Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

ja nie będe przepłacał ( sam niedlugo będe zmieniał ) i biorę s754.

To nie jest przepłacanie, s754 już w momencie wyjścia był przestarzały - no może troszeczkę przesadzam ale jego los był już ustalony. Jets to tylko etap przejściowy pomiędzy socket A a s939. Inwestowanie w s754 jest teraz kompletnie bez sensu, nowe procesory pod to złacze nie będą już produkowane. A jeżeli chcesz porównania to porównaj sobie najszybszy proc na s754 z najszybszym pod s939 :D wtedy masz odpowiednią odpowiedź :D

 

Z drugiej strony za rogiem czai się już am2 i nie wiem czy kupowanie teraz s939 też nie jest bez sensu ;) może lepiej trochę dozbierać i poczekać na am2? Na to musicie sami sobie odpowiedziec bo ja zostaję przy socket A (przynajmniej narazie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skor 754 ma być tylko etapem przejściowym to dlaczego mają go produkować dłużej niż 939?? i to przynajmniej pół roku <_< najbardziej boli w nim brak duala ale sama platforma nie jest taka słaba, a z tym że na 939 procki są mocniejsze to się zgadzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem 754 nie jest najnowszą platforma ale posiada wydajność wystarczającą do większości zasotosowań.

 

Dla mnie argument ze na s939 bede mogl sobie kupic fx nie jest interesujący z jednego prostego powodu, na każdą platforme jaką posiadałem brałem jednaego z niższych procków głównie ze względu na darmowy przyrost mocy po o/c

 

odnośnie ceny to jest tak, jak ktoś ma kase to moze wybierać co woli ale czasmi jest tak, że masz pewną sumę i musisz się w niej zmieścić.

Zmierzam do tego, że można teraz kupic s754 a jak nie sprosta naszym wymaganiom to zmienimy malym kosztem na 939 lub am2 jak bedzie ;)

 

pozdro

 

 

EDIT////

 

odnośnie czasu produkcji to gdzies czytałem, że s754 może być produkowany do końca 2007r a 939 gdzieś do 2008 ale to tylko plotki...

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Zmierzam do tego, że można teraz kupic s754 a jak nie sprosta naszym wymaganiom to zmienimy malym kosztem na 939 lub am2 jak bedzie ;)

No to po co teraz inwestowac już w 754? Rozumiem sytucaję jeżeli ktoś ma BARDZO słabego kompa. Ale jeżeli ma procka nawet dobre pod socket A i płytę na chipsecie via kt600 lub nf2 to wymiana jest bez sesnu. Poza tym potencjał oc słabszych athlonów 64 na 939 również jest SPORY ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zmienimy malym kosztem na 939 lub am2 jak bedzie ;)

Ta zmiana właśnie niębędzie małym kosztem :D Moim zdaniem lepiej poczekać troche nazbierać kase i kupić lepsze i moze nam uda sie z 2 lata pouzywać :D

I faktycznie jak ktoś już ma jakiegoś leprzego proca pod socet a to przyrost mocy niebędzie za wielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

I faktycznie jak ktoś już ma jakiegoś leprzego proca pod socet a to przyrost mocy niebędzie za wielki.

No chyba że kupisz FX-a pod 939 :D tylko ta cena... trochę wysoka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dluzszym planowaniu postanowilem zmienic Semprona 2200+ na Athlona 64 Venice na 939 wraz z plytka Asrock 939dual i mysle, ze skok wydajnosci bedzie znaczny, jednak zeby zakupic ten konfig musze upchnac zarowna poczciwego semprona jak i mobo, bo nowy zestaw bedzie mnie troche kosztowal. Jakbym mial bartona mobilnego zapewne na platformie k7 posiedzialbym dluzej, jednak w moim przypadku zdecydowalem sie na zmiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze troche posiedze na socket A. Szkoda mi kasy, zmienie grafe na jakiegoś gf 6600 lub 6800xt(oczywiście jakiś modowalny) a zmiana platformy na 939 może za pół roku. A zmiana na s754 to totalna pomyłka, jeszcze kupować płyte z AGP to już bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A ja jeszcze troche posiedze na socket A. Szkoda mi kasy, zmienie grafe na jakiegoś gf 6600 lub 6800xt(oczywiście jakiś modowalny) a zmiana platformy na 939 może za pół roku. A zmiana na s754 to totalna pomyłka, jeszcze kupować płyte z AGP to już bez sensu.

Popieram. Do tego PCI-Express jest o 60 do 100zł tańsze niż AGP (ceny kart na tych samych układach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Do tego PCI-Express jest o 60 do 100zł tańsze niż AGP (ceny kart na tych samych układach).

a czym droższa karta tym różnica jest większa <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

a czym droższa karta tym różnica jest większa <_<

No właśnie. Jak ktoś ma zainwestować to polecam A64 na 939, z 1GB ramu (najlepiej 512*2 bo dual) i powiedzmy 7600 GT na PCIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak ktoś ma zainwestować to polecam A64 na 939, z 1GB ramu (najlepiej 512*2 bo dual) i powiedzmy 7600 GT na PCIE.

Jak ktoś ma kase na taki sprzęt to jeszcze dodam że lepiej juz kupic 2gb ramu w dualu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam male pytanko

aktualnie posiadam durona 1400 wersja box na plycie asus a7v8x-x

i mam plan kupic semprona

zastanawiam sie czy mam szanse na zakup wersji OEM czy bede musial BOX?

czy wiatrak z durona 1400 box poradzi sobie z sempronem 2800+?

taki 2800+ OEM kosztuje mniej niz 2200+ BOX :-)

z gory dzieki za pomoc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem aptrzylem na 2200+ do 100 dochdozily wiec taka cene rzucilem.

ale chyba w goracej wodzie jestes kompany;) majac cos na sprzedaz dajesz aukcje do obesrwowanych i na podstawie zakonczonych aukcji ustala sie cene;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja kupiłem za 30zł Athlona XP 2000+ (Thorton) niesprawdzony - okazał się sprawny to Sempron 2400+ poszedł na allegro za 175zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko :] mam sempka 2500+ na boxowym chłodzeniu... ile mu moge dać mhz?

Nikt Ci tego nie napisze. Każdy egzemplarz inaczej sie kręci. Daj na fsb 200 i zobacz czy stabilnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nikt Ci tego nie napisze. Każdy egzemplarz inaczej sie kręci. Daj na fsb 200 i zobacz czy stabilnie działa.

Potwierdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sprubuje :]

 

 

edit: ze 166 na 180 zrobiłem. na razie sprawdzam jak chodzi :] (czy abit EQ pokazuje jakieś sensowne temperatury? tzn jak bardzo odbiegają od rzeczywistości? )

 

EDIT2: ok 195 na szynie ;p czyli mam 2048 MHz na procu :] - ramy na 390 MHz chodza ;p zrobiłem im 6,3,3,3.0 (kingmaxy)

 

jakie sa jeszcze inne programy do pokazywania temperatury i jakiej temp podczas obciążenia mam się zacząć bać?

 

po parunastu minutach w q3 (5 botów, więc proc miałco liczyć) miałem 60.5 stopni... miałem ciągle włączony abit EQ. Max było 61 stopni... w idlu 45 to dobrze czy źle?

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekko wilgotną ścierką schodzi :] (w serwisie tak wyczyściłeł ze 4 i chodzą ;p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi semprami to jest faktycznie rużnie :\

Ja moge max gdzieś 19x mhz na rozsondnym napięciu bo 200mhz osiagam stabilnie dopiero przy 1.85V :\ A niechce procka zajechać to zostaje przy 181mhz przy 1.6V Chłodzenie pentagram Q-92 alcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...