A ja chciałbym aby ten procesor pracował z 200Mhz, ale niestety BIOS wyklucza jakąkolwiek intewencje w parametry chipsetu.

 

Czy jest jakaś możliwość by np. drutmodem wymusić na procesorze pracę z FSB400 ?

Albo może na MoBo wymusić pracę z częstotliwościa 200MHz ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie wiem ze napewno sie juz powtorzylo ale jestem na 70 stronie i zajmie mi to z godzinke a potrzebuje szybkiej odpowiedzi na malo skomplikowane pytanie wiec tak : mam semprona 2500 plytke glowna gigabyte K8NE, MSI gf 6600, kingmax 512, wentylatorek boxowski i zasilacz 350W. I nie wiem do ilu moge podkrecic tego kompa ( mowie o procku ) max temp na procku to 35 C. Ktos mi moze powiedziec do ilu spokojnie moge go podkrecic ale bez bawienia sie napieciami aha mam bios na plytce najnowszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to samo, tylko że ja mam pamięć GeIL. Na podstawie informacji z forum ustaliłem, że można zrobić tak:

FSB: 200MHz -> 286 MHz

procesor: 7*200 MHz = 1400 MHz -> 7*286 MHz = 2002 MHz

HT: Auto (4*200 MHz = 800 MHz) -> 2.5 (2.5*286 MHz = 715 MHz)

RAM: Auto (max 200 MHz) -> max 140 MHz (efektywnie 226 MHz)

 

Nie próbowałem jeszcze tych ustawień. Czy można 300 MHz zamiast przykładowych 286 MHz (wybrałem, żeby wyszło równo 2 GHz)?

PROSZĘ O POTWIERDZENIE CZY KOMUŚ KOMPUTER CHODZI STABILNIE PRZY TAKICH USTAWIENIACH.

 

(Na razie standardowe ustawienia zapewniają wystarczającą wydajność w programach, w tym grach, których używam. Chciałbym po prostu wiedzieć, czy można tak w przyszłości podkręcić sprzęt, kiedy będzie potrzebna większa wydajność.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy bawili się z mnożnikiem. Czy zdarzały wam się jakies problemy z tym związane? Niestabilność, zawieszanie się windy? Mi się dzieje coś dziwnego i nie wiem czy od tego czy nie, a nie chce narazie ścierać ołówka. Otóż, na pewien czas sstem, a właściwie gry, bo to się dzieje podczas grania, zawieszają się, po chwili gaśnie ekran, załancza się ponownie lub całkowicie gaśnie i konieczny jest restart. Za nic nie mogę dojść od czego to. Dałem nawiew na NB i się trochę ustabilizowała sytuacja, jednak po 2 dniach problem wrócił. Macie może jakiś pomysł?

Mam semprona 2200+ FSB 166 12.5x, mobo - AsRocka K7VT4A Pro, 512 ramu, Radka 9200SE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HavocLP

 

Mam do ciebie pytanko jak ustawileś mnożnik 12,5x CrystalCPUID zworkami czy w biosie. Ja ustawialem w biosie ale maxymalnie moge tylko 11x a maży mi się te 12 lub 12,5 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki dylemat. Mianowicie chciałbym zmniejszyć mnożnik w moim sempie. Próbowałem połączyć mostki, aby zrobić to programowo, jednak próba ta nie powiodła się <_< Czy jeżeli ustawię zworki na mojej mobo na mniejszy mnożnik to grozi mi to uszkodzeniem sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Proboj łączyć mostki aż się uda bo musi sie udac. A wtedy regulujesz mnoznik albo w biosie albo z pod windy

Edytowane przez pieklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogł by mi ktoś powiedzieć jak osiągnąć mnożnik powyżej 11x probowalem z crystalCPU oraz drut-modem i nic nie działa. Mobile mod oczywiście wykonany i dzieki niemu moge manipulować mnożnikiem od 3x do 11x z biosu niestety więcej nie da rady. Jezeli ktoś wie jak ustawić mnożnik powyżej 11x to był bym ogromnie wdzięczny gdyby mi napisał ja to sie robi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strone wcześniej są zdięcia mojego procka a dokładnie układu mostków L5 i mam coś takiego | : : | standardowo. Robiac mobile moda połączyłem mostki tak | : | |. I teraz jeżeli chce mieć mnożnik powyżej 11x to musze zrobić tak ||||??? i wtedy co będe mial możliwość zmiany mnożnika powyżej 11x ???

 

UPDATE

 

Heh właśnie przed chwilką odblokowałem sobie mnożniki powyżej 11x pobawiłem się troche kombinowałem sobie. Przy którymś restarcie kompa wszedłem sobie do biosu i tu zonk max mnożnik to 11x :mur: myśle sobie że może grafit się wykruszył czy coś w tym stylu wiec pomalowałem jeszcze raz mostki i [gluteus maximus] wciąż mam tylko 11x ktoś wie o co chodzi <_<

Edytowane przez pieklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ktos w jednym z wczesniejszych postow wspomnial,

polecam ciekawy program s2kCtl dostepny tu w najnowszej wersji 1663701[/snapback]

U mnie temperatura (w iddle) zminiejszyla sie o cale 8 stopni(z normalnej temperatury 45 na 36/37). Bardzo ciekawy ten program, szkoda ze zbija temperaturke tylko w iddle...

 

edit

 

Kurcze jak patrze jak sobie modujecie sempka oloweczkiem, to mi troche zazdrosc, ze ja nie moge(nforce2). Ale sa tez plusy, mialem wczesniej plyte na via kt400 i nie byla tak stabilna jak nforce2 - ktory jest klasa sama w sobie (jesli chodzi o k7);)

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox 8 KRAI

256mb 400mhz Apacer :mur: 3,0-4-4-8 dowoltowane o 4 v

Sempron 2200+ dowoltowany z 1,60 do 1,75

FSB 220 Sempron z 1500mhz@1985mhz!!

Zasilka no name 230 wat

 

Na innych ramach Twinmos od kumpla wycisnołem

FSB 225 czyli 2050mhz

Fuul Stabilnie!!!!!!!!

Ten semp bardzo dobrze sie kreci

Jestem pewien ze poszedl by jeszcze wyzej ale zasilka jest slaba i napiecia skaczą:(

FSB 220 1985MHZ!!!

post-121428-1127900796_thumb.jpg

Edytowane przez combiasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no podrożały...ale tak to jest jak sie wycofuje produkt z rynku..to co zostało drożeje.. już nastaje koniec procków na soc A..tańsze są już semprony 64 bitowe...

takie czasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ja sie moze pochwale mam hu**wa plyte semprona 2500+ zrobilem drut moda i teraz jest 12,5 x 200 ;> i co wy na to ? kto mnie pobije ? Freeone Q-92 ALCU normalnie gram na 200 x 10,5 poniewaz plyta nie wydala z napieciem i go mam na 39 c moje gg 8758241 jak ktos chce podyskutowac o tego typu rzeczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paweldrake

 

No no 2,5ghz syci w 100% B) ja ze swojego sempka nie moge wydusić nic powyżej 2,2ghz co prawda pojdzie na 2,3ghz ale przy kosmicznym napięciu 1,85V a na 2,2 mam stabilnie przy 1.75V. Pewnie gdybym wrocił do WC to 2,5ghz było by w zasiegu ręki :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie ja sie moze pochwale mam hu**wa plyte semprona 2500+ zrobilem drut moda i teraz jest 12,5 x 200 ;> i co wy na to ? kto mnie pobije ? Freeone Q-92 ALCU normalnie gram na 200 x 10,5 poniewaz plyta nie wydala z napieciem i go mam na 39 c moje gg 8758241 jak ktos chce podyskutowac o tego typu rzeczach

1674019[/snapback]

 

rzuc jakims jpg na strone jako dowod. i kilka testow np. superpi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...