Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mastah-Lamia - pomieszalem z deka powinno być :

czy możliwe jest że na fsb 185 proc sie mniej grzeje niz na 180 ??

wczoraj z wieczora lecialem na 180 i mialem max 54 stopnie pod primem..

terz zarzucilem 185 i tem. "spadla" ?? do ok 49 stopni

---------- ale chyba wiem dlaczego :)..... mam otwartą budę i czasem okno obok kompa..no i jak okno otwarte to temp są niższe kilka stopni...może tak byc ??

 

maltana : sprawdzilem mam ustawione Optimal i ustawia pamiątki na 8-3-3-3 i na 180 i 185.. nie wiem co to jest z tymi markami...jeszcze sie tym pobawie ...

 

teraz wale na fsb 190 i jest cacy :) temp. max 53 przy zamkniętym oknie :lol: a w marku ok 10200 :)..

 

co to za tem. ta sys... czy to temp w budzie ?? czy co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o te temp :D hehe moze moze nie wiem pierwszzy raz sie z czymś takim spotykam :), ale bardzo jest to mozliwe.

Weź walnij od razu FSB 200 a nie tam bedziesz sie cackał...zwieksz vcore jesli jest potrzebne i leć dalej zobacz kres zapodaj wyniki i ustaw sobie FSB optymalne dla Ciebie

 

Pzdro Mastah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to bedzie moj pierwszy post tutaj:)

 

Mam taki konfig:

 

- NF7-S v2 z biosem merlina bez zadnych hw-modow,

- Sempron 2200+

- 1x512MB Hynix D43

- zasilacz Chieteca 360W (chyba;)

 

Bez wiekszych problemow kreci mi sie na 9x250@1.725V - pełna stabilnosc itp. Timingi niestety 11-3-3-3@2.9V (czyli max).

 

Temperatury calkiem OK, bo procek 49'C a mobo kolo 30'C - w max stresie.

 

Problem mam z wyjsciem powyzej FSB250. Nie udaje mi sie wcale. Z pamieciami juz chyba niewiele moge zrobic - no chyba, ze 11-4-4-3 ale tez to nic nie daje. Z napieciami rowniez, bo na pamieciach i chipsecie mam maximum, na procesorze dojechalem nawet do 1,9V ale bez efektu. Ogolnie powyzej FSB250 nie daje sie nawet wlaczyc. Freeze w biosie, POST itp. Teraz udalo mi sie odpalic na FSB260 ale Prime sie wywala na samym poczatku. Mialem wrazenie, ze wczoraj sie wlaczal na FSB270 ale dzis nie udalo mi sie tego powtorzyc. Bawie sie jeszcze w przekladania pamieci w rozne gniazda - co dziwne, w przeciwienstwie do innych opini ktore wyczytalem tutaj gdzies na forum - u mnie bank oddalony najdalej od CPU jest najmniej stabilny.

 

Jak ktos ma jakis rady, z checia skorzystam ;) Zastanawiam sie, czy 3,3V na pamieciach by pomoglo... No chyba, ze to koniec CPU:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo u mnie. Procesor spokojnie przechodzi prime na 9x240 przy 1,725V. Budzi sie na 250 ale nie przechodzi nawet 1 minuty w prime. Wedlug mnie wina lezy po stronie pamieci poprostu to juz jest koniec ich mozliwosci. Zwiekszenie napiecia na pamieciach nic by nie dalo. Hyny nie lubia wiecej niz 2.8V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Przepraszam za flooda - Opera ciagle wywala mi problemy z baza danych, teraz patrze, ze sie dodalo. Nie wiem kto tu jest moderatorem, ale prosze o wykasowanie zdublowaych wiadomosci.

 

Po 2. CHYBA mam stabilne FSB260, 11-3-3-3@2.9V, ale z wysokim w sumie Vcore=1,8V.

 

Co smieszniejsze, przy FSB265 udalo sie prawie ustabilizowac przy Vcore=1,95... Ale nie mialem jakos dalej ochoty tego sprawdzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety FSB260 narazie jest nieosiagalne. SuperPi poszlo ladnie na 16M i 32M za to prime95 na blend wywalil sie doslownie po chwili. Ponowne odpalenie testu zaowocowalo ladnym freezem... Szkoda, ze nie mam jakis lepszych pamieci - moze by sie udalo wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale u mnie WOGOLE ten Discovery sie nie sprawdzil. Wywalal sie juz na FSB250 - a na taipanie mam je full stable. Na FSB260 dzialy sie cuda (taipan bootuje, wlasnie z niego pisze, tylko prime sie nie da dokonczyc). Te moje kosci wedlug roznych www daja rade przy takich czestotliwosciach. Obawiam sie, ze to moze byc koniec mobo lub cpu (albo cos trzeba solidnie dowoltowac;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie sprawdzil. Przy oryginalnym biosie d26 podczas ladowania windowsa wyskakiwaly bledy. Na discovery wchodze do wina. Dodatkowo zwiekszyl sie odczyt i zapis w everescie. Powalcze o wieksze fsb jak przesiade sie na xp. W prime wyskauje mi illegal sumout.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego co chcesz osiagnac. Jak widac sempron 2200+ (pewnie tez 2300+) lata na fsb rzedu 240-250 co daje 2100 Mhz. Model 2400+ uzyskuja tyle przy fsb okol 210. Ktory wybierzesz powinien zalezec od mobo i pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego co chcesz osiagnac. Jak widac sempron 2200+ (pewnie tez 2300+) lata na fsb rzedu 240-250 co daje 2100 Mhz. Model 2400+ uzyskuja tyle przy fsb okol 210. Ktory wybierzesz powinien zalezec od mobo i pamieci.

Sempron 2500 uzyskuje 2100mhz na fsb=200, wiec nawet pamieci nietrzeba krecic, ewentualnie tylko vcore podniesc ciut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego co chcesz osiagnac. Jak widac sempron 2200+ (pewnie tez 2300+) lata na fsb rzedu 240-250 co daje 2100 Mhz. Model 2400+ uzyskuja tyle przy fsb okol 210. Ktory wybierzesz powinien zalezec od mobo i pamieci.

Tu sie z toba nie zgodze, owszem osiagam fbs210 przy 1.7V ale ja krece na Epox 8RDAE , wy macie lepsze plytki Abit i wydaje mi sie ze tu jest problem

ps. do stabilnego fbs215 potrzebuje 1.8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem co wiem . Nikt z forumowiczow nie puscil do tej pory 2400+ lub 2500+ powyzej fsb 220 wiec nie napisze ze sa do tego zdolne.

Niepuścił bo ramy niepozwalają, chociaz pewnosci co do tego czy procek by poszedl niemam ale przypuszczam ze dal by rade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznym forum widzialem ze gosc puscil sempronka 2400 na 10x230 1.675V i wlasnie dlatego sie na niego zdecydowalem, tak to bym bral 2300 i byl 30zl tanszy :) upchne tego chyba i biore 2300 :)

Wlasnie probowalem mojego puscic na fbs220 przy 1.8V ale lipa restartuje sie komp w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jesli chodzi o seprony o ich o/c to najlepszym wyborem jest 2200 gdyz ma maly mnoznik... ale jesli chodzi o jego wydajnosc w stosunku do 2500 pusczonego na FSB 200 to bedzie mała róznica na kozysc 2200 tylko ze tego 2500 spokojnie mozna puscic i na 210-220 przy zwiekszonym Vcore i wdł mnie róznica pomiedzy wyborem np 2200 a 2500 jest-- tzn jesli kupujemy 2200 to musimy miec dobre pamieci i mobo ktora te pamieci obsluzy i pozwoli im rozwinac skrzydła..., a jesli chcemy kupić 2500 to wystarczą pamieci 400 i mobo ktora te pamieci obsluzy... o co chodzi?? A no chodzi mi oto ze...

Jak kupujemy nowy komputer to nie opłaca sie pakowac w S 2200 tylko 2500 ale jak chcemy modernizować kompa np z durona na sempa to opłaca sie kupic 2200

Wiem troche namieszałem ale jest rocznica .. mnój brat zna 1 rok swoja dziewczyne i trza bylo to opić wiec jak ktos nie zrozumie o co mi chodzi to jutro to wszytsko sprostuje :):):)

 

Pozdro Mastah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko. kupilem semprona 2200 i na fsb 200 chodzi bez zmiany napiecia ale do poprawnej pracy przy 220 juz potrzebuje 1.75 V. Czy trafil mi sie taki felerny procek czy pamieci mnie trzymaja. bo komp sie uruchamia nawet przy mniejszym napieciu ale Prime wywala. przy 230 tez sie windows uruchamia ale znowu w primie bledy nawet przy 1.85 V. Sa 3 rzeczy ktore moga to powodowac:

1. procek???

2 plyta???

3. pamieci???

Mozecie mi doradzic czy jak wymienie na lepsze pamieci to bedzie to smigac czy musze zmienic procka albo plyta nie wytrzymuje takiego fsb??

Uzywam 1.7 LFB biosu do plyty glownej.

Z gory dzieki za pomoc.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odpuscilem sobie przekraczanie FSB250. Niby dalo sie wyciagnac jeszcze troche, ale pojedyncze Mhz. Stwierdzilem, ze sprawdze teraz bios z CPC ON (mam 1x512MB - nie powinno byc problemu). Zawsze wierzylem;) ze CPC=ON zwieksza wydajnosc, ale nie u mnie. Taipan 0.1C jest szybszy od tego z wlaczonym CPC. No chyba, ze literka C znaczy, ze jest on wlasnie wlaczony - ale z tego co wiem to jednak nie. Dziwne toto wszystko dla mnie.

 

Ogolnie to wyniki mam takie:

 

CPC=off 9x250@3-3-3-11

CPC=on 9x250@2,5-4-4-7 (narazie takie)

 

BTW udalo sie wogole komus przekroczyc FSB250 na tym sempronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko. kupilem semprona 2200 i na fsb 200 chodzi bez zmiany napiecia ale do poprawnej pracy przy 220 juz potrzebuje 1.75 V

Moj przy takim ciagnie sporo wiecej - FSB250... Ale to w sumie nie koniecznie jego wina. Sprawdz dla pewnosci memorki memtestem - ja tak sprawdzam i sporo konfiguracji odrzucam jeszcze przed wlaczeniem windy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Obecnie posiadam Athlona XP 1800+ (nie podkręcałem)

Sprzedaje go za 200zł i razem mam ok 250-260zł na nowego Semprona.

Nie wiem jednak jakiego kupić.

Moja płyta to EPOX 8RDA3I (max 250fsb), lecz pamięci to jakieś no-name'y 400mhz. Dokładnie są to MCI Computer MDT512M PC400 CL2.

Co mi doradzacie? Kupić Semprona 2200, 2300 czy 2400 ?

Proszę o poradę, bo w piątek-sobotę ide za zakupy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sprzedasz jeszcze pamieci i wymienisz na hynixy d43 to 2300+ ( jesli twoja plyta udzwignie fsb rzedu 240 ). Jesli nie to proponuje 2400+ i zapodac mu fsb 200 i dalej walczyc o kazdy Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko panowie. Mianowicie, czy wszystkie semprony 2200+ tak dobrze sie kręca(fsb chociaż 210-mam NF7-S i Hynixy J-D 43 korea ktore robia 250 stabilnie na Lanparty, na abicie nie da rady-musze sie jeszcze nimi pobawic jak pozycze od kumpla mobila), czy to zalezy od serii, tygodnia produkcji? Nie wiem czy mam wejsc do sklepu i brac pierwszy z brzegu czy szukac po numerku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO FSB210 to nie problem. Na Vcore=default pewnikiem nawet ruszy. Ja mam teraz stabilnie FSB255 - czyli Sempron2200+@2300Mhz. Tyle, ze hynixy nie daja troche rady i mam srednie timingi 3-4-4-11.

 

Nie wiem niestety z jakiej serii ten procek, nie sprawdzilem na poczatku a troche nie chce mi sie teraz walczyc z radiatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :gitara2:

 

Mam 3 szt, każdy z innej serii. Wszyskie poszły bez problemu na FSB222 bez podnoszenia Vcore. Temp 47 (stres 52) przy zamkniętej obudowie.

W niedzielę odblokuję 2 Semprony 2200 i wrzucę 512 RAM (PC3200) i trochę pokręcę, o wynikach dam znać :zonk:

 

Pozdro 8)

 

06.11.2004 14:30 :( :( :( Moje mobo idzie tylko do FSB228 :roll: :evil: :( dałem ram 512MB (PC3200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko panowie. Mianowicie, czy wszystkie semprony 2200+ tak dobrze sie kręca(fsb chociaż 210-mam NF7-S i Hynixy J-D 43 korea ktore robia 250 stabilnie na Lanparty, na abicie nie da rady-musze sie jeszcze nimi pobawic jak pozycze od kumpla mobila), czy to zalezy od serii, tygodnia produkcji? Nie wiem czy mam wejsc do sklepu i brac pierwszy z brzegu czy szukac po numerku?

Z reguly kazdy semp 2200+ osiagnie fsb rzedu 230. Roznica polega na jakim napieciu to zrobi.

Hasen1 jak Ci sie uda odblokowac semprony to podziel sie wiedza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hasen: co Ty odblokowales w tym Sempronie? Bo nie znalazlem info, zeby sie cokolwiek dalo (chociaz nie szukalem:)

 

A wogole zastanawiam sie czy nie dorwac jakiejs troche lepszej pamieci (nie wiem, moze Twinmosy Twistery, cos taniego) i sprawdzic dalej ile sie da wyciagnac z tego procka. Szkoda, ze napiecie na pamieciach chyba bedzie juz za male, a narazie nie chce mi sie w tej plycie dlubac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...