Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze się pytne oprócz odblokowania mnożnika jak odblokować pamięć L2 ?

1394882[/snapback]

ee to wnoskuje z tego ze sie nie oplcac kupowac bo place za dobry proc a przez głupią płyte mam dużo gorszy :/ czyli leipiej chyba tez wymienic plyte bo normlanie sempron 2400 to jakies 1600 ?? czy sie myle ?a u mnie by bylo 1300 :/ porazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee to wnoskuje z tego ze sie nie oplcac kupowac bo place za dobry proc a przez głupią płyte mam dużo gorszy :/ czyli leipiej chyba tez wymienic plyte bo normlanie sempron 2400 to jakies 1600 ?? czy sie myle ?a u mnie by bylo 1300 :/ porazka

1395327[/snapback]

Jeąli wrzsucisz nieoficjalny bios i ddryprzynajmniej 333 to bedziesz mial 1500 czyli 10 z 150 czyli mozliwosci semprona 2200+

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elixiry (Nanya) 400MHz 512 MB. 2.5 3 3 7

 

dlaczego windows moze pracowac na duzo wiekszym FSB ( 215) podrecony softowo.

a niechce sie komp uruchomic na 184MHz FSB ??

 

Temp cpu 47 C max . na 166x9,5

na 180x9,5 jest ok 2 C wiecej.

1394953[/snapback]

Masz może na Grafice wentylatorek jakiś grafa się przegrzewać może , elixiry masz ciepłe ??? podnieś napięcie na 2.7V na pamieci i obadaj Edytowane przez domeryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kettler

1. jak oblokować mnożnik w sempronie (socket A) ?

2. jak ustawić mnożnik na 11 i 12 ?

3. Jak odblokować pamięć podręczną do 512Kb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najslabszym ogniwem sa pamieci.

Na 2,5 3 3 7 wytrzymuja tylko do 181Mhz

Po przestawieniu na 3 3 3 8 . Wszystko chodzi na 200MHz FSB na napieciu default :)

1395515[/snapback]

To juz po problemie Timingi nie te były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo

 

a jakas inna plyta pod  semprona 754 poza Gigabyte...???

1395211[/snapback]

jesli szukasz czegos na nforce to:

Asus K8N lub ta sama plyte w wersji Deluxe

a jak na chipie Via to:

Asus K8V-X lub drozsze wersje bez -X, SE albo Deluxe

 

plyty sa bardzo stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzet jak w popisie.

Proc chodzi spokojni na fsb 180 a na 185 juz nieurichamia sie komp. lub zwiechy w poscie :(

co moze byc przyczyna ???

sciagm wlasnie nowe biosy . czy to moze byc wina biosu ??

jezeli ustawiam 185 , napiecie nawet na 1,80V komp resetuje sie zapisuje ustawienia i przy nastepnym resecie czarny ekran i niec sie nieuruchamia :(.

wylaczam zasilanie , wlaczami i odpala sie na fsb 100MHz a ram na 400 MHz .

1394539[/snapback]

Witam ja mam semprona 2400+ podkręconego na 2800+ i na szynie 204 fsb i działa bez problemy na płycie asrock k7VT4a+ i zasilaczu 250wat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam semprona 2400+ podkręconego na 2800+ i na szynie 204 fsb i działa bez problemy na płycie asrock k7VT4a+ i zasilaczu 250wat

1396190[/snapback]

jakbys doczytal sie wczesniej to problem sie wyjasnij,

wszystkiemu winien RAM.ale juz sie szykuje zakup nowych.

I oczywiscie chlodzenie lepsze. Bardzo zalezy mi na ciszy i szukam czegos duzego i wydajnego.

 

Ale procek super !!! na FSB 200 chodzi bez problemow :) i bedzielepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem sprzet w konfigu, jak dam FSB na 187 to komp sie restartuje i wylacza monitor -->> Ale komp odziwo dalej chodzi. W jaki sposob moge dojsc do FSB 200?

1396602[/snapback]

Na tej plycie zeby miec fsb 200 to drut-moda trzeba zrobic. a jak podnosisz fsb od 166 to podnosi ci sie czestotliwosc PCI/AGP i mozesz uszkodzic grafe albo hdd. sam robilem drut-moda na tej samej plycie bo innego sposobu na fsb200 nie ma!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dzieki bo bym se kompa znow spalil, a jest jakis temat jak tego druta zrobic?

I od razu to?

1. jak oblokować mnożnik w sempronie (socket A) ?

2. jak ustawić mnożnik na 11 i 12 ?

3. Jak odblokować pamięć podręczną do 512Kb ?

 

A zwlaszcza 3 punkt? I mam nadzieje ze to tez zadziala na Sempronie 2400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęt:

s2300+

asrock k7VT4a+

codegen 250W 250xa (lub xa - nie chce mi sie zowu obudowy rozkręcać, a to chyba i tak bedzie bez różnicy ;) )

256 ram 400 (firma pqi ?)

 

Po przeczytaniu całego tematu (wbrew pozorom to zajmuje godzinke z hakiem, a można się prawie wszystkiego dowiedzieć) nadal nie dowiedziałem się jednoznacznie, czy ta mobo ma zablokowany dzielnik czy nie ma.

Druga sprawa, to przeglądając forum zauważyłem, że codegen nie jest ceniona firmą (to jakiś common knowledge ;) ) ale nik nie napisał dokładnie czemu ? Źle trzyma napięcia ? Nie nadaje się do OC ?

 

Teraz wszystko chodzi na fsb 166 i jak nie dostanę gdzieś jasnego potwierdzenia, że jest blokada na dzielnik to tak zostanie, więc zostaje ew zabawa w zmiane mnożnika w locie. I tu pytanie: czy są jakieś programu do tego pod Linksa ? (bo jak się przesiąde i nie ma to nawet zabawy nie zaczynam ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całego tematu (wbrew pozorom to zajmuje godzinke z hakiem, a można się prawie wszystkiego dowiedzieć) nadal nie dowiedziałem się jednoznacznie, czy ta mobo ma zablokowany dzielnik czy nie ma.

1396822[/snapback]

uff, chciaz jeden ktory potrafi czytac :D

co do asrock k7VT4a+ to zapytaj kogos kto ma mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dają fsb ponad 166 i działa im, ale to wcale nie oznacza, że dysk lub cosik na pci im nie siądze za pare miechów :]

 

A co z tą moją 'nieszczęsną' zasiłką ?

 

edit2:

raf.z dopiero zauważyłem, że jesteś z k-lina :D, moje miasto, tylko na studiach teraz jestem w piernikowie ;).

Edytowane przez fisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost00

halo

 

dzis zakupilem czesci do nowego kompa , jeszcze tylko wsadzenie wszystkiego na swoje miejsce ;]

 

 

dzieki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem jak zwieksze fsb powyżej 205 mnożnik 10 to mi sie niby komp ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> ale albo system kiepsko chodzi albo sie nawet nie zdąży włączyć i jest reset a temperatura nie przekracz 54 stopni czy to może być zasilacz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się udało semprona 2400+ (10x166, 1660MHz) bez podnoszenia napięcia podkręcić na 2150MHz (10x215) czyli o 480MHz bez podnoszenia vcore. :D

Wyżej niestety nie da rady bo moje noname-y idą max na 215MHz :cry:

Edytowane przez klimu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się udało semprona 2400+ (10x166, 1660MHz) bez podnoszenia napięcia podkręcić na 2150MHz (10x215) czyli o 480MHz bez podnoszenia vcore. :D

Wyżej niestety nie da rady bo moje noname-y idą max na 215MHz :cry:

1399652[/snapback]

Nieżle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam male pytanie zrobilem mobile moda na sempie 2200+ jednak po uruchomieniu kompa wykrywa mi go jako unknow cpu 2200+ co moze byc nie tak plyta nie oblsuguje mobile sempa czy cos zle zrobilem i jak by ktos jeszcze byl tak mily i podal nazwe programu ktorym moge zmienic mnoznik z windy (jezeli mod sie udal) bede bardzo wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...