Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

No a kilkadziesiąt postów wstecz pisali, że ta pasta to problem przy nieumiejętnym nałożeniu ;) boxowe wentylatorki wcale nie są takie złe zwłaszcza, że chłodzą całą gamę procesorów od 2200 do 2500 napewno jak dalej nie wiem (nie miałem boxa powyżej 2500) ale pewnie też. Są napewno mniej szpanerskie ale spełniają swoje zadanie. Na szynie 200mhz temperatura semprona wzrasta o ok 2-3`C. U mnie na 2200@2500 wynosi 41`C na boxie na napięciu 1,6V z dodatkowym wentylatorem w obudowie. Według specyfikacji AMD której nikt nie czyta a wielu pisze potem bzdury temperatura procka to max 90`C, a z właściwym obiegiem powietrza w obudowie (2 wentylatory na przewiew) nigdy nie przekracza w prime95 60`C. Nawet najlepszy cooler nie pomoże jak bedzie mielił tropikalne powietrze w zamknietej kaście z goracym zailaczem tuż obok zamkniety w jakiejś szafie pod biurkiem! Poczytaj tyle było o chłodzeniu i wymuszaniu przepływu powietrza! Chcesz to potestuj S2kCtl do programowego schładzania proca to bedziesz miał ok 8-12`C mniej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym uwierzyl miernikowi...

 

co koledzy? komubyscie uwierzyli? :lol:

 

programy nie są od sprawdzania napiec :P chociaz mogli by dawac mierniki i specialne panele z pinami na wierzchu do sprawdzania sobie napiec :D

1564087[/snapback]

czy ty chociaż czytsz te posty?? jak chcesz miernikiem zmieżyc fsb pamięci??:> :mur: przeczytaj to jeszcze raz i potem odpowiedz !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na źle założony cooler docisk i te sprawy. Dla pewności weź go dotknij i powiedz czy jest w ogóle ciepły jeśli nie to czujniki wariują, jeśli tak jest źle nałożony.

1564390[/snapback]

co ty wogle gadasz? :P

jezeli jest cieply to bardzo dobrze, poniewaz odbiera cieplo od rdzenie procesora, jezlei bylby zimny to wtedy mozna napisac o zlym zalozeniu radiatora...

jezeli by parzyl, to wtedy mozna napisac ze sobie nie radzi... jest za maly albo np. wentylator za wolno sie kreci...ale wtedy to juz lepiej nowy radiator niz nowy/wydajniejszy (czesto glosniejszy) wentylator.

 

czy ty chociaż czytsz te posty?? jak chcesz miernikiem zmieżyc fsb pamięci??:> :mur: przeczytaj to jeszcze raz i potem odpowiedz !!

1564817[/snapback]

a faktycznie :lol: wielkie sorki koledzyy...

 

właśnie!! A tak wogóle to ile powinien wytrzymac sempron 2300+?? bo przy fsb 237 podczas testów temperaturka przekracza 70 stopni :mellow:

1564842[/snapback]

yyy... ta temperatura jest duzo za duza :> Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

@ dadek12 używaj opcji "Edytuj" jeśli łaska, a nie wal 3 posty pod rząd.

Chcesz opis wgrania biosa ?! Czy Ty w ogóle czytałeś co ja wyżej napisałem ech szkoda gadać - Proszę masz!:

 

CZŁOWIEKU jeżeli Ty chcesz mieć program i opis do zmodowania oryginalnego BIOSa samemu to życzę szczęścia i cierpliwośći oraz funduszy!

 

Apropos wgrywania zmodowanego biosa - to nic prostszego nie ma w kategorii overclokerskiej po prostu ściągasz bios merlina np. STĄD (nie wiem gdzie są do nf7-s2) zapisujesz sobie go np. na pulpicie, potem zainstaluj sobie (lub może masz już zainstalowane) Abit Flash Menu.

Zaimprotuj plik z biosem z pulpitu potem program zapyta Cię czy chcesz to zrobić klikasz na "YES". Teraz czekasz około minuty, program wyświetla komunikat, że wgrywanie sie powiodło zatem klikasz na "YES" aby zrobić reboot.

UWAGA:

1. Przed wgrywaniem biosa zalecane jest przywrócenie domyślnych ustawień biosa / zrobienie operacji "clear cmos" dowolną techniką.

2. Po wgraniu zaleca się zrobić także "clear cmos" dowolną techniką.

3. Ja osobiście gdy wgrywam biosa przywracam tylko defaultowe ustawienia biosu, acz wyłączam karte sieciową i tego co nie używam aby mi windows tego nie instalował.

4. PAMIĘTAJ: Gdy robisz wyżej wymienioną operację zawsze powyłączaj wszystkie zbędne procesy / programy typu : program antywirusowy, połaczenie z internetem, komunikatory etc. ponieważ mogło by to podczas tej operacji zakłócić / zawiesić komputer i ratuje nas już tylko hot flash / kupno nowej kości biosu.

Życzę powodzenia - Bart17.

 

 

@ camel - czy nie uważasz, że określenie ciepły na taką temperaturkę to trochę za mało? Bo mi się wydaje właśnie, że on powinien być gorący.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna to jeszcze sprawdzic dotykajac laminat mobo albo podstawki procka, albo od tylu procka....

 

no czy ja wiem... moze i powinien parzyc, ale trzeba skontrolowac czy procesor sie faktycznie tak grzeje

 

no ale przyznam ci racje, przy takiej temp, powinien parzyc... ale jak zimny to tez niedobrze :P ja na procku mam penta, i on max obr. schladza prockado 30 paru stopni a mimo to radiat sie grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

No ja czekam na odpowiedź zgłaszającego problem ponieważ nie odpowiedział na moje pytania, w którym pytałem o jego oczekiwania, a o jego kompetencjach już nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja czekam na odpowiedź zgłaszającego problem ponieważ nie odpowiedział na moje pytania, w którym pytałem o jego oczekiwania, a o jego kompetencjach już nie wspomnę.

1565328[/snapback]

Grzeje sie bardzo, dotykałem laminatu i parzy. A tak wogóle to ja sie nie pytałem jak zainstalować nowego biosa bo to kazdy wie tylko czy są jakieś programy którymi mozna samemu go zmodować :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeje sie bardzo, dotykałem laminatu i parzy. A tak wogóle to ja sie nie pytałem jak zainstalować nowego biosa bo to kazdy wie tylko czy są jakieś programy którymi mozna samemu go zmodować :mur:  :mur:

1565345[/snapback]

To tak jak mowilem. Musisz zdjac chlodznie, przesmarowac procka, zalozyc na nowo i powinno bc oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak mowilem. Musisz zdjac chlodznie, przesmarowac procka, zalozyc na nowo i powinno bc oki.

1565377[/snapback]

Juz próbowałem. Może wina siedzi w samym chłodzeniu.Spoko. Zmieniam zdanie, nie chce modować zadnego biosu...:))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Grzeje sie bardzo, dotykałem laminatu i parzy. A tak wogóle to ja sie nie pytałem jak zainstalować nowego biosa bo to kazdy wie tylko czy są jakieś programy którymi mozna samemu go zmodować mur.gif mur.gif

Przykro mi kolejny przypadek człowieka, który nie umie czytać ze zrozumieniem, ale cóż - proszę kolego spójrz na post o numerze 1981 - 4. linijka.

No i życzę powodzenia w modowaniu BIOSa !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie w socket A maja 256kB keszu, jedynie 3,0+ jest na bartonie i ma 2ghz+512keszu... kazdy inny 256

 

w s754 juz troszeczke namotali:

2600+ = 1,6GHz + 128kB

2800+ = 1,6GHz + 256kB

3000+ = 1,8GHz + 128kB

3100+ = 1,8GHz + 256kB

dalej jest w zasadzie to samo - manipulują keszem i mhz'ami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy powiedzmy podobnych zegarach sempron na 754 bedzie szybszy niż Barton.

Z Bartona wycisnę jakieś 2300-2400Mhz . A czy z Sempka 2600@1600Mhz da się jakieś 2400Mhz wycisnąć ?

A pozatym w Bartonie jest 512kb pamęci a w sempronie only 128 czy to naprawdę nic nie daje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Zastanów się troszkę... :) Czy warto się pakować jeszcze w socket 462 ? Kupisz sobie NF3 / NF4 i masz super lajt kompa.

Cache w procesorach AMD to marketing... to jest technologia 0.09 mikrona chyba coś to daje nie?

A co do bartka to ja mojego sempa 2300+ ustawiam do bartka 2500+ czyli ~1850MHz i jest w sumie o 1% wydajniejszy niż barton na standardowym zegarze, wydziela mniej ciepła więc istnieje mniejsze ryzyko upalenia procesora.

A dowiedziałem się, że za niedługo do Polski przyjdą Semprony na socket 754, które będą 64 bitowe i tanie więc warto poczekać.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cache w procesorach AMD to marketing...

Te wiadomości wyssałeś z mlekiem matki, czy z własnego palca, bo rzeczywistość jest inna

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez jaizm_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...