Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jurasjo

jest teścik żeby to sprawdzic :

 

ustawiasz na normalnej fsb a więc te 166 i tam powinno byc pci 33 i robisz w sandrze file system benchmark

 

potem walisz fsb na 200 czy ile tam i robisz ten benchmark jeszcze raz.

 

jeżeli wynik zostanie ten sam to znaczy, że jest blokada, natomiast jeżeli podskoczy i to dosyc sporo to znaczy, że pci zostało podkręcone i blokady nie ma.

 

robiłem tak na starym dysku i płycie i miałem wyniki :

 

pci 33 - 37MB/s a po podniesieniu fsb skoczyło mi pci na 38 i miałem 42MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadalem ze sprzedawcą, który jak by nie było jest również moim kumplem u kórego kupuje wszystkie częsci, twierdzi ze daje głowe ze ten kt400A ma blokade, a jesli sie cos przez to spali to mi to wymieni.

blokade maja najnowsze: via 8xx oraz wszystkie nforce mozesz sobie glowe kolegi ... ta mobo nie ma blokady oraz dzielnika na fsb 200 czyli 1/6 dla pci itd Gregfan ma w pelni racje te chipsety sa do fsb 166 przystosowane nazwa jest mylaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze was tak dręcze ale sie juz pogubiłem piszecie ze mam za wysoką temperature procesora,to jak wkońcu moge go przestawić na 200 FSB,czy nie podkręcić z 2400 na 2800 semprona,założyłem dodatkowe wentylatorki w odbudowie jak wcześniej pisałem,i załatwie sobie nowy radiatorek i wentylatorek juz niebedzie ten z boxa to jak moge przestawić czy nie bo jestem zagubiony???A i drugie pytanie czy moja płyta główna GIGABYTE 7NF-RZ-C ma blokade wie ktoś np. Pci,czy niepójda mi inne części??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Sorki ze was tak dręcze ale sie juz pogubiłem piszecie ze mam za wysoką temperature procesora,to jak wkońcu moge go przestawić na 200 FSB,czy nie podkręcić z 2400 na 2800 semprona,założyłem dodatkowe wentylatorki w odbudowie jak wcześniej pisałem,i załatwie sobie nowy radiatorek i wentylatorek juz niebedzie ten z boxa to jak moge przestawić czy nie bo jestem zagubiony???A i drugie pytanie czy moja płyta główna GIGABYTE 7NF-RZ-C ma blokade wie ktoś np. Pci,czy niepójda mi inne części??

:lol: Jeszcze raz:

:arrow: Kręć tego Semprona na 2800+. Jeśli temperatura procka w stresie będzie utrzymywać się koło 58-65 stopni to sobie daruj;

:arrow: Czy twoje mobo jest na chipsecie nForce2? Jeśli tak to masz blokade (mało tego, sam możesz ustawić sobie taktowanie szyny AGP; ja tak mam w MSI :twisted:);

Mam nadzieje, że w końcu Ci to wyjaśniłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast taki problem (pisalem juz o nim w watku o Epoksie). Nie moge przetaktowac fsb wiecej niz 200,  bo w Resulting Frequence mam maksymalnie 166Mhz. Czy ktos moze mi w tym pomoc???

W epoxach jest chyba zworka, którą trzeba przestawić, aby uzyskać taktowanie powyżej 133 (przynajmniej taki napisali w instrukcji z tego co pamiętam)... Jednak ktoś już o tym pisał, że nie przestawiając tej zworki i tak można w biosie ustawić dowolne taktowanie. Może musisz coś w biosie po prostu zmienić, żeby działało - trudno mi w tej chwili coś sensownego wymyśleć, bez wejścia do biosu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu odkrylwem. Ustawilem opcje domyslne na Expert i standardowo podkrecilem fsb procesora na 200 i pamieci rowniez. I tu znowu zonk - widnows ine chce wstac ! Co to jest?!

Zwiększ napięcie na procu (ile masz teraz?), a jak to nie pomoże to poluzuj timingi na pamięciach - może to one nie wyrabiają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anomandarist chyba za mało uważnie czytasz po polsku skoro szukałes tego na zagranicznych stronach..

polecam tan temat "Sempron: wady, zalety podkręcanie" strona 4 ...była mowa o modzie na mostku L5 (czy ołuwkiem- ale to nie zadziała na semproniei - inna obudowa - organiczna, albo trzeba zrywać laminat i dopiero łączyć mostki-- ja sie w to nie bawie) ....ale to i tak działa tylko na płytkach na chipie SiS'a.... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł ten piękny dzień kiedy ojciec mówi do syna: "Synu nadszedł ten piękny dzień, którego doszedłem do wniosku ze umiesz juz obsługiwać komputer na tyle, że moge ci kupić coś lepszego:)" Niestety mój ojciec ma o kompach pojęcie zerowe i dla niego cos lepszego to inwestycja w postaci 2tysa:( No i teraz doradźcie mi moi drodzy co sobie w tym moim kompie z podpisu za te dw tysa wymienic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakiś pomysł.

 

Komp mi dobrze chodził przez dwa dni a teraz baniak wychodzi czasem z gier. Niestety mam 2500+ z mnożnikiem 10,5. Przy podniesieniu na 1,75 V, windows sie uruchamia, wszystko ładnie, tylko w 3dmark2003 znów zaczął wybijać... !!!!

 

 

Co jest nie tak, pochodziło dwa dni ??? Zapuszczałem wcześniej 3dmark2003 x 3 razy pod rząd i wszystko grało !!

 

Przecież nie dam mu 1,80 V bo go szlak trafi na zwykłym chłodzeniu !!! Temperatura bez stresu to 38 stopni, w stresie 48 C !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakiś pomysł.

 

Komp mi dobrze chodził przez dwa dni a teraz baniak wychodzi czasem z gier. Niestety mam 2500+ z mnożnikiem 10,5. Przy podniesieniu na 1,75 V, windows sie uruchamia, wszystko ładnie, tylko w 3dmark2003 znów zaczął wybijać... !!!!

 

 

Co jest nie tak, pochodziło dwa dni ??? Zapuszczałem wcześniej 3dmark2003 x 3 razy pod rząd i wszystko grało !!

 

Przecież nie dam mu 1,80 V bo go szlak trafi na zwykłym chłodzeniu !!! Temperatura bez stresu to 38 stopni, w stresie 48 C !!

 

Niko napiecie spokojnie mozesz dac wieksze, piszesz ze temperaturke w stresie masz 48* jak dla mnie to ta temperatura jest mala. U mnie w stresie jest blisko 60* w prime i wszystko od ponad miesiaca pieknie chodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu odkrylwem. Ustawilem opcje domyslne na Expert i standardowo podkrecilem fsb procesora na 200 i pamieci rowniez. I tu znowu zonk - widnows ine chce wstac ! Co to jest?!

Zwiększ napięcie na procu (ile masz teraz?), a jak to nie pomoże to poluzuj timingi na pamięciach - może to one nie wyrabiają...

Dziwna sprawa, bo na fsb ustawionym na 200 wszystko powinno isc na standardowym napieciu. timing, tez sa ustawione normalnie (czyli optimal), wiec nie widze w nich zadnej winy. Mozliwe, ze pamieci noname tutaj sa winowajcami, w co jednak watpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

@Anomandarist

Twoj podpis mnie rozbawil :D jakim cudem masz 10x200=2.8+ przeciez to jest ledwo 2.4+

8O O co ci chodzi? Przecież napisałe prawde. Sempron 2400+ Podkręcony na 2GHz (200x10) daje Semprona 2800+. Oj poczytaj trochę o tym :wink:

Zresztą ja mam to samo :twisted:

I kto kogo tu rozbawia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie zwracam honor

szkoda ze to 2.8 sie ma nijak do rzeczywistosci ale to jest inna bajka i Wasze wyjsnienia mnie tylko utwierdzaja w przekonaniu ze prawa marketingu sa wszechobecne ...

 

ps ale te oznaczenia i tak mnie bawia wiem ze jest dobrze sie poczuc mowiac ze masz proca 2.8 tylko ze to jest w odniesieniu do celerona

 

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie i panie. nie patrzcie na mój podpis bo jest bardzo nieaktualny, mój komp przeszedł daleko idącą modernizacje. mam jedno pytańko jekiech serii macie Semprony 2200+??????????????? mój to : SDA2200DUT3D

BCXJB0446CPMW. sorki ale przez weekend moge się nie odzywać (babcia w potrzebie :lol: :oops: :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie zwracam honor

szkoda ze to 2.8 sie ma nijak do rzeczywistosci ale to jest inna bajka i Wasze wyjsnienia mnie tylko utwierdzaja w przekonaniu ze prawa marketingu sa wszechobecne ...

 

ps ale te oznaczenia i tak mnie bawia wiem ze jest dobrze sie poczuc mowiac ze masz proca 2.8 tylko ze to jest w odniesieniu do celerona

 

peace

Oj kolego, jeszcze sobie do pieca dorzuciłeś - przecież semprony chodza na fsb 333, a to JEST RÓŻNICA.

Z marketingiem swoją drogą , też masz oczywiście rację, ale pamiętaj że wyzsze FSB, w niektórych aplikacjach daje więcej niż dodatkowe Mhz na procu, nie mówię o grach bo tu A 2400+ będzie szybsze od S 2400+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgoda tylko kto tutaj zajmuje sie profesjonalna grafika 3d

a moze inaczej podaj programy gdzie odczuwasz wyrazna roznice pomiedzy 133 a 166 :?:

ps fsb to nie to samo co Bus speed i ciezko Ci bedzie osiagnac fsb 333 - widzisz znowu marketing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgoda tylko kto tutaj zajmuje sie profesjonalna grafika 3d

a moze inaczej podaj programy gdzie odczuwasz wyrazna roznice pomiedzy 133 a 166 :?:

ps fsb to nie to samo co Bus speed i ciezko Ci bedzie osiagnac fsb 333 - widzisz znowu marketing

- JA :twisted:

 

- co do fsb i bus speed, to różnica jest w KAŻDYM programie korzystającym mocno z pamięci - szczególnie właśnie programy do grafiki w trybie edycji potrzebują wysokiego fsb, podczas renderingu to już bardziej cache i mhz się liczą. A piszę fsb 333, bo tak sie przyjęło, bo nie każdy wie że to fsb 166 i ty o tym wiesz, ale tu tezmasz rację - marketing wypromował 333Mhz, ale chcemy być zrozumiali dla newbie, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jak wiele bylo juz postow ze proc jest na fsb 266 a czasami nawet mobo nie ma tyle w biosie do ustawienia dobrze zauwazyles ze wlasnie rendering potrzebuje mhz i cache a wiekszosc ludzi tutaj bawi sie dla max fpsow :)

wesolych swiat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Wkrotce bede mial abita nf7 + sepron 2500+ i pentagrama freezone qc 92 cu + ten sprzet co wpodpisie i chcialem sie zapytac czy z moimi pamieciami Infeneon (czy cos takiego) jest ich 256 a taktuja z zegarem 266 Mgh bedzie mozna krecic procka?? czy te ramy nie przeszkadzaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Hej! Wkrotce bede mial abita nf7 + sepron 2500+ i pentagrama freezone qc 92 cu + ten sprzet co wpodpisie i chcialem sie zapytac czy z moimi pamieciami Infeneon (czy cos takiego) jest ich 256 a taktuja z zegarem 266 Mgh bedzie mozna krecic procka?? czy te ramy nie przeszkadzaja?

Kręcić będziesz mógł ale pamięci nie będą ci chodzić w synchro... lepiej je też zmień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Wkrotce bede mial abita nf7 + sepron 2500+ i pentagrama freezone qc 92 cu + ten sprzet co wpodpisie i chcialem sie zapytac czy z moimi pamieciami Infeneon (czy cos takiego) jest ich 256 a taktuja z zegarem 266 Mgh bedzie mozna krecic procka?? czy te ramy nie przeszkadzaja?

Kręcić będziesz mógł ale pamięci nie będą ci chodzić w synchro... lepiej je też zmień...

Nie mam finansow jak na razie :( a jak nie bedzie chodzic synchro to co sie bedzie dzialo?? bede mogl cos uszkodzic?? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...