Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam daje tu pare testów tak jak pisalem.

Ciesze się z zakupu sempronka 2400 ładnie się kręci na FBS 205 idzie przy standardowym napięciu 1.6V ale dałem mu 1.65V bo przy FBS 210 zaczyna sie wysypywać, więcej go nie chce kręcić bo mam strasznie wysokie temperatuy,

przy standardowym napięciu mam prawie 60* w stresie, tyle to ja na duronku przy 1.75V miałem a bude mam otwartą z obu stron, cooler Whisper rock IV pasta srebrna :( myśle wypolerowac ten coolerek może wtedy będzie więcej Mhz :)

 

sandra 2004

CPU Arithmetic benchmark

Duron 12x166 2000Mhz

Dhrystone ALU 8292 MIPS

Whetstone FPU 3156 MFLOPS

 

CPU Multi Media Benchmark

Duron 12x166 2000Mhz

Integer x4 aEMMX/aSSE 18901 it/s

Floatig-Point x4aSSE 20081 it/s

Przy tych ustawieniach duronek jest równy z Athlonem xp 2400 :)

 

 

CPU Arithmetic benchmark

Duron 12x183 2196Mhz w sandrze odczyt 12x185 2220mhz

Dhrystone ALU 9121 MIPS

Whetstone FPU 3472 MFLOPS

 

Sempron 10x205 2050Mhz

Dhrystone ALU 8536 MIPS

Whetstone FPU 3241 MFLOPS

 

CPU Multi Media Benchmark

Duron 12x183 2196Mhz w sandrze odczyt 12x185 2220mhz

Integerx4aEMMX/aSSE 20793 it/s

Floating-Point x4 aSSE 22090 it/s

 

Sempron 10x205 2050Mhz

Integerx4aEMMX/aSSE 19404 it/s

Floating-Point x4 aSSE 20618 it/s

Zaś tu Duronek był na równo z Bartonem xp 3200 :)

 

 

CS Source moje Timedemo 1024x768 max detale bez AA i Anizo

Duron 12x183 2196Mhz

Frames: 7088 - Time: 147125ms - Avg: 48.176 - Min: 24 - Max: 74

 

Sempron 10x205 2050Mhz

Frames: 7899 - Time: 149000ms - Avg: 53.013 - Min: 26 - Max: 82

Przy tym teście moim błędem bylo że nie puszczałem ich dwa razy, zrobiłem to tylko przy sempronie wtedy min było 38 fps

 

 

Quake 3 Arena 1024x768 max detale

Duron 12x183 2196Mhz

Frames: 11582 - Time: 45219ms - Avg: 256.131 - Min: 170 - Max: 435

Sempron 10x205 2050Mhz

Frames: 12286 - Time: 45000ms - Avg: 273.022 - Min: 163 - Max: 475

 

 

CS Source, Quake były mierzone Frapsem.

Sandre przetestowałem na jednych ustawieniach, miało być na dwuch ale stwierdziłem że nie ma sensu.

Podam przykład Duron 2200Mhz w Sandrze ma taką samą wydajność jak Barton xp 3200, a w grach i przy innych zastosowaniach odrazu można poczuć 64kb cachu durona.

Sempron jest tu górą Sprawdziło się to np. w CSS na sempronie można grać 1024x768 HIGH a przy duronie 2200Mhz przy medium potrafiło przyciąć :)

Wcześniej myślalem że to mało ramu i bym go dukupił pewnie gdybym nie kapnął się że to chyba wina małego cache durona.

Niektórzy mogą powiedzieć że to przez wyższą magistrale semprona ale wcale nie przy ustawieniach (sempron)10x180 można było odczuć różnice.

Dużo pojawia się pytań na forum "co wybrać Durona czy Semprona" i tu też sporo osób odpowiada bierz durona ładnie go podkręcisz, a moje zdanie jest takie że sempron mniej wykręcony i tak będzie wydajniejszy od Durona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, czyli wychodzi na to, że jednak Q3 nadal moze być dobrym markiem i dla proców i dla kart graf....a ja juz go pogrzebałem...

co do sandry: tu się trochę zawiodłem, no ale systetyk to zawsze syntetyk....

jakieś dziwinie wysokie temperatury masz, 60'C w idle?? to jakaś masakra, ja tyle nawet na 2700+ nie miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo To jak FSb 210 poszedł bez zmiany napiecia to nieźle..

Tylko teraz pytanie czy testowałes stabilnośc Primem np czy tylko tak wnioskujesz

Mam własnie zamiar kupić tego semprona 2500 i wycisnąć z niego jak najwięcej wiec jesli poszeł na 210 to nieźle i wdł mnie sie opłaca

 

PS ostatnio coś ten topic umarł nikt nie pisze :D:D

POzdro Mastah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mastah nie martw sie topic nie umrze :) albo powstanie nowy, tak samo bylo z Radeonem 9600pro, na poczatku wszyscy na niego jechali nie zostawiakac suchej nitki a teraz masz o nim przyklejony topic :) ludzie juz tacy sa ze nie znaja czegos do konca i to krytykuja, ja powiem tylko jedno, posiadalem wczesniej bartona pozniej durona a teraz semprona i moge powiedziec ze to jest dobry procek i nie mozna porownywac go z duronem a cena zapupista :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam może lamerskie pytanka ale plizz odpowiedzcie .. a więc

kupiłem 2 dni temu Abitka Nf7 v2.0 z sepronem 2400+, do tego ramik KIngstona 3200...zasilka deer 350W..

sprzęt nowy z fabryki...

Pytanka :)

1. Jaki biosik zaladować do plytki (naraziew proca wykrywa jako zwyklego XP 2000+ - nie rozpoznaje że to sempron..

2. chcialbym pocisnąc go na fsb 200 - czy musiałbym wtedy zmienić kulera na cpu (mam ten z Boxa) teraz tem. ok 36 - 40 stop)

3. Mam grafe Ti4200 x8 i w marku 2001 ok 9300 pkt - malo chyba - czemu...:( spodziewalem sie sporo powyżej 10k)

 

tyle na teraz..dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tak było

tak pozatym to mam jedno pytanie Jeffrey- testowałeś moze temp na boxowym coolerq ? czy od razu tego whispera zapodałeś i nie kupowałeś procka z boxem ?

Procek kupowany byl jako OEM i odrazu zalozylem WR IV

a temperatura jest wysoka chyba dlatego ze dalem cieniutko pasty na sam rdzen, okolo milimetr :( bo ktos mi powiedzial ze daje sie tylko tyle, a mi sie wydaje ze powinno byc posmarowane grubiej i ze na cooler tez trzeba troche dac pasty, wogole sie na tym nie znam, moja pasta to Titan TTG-S104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo To jak FSb 210 poszedł bez zmiany napiecia to nieźle..

Tylko teraz pytanie czy testowałes stabilnośc Primem np czy tylko tak wnioskujesz

Mam własnie zamiar kupić tego semprona 2500 i wycisnąć z niego jak najwięcej wiec jesli poszeł na 210 to nieźle i wdł mnie sie opłaca

 

PS ostatnio coś ten topic umarł nikt nie pisze :D:D

POzdro Mastah

Komp chodzi stabilnie, system zainstalował sie ok, giery chodzą, a testowałem przez ~22h rozkodowywanie hasła do winrara metodą brutal force, niejest źle, a 2200 mhz mi styka w zupełnosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo To jak FSb 210 poszedł bez zmiany napiecia to nieźle..

Tylko teraz pytanie czy testowałes stabilnośc Primem np czy tylko tak wnioskujesz

Mam własnie zamiar kupić tego semprona 2500 i wycisnąć z niego jak najwięcej wiec jesli poszeł na 210 to nieźle i wdł mnie sie opłaca

 

PS ostatnio coś ten topic umarł nikt nie pisze :D:D

POzdro Mastah

Komp chodzi stabilnie, system zainstalował sie ok, giery chodzą, a testowałem przez ~22h rozkodowywanie hasła do winrara metodą brutal force, niejest źle, a 2200 mhz mi styka w zupełnosci...

Ja bym krecil :) trafila ci sie dobra seria 2200mhz na default vcore :) spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki..

zrobilem up biosu... wszystko narazie ok

na defaultowych ustawieniach temp. w stresie (prime): max 49 cpu i 30 sys...

czy styka jak prime podziala ok 30 minut ... potem juz temp. i tak nie skacze... a blędów nie pokazuj

Teraz zapuściłem go na fsb 180 (powoli powoli do 200 :))...temp "pod" primem : max 50cpu i 30 sys :)

tylko napięcie na procku spadło jakieś 0,1 V i jest mniej stabilne....

chyba ok narazie.. (jakie macie tem. na fsb 200 ??) znaczy kiedy musze pomyśleć nad zmianą wiatraka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termperatury nie masz zlej :) ja przy 15min prime mam 60*, a jak chcesz miec bezpiecznie to w biosie ustaw sobie ze jak przekroczy ci tam jakas temperature to niech komp sie wylaczy :) ja mam ustawione WARNING TEMPERATURE 65* SHUTDOWN 70* :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeffrey ::::: Procek kupowany byl jako OEM i odrazu zalozylem WR IV a temperatura jest wysoka chyba dlatego ze dalem cieniutko pasty na sam rdzen, okolo milimetr bo ktos mi powiedzial ze daje sie tylko tyle, a mi sie wydaje ze powinno byc posmarowane grubiej i ze na cooler tez trzeba troche dac pasty, wogole sie na tym nie znam, moja pasta to Titan TTG-S104.

 

Najpierw przeszlifuj troche tego WR4. Sam go miałem i po szlifie temp spadła mi o ok 7-10'C.

Paste sie nakłada tylko na rdzeń procka, w dodatku w bardzo małą ilość. Za dużo pasty może spowodować, że temperatura dość mocno wzrośnie (testowałem to u siebie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj procek pracuje tak jak w opisie. Niestety moja płyta KT600 nie ma dzielnika AGP/PCI. Obecnie AGP pracuje na 80 MHz, a PCI na 40. Nie wiem czy te wartości są bezpieczne dla komputera, a jeśli tak to jakie mogą być maksymalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj procek pracuje tak jak w opisie. Niestety moja płyta KT600 nie ma dzielnika AGP/PCI. Obecnie AGP pracuje na 80 MHz, a PCI na 40. Nie wiem czy te wartości są bezpieczne dla komputera, a jeśli tak to jakie mogą być maksymalne.

Te wartosci nie sa bezpieczne - za duzo ryzykujesz. Bezpieczne PCI to 37-38Mhz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS N2U400-A, Sempron 2500+,Spire WhisperRock IV, 128 MB (266 mHz, noname) + 256 MB (333 MHz, noname), zasilacz noname 300 W

 

FSB 200 MHz, standardowe napiecie, taktowanie procka 2100 MHz - bios startuje, system sie sypie.

 

FSB 200 MHz, napiecie 1,65V (drutmod), taktowanie procka 2100 MHz - wszysko stabilne (prime95 i tego typu ciach!ły), temperatura 35 stopni, w stresie max do 45, buda otwarta, Spire WhisperRock IV nieszlifowany. Napiecie na procku wg SpeedFan 1.63-1.65 V, na inne napiecia nawet nie patrze bo płyta która posiadam pokazuje głupoty.

Wydajnosc wg. SiSoftSandra na poziomie Athlon 3000+, 3dmarkow nie bede przedstawial nawet bo ma cieniutka grafike GeForce MX 440 i to 64 bit :cry:

 

Na napieciu 1,65 wstaje do FSB 210, niestety system sie sypie (kiepsciutkie pamięci :( ze starego kompa)

 

Wymienie pamieci i jaaazda do góry :) na ile zasilacz pozwoli :mrgreen:

 

Jak ktos mowił ze Sempron sie nie kreci to nie wiedzial co mowi ;)

 

 

acha, teraz taktowanie pamieci 133 MHz znaczy 266 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy możliwe jest że na fsb 180 proc sie mniej grzeje niz na 185 ?? :)

wczoraj z wieczora lecialem na 180 i mialem max 54 stopnie pod primem..

terz zarzucilem 185 i tem. "spadla" ?? do ok 49 stopni :roll:

a i zauwazylem ze jak mialem fsb 180 to 3dmark01 ok 9900 a na fsb 185 (2 razy zapuszczalem) mialem ok 8900....

wg Sandry wydajność proca na poziomie Xp 2200+(nawet ciut lepiej z tym 185Mhz :)

ale wszycho stabil narazie :lol: pwoli wale w góre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy możliwe jest że na fsb 180 proc sie mniej grzeje niz na 185 ?? :)

wczoraj z wieczora lecialem na 180 i mialem max 54 stopnie pod primem..

terz zarzucilem 185 i tem. "spadla" ?? do ok 49 stopni :roll:

 

Najpierw piszesz ze przy FSB 180 mniej sie grzeje niz na 185 to jest normalne... potem piszesz ze przu 180 masz wiecej *C wiec chyba cos tu pokręciłęś... (chyba ze źle przeczytałe)

Najwidoczniej proc sie wygrzał (... a ze mniej smarków to nie wiem... zobacz na jakiejs grze czy lepiej czy gorzej chodzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano, jako "założyciel" tego tematui też się chciałem dopisac....

1) coolery: wg mnie nie potrzeba żadnych rewelacji, ja na cooler masterze na durona do 1600 mam przy 9x230 temp w primie 52'C. To nawet nie jest cooler, tylko coolerek, serio, bałem się dawać więcej niż standard, ale się okazało że semprony praktycznie w ogóle się nie grzeją, w porównaniu z xp-kami.

2) pasta pod cooler: tu pisał Jeffrey że używa Titana. najpewniej tego srebrnego...aż mnie ciary przeszły, za pomocą pasty titana spaliłem mojego palomino 1800+, wg mnie nie ma co ryzykować spalenia mostków (bo to u mnie się stało) dla spadku temp. 2-3'C. używajcie tylko pasy ceramicznych, i to cieńko, zresztą patrz p.1: semprony się nie grzeją (jeffrey ma chyba jakiś felerny egzemplarz :D).

3) Pirun: coś ześ pomieszał albo: może ci komp w biosie automatycznie inaczej ustawił opóźnienia pamięci?? przy 180 było np. 8-3-3-3, a na 185: 10-4-4-3, stąd spadek wyniku w 3dmarku...spadku temp jednak nie moge ogarnąć.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...