Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

A moze mi z was ktos polecic jakis dobry program do krecenia z pod windy oprocz cpucool ktory u mnie jakos krzywo chodzi i oprocz tego programu ktory daje gigabyte bo na nim moge tez max tylko na 2.3 go dac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam nowości z pola bitwy idzie na fsb 190 po podaniu napiecia +0.3v na pamieci bo wiecej nie moge dac czyli sempron 2.4+ na 200 juz nie chce isc nie wiem dawac wiecej napiecia na procek ?? to wtedy pojdzie??? tylko znowu sie boje bo mam zasilacz megabajta 360w ostatnio jak krecilem durona 1ghz na zasilaczu megabajt tylko ze 300w zjaralem zasilacz a teraz na pokladzie mam jeszcze prądorzerce czyli radka 9500 co radzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a teraz mam jeszcze jedno pytanie napewno po nowym roku kupuje zasilacz bo nie chce ryzykowac z tym megabajtem mysle ze chiftec 360w bedzie dobrym wyborem jak myslicie???

I teraz jeszcze jedno mam zamiar kupic ram i tak co kupic 256 np twin mosa za 150zl czy 512(2x256 elixirow) bo mam okazje kupic od qumpla za 230-250zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaktusr ...poczytaj troche forum np. http://forum.purepc.pl/about79282-0-asc-0.html..i zobaczysz że goście na tej płytce jak wyciskają 190 fsb to są bardzo szczęścliwi.. jak pisałem wcześniej ona obsuguje fsb do 166MHz... - te Kt400 to już przeszłość zmień płyte a potem myśł o pięciach i zasiłce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a teraz mam jeszcze jedno pytanie napewno po nowym roku kupuje zasilacz bo nie chce ryzykowac z tym megabajtem mysle ze chiftec 360w bedzie dobrym wyborem jak myslicie???

I teraz jeszcze jedno mam zamiar kupic ram i tak co kupic 256 np twin mosa za 150zl czy 512(2x256 elixirow) bo mam okazje kupic od qumpla za 230-250zl

Proponuję zamiast tego Chiefteca ModeCom'a 350 GTF - ma stabilniejszą linię 12 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMmm a czy problemem nie jest czasen o płyta na kt400? Jak miałem epoxa 8K9AI na kt400 to sepm tez sie nie chciał na 200fsb dzwignąć, a zmieniłem na tego mojego asrocka na kt400A i już hasa bez problemu.

no to jestes kozak niedlugo ci wszytka na takim pci padnie o ile nie klamiesz ;) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym wy piszecie - przecież to KT400A i na pewno nie ma blokady PCI/AGP i na pewno nie pójdzie ze standardowym taktowaniem PCI i AGP na FSB 200 gdyż maksymalny dzielnik jaki posiada to 1/5 co przy FSB 200 dałoby PCI 40 MHz - może i ruszy na tym, tylko jak długo pochodzi - o to jest pytanie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mnie sie jednak wydaje ze ma blokade gdyż, jak na epoxie dałem fsb na 200 to mi 40 stopni i wiecje płyta dawała ciepła a na tym asrocku nie przekracza 35*C.

A co ma temperatura do tego? Procesor może ci chodzić bez zarzutu nawet jak PCI będzie miało 40 Mhz - jemu to wszystko jedno czy chodzi na 12x166 czy 10x200, ale niestety reszta podzespołów może nie wytrzymać takiego taktowania PCI (np. dysk i wszelkie karty pci a także grafika na AGP :( Płyty na KT400A posiadały tylko wsparcie dla pamięci DDR400 natomiast max. FSB jakie obsługiwały to 166 (wszystko powyżej to już overcloking, a co za tym idzie zwiększenie taktowania PCI)... To tyle w tym temacie co mam do powiedzenia. Jeżeli nie mam racji to niech mnie ktoś poprawi ;) Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Gregfan'em..jak toś chce wiecwj na temat płytek na KT400 lub KT400A to znalazlem szybciorem 2 linki :

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=1107927

http://forum.purepc.pl/ptopic101178.html - tutaj troche mniej ale tez jest o kt400

jest tego cała kupa na forum..

chyba już jest jasne że nie mają blokady pci/agp :o wiec OSTROŻNIE z tym kręceniem bo sie cos skopcić może :P

Ja też skończyłem ten temat dziękuję :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

P.S Mam takie pytanko.

Ktoś już może ripował film z DVD do DivX/VCD na Sempronie? Interesuje mnie jak długo mu to zeszło...

Nikt nie robił takiego fajnego testu :wink:

Widze że sam będę musiał zacząć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyt na Kt400 to się zgodzę,że nie mają blokady PCI,AGP ale nie wiem czy zauważyliście ja przetaktowałem semprona na chipsecie KT880 więc tam jest blokada.

Na Kt-400 nie odważył bym się tak eksperymentować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyt na Kt400 to się zgodzę,że nie mają blokady PCI,AGP ale nie wiem czy zauważyliście ja przetaktowałem semprona na chipsecie KT880 więc tam jest blokada.

Na Kt-400 nie odważył bym się tak eksperymentować

Nie chodziło mi o ciebie tylko o kolegę kaktusra... Bo on akurat ma Gigabajta na KT400 i się cieszy, że udało mu się podkręcić go na FSB 190 ;) Do czasu, kolego kaktusr! No offence ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

dla ustawienia fsb 200 będzie wszystko ok a więc pci 33 i agp 66 bo tam wchodzi chyba dzielnik 1/6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam pytnie jak sprawdzic jak chodzi to agp/pci??? BO według sandry jest agp na 66 a pci na 33. Gdzie indziej to sprawdzic i czy waszymzdaniem sandra jest niewiarygodna? I Na podstawie czego twierdzicie ze w kt400A nie ma blokady agp/pci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla ustawienia fsb 200 będzie wszystko ok a więc pci 33 i agp 66 bo tam wchodzi chyba dzielnik 1/6.

boche 8O nie nie wchodzi :evil:
Można sobie pisać a ci w kółko to samo... Ręce opadają :( KT400 i KT400A nie posiadają dzielnika 1/6. A co do Sandry to bzdury pokazuje - było już kiedyś o tym na forum (mi wtedy na KT333 sandra nie wykrywała dzielnika 1/5 chociaż takowy był i pokazywała, że na FSB 166 mam PCI 42 MHZ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregfan--> Z tego co mowisz wnisokuje ze starasz mnie uswiadomic ze w kazdej chwili moge zobaczyc wielki dym idacy wprost z mojej obudowy tak?? Odpowiedz bo juz sam nie wiem czy odkrecac tego semprona czy nie. Tak wogole to jaką plytke polecacie do krecenia amdekow dobra ale nie za drogra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...