Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zauważyłem, że nie ma takiego topiku, a ponieważ Semprony są coraz popularniejsze, chciałem nieco opowiedzieć o zakup[ionym przeze mnie w tym tygodniu procku.

Kupiony na Allegro, aukcja: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33541587 ( a raczej wczesniejsza, w każdym bądź razie ten sam człowiek i te same procki), cena: z przesyłką 228. Się spytacie: po co tak drogo skoro mozna za 185 z przesyłką kupić?? No, zaraz szczegóły.

 

Oznaczenie procka:

SDA2200 D4T3P

2448246 H41067

BIXJB 0432 FPHW

no cóż, na oznaczeniach znam się na tyle, żeby powiedzieć że jest z 32 tygodnia 2004, nic więcej. Ja ktoś wie coś więcej prosze o info.

 

OK, testy: zaznaczam, że mam jakiś cooler cooler mastera porzyczony z pracy, podobny do tego: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11467 ale jeszcze starszy i mniejszy. Wydajność: śmieszna. ALE: podawane temperatury w stresie (prime po 10 minutach) osiągane są włąsnie na tym małym g.... konkluzja na końcu.

 

Test 1: 9x166, czyli stock: wszystko ok, prime przechodzi non problemo, wydajność: na poziomie thoruoghbreada 1800+, czyli niewielka.

Test 2: 9x200, napięcie stock: wszystko ok, prime ok, temp: 50'C, wydajność: Th. 2200+, pamięc: 9-3-3-3

Test 3: 9x230, <b>napięcie stock</b>, wszystko ok, prime ok, temp: 52'C (!!!), wydajność: Th.2600+, pamięć: 11-4-4-3

Test 4: kiedy dostanę Thermalrighta 947U, więcej niż 230 nie daję bo się cykam troszku.

 

Konkluzje: Sempron jest po prostu niesamowity, wzrost wydajności masakryczny, temperatury jak na takie taktowanie i taki cooler REWELACYJNE, procek pójdzie jeszcze więcej, ograniczeniem są płyta i pamięci. Gość, od ltóreg kupowałem ma w kompie 9x250 na napięciu 1,75. Cóż wioęcej dodać??

 

Czekam na wrażenia innych posiadaczy Sempronów!!!

 

 

mi max chodzi na 199 dalej reset bios'u... możesz mi powiedzieć jak odblokować mnożnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...