Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

jest możliwe ale nie na nforce2 !!!

Tak wogóle to siema m-c-ool. (metall2) założyłem nowe konto. Pozbyłem się 8RDA3+ za 200zł a za 100 kupiłem 8RDA+ BOX. Uważam że to WYPAS. Proc idzie sporo dalej niż na 8rda3+ (non-pro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z góry przepraszam adminów za powielanie pytań

 

* konfiguracja sprzętowa zgodnie z opisem

* już przy fsb 190 musze podnosić napięcie do 1.625V

 

chłodzenie póki co od boxowego sempa, czekam na pentagrama 100cu+

 

czy to może być wina płyty ?

ps. wiem że mam słabe pamięci ale nawet obniżenie timingów nie pozwala mi puścić go na fsb 200

ocb?

Słaby potencjał o/c procka lub wahające się napięcia. Mój 2500+ idzie do 198 full stabile prime 5 H na 1,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już jestem głupi. Oto foto mojego gnata. Jak widać jeszcze jakiś inny model, ale na pewno nie jest to ten "felerny" 1CADT

Możliwe, że nie tylko CADT sprawiają problemy ;)

 

Naczytałem się tu o przyroście zaledwie 1-2% przy dualu. Naczytałem się też o masie problemów z samym... dualem . Podpowiedzcie więc, czy z perspektywy czasu warto "serwować" sobie potencjalne problemy z dualem, czy sypnąć 1x1Gb i mieć spokój ? Gdzie świdać róźnice dual/single, czy faktycznie przy NF2 i AMD bełkot marketingowy ?

 

lepiej 2x http://www.proline.pl/shop.php?prodid=TWINMOS+512+400+C2.5 (cl 2.5 i 24 mies gwar)

czy

1x http://www.proline.pl/shop.php?prodid=KINGSTON+1024DDR+400 (cl 3 i wiecz. gwar) ?

Osobiście do oc brałbym raczej 1GB w jednej kości. Kingstone'y CL3 raczej kiepsko się kręcą. TWINMOSów nie bierz, o ile nie masz pewności, że to będą AA4T lub 1A4T. Jeśli jeszcze nie zaglądałeś, to looknij KONIECZNIE tu:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=171507&st=0

 

już przy fsb 190 musze podnosić napięcie do 1.625V

Po prostu przeciętny througbred B0 i tyle. Nie ma się czym przejmować, tylko trzeba podnosić napięcie :)

 

wiem że mam słabe pamięci ale nawet obniżenie timingów nie pozwala mi puścić go na fsb 200

ocb?

Tak patrząc na timingi, to nie są przypadkiem TWINMOSy? Jak tak, to przeczytaj sobie tą i poprzednią stronę tego topica, a wszystko stanie się jasne. :)

 

Gdyby każdy głupiec miał na szyji dzwonek to byłoby bardzo głośno na świecie

A nie pisze się przypadkiem "szyi"? ;)

 

(Jeśli gdzieś w tym poście brakuje "a"/"ą", to wina mojej klawiatury :D)

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do oc brałbym raczej 1GB w jednej kości. Kingstone'y CL3 raczej kiepsko się kręcą. TWINMOSów nie bierz, o ile nie masz pewności, że to będą AA4T lub 1A4T. Jeśli jeszcze nie zaglądałeś, to looknij KONIECZNIE tu:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=171507&st=0

Piękny topic! Dzięki... choć im więcej czytam, tym głupszy się robię :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego Semprona z Łatwością Podkręcałem go z 1500MHz na 1800MHz

zrobiłem Format , przypiołem chłodzenie na karte graficzną. I teraz nawet jeśli podkręce go o głupie 5 ( FSB )

to po włączeniu komputera po około 2 minutach się resetuje !

 

Co jest grane ?

 

Zwiększyłem napięcie na płycie o 25 ... temperatura 40 stopni ( procesora )

 

czy włączyło sie jakieś zabezpieczenie na płycie głównej czy cos w tym stylu ? :mur: :cry:

 

PS. Płyte mam Microstar podobna do Microstar K8T Neo2-F Via K8T800 hmmm pliss powiedźcie cos na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego Semprona z Łatwością Podkręcałem go z 1500MHz na 1800MHz

zrobiłem Format , przypiołem chłodzenie na karte graficzną. I teraz nawet jeśli podkręce go o głupie 5 ( FSB )

to po włączeniu komputera po około 2 minutach się resetuje !

 

Co jest grane ?

 

Zwiększyłem napięcie na płycie o 25 ... temperatura 40 stopni ( procesora )

 

czy włączyło sie jakieś zabezpieczenie na płycie głównej czy cos w tym stylu ? :mur: :cry:

 

PS. Płyte mam Microstar podobna do Microstar K8T Neo2-F Via K8T800 hmmm pliss powiedźcie cos na ten temat

a jakiego ty masz semprona na socket A czy na socket754 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gość napisał że jest podoban do płyty z via k8t880 czyli to już jest procek powyżej A (754) bo do a był max k7t880!!

ok tylko pokaż mi semprona na socket754 o standartowym taktowaniu 1500MHz tak jak gościu napisał bo ja takiego nie znam. Dla niego płyta jest podobna do Microstar K8T Neo2-F Via K8T800 czyli socket754 a dla mnie procek wygląda na semprona 2200 na socket A napisze co to za sempron to wtedy wszystko sie wyjaśni i będzie sie można zastanawiać nad jego problemem

Edytowane przez adammm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta płyta jest na 939 więc taka informacja, że jest podobna do tej jest do niczego moim zdaniem :) ewentualnie mogę obstawić ... Microstar K8T Neo-FSR czyli 754

 

może coś z poborem mocy się dzieje po podłączeniu dodatkowego chłodzenia ?

ps. noobiszon zrób sygnaturkę korzystająć z everesta

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Czesc

Wiec mam "problem". Mojego semprona 2400+ podkrecam max do 1900 mhz (190 FSB). Jezeli dam 200 FSB to juz super PI wywala bledy. A z tego co tutaj czytam wg. wielu powinno isc na 200 spokojnie... zasilka modecom feel 350 wat... 1.6V

Jak daje 1.625, to dalej, 1.650 - dalej...

A moze procentowo trza napiecie zmieniac...? Co poradzicie?

Procka dzisiaj pasta ladnie przejechalem i ogolnie temp w normie.

Aha - mam Cooler Mastera na radiatorze.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Wiec mam "problem". Mojego semprona 2400+ podkrecam max do 1900 mhz (190 FSB). Jezeli dam 200 FSB to juz super PI wywala bledy. A z tego co tutaj czytam wg. wielu powinno isc na 200 spokojnie... zasilka modecom feel 350 wat... 1.6V

Jak daje 1.625, to dalej, 1.650 - dalej...

A moze procentowo trza napiecie zmieniac...? Co poradzicie?

Procka dzisiaj pasta ladnie przejechalem i ogolnie temp w normie.

Aha - mam Cooler Mastera na radiatorze.

Pewnie masz TwinMOS-y CADT... Patrz posty luk1999. Ja mam CADT i mój Sempron 2500+ @ FSB 200 dopiero na 1,85V.

Z resztą superpi to raczej niezbyt "miarodajny" program. Prawdziwym wyznacznikiem stabilności jest prime95. Aaa i jeżeli pójdzie ci procesor na FSB 200, to potestuj też ramki memtestem wtedy. U mnie się sypały na domyślnym.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

U mnie sie sypia gdy temp jest wysoka...

Na FSB 190 i domyslnym nie sypia sie, procek tez nie.

Na 200 odpala sie komp ale wysypuje sie super pi i memtest.

To mam walnac AZ na 1.8 ;o

Tutaj na standardowym vcore wyciagaja 200 fsb a tu taki zonk ;/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

U mnie sie sypia gdy temp jest wysoka...

Na FSB 190 i domyslnym nie sypia sie, procek tez nie.

Na 200 odpala sie komp ale wysypuje sie super pi i memtest.

To mam walnac AZ na 1.8 ;o

Tutaj na standardowym vcore wyciagaja 200 fsb a tu taki zonk ;/?

To zalaży od konkretnej serri i chyba od mobo. Mój na ECS N2U400-A leciał przy nominalnym 1.6V na 194FSb i to nie zawsze stabilnie. Zmieniłem na EPOX-a i już 200 full stable na 1.6V. Teraz jest 1.775V i chodzi pod 215FSB. Chyba spróbuję sprawdzić go na 1.75V (dałem od razu na 1.8V a teraz sprawdzam jak działa na niższych ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie sypia gdy temp jest wysoka...

Czyli jaka?

Na FSB 190 i domyslnym nie sypia sie, procek tez nie.

Na 200 odpala sie komp ale wysypuje sie super pi i memtest.

To mam walnac AZ na 1.8 ;o

Tutaj na standardowym vcore wyciagaja 200 fsb a tu taki zonk ;/?

A tak w ogóle, to sprawdź czy masz TwinMOS-y CADT... Jak chcesz, żeby dobrze Ci chodziły to odpal je na wyższym napięciu... To samo z procem. Jedyne remedium. Sam też tak mia.łem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Temp?

Jakies 28-30 w windozie... <------- tzn tyle mam jak nic nie robie ;P

Jak sprawdzic te TwinMOS'y? Gdzie to jest napiane, czy CADT czy nie?

Ale powiedz mi jakie jest bezpiecznie napiecie, feel350w to nie jest jakas elektrowania wiec sie boje :) 1.7, 1.8?

A ramy na jakim puscic (bezpiecznym:))

 

BTW chzba moja plyta nie jest taka zla co nie...

A7N8X asusa

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic te TwinMOS'y? Gdzie to jest napiane, czy CADT czy nie?

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Searc...ighlite=%2BCADT :angry: (ostatni post)

Choć w twoim wypadku wcale bym się nie zakładał, czy to wina kości. Może spróbuj z command rate 2T. Ewentualnie można podejrzeć numer w CPUZ lub EVEREST.

 

Ale powiedz mi jakie jest bezpiecznie napiecie, feel350w to nie jest jakas elektrowania wiec sie boje 1.7, 1.8?

AMD zaleca chyba maks. 1,8V, choć z 1,9V przy dobrym chłodzeniu nie powinno być problemów. FEELicjan 350 powinien styknąć na 100% do jazdy z 1,8V.

 

A ramy na jakim puscic (bezpiecznym:))

2,8V-2,9V.

 

BTW chzba moja plyta nie jest taka zla co nie...

A7N8X asusa

Taka dobra też nie jest ;) Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Lipa, nie ruszy... na 200 fsb wywala bledy z 2.8 na pamieciach, z 1.7vcore itp ;(

Pamieci to te "trefne"... CAD'y... ale kurde to az taki wplyw ma na podkrecalnosc? To juz wiecej nie wycisne z pamieci/procka?

 

OK polecial na 200... super pi zailczyl, zaraz dam test na ramy i temp zmierze...

 

Lipa... memtest wywala bledy... nie wiem co mozna jeszcze zrobic; /

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam procka semprona 2800+ na plycie glownej MSI KT4VA do tego pamiec kingstona 512 mb 333 mhz. Podkreciłem go na 12x185 co dalo mi 2220 mhz!! moje pytnai brzmi co mam zrobic by wycisnac wiecej z tego procka udalo mi sie dosjc na 12x191 wtedy mialem 2300 mhz ale po wlaczeniu kompa na drugi dzien nie starwowal byl czarny obraz!!! czego to moze byc wina ?? i ile na maxa moge wycisnac z tego procka?? a i czy ta plyta głowna jest dobra do OC ??

Edytowane przez JALBO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam procka semprona 2800+ na plycie glownej MSI KT4VA do tego pamiec kingstona 512 mb 333 mhz. Podkreciłem go na 12x185 co dalo mi 2220 mhz!! moje pytnai brzmi co mam zrobic by wycisnac wiecej z tego procka udalo mi sie dosjc na 12x191 wtedy mialem 2300 mhz ale po wlaczeniu kompa na drugi dzien nie starwowal byl czarny obraz!!! czego to moze byc wina ?? i ile na maxa moge wycisnac z tego procka?? a i czy ta plyta głowna jest dobra do OC ??

lUDZIE CZYTAJCIE TO CO JEST JUż NAPISANE !!! :mur:

to już było wałkowane 1000 razy !!

 

Nikt ci nie powiem ile wyciągniesz z proca bo jasnowidzami nie jestesmy każdy proc jest inny !!!!!! dzwignij napiecie próbuj dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam procka semprona 2800+ na plycie glownej MSI KT4VA do tego pamiec kingstona 512 mb 333 mhz. Podkreciłem go na 12x185 co dalo mi 2220 mhz!! moje pytnai brzmi co mam zrobic by wycisnac wiecej z tego procka udalo mi sie dosjc na 12x191 wtedy mialem 2300 mhz ale po wlaczeniu kompa na drugi dzien nie starwowal byl czarny obraz!!! czego to moze byc wina ?? i ile na maxa moge wycisnac z tego procka?? a i czy ta plyta głowna jest dobra do OC ??

Plyta nie oblsuguje dzielnika 1/6, wiec to 185 to pewnie koniec jej mozliwosci. Jednyny sposob to mobile mod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pytanie do lepiej obeznanych niz ja.Podkrecilem mojego semprona z 2000 na 2400 ale dopiro napiecie 1.75 na to pozwolilo.Gralem w nfs mw i wielel lepiej gra chodzila.Temperature po graniu mialem po graniu 53 stopnie (tyle mialem na boxowym coolerze i standartowym taktowaniu).Cz jest ryzyko uszkodzenia procesora przez takie podkrecenie?Dlatego chcialbym miec taka czestotliwosc zeby miec synchro proc z pamieciami na 400mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pytanie do lepiej obeznanych niz ja.Podkrecilem mojego semprona z 2000 na 2400 ale dopiro napiecie 1.75 na to pozwolilo.Gralem w nfs mw i wielel lepiej gra chodzila.Temperature po graniu mialem po graniu 53 stopnie (tyle mialem na boxowym coolerze i standartowym taktowaniu).Cz jest ryzyko uszkodzenia procesora przez takie podkrecenie?Dlatego chcialbym miec taka czestotliwosc zeby miec synchro proc z pamieciami na 400mhz.

Nie powienien się uszkodzić... Nie dawaj napięcia powyżej 2V. 53'C to już dośc wysoka temp. pomyśl o zmianie chłodzenia. Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pytanie do lepiej obeznanych niz ja.Podkrecilem mojego semprona z 2000 na 2400 ale dopiro napiecie 1.75 na to pozwolilo.Gralem w nfs mw i wielel lepiej gra chodzila.Temperature po graniu mialem po graniu 53 stopnie (tyle mialem na boxowym coolerze i standartowym taktowaniu).Cz jest ryzyko uszkodzenia procesora przez takie podkrecenie?Dlatego chcialbym miec taka czestotliwosc zeby miec synchro proc z pamieciami na 400mhz.

 

jeśli dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedz to masz sempa 3000 czyli 12x166 i podkręciłeś na 12x200. JEśli jest tak jak napisałem to masz dobra temp i przyzwoite napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...