Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

witam wgrałem bios merlina ten EPOX_8RDA3I_TaiPan_0.2_ED_03.08.05 nie stety nie moge osiagnac fsb 200 przy stabilnej pracy.moj proc nie jest podkrecany.ale trodno dzieki za pomoc.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze teraz ja

 

Moze to nie extra rewelacja no ale jak narazie udalo mi sia to co mam w podpisie czyli sempron 2300+ @ 9.5x230(timingow pamieci jeszcze nie ruszalem wogole). Chlodzenie spier whisperrock IV ale jak zaloze cos lepszego to powalcze dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze 2.5-4-4-6 to najgłupsa kombinacja timingów jaką widziałem... tu nie chodzi o to zeby byly najnizsze i sie tym podniecac- bez urazy tylo zeby współgrały ze sobą 2.5+4+4=10.5 zmien to 6 na 10 i gwarantuje ci bedziesz mial lepsza przepustowosc lub dostep zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze teraz ja

 

Moze to nie extra rewelacja no ale jak narazie udalo mi sia to co mam w podpisie czyli sempron 2300+ @ 9.5x230(timingow pamieci jeszcze nie ruszalem wogole). Chlodzenie spier whisperrock IV ale jak zaloze cos lepszego to powalcze dalej ;)

 

a na jakim napięciu to zrobiłeś?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.85V tylko ja w przeciwienstwie do Ciebie nie ruszalem wogole mnoznika - krecilem tylko sama magistrala :P

ja tylko z ciekawości pytałem bo kiedyś też miałem sempa i do 2000MHz potrzebował 1,7v :huh: to był badziew w porównaniu do tego co teraz mam :lol:

 

a co do magistrali to tego procka to nie rusza. Na swojej płycie tego nie zrobie ale poprzedni jego właściciel używał go na 10x240 przy 1,7v czyli dokładnie tyle ile potrzebuje przy ustawieniach np 12x200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko z ciekawości pytałem bo kiedyś też miałem sempa i do 2000MHz potrzebował 1,7v :huh: to był badziew w porównaniu do tego co teraz mam :lol:

 

a co do magistrali to tego procka to nie rusza. Na swojej płycie tego nie zrobie ale poprzedni jego właściciel używał go na 10x240 przy 1,7v czyli dokładnie tyle ile potrzebuje przy ustawieniach np 12x200.

Ja mam sempa 2400+ i mi brz problemów wstaje na 2000Mhz (200x100 teraz niedawno się bawiłem timingami i tak pamięci 333 (2,5-3-3-7) działają na 400 (2-3-3-8) przy napieciu 2,65V!! a procek max przy orginalnym napięciu poszedł mi na 2100MHz (210x10)

I to ja mam płyty Asrocka na via kt880

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sempa 2400+ i mi brz problemów wstaje na 2000Mhz (200x100 teraz niedawno się bawiłem timingami i tak pamięci 333 (2,5-3-3-7) działają na 400 (2-3-3-8) przy napieciu 2,65V!! a procek max przy orginalnym napięciu poszedł mi na 2100MHz (210x10)

I to ja mam płyty Asrocka na via kt880

Hmm te Twoje wyniki są aż za dobre... Nie wiem jak rozumieć "wstaje". Czy to wszystko działa Ci stabilnie? Sprawdzałeś pamięci Memtest86+?? Odpalałeś prime'a95? Na ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm te Twoje wyniki są aż za dobre... Nie wiem jak rozumieć "wstaje". Czy to wszystko działa Ci stabilnie? Sprawdzałeś pamięci Memtest86+?? Odpalałeś prime'a95? Na ile?

Ok zrobi etesty i dam wam znac a na ile ustawić prime ??

Jako załącznik jest prontscren!! uruchomiłem prime i cpu-z żeby wam pokazac !! z kad moge ściągnąc tego mem testa?? tylko mówie że nie mam dyskietek sprawnych !!

Edytowane przez m-c-ool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko z ciekawości pytałem bo kiedyś też miałem sempa i do 2000MHz potrzebował 1,7v (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) to był badziew w porównaniu do tego co teraz mam (IMG:style_emoticons/default/icon_lol.gif)

No akurat zadna rewelacja ;) tzn chodzi mi o to napiecie;) Edytowane przez Mi0deK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa do zmiany napiec jest w miare mocny zasilacz (noi pamiatki czasem tez ;]). Kiedys w przyplywie nudow postanowilem osiagnac magiczn bariere fsb mojego (chodzi mi o moj konkretny egzemplarz) Epoxa 8rda3i - 230 - co dawalo 9*230=2070MHz. Stopniowo podnosilem napiecie, az widnowsik byl w miare stabilny tzn. startowal i dalo sie nawet foobara odpalic. Mysle sobie dobrze jest - zapuszczam prime 1..2..3... bum komp sie zawiesil. Zasilacz na szzescie sie nie spalil, jednakze komp wstac nie chcial. Zerowanie biosu zworka tez nic nie dalo - dopiero wyjecie baterii na 5 minut postawilo sprzet na nogi. Dobrze, ze nic sie wiecej nie stalo, bo ta moja radosna tworczosc na nonameowym zasilaczu mogla sie skonczyc placzem. Teraz mam nieznacznie podkrecona magistrale z 166 na 200 - bo na raziew mam boxowy coolerek.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobi etesty i dam wam znac a na ile ustawić prime ??

Jako załącznik jest prontscren!! uruchomiłem prime i cpu-z żeby wam pokazac !! z kad moge ściągnąc tego mem testa?? tylko mówie że nie mam dyskietek sprawnych !!

http://www.memtest.org/#downiso

Memtest możesz pobrać obraz i nagrać nawet na płytę

No i w prime95 odpalaj testy (najważniejsze pierwsze dwa) po kolei, po jakieś 12h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ja miałem na myśli testy z Torture Test.

 

ja mam jakąs dziwne te prime !! ja zapuściłem tylko tortute test robił to coś koło godzinki!! 49 temp.

Aha, czyli mam rozumieć, że przestał testować, tak? Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ja miałem na myśli testy z Torture Test.

Aha, czyli mam rozumieć, że przestał testować, tak?

no to ja mu dałem tortute test i przeszedł bez problemu!! jak mam ci screnna zapodać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee... LOL

Testów w prime95 się nie "przechodzi", one mogą trwać w nieskończoność chyba, że sam ich nie zatrzymasz, lub nie będzie błędu. To, że Ci przestał tesować oznacza, że masz niestabilny proc lub RAM. Który to był test?? Bo w torture test możesz mieć 3+czwarty własny.

Daj screena z prime tutaj...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach! Już wiem o co Ci chodzi!! Tobie w prime przeszedł jakiś pierwszy test (nie cykl testów)! Ale to niestety nie jest wyznacznik stabilności... Musisz puścić na dłużej i poczekać czy nie przestanie testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Wymieniam płytkę na 8RDA3+ ;) Teraz na pewno przekroczę tą ch**** granicę napięcia bez drutmoda :D

Czy według jej posiadaczy jest ona dobra? Kupiłem ją z tego względu że słyszałem o jej bardzo dobrym przystosowaniu do podkręcalności. I jeszcze, jak myślicie, do ilu mogę podciągnąć (ze zmianami napięcia) mojego procka na tych ramach (również ze zmianami napięcia) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wam powiem jakiego badziewia ma mój braciak :D zeby stabilnie chodził (sempron 2500+) na magistrali 198mhz to musi miec 1.825v hahahaha inaczej to restart w grze, prime to staje po 3 s ;D co za badziew, zebym ja na takiego nie trafił. Czy to naprawde taki slaby proc czy cos jest nie tak, plyta abit nf7-S ramy to 2x256(400mhz)elixir zasilacz feel 300W nawet trzyma dobrze tylko tempa kolo 56-8 po graniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie polecałbym 8rda3+ PRO - spójż na móją konfigurację... Sempron 2500+ na fsb 400 stabilnie dopiero na 1,85V, RAM ten co Twój stabilnie w dualu dopiero na 2,9v przy 2.5-3-3-8. 8rda3+ PRO ma niezłe wyposażenie, duże możliwości O/C, ale przy mojej konfiguracji byle ASROCK ma lepsze wyniki podkręcania.

 

No chyba nie polecałbym 8rda3+ PRO - spójż na móją sygnaturkę... Sempron 2500+ na fsb 200 stabilnie dopiero na 1,85V, RAM ten co Twój stabilnie w dualu na 200MHz dopiero na 2,9v, przy 2.5-3-3-8. 8rda3+ PRO ma niezłe wyposażenie, duże możliwości O/C, ale przy mojej konfiguracji byle ASROCK ma lepsze wyniki podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie polecałbym 8rda3+ PRO - spójż na móją konfigurację... Sempron 2500+ na fsb 400 stabilnie dopiero na 1,85V, RAM ten co Twój stabilnie w dualu dopiero na 2,9v przy 2.5-3-3-8. 8rda3+ PRO ma niezłe wyposażenie, duże możliwości O/C, ale przy mojej konfiguracji byle ASROCK ma lepsze wyniki podkręcania.

 

No chyba nie polecałbym 8rda3+ PRO - spójż na móją sygnaturkę... Sempron 2500+ na fsb 200 stabilnie dopiero na 1,85V, RAM ten co Twój stabilnie w dualu na 200MHz dopiero na 2,9v, przy 2.5-3-3-8. 8rda3+ PRO ma niezłe wyposażenie, duże możliwości O/C, ale przy mojej konfiguracji byle ASROCK ma lepsze wyniki podkręcania.

Dziwne. Ja mam Epoxa 8rda3i, ktory jest okrojona wersja twojej plyty i fsb 200 osiagam bez wiekszych przeszkod na napieciu procka 1.6V. Ponoc semprony z wyzszych wersji sie slabiej kreca, ale 2500? Tak czy siak ludzie na tych plytach osiagaja dosc dobre wyniki - ponoc nawet ktos mial fsb 245MHz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Ja mam Epoxa 8rda3i, ktory jest okrojona wersja twojej plyty i fsb 200 osiagam bez wiekszych przeszkod na napieciu procka 1.6V. Ponoc semprony z wyzszych wersji sie slabiej kreca, ale 2500? Tak czy siak ludzie na tych plytach osiagaja dosc dobre wyniki - ponoc nawet ktos mial fsb 245MHz!

Tak czy inaczej mi się nie udaje odpalić winda nawet na 1,7V. Były głosy na tym czy na innym forum, że to wina RAM-u, ale dziś na szczęście to sprawdzę (pożyczyłem pamięci) i się okaże... Może akurat mam felernego procka albo mobo. W każdym razie, tych pamięci to na 8rda3+pro nie podkręci. Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej mi się nie udaje odpalić winda nawet na 1,7V. Były na tym czy na innym forum, że to wina RAM-u, ale dziś na szczęście to sprawdzę (pożyczyłem pamięci) i się okaże... Może akurat mam felernego procka albo mobo. W każdym razie, tych pamięci to na 8rda3+pro nie podkręci.

Ty masz pamieci o klase (albo dwie) wyzsze - TwinMosy - ja mam zwykle elixiry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka firma dala ciala?! Coz, jesli to prawda, to upchnij te pamieci na allegro, a sam zainwestuj w cos low-endowego i podatnego na podkrecanie ;]

Taaa jak za 120zł udałoby mi się sprzedać jedną kość to by było dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... Ja się na tym nie znam, ale czy to normalne, że mi pamięci chodzą dobrze dopiero na 2,9V?? Czy pamięci są fabrycznie przystosowane do pracy z różnymi napięciami? Czy w moim przypadku mam jakieś podstawy do reklamacji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kótra z tych płyt się najlepeij nadaje do semprona !! tak żeby były duże możliwości oc ale żeby płyta była stabilna i wysokie wyposażenie !! czyli full wypas !! albo wy macie jakies propozycje z allegro !!

1- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78464478

2- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78419215

3- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78985783

4- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77244506

5- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78677947

6- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77531794

Edytowane przez m-c-ool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...