Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Składam nowego prawie kompa. Proc to sempron 2500+. 2x256 GoodRam 400MHz. Plyta to bedzie chyba MSI K7N2 Delta2 FSR, jak jest z kreceniem na tej plycie? Pojdzie FSB na 200 bo wyzej nie da chyba rady przez te memorki;/ Mial wogole ktos na forum juz stycznosc z tą MSI?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć pamięci superowych aby puścić go wyżej jak zdrutujesz go na fsb 200 to wyżej możesz podciągnąć pamięci.

http://www.ocinside.de/go_d.html?/html/wor...d_pinmod_d.html

Bardzo prosto łączy się nóżki na procesorze. Trzeba <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> igłę do zastrzyków, obciąć ją trochę i przewlec przez nią drucik. Nawijasz na szpilkę kilka razy, po czym tak uzyskaną pętelkę zakładasz na nóżkę procesora, no i przewlekasz między nóżkami które chcesz połaczyć.

Uwazaj aby drucik nie dotykał innych nóżek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko co do pewnego spostrzezenia. A wiec nie zerkam czesto do biosu ale jednak i po dluzszym nie zagladaniu tam zauwazylem ze zniklo ustawianie fsb , znaczy sie przelaczanie auto-manual widac i dziala z tym ze nie ma czestotliwosci fsb (np.221). Czy to jest moze jakas kolejna opcja czy poprostu plyta a moze bios swiruje nie wiem , moze ktos mi podpowie co to moze byc . Co do krecenia ustawilem jak w podpisie nizej chyba pamiatki nie puszczaja.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hudy - jesli na fabrycznym biosie masz takie wyniki to super! Znaczy, ze z wlaczonym CPC Ci tak dziala.

 

Jak chcesz sie bawic masz tutaj biosy:

 

Od Merlina - sciagnij Taipana z "C" w nazwie

 

 

Od TicTaca

 

EDIT: Cholera nie doczytalem, ze Ty masz AN7 a nie NF7-S:/ Wiec tych biosow nie laduje do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz jakis bios do swojje plyty z CPC off - te strony co Ci podalem to ZTCW maja tylko do NF7-S (v2). Ja teraz zmniejszylem FSB do 250 (czyli o 5Mhz mniej) ale wgralem bios z CPC=on no i czasy w superPi mi sie poprawily sporo. Szczerze mowiac, nie wiem czy warto walczyc o te 270 - bedziesz musial chlodzic mosfety, Vdimm itp juz chyba. Ze juz o SB nie wspomne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ten topic :P

2. CPC off nie ma sensu... co z tego, że będzie powiedzmy FSB270... jak będzie taka sama wydajność jak ~255-260 cpc on... bezsens...

3. Chłodzenie zawsze się przyda... i przy 250 to już koniecznie... chyba masz troche tych radiatorków... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy CPCoff moze sie przydac przy 2x512MB. No i jak ktos chce bic FSB;) Ja narazie mam to FSB250 z CPCon ale na lato zmniejsze bo sie procek zgrzeje... Juz teraz mam blisko 59'C w max stresie.

 

Co do radiatorkow mam narazie tylko na NB;) Na SB i mosfety (a wlasciwie pamieci, ale to sie dopasuje jakby co) lezy w szufladzie i czeka az mi sie zachce poprzyklejac;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy CPCoff moze sie przydac przy 2x512MB. No i jak ktos chce bic FSB;) Ja narazie mam to FSB250 z CPCon ale na lato zmniejsze bo sie procek zgrzeje... Juz teraz mam blisko 59'C w max stresie.  

 

Co do radiatorkow mam narazie tylko na NB;) Na SB i mosfety (a wlasciwie pamieci, ale to sie dopasuje jakby co) lezy w szufladzie i czeka az mi sie zachce poprzyklejac;d

 

czemu masz takie niskie tamingi ja mam przy 500mhz 11-4-3-2,5(d43) i takie wysokie napiecie?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do timingow to nie daje rady na tym napieci ptrzymac lepszych. Chyba masz lepsze kostki.

 

A z Vcore to juz mnie zmiazdzyles. 1,75V to ok, moge miec ale z CPC=off. Nie wiem, pobawie sie jeszcze. Chyba po prostu mam sporo gorszego procka.

 

EDIT:

 

No zmienilem Vcore na 1,75. Leci teraz Prime. Chyba wiem skad mi sie to wzielo. Mialem ustawione FSB na 255 wtedy procek ladnie wyglada 2300Mhz. Tylko musialem zwiekszyc Vcore troche. Pozniej zmienialem jeszcze jakies ciach!ly i mi sie zrobilo 1,95V. A jak wracilem na FSB250 to zapomnialem zmienic... Glupek ze mnie.

 

A co do pamieci: nie wiem, ale wedlug memtesta jakies glupoty wylaza i z 2,5-3-4-11 mam gorsza przepustowosc niz z 3-4-4-11... Ale sprawdzam to jeszcze pod winda. Tyle, ze moje memki cos nie chca lazic za dobrze z takimi timingami. Nie wiem skad im sie to bierze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam semprona 2300, plytke a7v8x-x i niestety nie moge ustawic fsb na 200MHz (zwiecha przy uruchamianiu windowsa) nawet po zwiekszeniu vcore do 1.7 :( nie za bardzo znam sie na podkrecaniu wiec czy moglibyscie mi poradzic co jeszcze powinienem ustawic w biosie zeby zadzialalo?

z tego co czytalem ten procek na tej plycie powinien spokojnie smigac na fsb 200.

aha mam DDR Kingstona 400MHz

wielkie dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zasilecz nie wyrabia.

Ale dobrze jest znaleźć tą granicę (MHz szyny) gdzie komp pracuje jeszcze stabilnie, a kiedu już potrafi się sypnąć.

U mnie jest to 172 max stabilne a już przy 173 przy liczeniu SETI, MP3, 20 otwartych stronach WWW w Operze potrafi komp się wykrzaczyć.

Więc podkręcaj szynę pomału idąc co 5MHz w górę aż do 200MHz

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9*260=2340Mhz

 

!!!!!!NOWY REKORD!!!!!!!!!!

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH KTORZY JUZ ZAKUPILI I TYCH KTÓRZY SIĘ ZASTANAWIAJĄ.

 

SEMPRON RULEZ

 

I NIECH KTOŚ ZAPRZECZY ŻE:

SEMPRON2200+

ABIT NF-7 2.0,S,SL

HYNIX D43

KOSZT OKOŁO 850 pln (NOWE)

 

TO NAJLEPSZY ZAKUP W TEJ CHWILI NA RYNKU.

 

http://www.pul407k4.pop.e-wro.pl/semp99.bmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle. Napisz prosze jaki bios tj. z CPC=on czy off bo Sandra zawsze pokazuje zle. Jakis prime czy cos udalo sie puscic stabilnie?

 

ja teraz dorwalem nowe ramy, ale sa gorsze niz te hyniy co mam. Masakra;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Za taką cenę to te semprony są świetne.. mają świetny współczynnik cena/jakość... Czy są jakieś lepsze ramy od Hynixów D43, które wytrzymają wyższe FSB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Sempronik2400+(1670MHz) na płycie Asrock K7VT4A+. Zmieniłem taktowanie na 200MHz i mam Semprona2800+ (2000MHz). Niestety nic wiecej nie idzie. Na 205MHz jest już niestabilny, mimo zmiany napięcia o 10% czyli na 1,76V. Pamięci mam DDR 400MHz Kingston.

Czy jakieś podopowiedzi apropos możliwości zwiększenia szybkości procka? Z góry dziękuje za podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Tez wlasnie zakupilem Semprona 2200+ jego oznaczenia to:

SDA2200DUT3D

BCXJB0446GPMW

Wiem tyle ze jest z 46 tygodnia roku 2004. Wiadomo juz z jakiej serii Semprony najlepiej sie podkrecaja ?

Narazie podkrecic nie moge go :( Gdyz mam plyte glowna na reklamacji i pamieci 266mhz. Jestem wlasnie ciekaw czy uda sie uzyskac stabilna prace z 200fsb na Asrock k7s8x, jak wiemy nie jest to dobra plyta do podkrecania... Chcialbym poznac serie ktory sie najlepiej podkrecaja :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, wczoraj tłik niedziałał, troche mi sie nudzilo wiec podciągnąłem mojego sempronika 2,5 do fsb=215mhz, zresztą wszystko pisze w podpisie :) ale wyzej to juz tylko zmiana ramów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, wczoraj tłik niedziałał, troche mi sie nudzilo wiec podciągnąłem mojego sempronika 2,5 do fsb=215mhz, zresztą wszystko pisze w podpisie :) ale wyzej to juz tylko zmiana ramów...

 

me.wa to nie ramy to kres procka bo kingstony 400mhz ida bezproblemu na 460/480mhz chyba ze masz 333mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Witam. Mam pytanko które strasznie mnie dziwi :?

Mam Semprona 2400+ który pracuje z fsb 200 na Vcore default (bodajrze 1.6V). Wszystko jest O.K. Częstotliwość 2000 MHz, temperatura w granicach 40-45 stopni. Pocinam w Painkillera, pisze na tym forum i jest bit 8) Do czasu. Do czasu, aż nie włącze WinAmpa!!! Automatycznie temeratura rośnie: 40, 46, 53, 56 i..... reset bo tak mam ustawiony autoalarm. Zmieniłem napięcie ale zawsze to samo. CO JEST ?!? Help :cry:

 

P.S Czy panowie admini mogliby przykleić ten topic gdyż jest to skarbnica wiedzy o Sempronach, tak polularnych dziś procesorach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przesiadłem sie własnie z durona 1,6 na semprona 2,2 i jest oki testowałem też 2,3 ale ostatecznie wziołem 2,2 narazie mam 9 x 200 wiecej podkrece jak kupie pamiątki nowe tylko mam dylemat jakie, przydał by sie opis odblokowania mnożnika moze w końcu ktoś odkryje jak to zrobić, tylko powiedzcie mi jakie macie temperatury bo ja mam na ustawieniach 9 x 200 w stresie z 46 na napieciu 1,65V buda otwarta chyba zmiana coolera by sie przydała na jakiegoś pentagrama może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

@ blazej_ronin :

 

jeżeli masz winampa 5.xx to sprawdz w opcjach w zakładce winamp modern/alpha blending czy nie masz włączonej opcji enable desktop ..... to chyba mocno opciąża procek zwłaszcza jak jedziesz na jakimś wymyślnym skinie

 

 

ja miałem taką fajną maskę limp bizkit i procek był wykorzystywany w 80 % !!!!!

 

ta opcja wygładza krawędzie skinów

 

@ Soften :

 

temperaturę masz ok. 46 stopni w stresie to spoko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...