Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko jakie jest optymalne ustawienie fsb i mnożnika dla semprona 2400+ tak żeby był dobrze podkręcony ale żeby fsb było bezpieczne ??!!??

1441159[/snapback]

wszystko zalezy od prock i od plyty, ramu. sprawdz jaki masz max na sprzecie i zjedz troszku.

sprawdz temp w najwazniejszych miejscach (mosfety, mostki itd.) wtedy bedziesz mial optymalniew podkrecony sprezt.

Sprawdz tez napiecia odrazu jak wygldaja. Wszystko pod max obciazenie.

 

Co do mnoznika to tyczy sie tylko procka. Wiec tylko wystarczy zadbac o temp. i stabilnosc napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie niedawno sprawiłem Semprona 3000+ :) Czyli jest to zwykły Barton (lub jak niektórzy to określają Thorton w/ 512 kB L2 :)) taktowany zegarem 2,0 GHz.

Procesor był standardowo kupowany metodą chybił-trafił. Wymieniłem CPU przy okazji zdejmując z jakiegoś starego miedzianego Thermalrighta śliczny kożuszek z kurzu :) Na to poszedł wentylator 92mm ok. 1500 RPM i jazda.

 

Obecnie biega tak: http://members.lycos.co.uk/plis/sempron3k.png

 

Napięcie to AFAIR 1,85V - ustawione w pośpiechu przypadkowo - pewnie chodzi na niższym. Mnożnik oczywiście zablokowany. Może kiedyś w końcu WC z Chełma przywiozę, lub założę coś mocniejszego. Tak czy inaczej Windows wstaje przy 2,7 GHz i działa dopóki CPU nie osiągnie na tym czymś temperatury absurdalnej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bleys wygospodaruj sobie troche kasy i zmień zasilacz na jakiś pożadny zeby mial tak ze 350W inaczej zaduzo ci to nie pomoze.

1441083[/snapback]

tak jak myslalem, no jak mus to mus..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie niedawno sprawiłem Semprona 3000+ :) Czyli jest to zwykły Barton (lub jak niektórzy to określają Thorton w/ 512 kB L2 :)) taktowany zegarem 2,0 GHz.

Procesor był standardowo kupowany metodą chybił-trafił. Wymieniłem CPU przy okazji zdejmując z jakiegoś starego miedzianego Thermalrighta śliczny kożuszek z kurzu :) Na to poszedł wentylator 92mm ok. 1500 RPM i jazda.

 

Obecnie biega tak: 1441741[/snapback]

 

 

Ludzie jak wy to robicie że macie takie super procki?? mój semp 2200+ idzie na 1900mhz na standardowym vcore i ani grama więcej na tym napięciu!!:mur: załatw mi takie coś!!! :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem , kupiłem Semprona 2500+, po wrzuceniu na płytę - porażka gry się wysypują , chodzą kilkadziesiąt sekund i lipa.Wychodzi do windy lub restart. Mobo Asus A7V880 grafa Sapphire RAdeon 9550 Pamiątki 512 DDR .Poprzednio miałem Durona 1.3 i wszystko było ok. Pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdroijek jaki masz zasilacz?

1445031[/snapback]

Trudno powiedziećć co to za marka :-) Na pewno 300 W i widzę jakąś wielką naklejkę że do Pentium 4 przystosowany :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziećć co to za marka :-) Na pewno 300 W i widzę jakąś wielką naklejkę że do Pentium 4 przystosowany :-)

1445146[/snapback]

jak mozesz to sprawdz napiecia i jezeli dalek odbiegaja od normy to zasilacz do wymiany.

Mozesz tez sprobowac zwolnic procka ze 166MHz na 133MHz i zobacz jak wtedy bedzie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprzęt taki jak w sygnaturze

Procek chodzi na FSB 166, chcę go dać na 200MHz ale ram nie pozwala, niebawem mam zamiar kupic 2x256 400MHz, ale narazie zastanawiam sie czy nie dalo by sie jakos tego mojego ramu podkrecic zeby dzialal z FSB 200. Procek byl kupiony w BOXie z wentylatorem i trzyma ok 40-45 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

mam Semprona 2800+ plytke ASRock K7vT4a+ ram 2x256 (266).

mnoznik jest na 12 fsb na 166. juz przy fsb 173 pojawiaja sie bledy robiac test MemTest-em.

prosze o jakies wskazowki. czy jedyna mozliwosc aby tego procka krecic jakos konkretnie jest wymiana ramu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim mobo mogę ustawić w biosie dowolną wartość dla pamiątek.

Szkoda, że nie mam blokady taktowania PCI i AGP bo po przekroczeniu fsb 200 slociki głupieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam płytę i procka jak w podpisie, czy po zrobieniu drut moda- na odblokowanie mniożnika, bede mogł go pod windows zmieniać?? Zaznaczam jednak, że w malowanie mosków nie chcę sie bawić

z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mnoznik mozna tylko przez L5 zmieniac <<-- malowanie

Wie ktos?

1449216[/snapback]

nie masz czegos takiego w biosie jak hm.. ustawienie stosunku czestotliwosci pamieci do magistrali? 3/3,4/5/,5/5 itp itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie prolinka w sklepie sepmron 3000 ( niby na jadrze bartona) jako proces technologiczny ma wpisany Thoroughbred (0.13), czy jest to inny procek niz np. w komputroniku gdzie w procesie technologicznym ma wpisane Barton (0.13) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz nie doczekalem sie odpowiedzi na moje pytania (pewnie za mala czcionka, nie ten kolor :wink:) ale nie mam wam za zle. :twisted:

semp 2400+ leci na razie 200x10 (eh to kt600) i zastanawiam sie nad mobile modem. z tego co wyczytalem wystarczy wypelnic dziure po laserze grafitem z olowka. tylko jaka miekkosc? 3H koh-i-noora moze byc?

drugie pytanie wiaze sie z granica oc/temperatury :arrow: o ile teraz mam 41* po kilku godzinach cs'a to jak bedzie wygladac temperatura powiedzmy przy 200x11,5? i czy w ogole wystartuje na standardowym napieciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny Sempron 2300+ pracuje stabilnie na ~2200 MHZ, przy fsb 232 (235 też było ok, ale zszedłem trochę na zapas) przy standardowym napięciu. Miałem już gorsze egzemplarze, które bez podnoszenia napięcia pracowały prime stable przy fsb zaledwqie 220. Tak się zastanawiam czy jest sens szukania lepszej sztuki, czy zostawić tego co mam ? Moim zdaniem ten mój jest super, ale może ktoś trafił lepszą sztukę? MObo to NF7-S bez żadnych modów i standardowy BIOS od Abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo. juz lepiej chyba nie trafisz :D

najgorszy jest zablokowany mnoznik na 9.5 :(.

umnie na 240 smiga dobrze. tylko pamieci chyba trafilo i czekam na wiadomosc z serwisu.

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo. juz lepiej chyba nie trafisz :D

najgorszy jest zablokowany mnoznik na 9.5 :(.

umnie na 240 smiga dobrze. tylko pamieci chyba trafilo i czekam na wiadomosc z serwisu.

1453002[/snapback]

Tak też myślałem, granica musi być :)

Czym chłodzisz SB na Abicie?

 

ps. sprawdziłem, u mnie też idzie stabilnie 240 przy 1,6V, wystarczyło poluzować timingi pamięci.

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne te egzamplarze macie, zbieram na zasilacz, jak narazie 2300+ @1900 max :blink:

 

aa propo, czy przy takim OC jak moje, chlodzenie SB jest wymagane? czy dopiero jak bede bardziej krecil ?

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne te egzamplarze macie, zbieram na zasilacz, jak narazie 2300+ @1900 max  :blink:

 

aa propo, czy przy takim OC jak moje, chlodzenie SB jest wymagane? czy dopiero jak bede bardziej krecil ?

1453392[/snapback]

Wiesz.. ja mam to co w podpisie.. i nie mam chlodzonka zadnego na Sb..:) Ale lepiej zalozyc jakis radiator niz pozniej mobo do serwisu wysylac.. :D Ja chyba zaloze.. JUTRO...;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman ZM-BN47J standard. Najelepsze chlodzenie. nawiew mam zalatwiony z wentyla z boku budy. Moze i poszedlby wiecej ale za malo radiatorow na mobo i byl strach. a proc sie grzal do 50C w stresie.

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam zabicie troche :| po 3 dniach no-stop, osiaga mi nawet 52.5 na normalnej pracy... trzeba sie wybrac po paste ceramiczna a nie jakies dziadostwo co to za free daja.

 

ou.. wlasnie swojego odkrecilem, SB jest goracy po prostu.. bez nowego chlodzenia wole nie ryzywkoac straty mobo i reszty..

 

Btw. mysle o zastosowaniu wiatraczka w tylnej czesci obudowy tak zeby wydmuchiwal powietrze ktore wychodzi z wentylatora na procku, przyda sie chyba co nie?;]

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman ZM-BN47J standard. Najelepsze chlodzenie. nawiew mam zalatwiony z wentyla z boku budy. Moze i poszedlby wiecej ale za malo radiatorow na mobo i byl strach. a proc sie grzal do 50C w stresie.

1453830[/snapback]

Jak montowałeś tego Zalmana ? Sposób na kropelkę nie bardzo mi się podoba, wolałbym jakąś taśmę przewodzącą dwustronną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...