Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Swojego Semprona mam od dawna :) jest to model 2200+

Pełny opis tego co znalazłem na procku :

SDA2200DUT3D

2584786A50572

BCXJB0503EPAW

 

Normalnie chodzi jak ogólnie wiadomo na 1500Mhz 166Fsb standarowo 1.5V

 

Pamięci Wilk Electronik 256MB 400FSB CL 2.5 Synchronicznie do Procesora

 

Mobo : Standardowe :D NF-7 rev 2.0 bez S i innych tam chłodzona tym co w podpisie. Bios Taipan

 

Overclocking Normal : Fsb na 200 procesor 1800Mhz

Przy takim taktowaniu niepotrzebna jest zmiana Napięcia

 

Overclocking Max : Fsb na 223 procesor 2000Mhz

Zmiana napięcia na 1.6V - 1.65V

Procesor W Miarę Stabilny

Napięcie na pamięciach niezmienione

 

Overclocking Extreme : Zaraz sprawdzę :) ale ostatnio mykał na 2100 lecz nie stabilnie nawet przy napięciu 1.75V i pamięciach 2.9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daje wam screena z aida 32 na normalnych ustawieniach na takich jak pracuje czyli 200 x 10,5

 

czujnik: http://img200.imageshack.us/img200/4392/czujnik2id.jpg

 

Clock: http://img236.imageshack.us/img236/7576/clck6kr.jpg

dziwnie wskazuje :|

 

CPU-Z: http://img225.imageshack.us/img225/4585/lolrq7vo.jpg

 

Niewiem czemu tak wskazuje ale mam 2100 w biosie tak pisze czekajcie jeszcze sprawdze zrobie restarta i napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyszło narazie coś takiego :

http://img105.imageshack.us/img105/3325/20740pr.jpg

2074Mhz 1.75V

458Mhz 2.9V

NB 1.7V

 

Chodzi narazie 15 min na 100% obciążeniu i jest stabilny

Zobaczymy co dalej z tego wyjdzie

 

EDIT: Idę do fryzjera za rogiem więc zobaczę czy komp nie załapie zwiechy :)

 

EDIT 2 : na takim taktowaniu jak powyżej jest w pełni stabilny

lecz na szynie 236Mhz proc już nie wytrzymuje dłużej w windzie restart po 15 minutach w testowania w everescie Pamięci przy takim fsb są wykrywane jako PC3800DDR :) napięcie 1.8V. Postaram się zaopatrzyć w jakieś dobre pamiątki mody porobić na płycie i zobaczymy chcę przebić granicę 2074Mhz Stable :)

Edytowane przez -[rYu]-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowilem w biosie pokazuje inaczej tu inaczej :| nie mam pojecia czemu ale w tym czy innym razie h*j mu w d**e :] :lol:

1674753[/snapback]

No masz pecha bo tak naprawde masz fsb: 194mhz też takie coś miałem na asrocku z sis'em 746FX ustawiałem fsb na 200mhz a w rzeczywistości miałem 194mhz nawet gdzieś zrobilem topic w tej sprawie odpowiedzi oczywiście nie było ale teraz już mnie to nie obchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezły badziew  no ale dobra spox i tak wymieniam mobo na 8rda3+ jak myslicie fajna ?

Pod Socket A polecam definitywnie Gigabyte GA-7N400S-L.

Na KT880 najlepsza bedzie chyba Asus A7V880, dodatkowo ma wbudowany 1GBIT LAN :>..

Ten Epox jest ok, tylko nie daj sobie wcisnąć przypadkiem 8rda - to nic specjalnego...

Co do Gigabyte na nF2, to chyba raczej nic specjalnego, ten ASUS do kręcenia niezły, ale bezproblemowy nie jest. Jeśli ma być VIA, to polecałbym raczej Abita KV7 na KT600.

nie orientuje sie teraz ktora z niewielu plyt na KT880 pod Socket A ma odblokowany mnoznik PCI/AGP..

Chyba blokadę AGP/PCI - w sumie to chyba na żadnej nie działa to jak należy. Ogólnie KT880 to raczej kicha - wyjątkiem jest wspomniany ASUS i Soltek KT880GR - reszta płyt ma problemy z wysokim FSB >210, a sam chipset, mimo duala i tak jest wolniejszy od KT600. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Socket A polecam definitywnie Gigabyte GA-7N400S-L.

mam ta plytke i semprona 2200

chce podkrecic proca. mnoznika nie mam odblokowanego jeszcze. w biosie jednak po ctrl f1 nie widze zadnej funkcji. czy jak odblokuje "olowkiem" to sie pokaze:)<lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta plytke i semprona 2200

chce podkrecic proca. mnoznika nie mam odblokowanego jeszcze. w biosie jednak po ctrl f1 nie widze zadnej funkcji. czy jak odblokuje "olowkiem" to sie pokaze:)<lol>

1689744[/snapback]

 

Na tej płytce nie odblokujesz mnożnika, bo to jest nf2. Odblokowanie ołówkiem nie pomożę w tym przypadku, ponieważ ten mod "uwalnia" mnożnik tylko na via i sis. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie moge podkrecic proca????????

1690106[/snapback]

możesz ale magistralą. Proponuję zerknąć do działu FAQ, tam są opisane metody i podstawowe zagadnienia związane z podkręcaniam!! :angry: <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem zwiekszenie mnoznika na sempronie nie wiele daje w kwestii wydajnosci. Mozesz sie jedynie pochwalic, ze masz ogromny zera :] Jesli chodzi o chipsety to NF2 i tak jest najszybszy i bezkonfliktowy,

1690252[/snapback]

Jak nie zwiększa?? :blink: Semp 2200+ ma mnożnik 9. Przykład, podkręcony semp2200+ magistralą do 200MHz ma 1800MHz a po zmianie mnożnika na 11 ma 2200Mhz. Ja widzę to różnicę i to dużą, nie wiem jak Ty!!! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja w ccr (ten mały programik z dzikie.net) na moim sempku po oc 9x200mhz miałem ok 7000pkt a po zmianie mnożnika 11x200 miałem już ich ok 8500pkt więc różnica może nie jakaś ogromna ale bardzo zauważalna zwłaszcza jak ktoś ma wydajną karte graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zwiększa?? :blink:  Semp 2200+ ma mnożnik 9. Przykład, podkręcony semp2200+ magistralą do 200MHz ma 1800MHz a po zmianie mnożnika na 11 ma 2200Mhz. Ja widzę to różnicę i to dużą, nie wiem jak Ty!!! :blink:

1690925[/snapback]

Ja w wydajnosci widze nie za duza. A jesli chodzi o stabilnosc to raczej nie ma o czym mowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w wydajnosci widze nie za duza. A jesli chodzi o stabilnosc to raczej nie ma o czym mowic.

1691855[/snapback]

Ja nie wiem jak robicie te testy. Miałem wcześniej sempa 2200+@1900MHz i czułem różnicę. Gadzina kiepsko się kręciła więc sprzedałem go :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak robicie te testy. Miałem wcześniej sempa 2200+@1900MHz i czułem różnicę. Gadzina kiepsko się kręciła więc sprzedałem go  :-P

1691897[/snapback]

O sempi 2200+ mysle to samo - jest malo podatny na podkrecanie. Dlatego poszukuje jekiegos Bartons 2500+ z drugiej reki.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakie sztuki 2200.

Wiekszosc 220 kreci sie lepiej niz inne szybsze sztuki i chyba nie musze tlumaczyc dlaczego.

Poprostu macie pecha z prockiem lub z plyta.

1692810[/snapback]

 

taa niekażdemu trafił się taki egzemparz jak Ty masz :D Co najciekawsze kupiłem tego sempa od kolesia z allegro, który selekcjonował 2200+ i miałem dostać egzemparz działający na 9x255MHz=2300MHz przy 1,8. Kurde teraz pluję sobie w twarz czemu nie sprawdziłem go dokładnie <_< :? ale olewać to, mam teraz JIUHB i jest cool. Ja się na BARTONA nie nastawiam bo jest mała różnica wydajności w stosunku do T-BRED a potrzebuje więcej prądu i jest droższy o kilka $$ :D

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O sempi 2200+ mysle to samo - jest malo podatny na podkrecanie. Dlatego poszukuje jekiegos Bartons 2500+ z drugiej reki.

Nie zgodzę się z tym że semprony 2200 są słabo podkręcalne może nie wszystkie ale większość dobrze się kręci ja kupiłem mojego w sklepie bez żadnej selekcji odblokowałem mnożnik i mam to co w podpisie chodzi tak już ponad rok bez najmniejszego problemu na zwykłym chłodzeniu temperatura podczas normalnej pracy 42 C a w stresie max co się pojawiło to 50 C napięcie też jak w podpisie 1,78V jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby były z nim jakieś problemy w prime czy superpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym że semprony 2200 są słabo podkręcalne może nie wszystkie ale większość dobrze się kręci ja kupiłem mojego w sklepie bez żadnej selekcji odblokowałem mnożnik i mam to co w podpisie chodzi tak już ponad rok bez najmniejszego problemu na zwykłym chłodzeniu temperatura podczas normalnej pracy 42 C a w stresie max co się pojawiło to 50 C napięcie też jak w podpisie 1,78V jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby były z nim jakieś problemy w prime czy superpi

1693085[/snapback]

Powiem tak (wg mnie) po podkreceniu ani to wydajne ani fajne. Bartona jest duzo lepszy i tu nie ma dyskusji. Na mojej plycie sempka wyciange max na 225 po zwiekszeniu napiecia na 1.75V, ale wtedy cewki na plycie piszcza dos znacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu się tak upieracie ze te megaherce wydobyte z semprona po odblokowaniu mnożnika nie maja żadnego pokrycia z rzeczywistością ja po podkręceniu na 2400MHz odczułem ogromną różnice na plus i nie chodzi tu o gry bo w nie nie gram tylko np. o kodowanie filmów z kamery (MiniDV) do np. Divx lub DVD naprawdę takie kodowanie trwa dużo krócej na 2400MHz niż na 1500MHz. W najnowszej SiSoftware Sandrze wydajność podkręconego procesora jest minimalnie większa niż AMD Athlon-a FX-51 2200MHz (do FXa-53 już trochę brakuje) Uważam że za takie pieniądze jak wydałem na tego semprona ("178zł OEM" tym bardziej że się tak kreci) to był to lepszy zakup niż barton szczególnie rok temu kiedy nawet zwykłe bartony nie mobile były dużo droższe niż teraz nie wiem tylko jaka jest różnica w wydajności miedzy 256 a 512kb cache ale sądzę że nie jest duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu się tak upieracie ze te megaherce wydobyte z semprona po odblokowaniu mnożnika nie maja żadnego pokrycia z rzeczywistością ja po podkręceniu na 2400MHz odczułem ogromną różnice na plus i nie chodzi tu o gry bo w nie nie gram tylko np. o kodowanie filmów z kamery (MiniDV) do np. Divx lub DVD naprawdę takie kodowanie trwa dużo krócej na 2400MHz niż na 1500MHz. W najnowszej SiSoftware Sandrze wydajność podkręconego procesora jest minimalnie większa niż AMD Athlon-a FX-51 2200MHz (do FXa-53 już trochę brakuje) Uważam że za takie pieniądze jak wydałem na tego semprona ("178zł OEM" tym bardziej że się tak kreci) to był to lepszy zakup niż barton szczególnie rok temu kiedy nawet zwykłe bartony nie mobile były dużo droższe niż teraz nie wiem tylko jaka jest różnica w wydajności miedzy 256 a 512kb cache ale sądzę że nie jest duża.

1693543[/snapback]

Ja jednak upeiram sie przy Bartonie, poniewaz widzialem co ten procek potrafi i co mozna z nim zrobic. Wersja mobile dodatkowo nie wymaga wysokiego napiecia, przez co osiagi na fsb sa wieksze. Co do Kompresji DIVX/XVID roznica jest zauwazalna miedzy 512 a 256.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica w cenie między sempronem a bartonem nawet używanym też jest zauważalna ale nie ważne każdy ma prawo wyboru co dla niego będzie najlepsze mnie tylko chodziło o pokazanie że sempron po podkręceniu mnożnikiem zyskuje na wydajności B)

 

http://img411.imageshack.us/my.php?image=sempron5at.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica w cenie między sempronem a bartonem nawet używanym też jest zauważalna ale nie ważne każdy ma prawo wyboru co dla niego będzie najlepsze mnie tylko chodziło o pokazanie że sempron po podkręceniu mnożnikiem zyskuje na wydajności  B) 

 

1693840[/snapback]

 

zgadzam się z Tobą, ja juz nie widzę sensu zmieniać procka na bartona. Lepiej dołożyć troszkę kaski i przesiąść się na S64. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się  z Tobą, ja juz nie widzę sensu zmieniać procka na bartona. Lepiej dołożyć troszkę kaski i przesiąść się na S64.  :)

1693964[/snapback]

Powiem Wam, ze owy test mnie zastanowil :blink: . Jednak z wiadomych przyczyn nie zmienie mnoznika, chociazby tylko dla sprobowania. Ale druga prawda jest taka, ze benchmarki swoja droga, a rzeczywista wydajnosc swoja. A tak na marginesie powiedz czy twoja platforma jest stabilna i przechodzi prime, super pi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...