Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kótra z tych płyt się najlepeij nadaje do semprona !! tak żeby były duże możliwości oc ale żeby płyta była stabilna i wysokie wyposażenie !! czyli full wypas !! albo wy macie jakies propozycje z allegro !!

1- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78464478

2- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78419215

3- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78985783

4- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77244506

5- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78677947

6- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77531794

ten ASUS co pokazałeś to ma jakiś dziwny lanaminat ( mam madzieje ze dobrze to napisalem ;) ) Zapytaj sie sprzedawcy jhakie ma mozliwosci o/c.

hmm epox 8RDA+ za 190Zł. Osobiści za taką kase wlalbym 8RDA3+ bo ma sata i jest troszke nowsza

 

a inne płyty do o/c są przeciętne, ale wszystko zależy jak mocno bediesz kręcił sempka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo nie !! gdzies do 2200Mhz to bedzie max !! dzięki ale z tego co wiem to tam sa 2 asusy t tychg linkach!! No w tych linkach jest asus a7n8x-xe i to samo tylko -vm

Edytowane przez m-c-ool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo nie !! gdzies do 2200Mhz to bedzie max !! dzięki ale z tego co wiem to tam sa 2 asusy t tychg linkach!! No w tych linkach jest asus a7n8x-xe i to samo tylko -vm

skoro do 2200Mhz czyli magistrala poleci do 220 a wiec asusy na nf2 odpadają bo mają dziwną dolegliwość padania przy FSB ok 218 :blink:

 

epox pozwoli na to z biosem od Merlina albo innym zmodyfikowanym. Abit nf7 poleci na 220FSb z palecem w .. ;) . Hmm Msi nie wiem jak biega na wyzszych magistralach.

 

A procek i pamięci pozwolą Ci na zabawę z 220FSB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Msi nie wiem jak biega na wyzszych magistralach.

Wogole nielata. Cokolwiek powyzej 201 MHz i trup. Dawalem na proca 1.9V a na pamieci 3V przy poluzowanych timingach i [gluteus maximus]. Przy 200MHz chodzi stabilnie przy 1.7V na procu i pamieci na 2.6V dla 1T. Bezsens ta plyta :angry: Bede musial popatrzec, aby temu prockowi odblokowac mnoznik.

Edytowane przez Soldier666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro do 2200Mhz czyli magistrala poleci do 220 a wiec asusy na nf2 odpadają bo mają dziwną dolegliwość padania przy FSB ok 218 :blink:

 

epox pozwoli na to z biosem od Merlina albo innym zmodyfikowanym. Abit nf7 poleci na 220FSb z palecem w .. ;) . Hmm Msi nie wiem jak biega na wyzszych magistralach.

 

A procek i pamięci pozwolą Ci na zabawę z 220FSB??

no!! procek mi już chodził na 2400MHz coprawda przy 1,9V :D ale chodzil fsb 240:D na mojej płytce Asrock k7upgrade880 (via 880 :( ) tylko dysk szfankował !! a o pamiątki se nie martwie mam good ramy !! mają bardzo dobre osigi w dzwiganiu napięć :D a po drógie mam kupione radiatory i zawsze moge troche napięcie podnieśc !! Tylko na Abita mnie nie stać bo najtańszy kosztuje 230zł :/ a ja teraz dokupiłem dysk pamięci i nie mam kasy :/

raczej tak powiem o !! zależy mi na płycie stabilnej na enforsie z dobrym wyposażeniem i osiągami !! która ma dobre możliwości oc !! i żeby była dobra regulacja wszystkich napięc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no!! procek mi już chodził na 2400MHz coprawda przy 1,9V :D ale chodzil fsb 240:D na mojej płytce Asrock k7upgrade880 (via 880 :( ) tylko dysk szfankował !! a o pamiątki se nie martwie mam good ramy !! mają bardzo dobre osigi w dzwiganiu napięć :D a po drógie mam kupione radiatory i zawsze moge troche napięcie podnieśc !! Tylko na Abita mnie nie stać bo najtańszy kosztuje 230zł :/ a ja teraz dokupiłem dysk pamięci i nie mam kasy :/

raczej tak powiem o !! zależy mi na płycie stabilnej na enforsie z dobrym wyposażeniem i osiągami !! która ma dobre możliwości oc !! i żeby była dobra regulacja wszystkich napięc

no to jak na sempka to ładnie!

 

Jest przyzwoity Soltek na nf2 75FRN2-L lub polecam takiego epoxa, spokojnie dzwignie 220MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak na sempka to ładnie!

 

Jest przyzwoity Soltek na nf2 75FRN2-L lub polecam takiego epoxa, spokojnie dzwignie 220MHz

ten soltek tez pociągnie 220?? a co jest za róxnica między tymi płytami :

EP-8DRA+ 8RDA+ 8RDA3+?? no ten soltek tak dośc przeciętnie wygląda !! i musi to byc dość stara płyta bo ma jeszcze usb 1.1 :/ a z tych linków co podałem (były tam 2 asusy) który jest lepszy ??;> i co lepiej epox czy asus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten soltek tez pociągnie 220?? a co jest za róxnica między tymi płytami :

EP-8DRA+ 8RDA+ 8RDA3+?? no ten soltek tak dośc przeciętnie wygląda !! i musi to byc dość stara płyta bo ma jeszcze usb 1.1 :/ a z tych linków co podałem (były tam 2 asusy) który jest lepszy ??;> i co lepiej epox czy asus

na takim lub podobnym Solteku kiedyś _Vip_ jako jeden z pierwszych jak nie pierszy w polszcze dobił do 250MHz !! To były czasy :lol:

 

te epoxy to tak: 8rda ma uboższe wyposażenie w stosunku do 8rda+ a 8rda3+ jes to nowsza wersja tych płyt posiadająca jeszcze sata i dual lan chyba.

 

Sam bede zmieniał jeszcze płyte i szukam jakiejś 8rda+ lub 8rda3+/8rda3i :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na takim lub podobnym Solteku kiedyś _Vip_ jako jeden z pierwszych jak nie pierszy w polszcze dobił do 250MHz !! To były czasy :lol:

 

te epoxy to tak: 8rda ma uboższe wyposażenie w stosunku do 8rda+ a 8rda3+ jes to nowsza wersja tych płyt posiadająca jeszcze sata i dual lan chyba.

 

Sam bede zmieniał jeszcze płyte i szukam jakiejś 8rda+ lub 8rda3+/8rda3i :)

A opłaca się wogule zmieniać na socket A ?? bo z tego co wiem to go wycofali z produkcji!! nie lepiej pomyslec o np 754 ?? no korci mnie żeby kupić ten soltek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

A opłaca się wogule zmieniać na socket A ?? bo z tego co wiem to go wycofali z produkcji!! nie lepiej pomyslec o np 754 ?? no korci mnie żeby kupić ten soltek :D

Oczywiście że warto mysleć o SA. Jak tylko masz możliwość to przesiadaj się na 64bity jak najszybciej.

 

Ja to robie pod koniec wakacji chyba <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='27 Gru 2005, 17:44' post='1841014']

Oczywiście że warto mysleć o SA. Jak tylko masz możliwość to przesiadaj się na 64bity jak najszybciej.

 

Ja to robie pod koniec wakacji chyba <_<

Tylkow tym problem że kasy brak za mój sprzet bym dostał max 1000zł cała buda , grafa , proc itp. ale powaznie korci mnie żeby kupić tego solteka !! zobaczymy !! wasze rady??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylkow tym problem że kasy brak za mój sprzet bym dostał max 1000zł cała buda , grafa , proc itp. ale powaznie korci mnie żeby kupić tego solteka !! zobaczymy !! wasze rady??

jak chcesz to masz tu pokaźny temat o tej płycie. Poszukaj co Cie interesuje.

 

Jeszcze opłaca się siedzieć na sA ponieważ ceny s64 poszły dość ostro w góre!! A jeśli nie trzeba tej mocy tzn nie kodujemy filmów i itp to szkoda się przesiadać i wydawać te kilkaset zł bo nie zyskamy wiele.

 

Mi 2,4GHz wystarcza z axp wiec przynajmniej do wakacji pozostanę przy nim. ;)

 

A są inne ważniejsze sprawy do kupna typu nagrywarka DVD, ram, grafa itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

No chyba nie polecałbym 8rda3+ PRO - spójż na móją konfigurację... Sempron 2500+ na fsb 400 stabilnie dopiero na 1,85V, RAM ten co Twój stabilnie w dualu dopiero na 2,9v przy 2.5-3-3-8. 8rda3+ PRO ma niezłe wyposażenie, duże możliwości O/C, ale przy mojej konfiguracji byle ASROCK ma lepsze wyniki podkręcania.

 

No chyba nie polecałbym 8rda3+ PRO - spójż na móją sygnaturkę... Sempron 2500+ na fsb 200 stabilnie dopiero na 1,85V, RAM ten co Twój stabilnie w dualu na 200MHz dopiero na 2,9v, przy 2.5-3-3-8. 8rda3+ PRO ma niezłe wyposażenie, duże możliwości O/C, ale przy mojej konfiguracji byle ASROCK ma lepsze wyniki podkręcania.

8RDA3+ Pro? W tej co kupuję nie ma oznaczenia Pro, tylko 8RDA3+... Może będzie chodzić dobrze. Póki co u mnie komp syfie się dopiero na FSB 200 i 16 (standardowe napięcie)... Mam nadzieję że dzisiaj lub jutro będzie (kupiłem na allegro), to dam znać jak to chodzi u mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8RDA3+ Pro? W tej co kupuję nie ma oznaczenia Pro, tylko 8RDA3+... Może będzie chodzić dobrze. Póki co u mnie komp syfie się dopiero na FSB 200 i 16 (standardowe napięcie)... Mam nadzieję że dzisiaj lub jutro będzie (kupiłem na allegro), to dam znać jak to chodzi u mnie...

No cóż... Wiesz... Ja nie chcę Cię straszyć, ale te płyty są bardzo podobne, tylko PRO jest nowsza, ma inną rewizję mostka północnego, lepsze wyposażenie (8-kanałowa krta dźwiękowa, wyjście optyczne, coś jeszcze, ale nie jestem pewien i parę miłych dodatków w pudle). Myślę, że bedzie podobnie, a to za sprawą tych twinmosów. Mój znajomy, jak już pisałem też ma 8RDA3+ PRO, ale z GoodRAM-ami i stabilne FSB 200 przy 1,65V już ma. Też posiada Semprona 2500+. A najlepiej poczytaj sobie to i się zdołuj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=168957

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

No cóż... Wiesz... Ja nie chcę Cię straszyć, ale te płyty są bardzo podobne, tylko PRO jest nowsza, ma inną rewizję mostka północnego, lepsze wyposażenie (8-kanałowa krta dźwiękowa, wyjście optyczne, coś jeszcze, ale nie jestem pewien i parę miłych dodatków w pudle). Myślę, że bedzie podobnie, a to za sprawą tych twinmosów. Mój znajomy, jak już pisałem też ma 8RDA3+ PRO, ale z GoodRAM-ami i stabilne FSB 200 przy 1,65V już ma. Też posiada Semprona 2500+. A najlepiej poczytaj sobie to i się zdołuj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=168957

 

A tam. Ramy były tesotowane pod intelem i działały na standardowym napięciu na FSB 220 i CL2.5. Pod Sempronem na ECS-ie, proc już pod 215 nie pozwala włączyć windowsa (1.6V) ale twiny chodzą normalnie. Przynjamniej tak mi się wydaje ;) memtesta nie dało rady zrobić przez tego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam. Ramy były tesotowane pod intelem i działały na standardowym napięciu na FSB 220 i CL2.5. Pod Sempronem na ECS-ie, proc już pod 215 nie pozwala włączyć windowsa (1.6V) ale twiny chodzą normalnie. Przynjamniej tak mi się wydaje ;) memtesta nie dało rady zrobić przez tego proca.

przy 215? kurczaki to jakaś super wersja to chyba niezbyt możliwe... jak na normalnego semprona... moj przy 200 x 10.5 ledwo co trzyma na 1.6 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 215? kurczaki to jakaś super wersja to chyba niezbyt możliwe... jak na normalnego semprona... moj przy 200 x 10.5 ledwo co trzyma na 1.6 V

A tak z ciekawości... To na jakim napięciu jedziesz i ile masz FSB ustawione? Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja? 220 x 10.5 = 2310 mhz(3300+) - www.benchmark.pl/kalkulator pamieci 440 mhz 2.73 V 3-4-4-11(3+4+4=11) :)

 

Zmieniam na geile wiec sie pobawie sempronik chula spokojnie jako 3500+ lecz konczy mu sie napiecie (1.9) latam na takim i jestem zadowolony

Edytowane przez -=drake=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam państwa. Jestem tutaj nowy (jak widać). Mam następujący problem. O podkręcaniu procesora wiem tyle, co bokser o balecie... Posiadam AMD Semrpona 2600+ (1,84 GHz). Prosiłbym bardzo o jakiekolwiek informację na temat:

Jak bardzo mogę go ,,podkręcić,,

Jak to zrobić??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam państwa. Jestem tutaj nowy (jak widać). Mam następujący problem. O podkręcaniu procesora wiem tyle, co bokser o balecie... Posiadam AMD Semrpona 2600+ (1,84 GHz). Prosiłbym bardzo o jakiekolwiek informację na temat:

Jak bardzo mogę go ,,podkręcić,,

Jak to zrobić??

 

Pozdrawiam

My nie wrużki !! niepowiemy ci jak bardzo !! to musisz sam sprawdzić !! każy procek jest iiny !! niekótr chądza na fsb 200 bez problemu inne potrzebują 1,8V żeby miec fsb 200!!Co masz za mobo , zasiłke i ram ??? wejdź do biosa poszukaj fsb zwiększ do 200 jak nie ruszy to dzwigaj stopnoiwo napięcie (Vcore)!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko bo jedna nie otrzymalem tego semprona2600+ i dzis mam mi kasa wrocic, teraz mam dylemat czy kupowac większy model bo jesli nie podkrece za duzo to lepiej miec wyjsciowy lepszy, czy jednak mniejszy, po drugie u mnie w skepie najmniejszy to chyba 2800+ a jesli z allegro to który? jedne pamiatki mam jak widac 333mhz i nie wiem czy wogole cos duzo podkrece przez nie, nie wiem czy mam vmem w biose nowej plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Płyta doszła - fajnie że mamiast 8RDA3+ Rev. 1.1 dali mi 8RDAI Rev. 3.3. BIOS jednak ma wszystko co powinno być ;) Jeszcze się mocno nie bawiłem ale podejżewam że będzie dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta doszła - fajnie że mamiast 8RDA3+ Rev. 1.1 dali mi 8RDAI Rev. 3.3. BIOS jednak ma wszystko co powinno być ;) Jeszcze się mocno nie bawiłem ale podejżewam że będzie dobrze :D

a w takim razie nie przepłaciłeś za płyte?? :blink: Przecież 8RDA3+ jest droższa-bardziej wypasiona od 8RDA3I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta doszła - fajnie że mamiast 8RDA3+ Rev. 1.1 dali mi 8RDAI Rev. 3.3. BIOS jednak ma wszystko co powinno być icon_wink2.gif Jeszcze się mocno nie bawiłem ale podejżewam że będzie dobrze icon_biggrin3.gif

Tylko sprawdzaj memtestem pamięci... Polecam od razu test 5, ale nie wiem jak może być w Twoim wypadku. Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

FSB 210 Vcpu 1.75V Vddr 2.9V 7-3-3-2CL i jak narazie ok. Musze sprawdzić jak będzie w Q3 :D Memtesta zrobie jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB 210 Vcpu 1.75V Vddr 2.9V 7-3-3-2CL i jak narazie ok. Musze sprawdzić jak będzie w Q3 :D Memtesta zrobie jutro.

ale masz bardzo canki proc !! żadna rewelka !! ja też mam semprona 2400+ i cały czas chodzi na 200x10 przy 1,6V i nawet na 210 mi ruszył przy 1,6V i wytrzymal godzine testów w prime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB 210 Vcpu 1.75V Vddr 2.9V 7-3-3-2CL i jak narazie ok. Musze sprawdzić jak będzie w Q3 icon_biggrin3.gif Memtesta zrobie jutro.

Może u Ciebie będzie lepiej, bo masz pojedynczą kość... Zobaczymy... Ale zdziwiony jestem, że nie próbujesz wymienić płyty na 8RDA3+... Co z tego, że ma duż opcji w BIOS-ie, skoro ma gorsze wyposażenie, i można było kupić ją taniej... A tak w ogóle to ile za nią dałeś?

 

I poza tym to raczej nie masz stabilnie, bo stabilnie FSB 210 na Abit NF7-2.0 S było z tego co wiem, dopiero przy 1,775V, a 8RDA3I raczej gorszą płyta do O/C jest... Poczytaj sobie http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...odkrecanie.html

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Może u Ciebie będzie lepiej, bo masz pojedynczą kość... Zobaczymy... Ale zdziwiony jestem, że nie próbujesz wymienić płyty na 8RDA3+... Co z tego, że ma duż opcji w BIOS-ie, skoro ma gorsze wyposażenie, i można było kupić ją taniej... A tak w ogóle to ile za nią dałeś?

 

I poza tym to raczej nie masz stabilnie, bo stabilnie FSB 210 na Abit NF7-2.0 S było z tego co wiem, dopiero przy 1,775V, a 8RDA3I raczej gorszą płyta do O/C jest... Poczytaj sobie http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...odkrecanie.html

Stabilnie jednak nie jest Q3 po peręnastu minutach padł :? Dzisiaj nie bawię się już napięciem - przy zmienianiu płytki, przez przypadek trochę rozsmarowało się AS5 z proca :? Nie mam na stanie więc dopiero jutro pożyczę od kumpla i nałożę nową. Teraz nie chcę się bawić wyżej bo i na 194i 1.6V widać efekty tego rozsmarowania - 37 stopni w idle (poprzednio 28-29) chłodzenie to Spire WhisperRock IV.

Edytowane przez metall2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...