Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od ponad roku jadę na fsb 200 i napięciu obniżonym do 1,5 V i wszystko OK. Spokojnie mogę jeszcze obniżyć ale po co.

a choćby po to żeby procek miał mniejszą temp i mieć tą satysfakcje żę ma sie dobrego procka :D

 

Ja miałem kiedyś sempa i chodził na 9x200 przy 1.55v , na 1,525 sypał błędami. Dobrze że go sprzedałem bo totalny badziew z niego był w porównianiu do tego co teraz mam :lol:

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

mam pytanko mam proca sempron 2400+ płyte Asrocka K7upgrade 880 (via880 :( ) ile moge max ustawić fsb żeby dysku nie rozwalić ani grafy ??

narazie chodzi na 10X200 na orginalnym napięciu bez problemów temp. po NFS MW wynosi 46 stopni!!

pamięci to Good ram 512mb(2x256) duall chanal , zasilacz 350Wat color IT grafa to GeForce 5500 128/128 !!

A i jak na tej płycie mogę dzwignąc napiecie pamięci!! bo w biosie jest tylko funkcja napięcia ale jest tylko normal , low i high !! alt to nic nie daje !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Witam!!

mam pytanko mam proca sempron 2400+ płyte Asrocka K7upgrade 880 (via880 :( ) ile moge max ustawić fsb żeby dysku nie rozwalić ani grafy ??

narazie chodzi na 10X200 na orginalnym napięciu bez problemów temp. po NFS MW wynosi 46 stopni!!

pamięci to Good ram 512mb(2x256) duall chanal , zasilacz 350Wat color IT grafa to GeForce 5500 128/128 !!

A i jak na tej płycie mogę dzwignąc napiecie pamięci!! bo w biosie jest tylko funkcja napięcia ale jest tylko normal , low i high !! alt to nic nie daje !!

Poszukaj informacji w instrukcji obsługi, na stronie producenta. Na twój problem może odpowiedzieć tylko ktoś kto również ma tę samą płytę główną lub podobną. Trudno na oko powiedzieć ile można dać FSB by wszystkiego nie popalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 5 Gru 2005, 00:11' post='1794571']

Poszukaj informacji w instrukcji obsługi, na stronie producenta. Na twój problem może odpowiedzieć tylko ktoś kto również ma tę samą płytę główną lub podobną. Trudno na oko powiedzieć ile można dać FSB by wszystkiego nie popalić.

i tu jest szkopuł !! nie ma nic napisane na ten temat!! a użytkowników tej płyty jest bardzo mało !! acha a jak mogę zmienić napięcie pamięci ale poza biosem ??;>

A i nie pamięta ktoś jak się nazywa program do obniżania temperatury ??;>

Edytowane przez m-c-ool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie jest maxymalne napięcie jakie można zapodać sempronowi 2500+ t-bred ? chce go wykrecic do 2500 mhz czy to jest mozliwe ?

Ja na asrocku na chipsecie Viak tk400 wyciągnołem z semprona 2400+ 2400MHz przy napięciu 1,92V ale miałem zmieniony mnożnik !! ty też byś coś koło tego musiał mieć !!

Ale to wszystko zależy głównie od procka !! każdy jest inny !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar mu zapodać 2.0 V myśle że te 2400 mhz będzie bo pomiedzy 1753 mhz a 2100 bo tak teraz pracuje jest niezła różnica! 4 fps więcej w most wanted...

 

aha bedzie krecony na mobo epox 8rda3+ arctic silver 5 pentagram Q92 ALCU zeszlifowany na prawie lustro :P

Edytowane przez -=drake=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem kilka stron westecz i z tego co widze to większość ludzi ma semprony 2400+ lub mniej, kolega wyzej ma 2500+ ja kupilem wlasnie 2600+ bede go mial dopiero w przyszłym tyg. jeżeli ktoś moze to niech poda z 3 przykłądy jak sie kręci. Dzięki dwano nie byłem na forum chociaż ponad rok temu byłem tu codzinnie. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle najniższe z serii kręcą się najlepiej twój sempron to będzie t-bred ? chwilka obadam.... znalazłem

Producent AMD

Taktowanie procesora 1.83 GHz

Nazwa kodowa Thoroughbred

Gniazdo procesora Socket A

Mnożnik 11x

Efektywna magistrala [MHz] 333 MHz

Cache L1 [KB] 128 kB

Cache L2 [KB] 256 kB

 

każdy sempron który ma o 100+ więcej ma mnoznik zwiększony o 0.5 ty masz a raczej bedziesz miał t-breda tylko jakiego ? bedziesz musiał obadać jakie napięcie będzie miał czy 1,45 czy 1,65 (1,45 sie praktycznie nie zdarzaja o ile sempraki maja takie :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystk o zależy od seri niektuży maja semprona 2400+ tak jak ja i na orginalnym napięciu nie potrafią fsb 200 wyciąnąć :/!! a niepamięta ktoś jak się nazywał program do amdeka co temperatue ovniżał ??;>

witam mam jeszcze taką sprawę bo mam okzje wymienić mojego proca na

Athlona 2000+ xp-m (wersja mobilna) albo na durona 1800MHz co wy na to zostać przy swoim czy zmienić na którys??;>

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74622796

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76216740

Edytowane przez m-c-ool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

semprona 2400+ na duraka 1800? to chyba mysle bylobyglupie, mniej cache'u , a czy ten athlon z gniazdem notebok wejdzie do twojej płyty? noi jak masz 2200mhz to czy narazie trzeba ci wiecej??

=-----------------=

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76088318

tego semprona bede miał, narazie i tak wiele nie wyciagne moze 3000+ bo zasilacz nie wydoli wiecej szkoda ze maja poblokwoany mnoznik, mialem fajnego a2000+ to sie zjaral w wakacje i dopiero teraz reaktywacja, teraz pisze z kompa szwagra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj maila przesle ci program ktory wylacza cache i obniza temp (u mnie o 10c)

 

to jest chyba niemozliwe zeby na normalnym napieciu wyciagnac fsb 200 z 166 ja mam teraz 190 fsb na default (everest pokazuje 1,60)

Edytowane przez -=drake=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

semprona 2400+ na duraka 1800? to chyba mysle bylobyglupie, mniej cache'u , a czy ten athlon z gniazdem notebok wejdzie do twojej płyty? noi jak masz 2200mhz to czy narazie trzeba ci wiecej??

=-----------------=

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76088318

tego semprona bede miał, narazie i tak wiele nie wyciagne moze 3000+ bo zasilacz nie wydoli wiecej szkoda ze maja poblokwoany mnoznik, mialem fajnego a2000+ to sie zjaral w wakacje i dopiero teraz reaktywacja, teraz pisze z kompa szwagra

Mam taka przejscióke !! nie bo kumpel mi doradzał właśnie durona !!Ale jak mówisz że to kicz to nawet niebde zmieniał !! jedyne co chyba bede musiał zmienić to płyte bo na tej se nie pokrece !! (via 880) niewiem ile moge dac żeby dysk nie poszedł albo grafa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz blokowania na tej mobo ?

update 195x10,5 na def. napięciu :)

no właśnie niewiem nikturzy mówią że mam nikturzy że nei !! a w instrukcji nic nie pisze !! wiem jedynie że moge asynchronicznie puścić proca i pamięci!!

mi teraz komp chodzi 200x10=2000 2800+ i to na def. napięciu !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ze ty masz mnoznik 10 a ja 10,5 i to samo napiecie wiec ty masz przewage... mi przy 10,5 x 200 robi 2100 mhz...

 

masz blokade pci/agp ? jesli nie to sie nie boj nic nie spalisz.... jak nie masz blokady to znaczy ze masz zablokowane ^^

Edytowane przez -=drake=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ze ty masz mnoznik 10 a ja 10,5 i to samo napiecie wiec ty masz przewage... mi przy 10,5 x 200 robi 2100 mhz...

 

masz blokade pci/agp ? jesli nie to sie nie boj nic nie spalisz.... jak nie masz blokady to znaczy ze masz zablokowane ^^

no własnie w tym problem że niewiem nikturzy pisza że jest ta blokada nikyuży że nie !! a jak pisałem w instrukcji nic nie pisze!! tylko mam problem !! bo w biosie napięcie mogę max o 10% dzwignąc procka !! a ja mam pamięci 333 tylko podkręcone do 400 i to musze go asynchro podkręcac chyba że jakoś dzwigne napięcie na pamięciach !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze sie zgadzamy bo mam 2 x pamieci 333 ktore chodza a 400 :) i tez nie mam blokady pci/agp ale nie boje sie choc nic nie pisze bo def. jest zablokowane zreszta i tak dostane epoxa za pare dni :)

I co najlepsze ja też mam Good ram :D i powiem że to są bardzo dobra pamięci !! i tez mam na duallu zapuszczone 2x 256 !! na tej płycie udało mi sie wyciągnąć 2200MHz na napieciu 1,65+ 10 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ja też wtrące kilka słów w rozmowe.

 

Mój Sempik chodzi na FSB 200 i napięciu 1.715v. Bez wiekszych problemów mogłem ustwić FSB 220 i normalnie działał tyle tylko że narazie mam g**** zasilacz i na takim taktowaniu łapie zwieche. Miałem szczęście z tym prockiem gdyż został kupiony dosłownie kilka tygodni po pojawieniu się w sklepach czyli mam początki serii ;) Była to wersja BOX jednak ten wiatroczek to taka lekka tandeta więc go wymieniłem na Spire WR IV i jest znacznie przyjemniejsza temp. ;) Modów nie robiłem gdyż i tak mam nF2 :/

 

PS. O ile mi wiadomo, najszybszy S2400+ chodził z prędkością 2600MHz i z mniejszanym mnożnikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Bez wiekszych problemów mogłem ustwić FSB 220 i normalnie działał tyle tylko że narazie mam g**** zasilacz i na takim taktowaniu łapie zwieche.

przykro mi ale łapanie zwiechy nie jest winą zasilacza tylko za małego napięcia... gdy napięcie jest za małe procesor łapie zwieche albo gdy pokazuje sie windows i okienka(o wiele za małe) albo przy max obciazeniu (wystarczy lekko podniesc)np. w prime...

 

nie masz się czym chwalić bo mój robi 2100 mhz przy 1,65 V jak chcesz moge zapodać screena ]:->

Edytowane przez -=drake=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

przykro mi ale łapanie zwiechy nie jest winą zasilacza tylko za małego napięcia... gdy napięcie jest za małe procesor łapie zwieche albo gdy pokazuje sie windows i okienka(o wiele za małe) albo przy max obciazeniu (wystarczy lekko podniesc)np. w prime...

 

nie masz się czym chwalić bo mój robi 2100 mhz przy 1,65 V jak chcesz moge zapodać screena ]:->

Ja wcale nie chwale bo faktycznie, nie ma czym. Nidługo zmieniam PSU na "szefa" i wówczas pogadamy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok pogadamy ale niestety nie zmieni ci to tego ze przy malym napiecu sa zwiechy bo to chyba kazdy overclocker rozumie.... niektore uklady sa lepsze niektore gorsze... ja trafiłem na dobry :P

http://img213.imageshack.us/img213/4269/df4hy.jpg to chyba wystarczający dowód :) przy 198 x 10,5 winda chodzi ale przy prime sie wiesza przy 196 jeszcze chodzi ale chcialem zachowac troche napiecia a wiec dalem 195 :)

 

teoretycznie w idle mógłbym pracować na 1,45 V lecz nie moge takowego ustawić na tej mobo.. pokaże sie z wynikiem jak bede mial epoxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Wiesz, z tym zasilaczem to ja tylko tak podejrzewam. Teraz jade na naprawdze kiepskim zasilaczu (nawet styd mi pisać jego nazwe) który ma straszne skoki napięcia. Tragiczne można powiedzieć ;) Sądze jednak że mam szanse znacznie poprawić swój wynik ;)

 

A teraz pytanie z troche innej beczki. Jesteś zadowolony z tego procka? To znaczy jak Ci się sprawuje w grach i itd?

 

PS. Fajna tapeta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za tapetke lajtowa :) a procek tak w most wanted przy 2500+ troche kupa x_X lecz podkrecony na 2900+ juz daje sporego kopa ^_^ dostane epoxa pobawie sie moze do 2400 mhz pasta juz czeka w polce arctic silver 5 choc niewiem czy na socket a mozna nakładać :) ale nie rozsmaruje tego za bardzo wiec lajcik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja już od ponad roku ciągnę na tym co mam w podpisie bez najmniejszych problemów dodam że płyta jest przeciętną do oc jedyne z czego się cieszę to to że mogę zmieniać mnożnik a zasilacz też do najlepszych nie należy na dowód wklejam zrzut z cpu-z i everestu

 

 

 

 

 

post-106431-1134247497_thumb.jpg

Edytowane przez adammm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za nazwe programu !! wkońcu !!:D Ja mam ogranicznoe oc musiał bym podkręcać asynchro bo mam pamięci 333 tzn działają na 400 ale nic więcej przy 408 już się resetuje zrzut pamięci i reset !!gdybym mógł jakoś dzwignąc napięcie na pamięciach ale w bisoe mam tylko normal , high albo low nic więcej :( a procek to tak mi chodzi 2300Mhz na 1,80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Program do obnizania temperatury AMD w idle, poprzez odciecie od northbridge --> S2kCtl

Smacznego ;]

Bóg Ci zapłać z ten program.

Świetny!

Musze tylko poszukać jakiś informacji o jego konfiguracji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...