Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt Nic nie powie na remat mojego pytania pare postow wyzej? :(

Ja bym sie takimi temperaturami nie przejmowal, ale jeszcze sprawdz czy radiator nie jest goracy - moze Ci tylko plyta zawyza temp. Jak cieply, to mozesz puscic szybciej wentylka ;) Jak nie to sie nie przejmuj raczej. (a temp. max jest..wlasnie nie bardzo pamietam, ale napewno powyzej 60 stopni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wykrecilem mojego proca na 2.1ghz przy napieciu 1.75v - stabilnie. Chcialem podkrecic jeszcze troche fsb. Tam bylo dokladnie tak :

CPU Fraquency Multiple [10.5x]

CPU External Frequency [200/33] <-- tak przy 2.1ghz

Chcialem go puscic na [210/35], ale przy resecie woglle nie chce wlaczyc sie system. Bluescreen i reset.

Ponizej CPU External Frequency jest Memory requency i tam jest ustawione [auto]. Przy zmiane fsb na [210/35] moglem tam zamiast auto ustawic 280 - 350 - 420.

Plyta - Asus a7v600-x kt 600

Proc - Semp 2500+ box socket a

Ram - 512 / 400mhz PC3200

Zasilacz - 350w modecom feel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czytałem cały ten temat o sempronach i odblokowaniu mnożnika, ale nic z tego nie rozumiem.

„...Jak się to połączy to trzeba w programach zmieniać spod windy, a jak tak się zrobi to są zwisy, a jak tak się zrobi to…trzeba zrobić mobile tra la la ….”

 

W końcu, co trzeba połączyć albo rozłączyć, aby po włączeniu kompa mnożnik był 10x odczytywany od razu. Sempron to 2200+ na FSB200 1,6V na mobo AsRrock K7VT4A+ (komp brata).

 

W tej chwili jest dziwna sytuacja, bo:

- w biosie widzi go, jako Sempron 2500+ 9.0x200

- Aida32 jako Sempron 2500+ 4,5x400

- Everest jako Unkown 1800 9x200

- SiSoftware Sandra jako Sempron 2500+ 9/1x

 

Normalne to jest??

 

Zmierzam do tego, że nie łapie ani troszkę na temat mnożników, więc prosiłbym o napisanie jasno jak trzeba to wykonać i najlepiej jakieś fotki i opos po POLSKU.

 

Oczekiwania to 2200+@ 2000MHz 10x200 no i nie wiem, jakie napięcie, bo ta płyta ma do wyboru +5% i +10%

 

I proszę o wyrozumiałość.

 

Ps. Na tej mobo Kt400 przy 200MHz dzielnik jest 1/6x (33/66.)

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaM takie pytanko ...

Mam plytke abita nf7 semprona 2.2(chlodzenie boxowe ^^) pamieci kingstony 2x 256 400mhz i zasilacz.....tracer 350W ^^

Podkrecilem magistrale o pare MHZ(9x176) i pamiatki maja teraz 420 mhz chcialbym wiecej.... ,ale sie boje bo po1

jak dalej bede podkrecal to takze taktowanie pamieci dalej bedzie szlo do gory i boje sie ze je uszkodze(bedzie szlo czy da sie jakos zrobic zeby sie one rowniez nie podkrecaly?)Czy tez podkrecenie pamieci nie ma na nie takiego wplywu ?

Komp idzie teraz 5ha i temperatura na procku wynosi 41 C.

Co radzicie na tym zasilaczu chlodzeniu pamieciach , do ilu probowac i czy wogole probowac ?

Istnieje jakas "bezpieczna granica" dla tego configu?

Prosze o rzetelne odpowiedzi i pomoc.

Jeszcze 1 mam radeon 9550 chodzi na rdzen : 415MHz i pamieci 504MHz

Ma to jakies znaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam juz jakis czas semprona 2400+. Probowalem wycisnac z niego max ale na mojej plycie k7s8x przy vcore max +5% jedyne co mi sie udalo to fsb= 190mhz ;/. A jeszcze mam pytanie wam tez wykrywa proca cpuz jako Athlona MP???

 

 

http://img275.imageshack.us/my.php?image=sempron1gc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, jak widac ponizej mam Sempa 2800+ (12x166=2000 MHz).

 

Czy mozna by go ustawic np na 10x200 = 2000 MHz, chodzi tu o to głównie aby pamiec chodziła również na 2x200 MHz bo są 400MHz ale teraz chodzą na 166 jak szyna procka bo wyczytałem że na platformie AMD pamiec i procek zeby byl synchronicznie (czy to prawda).

 

I Gorąca Prośba przy temp pokojowej 20C po 2h grania procek bez podkrecania ma 53C na box'ie chce zmienić na Pentagrama 120Cu+ jakiej moge spodziewać sie obniżki temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SEMPRON-MA-ZABLOKOWANY-MNOŻNIK. I nawet twój super hiper URSUS z mega overclockerskim BIOSEM nic nie da...

To dla czego nie napisałeś o tym 2 posty wyżej <_< , tylko że na tej płycie się nie da??

 

Ludzie jak tak bedzie pomagać to ten topic bedzie miał 1milion postów, a przecież można czytelniej.

 

I o jaki bios ci chodzi mega overclockerski??

 

Hmm <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było o tym pisane milion razy: na Sempronie nie można odblokować mnożnika (tak jak na wszyskich Duronach Applebred oraz Athlonach XP za wyjątkiem Palomino). Jedynym sposobem na zmianę mnożnika jest mobilizacja procesora oraz zmiana tego mnożnika programowo spod windows (można też ciąć odpowiednie mostki, bodajże L6). Tyle że zmiana mnożnika po mobilizacji nie działa na płytach z nForce 1/2 ani na VIA starszym od KT266A (choć na KT266A też nie zawsze).

To że masz regulację mnożników w BIOS, to nie znaczy, że będziesz je mógł zmieniać - na starym procu chodziło, bo mnożnik był fabrycznie odblokowany - tak mają wszystkie Athlony XP 1700+, 1800+ na rdzeniu Througbred.

Ten topic nie będzie miał miliona postów, jeśli ludzie tacy jak ty, zamiast trzepać bezsensowne posty poświęcą chwilę (dosłownie 10-15 minut) trochę poczytają. Na dowód o tym masz tutaj cały topic na temat mobile moda: http://forum.purepc.pl/Unlock-Barton-Thort...tyg-t57618.html

Poza tym w tym topicu było o tym pisane kilkanaśnie razy. Jak nie chce ci się przeglądać całego, to wpisz "odblokowanie mnożnika" w szukajce, zaznacz "pokaż wyniki jako posty". U mnie dało to taki efekt:

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Searc...anie+mno%BFnika

Looknij na 6 post i powiedz mi czy znalezienie tego było tak trudne...

 

A o tym, że Sempron ma zablokowany mnożnik nie napisałem, bo byłem przekonany, że to dla ciebie jasne (myślałem, że jesteś z tych, co chcą zrobić mobile moda na nF2 - przeceniłem cię). Przecież jak bierzesz się za podkręcanie i masz możliwość zmiany mnożnika w BIOS, to chyba pierwszą rzeczą, jaka powinna przyjść ci do głowy jest jego zmiana na np: mniejszy.

 

A "mega overclockerski bios" to była ironia, skierowana do tych, którzy myślą, że jak już mają nForce (a zwłaszcza jak to jest ASUS :)), to będą kręcić na opór i zmieniać mnożnik na Sempronie z BIOSu. ;)

 

A co do Pentagrama, to dla twojego sprzętu w zupełności styknie QVC100AlCu - i tak raczej na tej płycie więcej niż 2,2-2,3GHz nie wyciągniesz.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą jakigo programu można sprawdzić pci clock? mam Płytke asrocka K7S41GX i semprona 2,2 i chciałbym go podkręcić FBS do 180-190 mhz a nie chce usmażyć dysków!!

 

Jeśli chodzi ci o szynę to CPU-Z, everest, SISoft Sandra, twoj sempron ma szynę 166(efektywne 333MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie! chodzi mi o to jakie traktowanie pójdzie na dyski i pci. A mianowicie czy szyna jest zablokowana

 

 

Jeśli masz taką ocje zeby szyne agp/pci sobie na stałe zablokowac, czyli taka jak def. ustawienia a jesli masz cos innego (czyt. gorszego) bez mozliwosci wyboru takiej opcji to podnoszenie fsb bedzie ci podnosilo taktowanie pci i agp. Bo nie widziłęm nigdy tej plytki glownej.

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy cos sie stanie jesli sempron 2200+ bedzie smigal caly czas na zanizonym napieciu?moze sie uszkodzic czy cos? Teraz chodzi u mnie na 166fsb i 1.35V chodzi stabilnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad przesiadką na lepszego proca. Aktualnie mam sempa 2,2+ podkręconego na 1,8 GHz. Znalazłem atrakcyjną ofertę Bartona 2800+. Czy zauważę jakąś sensowną zmianę po kupnie tamtego proca (głównie chodzi mi o hl2, q4, feara)? Za wszelkie rady z góry dzięki (no i czy mój whisperrock4 pociągnie tego bartona nawet bez podkręcania?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy cos sie stanie jesli sempron 2200+ bedzie smigal caly czas na zanizonym napieciu?moze sie uszkodzic czy cos? Teraz chodzi u mnie na 166fsb i 1.35V chodzi stabilnie:)

IMO to mu tylko dobrze zrobi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mniejsze napięcie to mniejsza temperatura. Jak mniejsza temperatura tym "zdrowiej" dla proca. Ale im mniejsze napięcie tym większa szansa, że zacznie się proc krzaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...