Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panoof ;]

 

Ja sie pochwale swoimi temperaturkami:

1. Nie podkrecony Sempron 2200+ : 22 idle // 27 stress

2. Podkrecony 200 x 9 : 28 idle // 33 stress

 

Na razie nie krece wiecej bo mi sie nie chce poza tym nie mam AS5 pod reka to sa wyniki na zwyklym silikonie za 2 xlote ;]

Pozdroofka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Myślicie że jak kupie sempa 2400+ to jest szansa żeby poszedł na 2400mhz?? Teraz mam pożyczonego 2200+ i elegancko chodzi tak jak w podpisie, w stressie osiąga 48 stopni!! Aha, może pracować z wyłączonym wiatrakiem...

Szanse na uzyskanie prędkości 2400MHz na Sempronie 2400+ są... musiałbyś go puścić na FSB 240MHz a to już bardzo dużo. Próbuj, może i ja się na to skuszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że jak kupie sempa 2400+ to jest szansa żeby poszedł na 2400mhz?? Teraz mam pożyczonego 2200+ i elegancko chodzi tak jak w podpisie, w stressie osiąga 48 stopni!! Aha, może pracować z wyłączonym wiatrakiem...

Szanse na uzyskanie prędkości 2400MHz na Sempronie 2400+ są... musiałbyś go puścić na FSB 240MHz a to już bardzo dużo. Próbuj, może i ja się na to skuszę...

To co w podpisie to sempron 2200+, idize na FSB 239, i ma 49 stopni w stresie. Myślałem nad 2400+ bo ma akurat mnożnik 10x, co na takim FSB dało by mi właśnie 2400mhz.

 

Komuś udało się wogóle osiągnąć takie częstotliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zastanawiam się czy niedało by się ustawić na stałe mnożnika mostkami L3 i L4 ?

jest z tym troche zabawy ale jakgby się udało to można zystakć kilka mhz nie koniecznie mając wyższe fsb

co wy na to?

 

tak czy inaczej kupuje sobie S2200+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

panowie zastanawiam się czy niedało by się ustawić na stałe mnożnika mostkami L3 i L4 ?

jest z tym troche zabawy ale jakgby się udało to można zystakć kilka mhz nie koniecznie mając wyższe fsb

co wy na to?

 

tak czy inaczej kupuje sobie S2200+

Skoro cię to interesuje to polecam to => http://fab51.com/cpu/sempron/s10.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubu10 sempron 2400 = AXP 2000... wiec jak zmieniasz na sempa 2500 to MARNY wzrost wydajności (tyle że na fsb 166 bedzie działał i pamiątki z nim też tyle polecą - jedno co lepiej)

 

edit:

zauważyłem że te twoje pamiątki nie koniecznie na 166(333) pójdą na def napięciu.. zastanów sie...może lepiej podkręcić tego Atlonika i pobije on sempa 2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sie opłaci tego semprona ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>.tylko te twoje pamięci 266MHz :( będziesz musiał je podkręcić na 333 (bo sampron ma fsb 333) lub puścić asynchronicznie do fsb (mniejsza wydajność)..

najlepiej sprawdz teraz jak możesz czy sie tyle kręcą (te ramiki)..bo jak bedzie latał z asynchro to sie nie opłaca pod względem wydajności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zastanawiam się czy niedało by się ustawić na stałe mnożnika mostkami L3 i L4 ?

jest z tym troche zabawy ale jakgby się udało to można zystakć kilka mhz nie koniecznie mając wyższe fsb

co wy na to?

 

tak czy inaczej kupuje sobie S2200+

Skoro cię to interesuje to polecam to =>http://fab51.com/cpu/sempron/s10.html

 

eee nie bardzo to rozumiem ?

moge zamienić semprona ma wersje mobilną poprzez połączenie 2 mostka i potem zmieniać mnożnik z windowsa jeśli tak to teraz pytanie czy będe mógł zmieniać mnożnik równierz z biosu? tak jak w podpisie platworma nf2

 

Je szcze raz odnośnie L3 nie lepiej na stałe połączyć wszystkie mostki i mieć mnożnik 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

He he niewiem.

Stronka jest jak wiesz po japońsku (albo chińsku - chusteczka wie). Jedyne co z niej rozumię to te fotki. O ile mi wiadomo tak sztuczka nie działa na chipsecie nvidii (tego zbytnio nie rozumię ale trudno) a zmiana mnożnika możliwa jest tylko spot Windowsa. Pewnien koleś w już próbował to zrobić ale pomoć nie wykonalne jest "włożenie" cyny do mostka L4 albo L5. Zrobinie tego na siłe grozi uszkodzeniu procka więc trudno powiedzieć czy ten manewr działa... próbuj ty, może coś uzyskasz. Na ten temat była już dyskusja na tym forum => http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=104...4894&highlight=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla chcących odblokowac mnożnik

to to samo tyle ze po normalnemu;]

 

dziś nabyłem abita nf7 i semprona 2200+ , na procku ładnie założony już pentagram q80 alcu ;]ale z wrodzonego lenistwa całość nie wsadzona jeszcze do obudowy.

jutro po kupnie modecoma zaczne sie bawić w zmiane kompa.

elixiry 3200 dobrze nie wróżą ale zawsze trafiają mi sie jakieś czarne owce, jak codegen 300 który ładnie ciągnie durnia 2.2 bez spadków napięć :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego problemu okazalo sie ze to ma byc 2400+ ale jak dostane nowy zasilacz to przetaktuje go spowrotem na 2800+ gdyz temperatura jest ok (38-40 stopni).

 

Przy okazji sie spytam co mozecie powiedziec o pamieciach Elixir?? Sa to jakies dobre pamieci?? Pytam sie bo nie znam sie na pamieciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla chcących odblokowac mnożnik

to to samo tyle ze po normalnemu;]

Leborg wielkie dzięki że znalazłeś to samo w bardziej cywilizowanym języku. Fajnie by było to jeszcze przetłumaczyć. A więc słownik w dłoń (tzn. translator) i do roboty...

nie musisz aż tak wylewnie dziękować;]

 

teraz czekam az ktoś to przeczyta, zrozumie i powie innym co dokładnie mają robić;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Sorry że tyle razy mi ten post się wyświetlił...naprawdę nie wiem dlaczego tak się stało. Zaczynam tłumaczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema co tyłumaczyć łączysz drugi mostek tak jak na zdjęciu a potem kożystając z tego programu crystalCPUID zmieniasz mnożniki spod win opcja crystalCPUID>function>AMD K7/K8 multipler

 

Do tych co mają nforce2 sprawdzcie czy wam ten sposób działą jeśli nie wiecie jak połączyć mostki to poszukajcie w FAQ

Co do samego programu jeśli sie jednak nie uda to program nie sfajczy wam proca tylko zawiesi system

 

yakumo0

jeśli te twoje elixiry pociągną więcej niż 210 to myśle że będzie lepiej pozatym dodatkowy Cache

a sempron prawie nic nie kosztyje jak na takie możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

hmm elixiry to już na 218 mhz codziły i to bez problemu więc to nie problem :) tylko mam teraz jeden dylemat jak się kręcą te semptrony ?? lepiej niż Durony mixib ??

Też powinieneś FSB 200 MHz uzyskać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...