Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawiam czy jest sens przesiadac sie z Semprona K7 na Semprona 64 (soc.754)? Czy ktos sie orientuje czy duza jest roznica wydajnosci?

Różnica nie jest wielka !! ale jak ktoś ma kase to powinie przeskoczyc o pozim wyżej !!! ale różnica jest między athlonem (s939) a sempronem socke a !! wiem bo sam mam w domu porównanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica nie jest wielka !! ale jak ktoś ma kase to powinie przeskoczyc o pozim wyżej !!! ale różnica jest między athlonem (s939) a sempronem socke a !! wiem bo sam mam w domu porównanie

Tak wiec poczekam i kupie sobie Semprona na 939, bo ceny Athlonow sa dosc wysokie. Mam zamiar to zamontowac na plytke Asrocka na chipie ULI z pod 939 (hybryda AGP i PCI-E) -i oto tani sposob na 939 64bit. Calosc zmknie sie sie w jakis niecalych 600 zlotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2V mojemu niestraszne :)

każde dzwignięcie napięcia skruca jego żeywotnośc ale mozesz dać nawet 2,5v jak się nie przegrzej w wytrzymają to elementy!! ale radze powyżej 2,0 2,2 V nie dawac

 

"Tak wiec poczekam i kupie sobie Semprona na 939, bo ceny Athlonow sa dosc wysokie. Mam zamiar to zamontowac na plytke Asrocka na chipie ULI z pod 939 (hybryda AGP i PCI-E) -i oto tani sposob na 939 64bit. Calosc zmknie sie sie w jakis niecalych 600 zlotych."

Widze ze myślimy podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tak wiec poczekam i kupie sobie Semprona na 939, bo ceny Athlonow sa dosc wysokie. Mam zamiar to zamontowac na plytke Asrocka na chipie ULI z pod 939 (hybryda AGP i PCI-E) -i oto tani sposob na 939 64bit. Calosc zmknie sie sie w jakis niecalych 600 zlotych."

Widze ze myślimy podobnie

Cieszy mnie to :). Tylko jest jeden zonk, ludzie rzucili sie na nowe semprony i te plytki - tak wiec towar w sklepie jest, ale na zamowienie - przynajmniej w tych wiekszych sklepach proline, komputronik, bit. Poczekam sobie jeszcze z miesiac moze ceny spada, a towaru bedzie wiecej - no chyba, ze zostaje allegro ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Pewnie zostane zlinczowany za te pytanie, które pojawiało się pewnie ze sto razy, ale trudno. Po prostu przeraża mnie przegryzienie się przez 87 stron w tym temacie.

Stałem się szczęśliwym nabywcą Semprona 2800+ barton. Jest to wersja mobilna, ma fabrycznie odblokowany mnożnik. Pytanie moje sprowadza się do tego jaki mogę ustawić mnożnik tego procesora i do jakiej wartości podnieść napięcie zasilające (wiem że raczej powyżej 2V się nie powinno). Jeżeli ktoś będzie tak miły i mi pomoże będę wdzięczny. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik od 6x do 24x podajże ;P po prostu najlepiej latać z jak najniższym mnożnikiem bo wtedy FSB jest wyższe a jak FSB jest wyższe to pamięci mają wyższą magistralie a jak pamieci maja wyzsza magistralie to masz kopa :) Napięcie nie dźwigaj powyżej 2V. Zresztą utracisz stabilność wcześniej prawdopodobnie i napięcie nic ci nie da:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz pamięci 400MHz to na początek zapodaj 10.5x200-pewnie będzie trzeba podnieść napięcie. Jak osiagniesz już stabilną pracę to mnożnik na 11...ograniczy cię pewnie temperatura procka w końcu- chociaż mobile to zniesie wiele:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna stronę by zrobić drut moda na Semprona Socket A, by zmienić mnożnik i napięcie (obu funkcji nie mam na płycie gł.), dotyczy nforce2. Na elektroda.pl jest opis,ale mobil mod nie działa wg autora na nf2. Na ocinside.de też nie ma wyboru Semprona, są tylko athlony. Jeden gość na elektroda twierdzi, że na nf2 ma odblokowany mnożnik, ale nie wiem czy w to wierzyć. Chodzi chociaż o link do zmiany napięcia (nie wiem jaki proc wybrać na ocinside, bo Sempa tam do wyboru nie ma).

Edytowane przez piorut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna stronę by zrobić drut moda na Semprona Socket A, by zmienić mnożnik i napięcie (obu funkcji nie mam na płycie gł.), dotyczy nforce2. Na elektroda.pl jest opis,ale mobil mod nie działa wg autora na nf2. Na ocinside.de też nie ma wyboru Semprona, są tylko athlony. Jeden gość na elektroda twierdzi, że na nf2 ma odblokowany mnożnik, ale nie wiem czy w to wierzyć. Chodzi chociaż o link do zmiany napięcia (nie wiem jaki proc wybrać na ocinside, bo Sempa tam do wyboru nie ma).

Niestety na NF2 chocbys nie wiem jak chcial nie ma mozliwosci odblokowania mnoznika. Czytajac chociaz pare poczatkowych postow w tym topicu nie mialbys zludzen co do tego. Gdu sempron na k7 przezywal apogeum popularnosci nie dalo sie tego dokonac, tym bardziej teraz kiedy soc A jest na wymarciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chociaż o link do zmiany napięcia (nie wiem jaki proc wybrać na ocinside, bo Sempa tam do wyboru nie ma).

Wybierz Athlona XP, to to samo. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam "forumowiczów". Mam problem dotyczący mojego procesora o którym pisałem kilka postów wyżej.

Zastosowałem się do rad i ustawiłem mnożnik na 10 a magistralę na 200. Niestety w takim przypadku komputer po chwili pracy potrafi się zawieszać. Moje pytanie brzmi: Czym to może być spowodowane? Z góry dziękuję za porady.

Dodam jeszcze, że mam płytę ASUS A7V880 i RAM Kingstona 400mhz.

No i bym zapomniał że stabilnie działa wszystko z ustawieniem 12,5 x166

Edytowane przez Soul_Train

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam "forumowiczów". Mam problem dotyczący mojego procesora o którym pisałem kilka postów wyżej.

Zastosowałem się do rad i ustawiłem mnożnik na 10 a magistralę na 200. Niestety w takim przypadku komputer po chwili pracy potrafi się zawieszać. Moje pytanie brzmi: Czym to może być spowodowane? Z góry dziękuję za porady.

Dodam jeszcze, że mam płytę ASUS A7V880 i RAM Kingstona 400mhz.

No i bym zapomniał że stabilnie działa wszystko z ustawieniem 12,5 x166

Moze to byc spowodowane zbyt malym napieciem dostarczanym procesorowi. Rada na to jest taka, zeby sporbowac mnimalnie je zwiekszyc (nie wiem jake standardowe napiecie maja bartony - chyba cos kolo 1.4) - najlepiaj powoli o setne czesci V, az komp w windzie bedzie dzialal stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy 12,5x166 działa, a przy 10x200 się wiesza, to raczej to nie jest wina zbyt niskiego napięcia cpu. Może RAM nie wyrabia? W końcu te Kingstone'y to nic ciekawego - podnieś im napięcie do 2,85V lub spróbuj dać niższe timingi (2,5-4-4-9) lub daj Command Rate na 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy wie może ktoś jak zablokować szynę agp/pci na płycie dfi ad77 infinity? Mam taki problem, że przy ustawieniu FSB powyżej 190MHz przy odpalaniu windowsa wyskakuje mi bluescreen. Doszedłem, że jest to wina podniesionej częstotliwości szyny pci oraz agp.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy: ładuje windę i się wiesza, czy podczas POSTu?

Wiesza sie po 1 minucie czasami po 10. nie jest to wina napięcia to sprawdzałem.

Sprawdzę jeszcze podniesienie napiecia ramu i zmiana timingow.

Dzieki za podpowiedzi.

Edytowane przez Soul_Train

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy 12,5x166 działa, a przy 10x200 się wiesza, to raczej to nie jest wina zbyt niskiego napięcia cpu. Może RAM nie wyrabia? W końcu te Kingstone'y to nic ciekawego - podnieś im napięcie do 2,85V lub spróbuj dać niższe timingi (2,5-4-4-9) lub daj Command Rate na 2T.

Przetestowałem ustawienie 10x200 przy zwiększeniu napiecia Ram do 2,85V. System pracował stabilnie, chociaż mam pewne wątpliwości. Mianowicie odpaliłem sobie 3dMark03 i w testach na obciażenie CPU chwilami tak jakby się zatrzymywało i po chwili ruszało dalej. Poza tym wyni spadł (w porównaniu do ustawień 12,5x166) z 9602 punktów gdzieś do 8600. Czemu się tak stało nie mam pojęcia w teorii powinno być lepiej tym bardziej że dołożyłem akurat dzisiaj drugą kość Ram 512 (dzialającą w trybie Dual Channel).

P.S przepraszam za 2 posty jeden pod drugim.

Edytowane przez Soul_Train

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem ustawienie 10x200 przy zwiększeniu napiecia Ram do 2,85V. System pracował stabilnie, chociaż mam pewne wątpliwości. Mianowicie odpaliłem sobie 3dMark03 i w testach na obciażenie CPU chwilami tak jakby się zatrzymywało i po chwili ruszało dalej. Poza tym wyni spadł (w porównaniu do ustawień 12,5x166) z 9602 punktów gdzieś do 8600. Czemu się tak stało nie mam pojęcia w teorii powinno być lepiej tym bardziej że dołożyłem akurat dzisiaj drugą kość Ram 512 (dzialającą w trybie Dual Channel).

P.S przepraszam za 2 posty jeden pod drugim.

No to naprawde bardzo dziwne !! ciekawa sprawa :/ jeszcze się z czymś takim nie spotkałem!! u mnie zazwyczaj jak dzwigam fsb to punkty rosną szczegulnie że nie ma u ciebie dużej rużnicy częstotliwości 12,5x166=2075 10x200=2000!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica nie jest wielka !! ale jak ktoś ma kase to powinie przeskoczyc o pozim wyżej !!! ale różnica jest między athlonem (s939) a sempronem socke a !! wiem bo sam mam w domu porównanie

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Różnica między k7 a k8 jest OGROMNA, a to wszystko za sprawą wbudowanego kontrolera pamięci. Dodam, że jedyną różnicą między jest 754, a 939 jest obsługa dwukanałowej pamięci na tym drugim (Dual Channel), która daje ok. 3% wiekszą wydajność na 939 względem 754, co przy niskich cenach mobo na 754 powoduje atrakcyjny zakup.

 

Pozdro

Edytowane przez `fdl`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Różnica między k7 a k8 jest OGROMNA, a to wszystko za sprawą wbudowanego kontrolera pamięci. Dodam, że jedyną różnicą między jest 754, a 939 jest obsługa dwukanałowej pamięci na tym drugim (Dual Channel), która daje ok. 3% wiekszą wydajność na 939 względem 754, co przy niskich cenach mobo na 754 powoduje atrakcyjny zakup.

 

Pozdro

Z tom ogromną to troche przesadziłęś !!!!!! ale wszystko zależy od zestawu!! jak ktoś kupi byle jaką płyt na s.754 do tego przypuścmy semprona 2600+ beza HT to to jest kupa totalna !! chociażdośc podzielam twoje zd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Różnica między k7 a k8 jest OGROMNA, a to wszystko za sprawą wbudowanego kontrolera pamięci. Dodam, że jedyną różnicą między jest 754, a 939 jest obsługa dwukanałowej pamięci na tym drugim (Dual Channel), która daje ok. 3% wiekszą wydajność na 939 względem 754, co przy niskich cenach mobo na 754 powoduje atrakcyjny zakup.

 

wzrost wydajnosci jest widoczny ale do ogromnego to jeszcze troche brakuje

 

te 3% to chyba pomyliły Ci sie z k7 bo tyle daje tam dodatkowy kanał. Na 939 skok wydajnosci jest o wiele wiekszy, ok 20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to naprawde bardzo dziwne !! ciekawa sprawa :/ jeszcze się z czymś takim nie spotkałem!! u mnie zazwyczaj jak dzwigam fsb to punkty rosną szczegulnie że nie ma u ciebie dużej rużnicy częstotliwości 12,5x166=2075 10x200=2000!!

Dziwne fakt ale prawdziwe i co ciekawe spadło po ustawieniu 10x200 i po dołożeniu 512 Ram'u w tryb Dual Channel. Pokombinuje jeszcze trochę i może coś z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne fakt ale prawdziwe i co ciekawe spadło po ustawieniu 10x200 i po dołożeniu 512 Ram'u w tryb Dual Channel. Pokombinuje jeszcze trochę i może coś z tego wyjdzie.

U mnie się tak dzieje jak zaduże fsb dam np. przy 200x10 system ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> się w 60 sekund (w przybliżeniu nie liczyłem nigdy) a jak dam mu 225x10 to się ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> 120sekund sądzę że to przez to że to via i nie ma dzielnika !! cza bedzie płyte zmienić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...