Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Anomandarist masz w podpisie Vcore 1.65 to nie jest defaultowe dla sempa (czy masz niestabilnie na 1.60 na 200MHz ??).. A do tego Boxa użyłeś pasty tej co jest na radiatorze czy jakiejś innej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM Panie i Panów

zależy mi na czsie jutro muszę kupic procka. Mam Athlona 1800 Palomino na płycie kob 266 temp była na max 55 po wymianie plyty na Gigabyte KT600 temp wzrosła nie schodzi ponizej 59 a dochodzi nawet do 70. Złe chłodzenie odpada bo na tym samym jade złe nalozenie pasty tez bo robiłem z 10 razy. Więc proszę o poradę jaki procek wybrać. Nie chodzi mi o OC. Tylko aby wydajność nie zmalała. Palomino podobno sie wszystkie grzały. Więc po przesiadce na SEMPRONA powinno być lepiej. JAki wybrac 2200 czy 2400. Zależy mi na ciszy więc nie chcę jakiś suszarek zakladać. WC odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chodzi Ci o OC to bierz z większą ilością MHz --->semprona 2400... ale możesz też kupić 2200-pare złoty w kieszeni- (fsb ze 166 na 186 na nim i bez problemu powinien pójść jak 2400 chyba że te twoje pamięci jakieś słabe są...no ale tego 2400 też byś mógł lekko OC :) ..kurna zapętliłem sie sam.. :D

 

chyba wynika z tego ze za dużej różnicy nie ma między 2200 a 2400 a jak nawet jest to można ją "bezboleśnie zniwelować"...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź

Chyba zdecyduje się na tego 2400 pamiątki mam cieńkie 2x 256 333 NO NAME zasiłke też MEGABAJT 350 . Jak temp będzie normalna to pokusze się o jakieś małe OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pirun a jak ten BOX-owy cooler? Chodzi o Głośność.

 

A rozumuje dobrze grzać powinien się mniej SEMP 2200? To skoro nie ma różnicy wielkiej to na niego się może jednak zdecyduje a zaoszczędzoną kasę zacznę zbierać na lepszą zasiłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

WITAM Panie i Panów

zależy mi na czsie jutro muszę kupic procka. Mam Athlona 1800 Palomino na płycie kob 266 temp była na max 55 po wymianie plyty na Gigabyte KT600 temp wzrosła nie schodzi ponizej 59 a dochodzi nawet do 70. Złe chłodzenie odpada bo na tym samym jade złe nalozenie pasty tez bo robiłem z 10 razy. Więc proszę o poradę jaki procek wybrać. Nie chodzi mi o OC. Tylko aby wydajność nie zmalała. Palomino podobno sie wszystkie grzały. Więc po przesiadce na SEMPRONA powinno być lepiej. JAki wybrac 2200 czy 2400. Zależy mi na ciszy więc nie chcę jakiś suszarek zakladać. WC odpada.

Ja na twoim miejscu brał bym Semprona 2400+ gdyż ma mnożnik 10 a i jego cena jest całkiem przyzwoita. W opisie masz napisane, że posiadasz DDR 333. To dobrze, gdyż wówczas twoje pamiątki i procek będą pracować synchronicznie (no chyba że będziesz go kręcił :D ) BOX'owy wentylatorek do tego procka jest dość cichy (ja swojego nie słysze bo mi wentyl od zasilacza zagłusza). Bierz 2400+ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blazej_ronin

 

A glośny masz ten wentyl w zasilaczu? Bo mojego nie słychać - włożyłem Arctic Cooling.

A i czy warto kupić podkładke Cooprersrim czy jakoś tak? Wiem że zabezpiecza przed ukruszeniem jądra, i podobno temp trochę spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_JFK_

Dziwne zeczy sie dzieja z tym cs.. moj qmpel ostatnio sobie kupił... i ukruszył rdzeń tzn to była jego wina bo źle załozył... ale ja bym nie ryzykował. Pozatym jak kupisz semprona to 1-2* Cie nie zbawią i tak proc. bedzie chłodny... oczywiscie z coolerem bedzie chłodny :P

Pzdr Mastah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Czy ja wiem czy warto się w to bawić? Spadek temperatury jest mały (rzędu 5-6 stopni czyli tyle samo gdybyś zainstalował w obudowie wentyl który wywiewał by ciepłe powietrze z obudowy). Procek nawet jak chodzi na 2GHz ma max 55 stopni czyli w miare OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie 4 stopnie tu 4 stopnie tam. A wentyl mam zalozony wyciagajacy powietrze z obudowy 120 mm a ze puszczony na 5 v to go nie słychac. Mam manię na punkcie temp. no i ciszy. Nie wiem dlaczego po wymianie płyty temp tak wzrosła. W biosie i programie od płyty głównej mam średnio 64 a w innych programach speedfan EVERAST SANDRA pokazuje z 45 nie wiem co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Co do KT600 nie martw sie mi tez takie temp pokazuje przy otwartej obudowie. Coolermasterze, i dobrej pascie. Plyta glowna zawyza. Ja swojego XP2600 podkercilem na 2800 temp mam 70*C chodzi stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Wiecie 4 stopnie tu 4 stopnie tam. A wentyl mam zalozony wyciagajacy powietrze z obudowy 120 mm a ze puszczony na 5 v to go nie słychac. Mam manię na punkcie temp. no i ciszy. Nie wiem dlaczego po wymianie płyty temp tak wzrosła. W biosie i programie od płyty głównej mam średnio 64 a w innych programach speedfan EVERAST SANDRA pokazuje z 45 nie wiem co jest.

Nie wiem, ale czytałem że na Gigabyta'ch temperatury zawsze są wyższe niż na innych płytach ponieważ GB nie mają sondy termicznej a temp wyciągają prosto z rdzenia procka lub jakość tak (sorry jeśli coś pokręciłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załozyłem dziś 2 wentylatorki jeden z tyłu i z przodu zeby wydmuchiwly i wdmuchiwly powietrze do obudowy temperatura obnizyła sie o jakieś 4-5 stopnie chyba dobrze ale nadal bo je sie przestawić FSB na 200 na dłuzszu czas,jak dostane inny wiekszy wentylatorek chyba dopero w tedy to zrobie mam miec jakies niby ok z jakas aluminiowa podkaldka czy cos takiego,takze chyab bedzie mi to wkoncu chulac nio dzis sie jeszcze pokusze jak bedzie chodzil na 200 FSB ptrzy tych dodatkowych wentylatorkach. Przy FSB 166 temperatura po 3 godzinach pracach wacha sie 45-47 stopni ale niewiem jak w stresach jeszcze hihi,po zmianie dam znac co i jak mi skoczylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

... Przy FSB 166 temperatura po 3 godzinach pracach wacha sie 45-47 stopni ale niewiem jak w stresach jeszcze hihi,po zmianie dam znac co i jak mi skoczylo.

Na oryginalnym FSB masz 45-47*C 8O Człowieku, teraz właśnie mam oryginalną częstotliwość (166x10) i mam 33*C :lol: Ty te 45-47 to chyba w stresie masz bo to straszne jest co ty piszesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

bhaarth na boxowym chłodzeniu? 8)

Na właśnie, bo to ma bardzo duże znaczenie. Inną temp. bedziesz miał na BOX'owym wentylku a inną na Zelmanie lub Pentagramie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUPIŁEM Semp 2300 bo zależało mi na czasie. Mieli tego i 2500. Mój kosztował 179 zł a 2500 260 zł. TEMP znacznie spadła w porównaniu z PALOMINO. Puściłem Prime 95 na 1,5 godziny i temp nie przekroczyła 56 stopni. W noramlnej pracy mam 49 - 51 w programie od płyty głównej i w BIOSIE. W Everest , Speedfan, i SSSANDRA pokazuje 46 w tym samym czasie. Chłodzono mam GlacialTech i prawie go nie słychać. Jestem B zadowolony z zakupu. Dzięki wszystkim za szybkie porady. Ciekawe ile można go podkręcić. jakie wartości zapodać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem co z tą Twoją płytą.. chyba jawnie kłamie o 10* :) bo ta temperatura w Speedfan itp. wydaje mi sie bardziej realna. Jak chesz sprawdzić ile pójdzie OC to podnoś Fsb w biosie co kilka MHz i katuj primem jak sie sypie opuszcaj..wydaje mi sie jednak że szybciej od proca zaczną sie wysypywać pamiątki...wtedy możesz ustawić asynchro z Fsb (choć to nie zalecane przy AMD - mniejsza wydajność) lub podnieść na nich napięcie :) ..no ale możesz sprawdzać do ilu proc pociągnie (na tym asynchro z ramem)..jak już proc sie zacznie sypać to chyba należałoby zwiększyć Vcore... pobróbuj i pilnuj temperatury a nic niemiłego nie powinno sie wydarzyć :) ..pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka czy ktos moze mi powiedziec co u mnie jest nie tak ?

 

Mam sempronka 2.2+ z seri BIXJB i max u mnie idzie na fsb180 powyzej komp nie chce wstac. Moj config jest co prawda slaby bo plyta gigabyta ga-7va kt400 pamiec elixir pc400 i zasilacz 360w megabajt :| lol jak myslicie pamiec zasilka? bo az nie chce mi sie wiezyc ze max tylko do fcb180 dochodzi i przy fsb180 mam semprona 2.3 cos chyba nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

8O Bardzo dziwne... Tylko 180 MHz. A zwiekszałeś napięcie? Jeśli i to nie pomaga to masz bardzo lipną serię Semprona gdyż pamięci powinny wyrabiać, zasilacz raczej też. Spróbuj zwiększyć FSB spod Windowsa. Może pomoże :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

plyta lub pamieci nie wyrabiaja

Pamięci raczej nie, gdyż oryginalnie koledze chodzą na 200 MHz (no chyba że timingi mam źle usawione :? ). Płyta? Możliwe. Najlepiej u kogoś innego prawdzić czy prcek pójdzie na 200 MHz ale to już możliwie spory problem...

 

EDIT po poście Softena:

Może i tak, trzeba zwiększyć napięcie pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaktusr to na bank toja płyta...skoro masz pamięci na 400Mhz (pc3200 a nie pc400) to czemu mają niby nie pójść na 180 (jak mają defaultowo 200 a twoja płyta obsługuje pamięci do 200Mhz)...

 

natomiast płytka obsługuje fsb 100(200), 133(266), 166(333)... czyli jak masz sempa na 166(333) (def.) to już wyciskasz z płyty max fabryczne... a 180(360) to już całkiem niezłe przetaktowanie tej płytki.... jak byś miał płytę co obsługuje fsb 200MHz(400) to z pewnością twój sempron poszedł by tyle (i pamiątki synchronicznie z nim :D )- chyba każdy 2200 idzie tyle :)

pozdro

 

co was z tymi pamięciami pogieło :evil: że elixiry to już lipa znaczy :?: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...