Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Mój qmpel ma jakiegoś gigabyte na nf2u400 i sempronka 2400+. Chodzi mu na 200*10 i w stresie ma według biosu 70-75 stopni :D :D zaś w idle 50-65 nawet :D Te gigabyte naprawdę jakieś nijakie mają te czujniki :D W życiu nie zamieniłbym epox pod nf2 na gigabyte n2u400 (taki jak ma qmpel). A tak nawiasem [] siema all dawno mnie tu nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mam spokojnie kręcić? do oporu :)

 

Jesli kręce procek to pamięci mam dać by speed?

Nie zawsze da sie ustawic tą samą częstotliwość dla procka i pamięci?

 

Narazie mam 166 FSB i pamięci na 120%

 

Sorry za OT

 

LukasAMD ta karta http://www.devcom.com.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1728 to ta sama co twoja? co możesz o niej powiedzić jakby co napisz na PW

Edytowane przez Mafiozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Tak sobię myslę, już od prawie 2 miechów nic nie robiłem z prockiem. Maksymalna temperatura to 46 stopni na 1.85V i 215-217FSB po niezłym i długim stresie. Może by coś ruszyć, co można by jeszcze z nim zrobić - instalka najnowszego merlina odpada - na 200 nie rusza. Może mi ktoś powiedzieć czy instalacja starszego może coś dać? A jak nie to chyba wrzucę 2V (no a potem 2,5V i ciekły azocik jaaasneee akurat to zrobisz - rozdwojenie jaźni :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki dylamat !! niewiem czy zamienić mojego semprona 2400+ na Athlona XP 2000+! jak wygląda poruwnanie wydajności tych 2 procków i jak wygląda oc athlona??/Powiedźcie tak waszym zdaniem opłąca mi sie to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy zamienić mojego semprona 2400+ na Athlona XP 2000+! jak wygląda poruwnanie wydajności tych 2 procków i jak wygląda oc athlona??

wszystko zależy od rdzenia athlona2000, jeśli to palomino to ja bym nie zmieniał. wysoka temperatura pracy a i oc utrudniony. więcej wyciśniesz z semprona.

 

btw. czy ktoś może mi podać jakie powinno być napięcie rdzenia w sempronie 2800+? wydawało mi się że 1.60V a mój ma 1.75...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od rdzenia athlona2000, jeśli to palomino to ja bym nie zmieniał. wysoka temperatura pracy a i oc utrudniony. więcej wyciśniesz z semprona.

 

btw. czy ktoś może mi podać jakie powinno być napięcie rdzenia w sempronie 2800+? wydawało mi się że 1.60V a mój ma 1.75...

A nie palomino?? 1,75 do jest prazecież 10% więcej !! powionno byc 1,6V !! a na inny rdzeń się opłaca wymienić ?? bo to jest jeden z nowszysch procków ino że 2000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie palomino?? 1,75 do jest prazecież 10% więcej !! powionno byc 1,6V !! a na inny rdzeń się opłaca wymienić ?? bo to jest jeden z nowszysch procków ino że 2000+

wiem że to jest 10% i dlatego pytam. ale mój ma tak fabrycznie... tak się zgłasza.

 

na inny rdzeń? o ile pamiętam to po palomino był ten sam rdzeń co w sempronach w technologii 0.13 mikrona i łatwiej było o oc. ale jak z wydajnością, nie powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że to jest 10% i dlatego pytam. ale mój ma tak fabrycznie... tak się zgłasza.

 

na inny rdzeń? o ile pamiętam to po palomino był ten sam rdzeń co w sempronach w technologii 0.13 mikrona i łatwiej było o oc. ale jak z wydajnością, nie powiem.

bo jest jeszcze thorton czy jakoś tak i ten co w moim sempronie thunderbild !! bo to jest chyba ten na thortonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam semprona 2500+ niekrencony!(cooler pentagram al/cu)

Komp mi sie zwiesza monitor czarny ale kontrolka (power) sie świeci.

Lookam na procka a on taki gorący że radiatora dotknąć sie nieda i w dodatku zaczeło śmierdzieć!!

Wyłonczam kompa, chłodze procka, reset biosu i odpalam kompa a on idzie normalnie tak jak by nic sie niestało(naszczęście) Temperatura normalnie 32stopnie a przy wycisku 39-40 stopni.

Mam pytanko co może być przyczyną tego problemu bo to było nagle i niemam pojęcie przez co to może być, może cooler przestał sie kręcić ale po restarcie idzie bez problem już jakiś czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Mam semprona 2500+ niekrencony!(cooler pentagram al/cu)

Komp mi sie zwiesza monitor czarny ale kontrolka (power) sie świeci.

Lookam na procka a on taki gorący że radiatora dotknąć sie nieda i w dodatku zaczeło śmierdzieć!!

Wyłonczam kompa, chłodze procka, reset biosu i odpalam kompa a on idzie normalnie tak jak by nic sie niestało(naszczęście) Temperatura normalnie 32stopnie a przy wycisku 39-40 stopni.

Mam pytanko co może być przyczyną tego problemu bo to było nagle i niemam pojęcie przez co to może być, może cooler przestał sie kręcić ale po restarcie idzie bez problem już jakiś czas?

To może rzeczywiście był wentylek. U mnie kiedyś była podobna sytuacja (tyle że ja ZAPOMNIAŁEM :D podpiąć wentylka), uruchamiam kompa i widzę w zasobniku everesta - co tak gorąco?! Patrzę do środka kompa AAAAAAAA niekręci się od razu wyłączyłem ale i tak w ciagu chwili było 60 stopni a radiatorek NAWET ciepły :D Radzę sprawdzić jakoś ten wentylek, jeżeli sprawia problemy to:

1) wymienić

lub

2) włączyć w biosie wyłączanie kompa po przekroczeniu przez proca pewnej temperatury (np. 70 stopni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już właśnie w biosie se dałem shutdown po 60 stopniach mi nigdy 45 stopni nieprzekracza.A wentylator wydaje sie dobry.Zobacze czy dalej takie problemy będą jak będą to trza bedzie pokombinować co jest nie tak.

 

Dodano:

Od momentu ponownego włonczenia kompa moge wszystko robić tak jak robiłem wyciskać kompa ile sie da :D

Ale dalej 100%-owej przyczyny nieznam :\

Edytowane przez KisiuReal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam płytę GA-7N400SL i Sempa 2800+ i napięcie jest 1,72-1,76, a też wiem, że powinno być 1,6V.

 

No to jeszcze Asus a7n8x-xe z Sempronem 2800+, którego składam koleżce też ma napięcia 1,72 do 1.76 volta, a temp. w stresie 50*C- (pasta AS5 w sensownej ilości) radiator Spire lekko ciepły, buda ma 31*C

Czytam te wasze posty bo chodzi mi po głowie reklamacja ( ma być 1,60V, no ewent. max1.65V), a może ktoś wie jak to jest z tą reklamacją? Myślałem, że to bios Asusa podbija napięcie, a tu proszę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie macie napięcie procka ustawione na auto(default)? jak wam za dużo wykrywa(standardowe) to se sami zmieńcie na 1.6volta!

Jak sie wichać będzie na takim małym to znaczy że ma zamało prądu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

O ilę się nie mylę to semprony 2600+ i wyżej mają już standardowo 1.65 (jeżeli się pylę to prosze mnie poprawić)

na niższym napięciu mogą się zachowywać jak np. mój procek podkręcony do fsb 200 - bez zwiększenia napięcia o 5% kicha (właściwie to ponad 5%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pisze pierwszy raz do was. Oto moje pytanie:

Mam Semprona 2400+, 512 MB RAM GEILA (400 mhz 2,5-6-3-3), zasilacz logica 350W, chlodzenie na procku Pentagram Freezone QV-100 AlCu+, reszta chyba niewazna). Jedynie co zmienilem to podnioslem fsb z 166 na 200 no i mam mniej wiecej semprona 2800+. Temp. max jaka kiedykolwiek zaobserwowalem to 43 stopnie (zazwyczaj 39). Mozecie mi powiedziec co moge wycisnac z tego sprzetu (procka) na tym kompie. wole sie zapytac bardziej doswaidczonych osob w tym temacie, poniewaz moge cos zrobic nie tak i pozegnac sie z pamieciami/prockiem/zasilaczem itd.

pozdrawiam

 

EDIT

Zapomnialem dodac, ze plyta glowna to ASUS A7N8X Deluxe z biosem w wersji 2.0)

Edytowane przez jedrzejzgierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Witam

Pisze pierwszy raz do was. Oto moje pytanie:

Mam Semprona 2400+, 512 MB RAM GEILA (400 mhz 2,5-6-3-3), zasilacz logica 350W, chlodzenie na procku Pentagram Freezone QV-100 AlCu+, reszta chyba niewazna). Jedynie co zmienilem to podnioslem fsb z 166 na 200 no i mam mniej wiecej semprona 2800+. Temp. max jaka kiedykolwiek zaobserwowalem to 43 stopnie (zazwyczaj 39). Mozecie mi powiedziec co moge wycisnac z tego sprzetu (procka) na tym kompie. wole sie zapytac bardziej doswaidczonych osob w tym temacie, poniewaz moge cos zrobic nie tak i pozegnac sie z pamieciami/prockiem/zasilaczem itd.

pozdrawiam

 

EDIT

Zapomnialem dodac, ze plyta glowna to ASUS A7N8X Deluxe z biosem w wersji 2.0)

Jeżeli pozwolą na to płyta i zasiłka to raczej sporo. U mnie sempronik taki sam uruchomił kompa na FSB 235 Mhz. (gbybym miał możliwość zmiany napięcia chipsetu to i winda by ruszyła). Jeżeli się nie mylę to masz nforce 2 ultra 400 czyli o zmianie mnożnika możesz zapomnieć - zostaje FSB. Radzę zrobić coś takiego - podnosić dalej fsb o 5 mhz a następnie spradzać stabilność oraz napięcia (no chodźby w programie everest), jeżeli system zacznie tracić stabilnośc np. już przy 205 FSB to zmień (o ile masz taką opcję w BIOSie) napięcie procesora z normalnego (1.6V) na nieco wyższe - 1.65-1.675V (bardziej polecam to drugie z moich doświadczeń). Później znowu wszystko powtarzasz, aż do osiągnięcia najwyższego fsb - należy tutaj jednak uważać z napięciem - jego nadmierne zwiększanie nieźle skraca żywotnośc procka (polecam max 1.95V). Jeżeli chcesz to możesz także poprawic timingi pamięci, te które są teraz 6-3-3-2,5CL optymalne nie są. Przy fsb 200-210 radzę spróbować dać 7-3-3-2CL lub 8-3-3-2CL. Jeżeli nie ruszy na 2CL to należy jechać z 2,5 (nfoce niekiedy nie lubi 3CL). W sumie to już wszytsko ważniejsze no może dodam że warto zmienić ustawienie (jeżeli takowe posiadasz) w dziale z FSB - opcję która jest standardowo na Optimal przestawić na Aggresiv. Należy po prostu nie przesadać oraz (w twoim przypadku) uważać nieco na zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie macie napięcie procka ustawione na auto(default)? jak wam za dużo wykrywa(standardowe) to se sami zmieńcie na 1.6volta!

Jak sie wichać będzie na takim małym to znaczy że ma zamało prądu!

 

tak, w biosie default. mogę jedynie zrobić +5%, +10%. na płycie żadnych zworek do vcore nie ma.

generalnie to napięcie mi nie przeszkadza. procek działa stabilnie. ale czytałem o podróbkach tworzonych przez Ruskich, którzy przetaktowywali procesory, zwiększali napięcie i zmieniali tabliczkę znamionową. potem takie cuda sprzedawali jako wyższe modele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie jaka podróba :\

A co do napięcia to ja mam od1.4v-1.9 v i moge zmieniać co 0.25 standardowo mam 1.504v

Płyta coś może blokuje spróbowałeś zmieniać biosa??

 

Jak masz w sempronie 2800+ takie napiecie a ja mam 1.5 w sempronie 2500+ to jest faktycznie coś nie tak!

Chociasz to mnie też dziwi że ja mam 1.5 standard a w specyfikacji też mi pisze 1.6(ale to mi nieprzeszkadza byle sie niewichał :D )

Edytowane przez KisiuReal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja po przesiadce z athlona 1700@1700MHz(słaba seria) na sempa(jak w podpisie) nie odczułem prawie wcale różnicy podczas pracy w windowsie. Natomiast wzrosła wydajność w testach i grach, co jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Rzeczywiście trochę dziwna ta sprawa. Tańszy ale dlaczego? może 2600+ ma większe wzięcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...