Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

przy ustawieniu 200 MHz FSB każdy chipset Nforce2 przestawia się by default na PCI/AGP 33/66

 

Taktowanie PCI ma ogromne znaczenie jesli idzie o dyski ATA - po prsotu kontroler dysjów za szybko pracuje i dyski się niszczą. nie wiem jak jest z SATA (pewnie podobnie)

1227406[/snapback]

Jestes tego pewien bo kurde zmienilem z l7S7a2 na n2u 400 ecs no i nigdzie w biose nie moge sie doszukac zmiany pci/agp moze jest jakis biosik unoficial do tego?? a po za tym i tak stanelo na fsb 200 myslalem ze mobo nie wytrzymuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bankowo przy fsb 200mhz nf2 ustawia defaultowo agp/pci co mozna zobaczyc na płytach asusa, dodatkowo u mnie jest mozliwość wejścia w ręczne ustawienie tych wartości, pewnie mozna coś przestawić wyżej ale ja nie ryzykuje, przy 200 jak wchodze na agp to mam def 66

pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie niezapominajcie zeo K7vt4a+ ma chipset Kt400a a nei kt400 i mozna nim spokojnie leicec fsb 400(przynajmniej w asrocku)

1227789[/snapback]

Podaj mi link do takich rewelacji gdzie plyta na kt400a obsluguje dzielnik 6 .... chetnie poczytam, bo w sumie po co wtedy kupowac na kt600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest to dopiero mój 2 post na tym forum więc prosze o wyrozumiałość jeśli nawet coś pokręce np. jakieś pojęcia. :-|

Więc tak, oto mój sprzęt:

 

MSI K7N2 Delta2 - FSR

Sempron 2200+

DDR 256MB 400MHz PC3200 i CL chyba 3

grafa GeForce2 MX 400 64MB :-|

twardy Seagate 40 GB 7200 rpm.

zasiłka 300W

 

Po raz pierwszy spotkałem się z takim biosem jaki mam obecnie na tej MSI , rozchodzi si o to że nie moge podkręcić tego procka. teraz mam ustawione FSB 166 i jest na "optimal" (chyba) czy moge np. zapodać FSB 200 czy coś innego zmienić żeby coś wycisnąć z tego Sempka.

 

Proszę napiszcie mi co mogę zrobić, aha jak dawałem FSB na 200 to komp się nie włączał i musiałem clear CMOS, napiszcie mi jak moge to zrobic najlepiej żeby otrzymać jakieś w miarę dobre na tym sprzęcie rezultaty. Nie za bardzo czaje o co chodzi z timingami pamięci ale po zmianie z "optimal" na np. "high perfomance" albo "Turbo" to coś tam się zmieniały te liczby a przy ustawiniu manual miałem możliwość zmiany PCI i AGP (chyba) :rolleyes:

 

PROSZE NAPISZCIE COŚ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez masz good ramki?? moze mobo nie wytrzymuje badz za maly vcore??

1225516[/snapback]

Pisałem wcześniej posta o moim problemie a teraz tak patrzę i widzę że Wy macie problemy (najwidoczniej) z GoodRamkami <_< czy one po prostu mają to do siebie że uniemożliwiają w jakiś tam sposób zapodanie 200 FSB??

jesli ktoś odpowie na mojego innego posta - bo mam właśnei te pamiątki, sempka 2200+ mobo MSI K7N2 Delta2 - FSR i jak daje 200 to się nawet monitor nie reaguje i trzeba sie paprać bateryjką i zworką :unsure:

proszę o odpy

 

UWAGA Natrafiłem na jeszcze coś, otóż w programiku Aida32 podczas normalnej pracy XPzmienia się co jakiś czas takowanie procka przez jakiś czas wyświetla AMD Athlon XP, 1533 MHz (4.5 x 341) 1800+ a czasem AMD Athlon XP, 1500 MHz (4.5 x 333) 1700+

 

napiszcie dlaczego tak się dzieje, cz to przez bios?

Edytowane przez Tomasss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde tak pojechaliście tą płyte a w innych postach czytałem że ludzie normalnie na niej kręcą i co z tego że to Sempron 2200+ to chyba lepiej bo przecież te najsłabsze powinny się lepiej bujać

czyli tak ogólnie że np. na 200 FSB nie mogę ustawić to wina mobo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie wina mobo. A jakie masz pamięci? DDR400, 333 czy 266? To też ma znaczenie.

1229353[/snapback]

Moje mają DDR400 "blazej_ronin" jesli masz płyte taką jak ja i nawet ten sam model - FSR to może napiszesz co zmieniałeś u siebie żeby chodziło bo jecie raz powtarzam że mi na 200 FSB nie wstaje a Aida pokazuje coś 4,5 * 333 czyli to chyba jest mnożnik prawda??

jak mogę ewentualnie ustawić FSB, Vcore i mnożnik żeby poszło na 200 i dało jakieś widoczne rezultaty!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej posta o moim problemie a teraz tak patrzę i widzę że Wy macie problemy (najwidoczniej) z GoodRamkami  <_< czy one po prostu mają to do siebie że uniemożliwiają w jakiś tam sposób zapodanie 200 FSB??

jesli ktoś odpowie na mojego innego posta - bo mam właśnei te pamiątki, sempka 2200+ mobo MSI K7N2 Delta2 - FSR i jak daje 200 to się nawet monitor nie reaguje i trzeba sie paprać bateryjką i zworką  :unsure:

proszę o odpy

 

napiszcie dlaczego tak się dzieje, cz to przez bios?

1229077[/snapback]

o to chodzi ze mam goodramki i mam 200 ale chce wiecej :] przy 200 wszystko jest spoko stabilnosc tez ale przy ponda 200 juz sie robi kaszana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

W odpowiedzi na ostatni post kolegi Tomasss:

W biosie zmieniłem tylko napięcie procka (na 1.675 lub 1.7V) i ustawiłem FSB ze 166 MHz na 200MHz. Reszta nie ruszana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Fuck :mur: Daje napięcie na 1,8 i dalej nie mogę dać fsb większego niż 220 !!!! Aha , jestem niezorientowany jak lepiej jest ustawić ram mniejsze timingi mniej megaherców większe timingi w 440 mgh ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Fuck  :mur:  Daje  napięcie na 1,8 i dalej nie mogę dać fsb większego niż 220 !!!! Aha , jestem niezorientowany jak lepiej jest ustawić ram mniejsze timingi mniej megaherców większe timingi w 440 mgh ???

1229782[/snapback]

to jeszcze chcesz wiecej FSB 220!!!!! ci nie wystarcza normalnie niektorzy nie maja umiaru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B) Witam wszystkich.

 

Chciałem zapytać czy miał ktoś do czynienia z Sempronem 2800+ ?? I jak z jego overclockingiem?? :)

Juz ktos pisal ze im mniejsze tym lepiej pojda... Ale czy np ten 2800 pojdzie na fsb 200 ?? Jesli nie to np czego sie mozna spodziewac :)

Bo chce qmplowi opchnac ale mowi ze musi chcodzic na min 3200 :P Ale mam go w BOXie :/ A nie mam go i tak gdzie testnac :)

Z gory dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ronin weź mi wytłumacz dlaczego nie moge mojego procka puścić na więcej niż standardowe 166?? jakie napiecia bym nie dawał:( wejde do winy i się wykrzacza

1229832[/snapback]

Gdzieś czytałem że ukruszyłeś rdzeń swojego AMD'ema.... Innego powodu nie ma B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jesem nowy mój pierwszy post. Mam zamiar kupić nastepujące podzespoły: p.główna - Abit Nf7 , ram , 256 Elixir pc400, zasilacz Chiefet 360 W, Sampron 2400 + BOX. I mam kilka pytań Czy ten zestaw bedzie ze soba dziala , czy procek pujdzie 200 fsb , i bedzie stabiliny, i czy inne podzespoły od tego podkrecania sie nie zepsuja

 

 

 

 

 

I ie doczekam sie chyba na odpowiedź i czy za te elixiry bede lepsze kingstom-y ?

Edytowane przez zaziks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jesem nowy mój pierwszy post. Mam zamiar kupić nastepujące podzespoły: p.główna - Abit Nf7 , ram , 256 Elixir pc400, zasilacz Chiefet 360 W, Sampron 2400 + BOX. I mam kilka pytań Czy ten zestaw bedzie ze soba dziala , czy procek pujdzie 200 fsb , i bedzie stabiliny, i czy inne podzespoły od tego podkrecania sie nie zepsuja

1230449[/snapback]

nie bierz elixirow bo to jak kupowanie kota w worku kup lepiej twinmoski twistery badz poszukaj hynix d43 o niebo lepsze :)

 

 

 

Panowie wycisnelem sempa 9,5x215 stabil we wszystkim na goodramach bez zmiany napiecia na ecs n2u400 bede dalej jechal i napisze :)

Edytowane przez olo128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i no 215 sie skocnczylo :( bedzie abin nf7 moze pojdzie wiecej :) a co do semprona to chyba nie jeszcze uwag co daty produkcji wiec kupuj jaki wlezie ja mialem 2 i oby dwa sie tak samo krecily :) tyle ze 2200 i 2300+ a jak bym mogl kupil bym 2400+ bo ma mnozik 10 jak sie nie myle

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tylko problem goodramów bo ja mam geile i jest to samo:( wywalam tą płytę w poniedziałek do kosza i kupuje asrocka upgrade na kt600.

1229118[/snapback]

Na oczy nie widziałem tego MSI, ale sprawdz, czy opcję SPREAD SPECTRUM masz ustawioną w biosie na ENBABLED. Jej zadaniem jest właśnie wspomniane pływanie po częstotliwości. Należy ją wyłączyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ronin tyle że od tej pory to już go dwa razy wymieniłem:(

1230861[/snapback]

W takim razie natrafiłeś na bardzo kiepską serię. Podobno masz kolegę sprzedawcę. Idź do niego i tam sprawdź tego Semprona. Może twoje mobo nie ten tego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie o to chodzi, już dwa procki mi dał, i ten sam problem, napięcie daje do 1,8, na ramy do 2,8. spectrum disabled i nic dziad nie rusza i tyle. Ale najdziwniejsze jest to że pamięci asynchro też nie chodzą na 200. Dlatego jutro daje mu tą płytę i albo załatwi mi w hurtowni zwrot kasy albo mi nową tą msi przywiezie, jak dostane kase to biore tego asrocka na kt600 upgrade bo na tym tego procka lookalismy i chodzi odrazu na stockowym napięciu. A reszte kasy odłoże bo w kwietniu i tak ise na 64bit przesiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.To mój pierwszy post w tym temacie.Czytam to forum od 4 miesięcy(tyle mam internet) i mam prośbę do "młodych" podkręcaczy: CZYTAC! CZYTAC! i jeszcze raz CZYTAC! to forum. I to różne tematy. Overclocking to nie tylko FSB. To zasilanie, chłodzenie, możliwości płyty iinnych komponentów. To też odpowiednie ustawienia biosu. Temat rzeka i nie dziwcie się żę doświadczeni nie mają ochoty odpowiadać na PROSTE i CIAGLE POWTARZAJACE SIE TE SAME PYTANIA. Mój

staż to niecały rok i uważam żę liznołem dopiero kawałek tego tortu.

 

Elixsiry i GoodRamy to słabe pamiątki, nie do oc

 

Ps: po każdej zmianie należy przeprowadzać szereg testów, aby mieć stabilne FSB

Edytowane przez vcv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

Elixsiry i GoodRamy to słabe pamiątki, nie do oc

1231069[/snapback]

Co do elixirow i good ramow to sie nie zgodze zalezy to od wersji na jaka trafisz no name goodram poszly na 215 bez zmiany napiecia a sa jeszcze te montowane na koscian nayna czy jakos tak slyszalem ze sie niezle kreca a co do eliksirow niektore moga byc super i sie super krecic a inne moga ni dosciagnac 200 to tylko zalezy na jakich kosciach dostaniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...