Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

co niby nie działa?

na nforce nie działa tylko zmiana mnoznika w locie

dlatego wymyśliłem zeby przerobic go na mobila i potem drutować.....

1234166[/snapback]

 

A tak Off topic - Leborg ile pkt robisz na tej pharelii ? (w 2k3 ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak Off topic - Leborg ile pkt robisz na tej pharelii ? (w 2k3 ?)

1234861[/snapback]

1388

 

dobra, mostki mozna spokojnie połączyć ołówkiem...

więc postaram sie dziś albo jutro coś zdziałać:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

:blink:

 

O kurcze ... słaaabo - i to jeszcze po OC :?

 

A karta droga jak diabeł... widziałem na allegro po 1300 zł. Może sprzedałbyś swoją puki coś jest warta i kupił GF 6800GT/AGP lub jak wyjdzie to jakiegoś radzia x800Xt AGP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: 

 

O kurcze ... słaaabo - i to jeszcze po OC :?

 

A karta droga jak diabeł... widziałem na allegro po 1300 zł. Może sprzedałbyś swoją puki coś jest warta i kupił GF 6800GT/AGP lub jak wyjdzie to jakiegoś radzia x800Xt AGP ?

1234922[/snapback]

ta karta pomimo architektory 4x4 wypada na poziomie radka 8500:>>>

wątpie zeby jakies 6800gt dało mi mozliwosc podłączenia 3 monitów naraz:>

po za tym 6800 jest mi absolutnie zbędna, a jakbym sprzedał tą karte to tatuś kumpla od którego mam tą karte chyba by mnie zabił :]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta karta pomimo architektory 4x4 wypada na poziomie radka 8500:>>>

wątpie zeby jakies 6800gt dało mi mozliwosc podłączenia 3 monitów naraz:>

po za tym 6800 jest mi absolutnie zbędna, a jakbym sprzedał tą karte to tatuś kumpla od którego mam tą karte chyba by mnie zabił :]

1234930[/snapback]

 

3 Monitory to fajna sprawa ... pytanie tylko czy używasz tego ;)

Kartę masz wyporzyczoną, czy to twoja własna jest ?

 

i jeszcze jedno - ona ma pełną obsługę DX9 ?

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 Monitory to dajna sprawa ... pytanie tylko czy używasz tego ;)

Kartę masz wyporzyczoną, czy to twoja własna jest ?

 

i jeszcze jedno - ona ma pełną obsługę DX9 ?

1234951[/snapback]

microsoft wszystko symulator:>

train flight combat.... fajna sprawa... w q3 też sie na tym da grać:>

karta jest mojego kumpla, tylko ze u niego leży na półce :|

więc ją sobie porzyczyłem na czas niokreślony

pełnego wsparcia dx9 nie ma bo pixel shadery ma 2.0 a vertex 1.3:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

microsoft wszystko symulator:>

train flight combat.... fajna sprawa... w q3 też sie na tym da grać:>

karta jest mojego kumpla, tylko ze u niego leży na półce :|

więc ją sobie porzyczyłem na czas niokreślony

pełnego wsparcia dx9 nie ma bo pixel shadery ma 2.0 a vertex 1.3:>

1234969[/snapback]

 

A jak ci fruwają MS flight symulatory w porównaniu do 4Ti ?

 

komfort grania np w Q3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest temat o Sempronie a nie o kartach graficznych

1235033[/snapback]

przykro mi....

 

właśnie zabieram sie za drutowanie!!;]

do rychłego zobaczenia:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko chcę kupić semprona i nie wiem którego wybrać???2400 ,2600,2800 ,czy warto dopłacicić i wziąśc 2600 czy lepiej pozostać (mój pierwotny wybór przy 2400).płytkę kupię abita NV7 ver 2.0.A jeszcze mam pytanko apropo ddr kingstona ale do wyboru są tylko(ze względu na cene)

Kingston KVR400X64C3A

512 (2x256) MB Kingston KVR400X64C3AK2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

To, jaki chcesz zrobić zakup zalezy tylko od ciebie. Każdy z wymieninych tutaj Sempronów (2400, 2600, 2800) ma takie same FSB (166 MHz) tylko różnią się mnożnikiem a więc jeśli chcesz z nich wyciągnąć jak najwięcej MHz to bierz 2800+. Co to ramu > nie wypowiadam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem,że zależy ode mnie ale pytam sie czy będzie widoczny wzrost wydajności jeżeli kupię np.2600 zamiast 2400 i dam te 100 zł wiecej??Bo po co wydawać 100 więcej jak okaże sie ,że widocznej różnicy nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ja ma S2400+ podkręconego do 2800+. Czyli zaoszczędziłem sobie z 200 zł, nie? Weź 2800+ i kręć. Powinieneś być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem,że zależy ode mnie ale pytam sie czy będzie widoczny wzrost wydajności jeżeli kupię np.2600 zamiast 2400 i dam te 100 zł wiecej??Bo po co wydawać 100 więcej jak okaże sie ,że widocznej różnicy nie będzie.

1235687[/snapback]

lepiej kup mniejszy zegar a wykrec wiecej FSB :) chyba ze kupisz duzy zegar i dobre FSB wykrecisz :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próby dzisiejsze zostały zaniechane z racji złego ołówka....

dopiero teraz mam taki dobry-dobry budowlany i z powodu późnej pory jutro sie tym zajme....

zresztą musze przestudiowac dokładnie drutologie socketu;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj zakupiłem sobie Semprona 2500+. Standardowo chodzi na 1,6V 1750 MHz. Ja go dzisiaj wykręciłem na tym samym napięciu do 2300MHz na chłodzeniu z wersji BOX procesora.Pamięci to ciulate Good RAM 256x2/400 (zmieniam je w najbliższym czasie na OCZ),no i zasilacz stanowi problem isć dalej bo mam Megabajt (megazłom) 350W i nie trzyma stabilnie napięć.

 

Napiszcie mi ludzie czy w jakiś sposób da sie zwiększyć mnożnik w tych procesorach, bo cały czas śmigam na 10,5x.

 

Jeszcze jedno. Nie wiem jaki model jest mojego procesora skoro go wykręciłem na 2300MHz. Czy to jest wtedy Sempron 3200+ czy może jakiś inny model wychodzi?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez GibONik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien pojsc na standardzie a pamiatki jak to pamiatki HYNIX d43 :) a chcesz kingstony to proponowal bym hyperx drogie ale dobre i stabile

pozdro.

Edytowane przez olo128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próby dzisiejsze zostały zaniechane z racji złego ołówka....

dopiero teraz mam taki dobry-dobry budowlany i z powodu późnej pory jutro sie tym zajme....

zresztą musze przestudiowac dokładnie drutologie socketu;]

1235973[/snapback]

Jak cos zdaj relacje sam jestem ciekawy i nie wiem czy tak samo nie zrobie, ale nie bede ryzykowal poczekam na ciebie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno komputer z sempronem 2400+ na pokładzie Asusa A7N8X-E Deluxe. Mam problemy z temperaturą, otóż na niepodkręconym procku w stresie dochodzi ona do 54 stopni... (cooler boxowy) podkręcony 10x205MHz na stockowym napięciu ma już 60stopni w stresie. Z tego co się orientuje to czujniki na tej płycie sa bardzo niedokładne i mam nadzieję że pokazuja za wysoką temperaturę. Temperatura mierzona programem Ausu Probe 2. Co na ten temat powiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Temperatury trochę wysokie ale być może są trochę przekłamane. U mnie na kręconym Sempie 2400+ max w stresie to 54 stopnie też na BOX'owym wentylu. Sprawdź jeszcze temperatury programem SpeedFan. Jeśli będą podobne to raczej czujnik w płycie głównej jest trochę "cygański".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dziwny objaw, wymieniłem to swoje nieszczęsne msi na asrocka kt600 upgrade i ten sam procek bez problemu chodzi na stocku na 10x200. TYlko mam taki dziwny objaw, gry chodzą spoko, 3dmark też ale jak wezme w evereście odczyt to mi się komp wiesza, za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem o moim Sempronie (pochwale sie zabrzmialoby smiesznie w stosunku do Waszych osiagniec). Po podniesienu napiecia o 7,5 % na mojej plycie udalo mi sie puscic FSB na 200. Chodzil bez problemu. Ale po pierwsze i MBM i Windows widza 2389 (jakos 12x200 to to nie jest). A po drugie to temperatura w stresie i otwartym oknie dochodzi do 60 stopni. To juz minus jak dla mnie. Ale i spokoj bo mozna. Teraz pytanie co wykorzystuje wieksza moc kompa. Bo jakos nie uzywam chyba niczego co pozwoliloby mi odczuc roznice pomiedzy 2000/166 a 2400/200. Prosze o przyklady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja maksymalnie podkręciłam semprona na 220FSBx10.5 ale na standardowych timingach. A na najlepszych chodzi mi stabilnie na 200FSB. Może jak założęWC to więcej pójdzie ale musze wymienić pamięci z Tinmosów na hynixy d43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladajac od poczatku posta nie spotkalem sie z takim pytaniem jakie najlepsze werjse wyprodukowano jesli chodzi o mozliwosci O/C wiadomo ze sa na platformie Thoroughbred, technologia 0.13 mikrona mozliwe ze sa takie wersje jak AMD Athlon Thoroughbred XP 1700+ 1800 + to byly dziki mowiac o mozliwosciach O/C na tamten czas :) 2200+ , 2400+, 2800+ oznaczenie oraz miesiac :) Prosil bym o napisanie

Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...