Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś pomóc i odpowiedzieć na moje pytanie:

Czy AMD Sempron 2600+ BOX podkręce bez problemów do magistrali 400Mhz (bez nadmiernego grzania) ?? czy może lepiej kupić coś innego za te pieniądze-360 zł ( ale nie większe) ??

 

Bo chciałbym już jutro kupić procesor :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic sempronka 2200 albo 2300. Mialbym prosbe zeby osoby,

ktorym idzie sempron na fsb 200 i wyzej podaly serie procesora.

 

SDA2200DUT3D Z453133H40062

BIXJB0434UPMW 1999 AMD

 

Freezone QC-80AlCu

@ 9*222mhz, 1,725V

temp. 43-44 idle, 50-51 stres (obroty silent~1750rpm)

czekam na pastę Arctic Ceramiqe :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic sempronka 2200 albo 2300. Mialbym prosbe zeby osoby,

ktorym idzie sempron na fsb 200 i wyzej podaly serie procesora.

 

SDA2200DUT3D Z453133H40062

BIXJB0434UPMW 1999 AMD

 

Freezone QC-80AlCu

@ 9*222mhz, 1,725V

temp. 43-44 idle, 50-51 stres (obroty silent~1750rpm)

czekam na pastę Arctic Ceramiqe :razz:

1231813[/snapback]

Ja mam sempronika 2200 i takie wlasnie na Allegro mam wystawione 230X9 przy 1.7V :) na zasilce COLORS-IT 350W jutro bede mial nowa zasilke pociagne wyzej cos :) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40221061

Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie tylko wymagam fsb 200-210 mhz bo bede tego procka puszczal na asrocku k7s8x,

takze az 230mhz fsb jest mi w sumie niepotrzebne, wazne jest tylko aby szedl na fsb 200mhz

na max 1,7V bo tyle moze dac ten asrock bez drutmoda. Komp jest do netu, starych gierek,

filmów i zamontowany tam duron 700@1000 jest troszke za slaby. Mam wentyl pentagram

Q80 al, mam nadzieje ze schlodzi tego semprona skoro durona chlodzi do 42 stopni w stress

przy vcore 1,7v. Licze na jakies 50-55 stopni pod obciazeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie tylko wymagam fsb 200-210 mhz bo bede tego procka puszczal na asrocku k7s8x,

takze az 230mhz fsb jest mi w sumie niepotrzebne, wazne jest tylko aby szedl na fsb 200mhz

na max 1,7V bo tyle moze dac ten asrock bez drutmoda. Komp jest do netu, starych gierek,

filmów  i zamontowany tam duron 700@1000 jest troszke za slaby.  Mam wentyl pentagram

Q80 al, mam nadzieje ze schlodzi tego semprona skoro durona chlodzi do 42 stopni w stress

przy vcore 1,7v. Licze na jakies 50-55 stopni pod obciazeniem.

1231866[/snapback]

Na pentagramie

Q80 al , to powino chodzic dobrze. Semprony osiagaja mniejsze temperatury :) ja przy 2070Mhz mam na Sempronie 35C a w stresie cos kolo 45max :)

Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jesem nowy mój pierwszy post. Mam zamiar kupić nastepujące podzespoły: p.główna - Abit Nf7 , ram , 256 Elixir pc400, zasilacz Chiefet 360 W, Sampron 2400 + BOX. I mam kilka pytań Czy ten zestaw bedzie ze soba dziala , czy procek pujdzie 200 fsb , i bedzie stabiliny, i czy inne podzespoły od tego podkrecania sie nie zepsuja - nie chce być upierdliwy ale moglibyście mi coś doradzić co do ramów to chyba wezme Kingstom-y , i czy lepiej kupic procka box czy oem czy kupic to i zamontować http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=11248&sid=1 i na boxowy czy na tym pentagramie bende mial mniejsza tem. i czy wogól na której z tych możliwości jest puszczenia procka na fsb 200 przy stabilnej pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko co będzie miało większą wydajność Sempron 2500 na fsb okolo 200 czy Sempron 2300 na fsb 230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jesem nowy mój pierwszy post. Mam zamiar kupić nastepujące podzespoły: p.główna - Abit Nf7 , ram , 256 Elixir pc400, zasilacz Chiefet 360 W, Sampron 2400 + BOX. I mam kilka pytań Czy ten zestaw bedzie ze soba dziala , czy procek pujdzie 200 fsb , i bedzie stabiliny, i czy inne podzespoły od tego podkrecania sie nie zepsuja - nie chce być upierdliwy ale moglibyście mi coś doradzić co do ramów to chyba wezme Kingstom-y , i czy lepiej kupic procka box czy oem czy  kupic to i zamontować 1232070[/snapback]

Na moje oko radzil bym ci kupić Abit Nf7, pamiatki albo Hynixy-d43 lub B6 albo Twinmos twister zasilacz oke Chiefet 360 W albo Antka , forton ewentualnie . Co do Semprona lepiej kupić za niszą cene 2200+ Box masz (3 lata gwaracji ) a w Oem tylko rok czasu a roznica to 25zl :) do tego PENTAGRAM FREEZONE Q-92 AlCu tak samo z niego wycisniesz jak z Sampron 2400+. Zasilacz podstawa odpowiednie napiecia. Pamieci to 2 rzecz bo raczej Elixyry to nie maja przyszlosci wysypuja sie przy szynie 180 PC 2700 a 3200 nie sadze ze wiecej niz 210 a gdzie mowiac o 230 :) to juz naprawde nie do przeskoczenia na tych pamieciach :) , odpowiednie chlodznie i mozesz probowac :) Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam szatanistyczny pomysł !! ;]

na zmiane mnożnika na enforsach;]

może przeróbka procka ołówkiem na mobila a potem drutmody na mnożnik?

jak myslicie, da to coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg ---> iscie szatanski pomysl, ale IMHO watpliwe by dzialal :)

1232443[/snapback]

skąd masz tak złe wiadomosci?:>

trzeba spróbować, bo istnieje górna granica fsb której sie po prostu nie da przeskoczyc....;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg, tylko zdradź mi dlaczego u mnie ta granica wynosi 166 fsb???:( co mu dam więcej to się w windzie grzaczy

1232788[/snapback]

Moze zla wersja procka slaba do podkrecania moze cos dac podniesienie napiecia i sprobowac o 10 mhz pociagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co myślicie o tym pomyśle z mnoznikiem?:>

ewentualnie moze spróbować z malowaniem procka 1232906[/snapback]

Stwierdzam ze niezly pomsyl ale do tego potrzeba odpowiednich narzedzi bo probowalem takiej zabawy na ECS VZA z Duronem 750 i wcale tak latwo nie jest przeciac tych mostkow bo sa pokryte zlotem , ale wszystko jest mozliwe jak sie chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy AMD Sempron 2600+ BOX da sie tak podkrcic any uzyskac 200mhz FSB, bez jakichkolwiem modyfikacji (oprucz ustawienia w biosie w plycie ASUSA ) ?? niech ktos mi odpowie bo ja nie mam pojecia :-/

1233178[/snapback]

Daj napięcie 1,85 V (lub 1,8), ustaw FSB na 200 i sprawdź. Daj znać jak ci poszło. Wróżkami nie jesteśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie. Sempron ma obudowę organiczną Gold Bridges i ich punkty kontaktowe ukryte są wewnątrz laminatu. Trzeba zdrapywać warstwę laminatu ( może lutownica ) :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do przeróbki na mobila styknie ołówek?

bo jak nie to nic nie będę robił;]

1233722[/snapback]

co do przeróbki na mobila to na plytach z pokladem Nforce to nie dziala chyba ze posiadasz KT 400 Kt 600 Via lub SIS chipsety to co innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do przeróbki na mobila to na plytach z pokladem  Nforce to nie dziala chyba ze posiadasz KT 400 Kt 600 Via lub SIS chipsety to co innego :)

1234153[/snapback]

co niby nie działa?

na nforce nie działa tylko zmiana mnoznika w locie

dlatego wymyśliłem zeby przerobic go na mobila i potem drutować.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis rano dostalem zasilke ale nic wiecej proc nie polecial max to 230, moze z modowanym bioskiem -=Merlina=- poleci wiecej sie zobaczy , podniesienie napiecia juz nic tez nie dalo po prostu wiesza sie w biosie a temperatura 38C

Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...