Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

A ile ja bede mogl wycisnac z mojego (w weekend po odbior jade ;) )

Poprostu ja sie na tym tak bardzo nie znam i chcialem poznac opinie jakiegos posiadacza. Tak mniej-wiecej ile wyciagne <_<

 

ASUS A7V600-X SATA ATX AGPx8 LAN

SEMPRON 2500+ BOX 256K FSB333 Socket-A

DDR 512MB PC320 0 (PC400) GOODRAM

GEFORCE 3 Ti 200

 

Dzieki za odpowiedz ;)

Pozdrowiam !

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zwracam honor...

a w takim konfigu mozesz wycisnac 9*205=1845 1,75v temperatue bedziesz mial 44* idle w stresie 56* w Pc marku 3345 a w duzego lotka w sobote padna liczby: 5, 11, 17, 25, 36, 41

1359646[/snapback]

ehm ja mam temperature be podkrecania miedzy 46-65 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to mój pierwszy post :D i mam następujące pytanko: kupiłem sobie procka Semprona 2800 w wersji BOX i mam płyte N2U400-A wiem ze ona jest kijowa do podkręcania !! ale na razie nie zamierzam zmieniać płyty głównej to kombinuje żeby chociaż trochę wyciągnąć z tego procka wczoraj udało mi się wycisnąć z niego FSB na 200 x 12 wtedy miałem 2400 mhz ale po 4 minutach pracy komp mi się zawieszał i nie wiem czemu?? Musiałem powrucić do standardowego ustawienia na 2000 mhz , może to wina zasilacz firma shido 300 W a temperaturę procka przy 2000 mhz to 31 C a przy 2400 mhz miałem 35 C ?? proszę o jakąś rade i pomoc pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to mój pierwszy post :D i mam następujące pytanko: kupiłem sobie procka Semprona 2800 w wersji BOX i mam płyte N2U400-A wiem ze ona jest kijowa do podkręcania !! ale na razie nie zamierzam zmieniać płyty głównej to kombinuje żeby chociaż trochę wyciągnąć z tego procka wczoraj udało mi się wycisnąć z niego FSB na 200 x 12 wtedy miałem 2400 mhz ale po 4 minutach pracy komp mi się zawieszał i nie wiem czemu?? Musiałem powrucić do standardowego ustawienia na 2000 mhz , może to wina zasilacz firma shido 300 W a temperaturę procka przy 2000 mhz to 31 C  a przy 2400 mhz miałem 35 C ?? proszę o jakąś rade i pomoc  pozdrawiam  :)

1360186[/snapback]

Po pierwsze wymien zasilke a po drugie jak podkrecisz to jesli masz taką możliwośc to podbij troszke napiecie i kontroluj temepraturke proca

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec wzielem od kumpla zasilacz by sprawdzić czy w tym tkwi problem? ale to tez jest pewnie syf! megabait 350 W polski zasilacz ! po podłaczeniu tego zasilacza było podobnie zawiecha :( ale niewiem jak podbić napięcie na tej płycie ECS N2U400-A mysle ze moze mieć zamałe napięci 1,6 v ?? przy 2400 mhz :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile ja bede mogl wycisnac z mojego (w weekend po odbior jade ;) )

Poprostu ja sie na tym tak bardzo nie znam i chcialem poznac opinie jakiegos posiadacza. Tak mniej-wiecej ile wyciagne <_<

 

ASUS A7V600-X SATA ATX AGPx8 LAN

SEMPRON 2500+ BOX 256K FSB333 Socket-A

DDR 512MB PC320 0 (PC400) GOODRAM

GEFORCE 3 Ti 200

 

Dzieki za odpowiedz ;)

Pozdrowiam !

1359667[/snapback]

:oops: :oops:

To moze mi ktos cos o tym powiedziec ? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec wzielem od kumpla zasilacz by sprawdzić czy w tym tkwi problem? ale to tez jest pewnie syf! megabait 350 W polski zasilacz !  po podłaczeniu tego zasilacza było podobnie zawiecha :( ale niewiem jak podbić napięcie na tej płycie ECS N2U400-A mysle ze moze mieć zamałe napięci 1,6 v ?? przy 2400 mhz  :mur:

1360365[/snapback]

Co do zasilacza to masz racje jest niewiile lepszy od twego :wink: (te modele z "S" na koncu byly troszke lepsze sam mam takiego MGB-350S ale to też GUANO)

Spróbuj pozyczyc lepszy a co do napiec to nie wiem jak jest w tych nowszych ECSach ale starsze nigdy nie miały ustawiania napięcia na proca za pomocą biosu wiec z twoim moze byc podobnie.W takim razie pozostaje ci tylko DRUT MOD i po sprawie.1.6v to stockowe napięcie sempronów pod socket a i mysle ze aby twoj stabilnie szedł potrzeba gdzies 1.75-1.80 chociaż moge sie mylic i moze wystarcvzyc mniej albo potrzeba bedzie wiecej to zalezy juz od konkretnego proca na jaki sie trafi B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to masz racje jest niewiile lepszy od twego :wink: (te modele z "S" na koncu byly troszke lepsze sam mam takiego MGB-350S ale to też GUANO)

Spróbuj pozyczyc lepszy a co do napiec to nie wiem jak jest w tych nowszych ECSach ale starsze nigdy nie miały ustawiania napięcia na proca za pomocą biosu wiec z twoim moze byc podobnie.W takim razie pozostaje ci tylko DRUT MOD i po sprawie.1.6v to stockowe napięcie sempronów pod socket a i mysle ze aby twoj stabilnie szedł potrzeba gdzies 1.75-1.80 chociaż moge sie mylic i moze wystarcvzyc mniej albo potrzeba bedzie wiecej to zalezy juz od konkretnego proca na jaki sie trafi B)

1360761[/snapback]

Zasiłka podstawa i napiecia odpowiednie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje co do napiecia na procku i lepszym zasilaczu !! ale ta płyta ECS N2U400-A nie ma w biosie opcji zeby zwiekszyc napiecie na procku !! wiecm moze mi ktos powiedzieć w jaki sposób moge zdrutować Semprona 2800 zeby mieć te 1,7 v ?? dziekuje i pozdrawaim

Edytowane przez JALBO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, a ja, a ja :P ?

ASUS A7V600-X SATA ATX AGPx8 LAN

SEMPRON 2500+ BOX 256K FSB333 Socket-A

DDR 512MB PC320 0 (PC400) GOODRAM

GEFORCE 3 Ti 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podkrecilem Semprona 2200+ do 1862Mhz 207x9 i gdy zwieksze do 209 FSB jak wejde na pulpit komputer mi sie resetuje DLACZEGO !!!!!!!!!!!!!

1362414[/snapback]

a znasz sie choć odrobinkę na OC ? ;)

 

zasilacz, stabilność napięć, Vcore, ram ... - to słowa kluczowe prowadzące do rozwiązania zagadki którą podałeś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnoznik ustawiaj w windowsie programem Crystal Cpuid, a za pierwszym razem mi tez sie nie odpalil dopiero musialem poprawic modowanie olowkiem HB byl dobry icon_wink3.gif w dosie mam standardowo 9 ale jakiego bym nie ustawil i tak wstaje jako 9* xxx

Jakiej firmy był ten ołówek? Może mam wadliwy :D egzemplarz sempa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wwszystkich zainteresowanych

opis drut moda http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html

oczywiscie z listy wybieramy thoroughbred i napiecie a na dole pokazuje sie które nóżki trzeba polaczyc(najlatwiej to zrobic robiac male podkowki z kabelka i wkladajac bezposredni w socket)

 

 

A i to sie przyda niektórym B)

I decided to try wire modding the socket on my Soyo KT600 to increase the vcore. There's no adjustment in the BIOS & the board apparently undervolts a bit. The vcore for my 2500+ Sempron was being reported at 1.568v when it should run at 1.60v. I figured this was why I couldn't raise the FSB above 175MHz. I wanna get it up to 185MHz...I'd like to go higher but my PC2700 RAM can't handle 200MHz, also, there's no way to lock the PCI/AGP :(

I had previously tested this Sempron on my Asus board & it ran stably at 2100MHz (10.5 x 200MHz) at 1.80v.

 

Anyhow, I tried the socket wire mod from the following site, hoping for 1.725v (I figured this was enough). But to my surprise, the vcore jumped to 1.824v! That's a little higher than I'd like. The site doesn't show a pin mod for the Sempron, but it does have the Athlon XP, T-bred, & Barton and the mod is the same for all of them.

 

I suppose I'll have to pull the CPU & try again til I hit it right. Powodzenia :wink:

Edytowane przez playerman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podkrecilem Semprona 2200+ do 1862Mhz 207x9 i gdy zwieksze do 209 FSB jak wejde na pulpit komputer mi sie resetuje DLACZEGO !!!!!!!!!!!!!

1362414[/snapback]

Jakie masz pamięci jaki masz zasilacz ?? oraz chłodzenie ile C masz odczyt z diody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mozna sprawdzic jaki mam zasilacz i reszte potzebnyh rzeczy

1363354[/snapback]

Można na rożne sposoby ale najprościej otworzyć odbudowe i popatrzyć na zasilacz co na nim pisze jaka firma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink: General Information

Operating System Microsoft Windows XP

 

DirectX Version 9.0c

 

Mobo Manufacturer

 

Mobo Model K7VT4A+

 

AGP Rates (Current/Available) 8x / 4x, 8x

 

CPU AMD Athlon XP/MP/4 1772 MHz - niewiem dlaczego tak pisze mam semprona 2200+

 

Physical CPUs 1

 

HyperThreading Not Available

 

FSB 197 MHz

 

Memory 256 MB

 

 

 

Display Information

Graphics Chipset NVIDIA GeForce4 MX 440

 

Driver Name NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X

 

Driver Version 7.1.8.4

 

Video Memory 64 MB

 

Core Clock 292 MHz

 

Memory Clock 306 MHz

 

 

 

Sound Information

Sound Adapter Driver Name C-Media Wave Device

 

Sound Adapter Driver Version 5.12.1.41

 

 

 

Hard Disk Information

Model WDC WD800JB-00JJA0

 

Connection IDE

 

Capacity 74.53 GB

 

 

 

Benchmark Information

Program Version PCMark04 Revision 3 Build 0

 

 

 

Main Test Results

System Test Suite N/A

 

CPU Test Suite N/A

 

Memory Test Suite N/A

 

Graphics Test Suite N/A

 

HDD Test Suite N/A

 

 

 

Detailed Test Results

 

 

System Test Suite

Multithreaded Test 1 / File Compression 2.08 MB/s

 

Multithreaded Test 1 / File Encryption 25.72 MB/s

 

Multithreaded Test 2 / File Decompression 17.74 MB/s

 

Multithreaded Test 2 / Image Processing 8.81 MPixels/s

 

Multithreaded Test 3 / Virus Scanning 1233.16 MB/s

 

Multithreaded Test 3 / Grammar Check 1.95 KB/s

 

File Decryption 49.97 MB/s

 

Audio Conversion 1870.23 KB/s

 

Web Page Rendering 3.4 Pages/s

 

WMV Video Compression Test failed

 

DivX Video Compression 36.97 FPS

 

Physics Calculation and 3D 74.24 FPS

 

Graphics Memory - 64 Lines 427.81 FPS

NA ILE MOGE TO PDKRECIC ??????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz sobie spalić podzespołów to lepiej nie podkręcaj(jest ona na KT400) :sad: . Ja mam tą sama mobo i teraz wymieniam na ASRock K7Upgrade880 i dopiero będę kręcił B) . A co do mnożnika to przeczytaj cały ten temat, a sie wszystkiego dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz sobie spalić podzespołów to lepiej nie podkręcaj(jest ona na KT400)  :sad: . Ja mam tą sama mobo i teraz wymieniam na ASRock K7Upgrade880 i dopiero będę kręcił B) . A co do mnożnika to przeczytaj cały ten temat, a sie wszystkiego dowiesz.

1363851[/snapback]

Zgadza się popieram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerobic na mobile chcialem...

 

jak go teraz wyciagnelem, zmazalem olowek, i na nowo zamalowalem to po ponownym starcie juz normalnie go wykrywa... dziwna sprawa...

Jakim ołówkiem to robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamontowanego semprona 3000 A (barton) na plycie glownej gigabyte GA-7N400-l podkrecam mu fsb ze 166 na 171 a tu zonk mimo ze w biosie ustawilem AGP na 66 to itak rosnie do 68, jakis gupi jestem, czy co? bo zdawalo mi sie ze na Nforce 2 "te sprawy ;)" sa osobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...